CSIRO Zdrowa dieta - CSIRO

Australijczycy są teraz w stanie zmierzyć jakość swoich nawyków żywieniowych za pomocą prostego internetowego narzędzia oceny, CSIRO Zdrowa dieta.

CSIRO Zdrowe odżywianie to potwierdzona naukowo ankieta, która ocenia dietę danej osoby wbrew wytycznym dotyczącym zdrowego odżywiania w Australii, dostarczając jednego dietetycznego wyniku jakości w skali 100 punktów.

Ocena indywidualna opiera się na różnorodności żywności, częstotliwości, ilości oraz cechach takich jak wiek i płeć. Oprócz ogólnego wyniku, osoby, które uzupełnią ocenę online, otrzymają informację zwrotną na temat tego, w jaki sposób mogą poprawić swoją dietę.

Od czasu jego uruchomienia w maju 2015 r. Ankietę przeszło ponad 86 000 osób. We wrześniu 2016 r. Opublikowaliśmy raport CSIRO na temat zdrowego odżywiania, dający Australijczykom ocenę C i wynik 59 na 100. Inne kluczowe wnioski raportu to:

 • kobiety mają lepsze diety niż mężczyźni
 • starsi Australijczycy mają lepsze diety
 • jakość diety jest podobna w całym kraju (wyniki stanu wahają się od 57 do 60)
 • pracownicy budowlani mieli najzdrowsze diety
 • spożycie żywności uznaniowej jest zbyt wysokie.

Dalsze wyniki można znaleźć w raporcie CSIRO Healthy Diet Score 2016.

Wynik zdrowego odżywiania wynika z ponad trzech lat badań przeprowadzonych przez CSIRO i University of South Australia i jest w stanie zapewnić podobną ocenę do innych, bardziej złożonych metod oceny diety, takich jak cotygodniowe śledzenie spożycia żywności.

Zdrowa dieta jest bezpłatna i może zostać zakończona w ciągu około 20 minut.

Główny badacz CSIRO, profesor Manny Noakes, został mocno zainwestowany w rozwój Zdrowej Wartości Odżywiania i twierdzi, że większość ludzi przecenia swoje zdrowe jedzenie. Ocena online ma na celu dostarczenie wskazówek, jak poprawić nawyki żywieniowe i służyć jako przypomnienie, że zawsze jest miejsce na poprawę, jeśli chodzi o dokonywanie zdrowych wyborów żywieniowych.

"Nie mając żadnych benchmarków, aby ludzie mogli szybko ocenić swoje zachowania żywieniowe, opracowaliśmy dietę zdrową, aby zapewnić prosty i niezawodny pomiar dla ludzi, aby lepiej zrozumieć jakość ich diety" - powiedział profesor Manny Noakes, dyrektor ds. Badań CSIRO i autorka diety CSIRO Total Wellbeing.

"Pożywna dieta oznacza spożywanie szerokiej gamy produktów żywnościowych związanych ze zdrowym stylem życia, jednak zbyt często ludzie skupiają się na jednym rodzaju żywności lub odżywce, gdy chcą poprawić swoją dietę." Wiemy z poprzednich badań, że przeciętnie ludzie nie jedzą wystarczająco dużo owoców, warzyw i nabiału i jedzą za dużo fast foodów.

"Ocena zdrowego odżywiania dostarcza osobom oceny tylko dla nich, biorąc pod uwagę inne osoby w tym samym wieku i tej samej płci, aby dać im znać, jak mierzy się ich jakość diety" - powiedział profesor Noakes.

Najważniejsze cechy wyniku dietetycznego to:

 • Indywidualna ocena jakości diety
 • Spersonalizowana informacja zwrotna o tym, jak możesz poprawić jakość swojej diety
 • Bezpłatny raport, który pokazuje, jak mierzona jest Twoja dieta w porównaniu do innych osób w tym samym wieku, płci, pokolenia, zawodu, a także osób z tego samego stanu i całego kraju.

Aby sprawdzić, jak mierzą się twoje nawyki żywieniowe, uzupełnij ocenę online CSIRO Zdrowego odżywiania.

CSIRO Zdrowa dieta - CSIRO

Dieta CSIRO Total Wellbeing Diet online to 12-tygodniowy program, który pozwala lepiej spersonalizować jedną z najpopularniejszych diet w Australii, aby dopasować ją do gustu i stylu życia.

