Jak pocenie się powoduje utratę wagi?

Pot się dzieje. Przez cały dzień życia wydzielasz z porów porywającą mieszankę mocznika, soli, cukrów i amoniaku. Większość ludzi zakłada, że ​​kiedy się pocisz, tracisz wagę. To prawda, że ​​kiedy się pocisz, tracisz trochę na wadze. Jednak większość wagi, którą tracisz, jest wagą wody i odzyskujesz ją, gdy tylko nawodnisz. Każda prawdziwa utrata wagi, która pojawia się, gdy pocenie się dzieje z powodu tego, co robisz, powoduje, że pocisz się, a nie z powodu pocenia się.

Wideo dnia

Od 2 do 4 milionów gruczołów potowych, zakopanych w dolnych warstwach skóry, w sposób ciągły wydziela wodę i elektrolity na powierzchnię skóry. Dłonie i podeszwy twoich stóp są gęsto upakowane gruczołami potowymi, zawierającymi aż 3000 gruczołów na cal kwadratowy. Twój obszar narządów płciowych i pod pachami również mają dużą gęstość gruczołów potowych. Ekskwiniczne gruczoły potowe, rozprowadzane na większości twoich ciał, pomagają regulować temperaturę ciała. Kiedy wzrasta twoja wewnętrzna temperatura, twoje gruczoły ekrynine uwalniają wodę do powierzchni skóry, chłodząc skórę przez parowanie. Apocrine gruczoły potowe, zwykle zlokalizowane w pobliżu mieszków włosowych znajdujących się pod ramionami i narządów płciowych, a także w kilku innych obszarach, stale wyzwalają tłusty pot. Apocrine gruczoły potowe nie mają znanej funkcji. Wygląda na to, że są genetycznymi pozostałościami seksualnych gruczołów zapachowych - informuje strona Sweating.ca. Apocrine gruczoły potowe są wywoływane przez stres emocjonalny.

Pocisz się, gdy twój mózg każe ci się pocić. Podwzgórze, mała struktura w śródmózgowiu, zbiera informacje o temperaturze twojego ciała od nerwów w skórze i od innych części ciała. Kiedy temperatura ciała wzrasta, twój podwzgórze wysyła wiadomość przez sympatyczny układ nerwowy do gruczołów potowych. Różne sytuacje mogą spowodować, że twój podwzgórze zmieni twoje gruczoły potowe. Ciepły klimat, ćwiczenia, wilgotność i pikantne potrawy powodują nagrzewanie ciała, które wywołuje pot.

Podwzgórze reguluje również twoje reakcje na stres i podniecenie emocjonalne. Kiedy dostrzeżesz jakieś zagrożenie, twój podwzgórze sygnalizuje nadnerczom i przysadce mózgowej uwalnianie hormonów stresu. Hormony te zwiększają emocjonalne i fizjologiczne pobudzenie, powodując to, co często określa się mianem "walki lub lotu". To stan antycypacyjnego pobudzenia, który przygotowuje cię do wysiłku. Ponieważ jest to uogólniona odpowiedź, modulowana hormonami, które wpływają na wszystkie części ciała, produkujesz najwięcej potu w miejscach, w których masz największą liczbę gruczołów potowych: skórę głowy, dłonie, stopy i pachy.

Ludzie różnią się tym, ile się pocą, ale przeciętnie ludzie tracą od 1 do 1,5 funta wody pocąc się każdego dnia. Jeśli żyjesz w cieplejszym klimacie, ćwiczysz więcej lub masz mniej wydajny termostat termoregulacyjny, możesz stracić więcej na wadze dzięki poceniu się. Stew Smith donosi na Military.com, że podczas trzech do czterech godzin pływania oceanem większość jego klasy w marynarce wojennej straciła od 10 do 15 funtów przez pocenie się. Utrata wagi przez pocenie się to głównie ciężar wody. Mocznik, sole, cukry i amoniak - odpadowe produkty uboczne metabolizmu azotu - przyczyniają się do znikomej wagi.

Sportowcy, którzy chcą zakwalifikować się do określonej kategorii wagowej, wywołują pot, aby przyspieszyć czasową utratę wagi. Niektórzy noszą swetry lub worki na śmieci, lub godzinami siedzieć w saunie, aby zrzucić funty. W artykule opublikowanym w 2008 roku na stronie eliteFTS.com, podnośnik mechaniczny Matt Kroczaleski opisuje protokół, którego używa do tymczasowego upuszczenia nawet 15 procent jego masy ciała. Niewielu lekarzy zaleca podejście Kroczaleskiego, ponieważ kładzie nacisk na ciało i stwarza ryzyko dla zdrowia. Jeśli jesteś zainteresowany prawdziwą, długotrwałą utratą masy ciała, rób cardio, aby spalić kalorie, i licz na twój pot, aby Cię ochłodzić, ale nie szczuplej.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.4
Średnia ocena: 40
5
15
4
4
3
1
2
3
1
0