Czy kapsułki z zielonej herbaty są dobre dla Ciebie?

Więc myślisz o zażyciu kapsułek z zielonej herbaty? OK, chyba picie zielonej rzeczy nie jest dla wszystkich.

Zanim pobiegniesz do sklepu, aby kupić pigułki, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Jak są wykonane?

Istnieje kilka różnych procesów stosowanych do sporządzania tabletek z zieloną herbatą. Najlepsze suplementy diety to standaryzowane ekstrakty z zielonej herbaty. Liście zielonej herbaty suszy się i umieszcza w postaci kapsułki. Zwykle można kupić tylko ten rodzaj zielonej herbaty w sklepie ze zdrową żywnością.

Inne rodzaje suplementów są przetwarzane przemysłowo w celu uzyskania ekstraktu z zielonej herbaty. Liście herbaty są warzone, a katechiny (przeciwutleniacze) są ekstrahowane i stosowane w suplementach, napojach, jedzeniu i kremach do skóry.

Tabletki bez kofeiny są dalej przetwarzanymi skoncentrowanymi formami katechin bez kofeiny.

Czy są równie skuteczne?

Katechiny EGCG jest jednym z najbardziej korzystnych elementów w zielonej herbacie, więc jest to materiał, który jest ekstrahowany i wprowadzane do postaci zielonej herbaty tabletki. Dobrą wiadomością jest to, że naukowcy odkryli, że EGCG w postaci tabletek jest tak samo skuteczny jak wypicie szklanki zielonej herbaty.

Zobacz moją recenzję 4 popularnych ekstraktów z zielonej herbaty

Ale picie zielonej herbaty ma wiele innych korzystnych składników poza EGCG. Kofeina zawarta w herbacie ma również właściwości przeciwutleniające poza tym, co zapewniają katechiny. A L-teanina, aminokwas, działa uspokajająco na układ nerwowy.

Zalecana dzienna dieta

Niektóre kapsułki zielonej herbaty zawierają nadmierne ilości polifenoli i EGCG. Suplementy mogą zawierać od 100 do 750 mg polifenoli na pigułkę.

Przeciętna osoba nie powinna spożywać więcej niż 10 mg ekstraktu na kilogram masy ciała (10 mg x masę ciała w kg) lub 4,54 mg na funt masy ciała (4,54 mg x masa ciała w funtach).

Na przykład, jeśli ważysz 50 kg lub 110 funtów, nie powinieneś spożywać więcej niż 500 mg ekstraktu zielonej herbaty dziennie. W przypadku wszystkich mas ciała zaleca się, aby w ciągu jednego dnia nie było więcej niż 750 mg.

Trudno jest przekroczyć zalecane dzienne spożycie, gdy pijesz zieloną herbatę. Filiżanka zielonej herbaty zawiera średnio 80 mg EGCG (niektóre więcej, niektóre mniej). Oznacza to, że przed dotarciem do niebezpiecznej strefy można wypić całkiem dużo zielonej herbaty.

Najważniejsze zalety kapsułek z zielonej herbaty

Jeśli wybierasz się na drogę kapsułek z zielonej herbaty, poleciłbym kupowanie wysokiej jakości tabletek w sklepie ze zdrową żywnością, który nie przekracza zalecanego dziennego spożycia katechin dla twojej masy ciała.

Należy jednak pamiętać, że zielona herbata była historycznie używana jako napój, a nie jako pigułka i przez wieki była badana w Azji. Nauka o pigułkach jest nowa, więc nie znamy efektów długoterminowych.

Jeśli nie lubisz smaku zielonej herbaty, polecam trzymanie się jej. Smak wyrośnie na ciebie. Czy pamiętasz, kiedy po raz pierwszy wypiłeś łyk kawy? Podobnie jak większość ludzi, prawdopodobnie nie zakochałeś się w tym od razu. Po jakimś czasie poczułeś, że lubisz to, póki nie masz ochoty co rano!

Jeśli chcesz wziąć tabletkę z zielonej herbaty, aby uzyskać więcej katechin, pamiętaj, że nie ma jednego składnika, który sprawi, że będziesz zdrowsza. Aby być zdrowym, najlepiej jest mieć naturalną dietę z wieloma owocami i warzywami, mniejszą porcją i większą aktywnością fizyczną.

A kilka filiżanek zielonej herbaty da ci wszystkie korzyści, jakie ma do zaoferowania zielona herbata!

Zobacz moją recenzję 4 popularnych ekstraktów z zielonej herbaty

Odkryj najsmaczniejszą zieloną herbatę

Wszystkie zielone herbaty, które piję w Japonii, mogą być teraz dostarczane do Twoich drzwi wejściowych. Odwiedź mój sklep w Daily Matcha, aby odkryć prawdziwą japońską zieloną herbatę!

Ten artykuł zawiera linki do DailyMatcha.com. Daily Matcha to nasz sklep, w którym sprzedajemy zieloną herbatę bezpośrednio z Japonii. Twoje zakupy wspierają nasze wysiłki na rzecz podnoszenia świadomości na temat zielonej herbaty. Dziękuję Ci!

Źródła

Lambert, J. D., Sang, S., i Yang, C. S. (2007). Możliwe kontrowersje dotyczące polifenoli w diecie: Korzyści a ryzyko. Badania chemiczne w toksykologii, 20(4), 583-585.

Zheng, X., Xu, Y., Li, S., Liu, X., Hui, R. i Huang, X. (2011). Spożycie zielonej herbaty obniża całkowitą zawartość cholesterolu na czczo i stężenie cholesterolu LDL u dorosłych: Metaanaliza 14 randomizowanych kontrolowanych badań klinicznych. American Journal Of Clinical Nutrition, 94(2), 601-610.

4.7
Średnia ocena: 39
5
14
4
1
3
2
2
3
1
0