Dieta CSIRO Total Wellbeing Diet online jest cyfrową wersją programu z wieloma ulepszeniami. Plan jedzenia jest łatwiejszy do wykonania, możesz dostosować plany posiłków do własnych upodobań i preferencji dietetycznych, zamienić każdy posiłek na taki, który Ci odpowiada, a przydatna lista zakupów zostanie natychmiast zaktualizowana.

Dieta CSIRO Total Wellbeing Diet online pozwala lepiej spersonalizować program, dopasowując go do gustów i stylu życia. © SP Health Co Pty Ltd

Dzienniki żywności są niezbędne do skutecznego zarządzania wagą, ale większość dzienników liczy tylko kalorie. Nasz nowy dziennik "Total Wellbeing Diet" natychmiast podsumowuje twoje grupy żywieniowe i pokazuje, gdzie idziesz dobrze i nie tak z twoim planem żywienia. Możesz przeszukać kompletną recepturę "Total Wellbeing Diet" w Internecie, a także przejrzeć, zapisać i śledzić ponad 1000 przepisów z naszych ulubionych książek.

To, co jesz, jest tylko częścią historii, a system online zawiera praktyczne, realistyczne programy ćwiczeń, które pomagają zmaksymalizować utratę wagi i dobre samopoczucie z diety Wellbeing. Idealny dla początkujących, możesz wybrać program siłowni lub programy chodzenia i biegania, które można wykonać z domu.

Podstawowe funkcje programu Total Wellbeing Diet są dostępne na tablecie i telefonie komórkowym. Możesz sprawdzić plan posiłków, śledzić najnowszą przekąskę lub sprawdzić trening w podróży.

Dieta Total Wellbeing została wzbogacona o jedzenie węglowodanów o niskim IG z pomocą Fundacji GI. Teraz plany z wysokobiałkowym posiłkiem są pakowane w opcje o niskim indeksie glikemicznym, aby powstrzymać cię od głodu. System online wskaże opcje niskiego GI, aby pomóc ci dokonać mądrzejszych wyborów.

Witryna internetowa Total Wellbeing Diet zawiera również bezpłatny spersonalizowany kalkulator białek, który zapewnia dostosowane oszacowanie ilości białka i rodzajów białka potrzebnych do wspierania zdrowego odchudzania.

Możesz rozpocząć 12-tygodniowy program w dowolnym momencie. Zarejestruj się teraz w nowym programie online CSIRO Total Wellbeing Diet.

Spersonalizowane wsparcie - Dietitian Plus

Dietitian Plus to opcjonalna usługa dodatkowa, która zapewnia spersonalizowane wsparcie akredytowanych dietetyków (APD), aby pomóc Ci osiągnąć cele odchudzania.

Dietetycy podzielą się fachową poradą na temat odżywiania, oferują spersonalizowane wsparcie i informacje zwrotne, pomagają ustalić realistyczne i osiągalne cele odchudzania, pomagają w krytycznych momentach podróży odchudzającej i ustanawiają wysoki poziom odpowiedzialności.

Co zawiera Dietitian Plus ?:

 • Dieta Total Wellbeing Diet 12-tygodniowy program online
 • dodatkowe wskazówki, motywacja i wsparcie od Dietetyka Total Wellbeing
 • dwie sesje online z dietetykiem prowadzone w zaciszu własnego domu
 • proaktywne wsparcie e-mailowe i telefoniczne dla dietetyków
 • Kopia zbioru CSIRO Total Wellbeing Diet: Complete Recipe Collection zawiera ponad 400 przepisów.

Więcej informacji o Dietitian Plus można znaleźć na stronie internetowej CSIRO Total Wellbeing Diet, wraz z dodatkowymi informacjami na temat dietetyków, sesji internetowych i cen.

Często Zadawane Pytania

Dowiedz się więcej o diecie, jak to działa i czego się spodziewać, odwiedź najczęściej zadawane pytania.

Nasi partnerzy

Firma CSIRO udzieliła licencji na dietę CSIRO Total Wellbeing dla SP Health, aby opracować internetowy program nowej diety Wellbeing w pełnej wersji, we współpracy z Fundacją Indeks glikemiczny.

4.3
Średnia ocena: 20
5
10
4
4
3
1
2
3
1
0