Kulturystyka The Vegan Way, Part II: Eating To Maximize Muscle Gains

Część 1 | Część 2

Będę nagrywać, mówiąc, że odżywianie jest najważniejszą częścią równania budowy mięśni. To, co włożysz w usta, określi zyski, które osiągniesz dzięki intensywnym treningom na siłowni oraz jak odzyskasz i budujesz mięśnie z dala od siłowni.

Odżywianie jest ważne dla każdego kulturysty, a szczególnie dla wegańskich sportowców i stażystów. Budowanie imponującej sylwetki jest możliwe przy zachowaniu diety wegańskiej i stylu życia, ale staranne planowanie jest niezbędne, aby zmaksymalizować produkcję testosteronu i insuliny oraz zmaksymalizować regenerację.

Jeśli obecnie obserwujesz program treningowy, który stworzyłem w Części I, robisz wszystko, co musisz w siłowni, aby stymulować nowy wzrost mięśni. Ponieważ treningi są w toku, ważne jest, aby zmaksymalizować czas poza siłownią i stołem treningowym (posiłki na tydzień).

Przyznam, że istnieją pewne korzyści w zakresie uwalniania i wchłaniania testosteronu, które występują w spożyciu mięsa i białka serwatkowego. Jako weganin nie spożywam żadnego z tych produktów ani żadnego produktu pochodzącego ze zwierzęcego źródła.

Moje powody są oparte na mojej moralności i etyce, co nie oznacza, że ​​patrzę na tych, którzy nie podążają za moim stylem życia, po prostu osobiście uważam, że nadużywanie i zabijanie zwierząt dla osobistych korzyści nie jest czymś, co chcę być powiązanym z.

Nawet jeśli nie wierzysz w mój wybór stylu życia, nadal wierzę, że zasady i podstawy mojego programu żywieniowego mogą zostać podjęte i wykorzystane dla twojej korzyści. Ponownie, moim celem jest promowanie wegańskiego stylu życia i pokazanie, że można osiągnąć wielkie zyski, trzymając wegański styl życia.

Nie robię osądów, tylko tworzę świadomość i dostarczam zasobów dla wegan, interesuje się weganizmem lub tych, którzy chcieliby nauczyć się, jak budować swoją sylwetkę, żyjąc wegańskim stylem życia.

Jedzenie wegańskie stało się prostsze w ostatnich latach wraz ze wzrostem świadomości i większym włączeniem stylu wegańskiego do głównego nurtu. Większość supermarketów sieci handlowych ma sekcje organiczne, a liczba rynków naturalnych i ekologicznych rośnie w Stanach Zjednoczonych. Każdy weganin lub nie-weganin może czerpać korzyści z jedzenia naturalnej i ekologicznej żywności.

Soja jest moim podstawowym źródłem białka. Wiele badań dotyczyło soi i jej wpływu na poziom estrogenów. Stwierdzono, że soja jest zdrowa dla mężczyzn i nie będzie miała znacznego wpływu na poziom estrogenu.

Powiedziawszy to, używam również białka Rice. Białko z konopi jest kolejnym wspaniałym źródłem białka, aw niedługiej przyszłości wstrząsy z białka konopi mogą wkrótce zastąpić koktajle z białka sojowego w mojej diecie.

Zasady żywieniowe i wytyczne

To, że jestem weganinem, nie oznacza, że ​​nie przestrzegam tych samych wytycznych, co mistrzowie kultury, jeśli chodzi o żywienie. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Wciąż jem tak samo, jak robią to zawodowi kulturyści, jedyną różnicą jest to, że wszystkie moje źródła białka są bezmięsne i nie nabiału i nie zawierają żadnego zwierzęcia ani zwierzęcego produktu ubocznego.

Ponadto, cała żywność w mojej diecie jest ekologiczna i zawiera tylko naturalne składniki. Postępuję zgodnie z poniższymi podstawowymi wskazówkami przy opracowywaniu mojego planu żywieniowego i sugeruję, abyś zrobił to samo w swoim.

1. Jedz małe, częste posiłki

Jem od 6 do 8 razy dziennie, co odpowiada z grubsza co 2 do 4 godzin. Ważne jest, aby utrzymywać stały dopływ składników odżywczych (białka, kalorii, zdrowych tłuszczów, węglowodanów złożonych i o niskiej zawartości glikemii) w organizmie, aby utrzymać dodatni bilans azotowy.

Nie tylko zwiększy się twój metabolizm i spalanie tłuszczu, będziesz mieć składniki odżywcze potrzebne do stymulowania wzrostu mięśni i regeneracji, abyś mógł intensywniej ćwiczyć następnym razem, gdy uderzysz w siłownię.

2. Jedz swoją masę ciała w gramach białka

Staram się o 1-1,5 grama na kilogram masy ciała w gramach białka. Na przykład poza sezonem ważę od 180 do 185 funtów. Ten poza sezonem byłem w zakresie 180 funtów, co odpowiada 180 gramom białka dziennie. Rozprzestrzenia się to między 6 posiłkami, które spożywa się w ciągu dnia, który wynosi średnio 30 gramów białka na posiłek.

3. Węglowodany są kluczowe dla wzrostu mięśni

Wspaniałą rzeczą w diecie wegańskiej jest fakt, że jem żywność ekologiczną. Jeśli chodzi o węglowodany, jem tylko organiczne pełnoziarniste pieczywo, które dostarcza dużo błonnika i węglowodanów o niskiej zawartości glukozy, które utrzymują równomierny poziom cukru we krwi. Kiedy jestem w fazie budowania masy, dążę do 2 do 3 gramów węglowodanów na kilogram masy ciała, który wychodzi od 360 do 540 gramów dziennie. Zazwyczaj dążę do niższej kwoty.

4. Jedz wystarczająco dużo kalorii

Jest to największy problem większości hard-gainerów i może być szczególnie trudny dla wegan. Powodem tego nie jest brak posiłków, ale fakt, że są diety są bogate w błonnik i niskie w ogólnej kaloryczności, ze względu na obfitość owoców i warzyw.

Ważne jest, aby przyjmować od 15 do 20 kalorii na kilogram masy ciała. Zacznij od niższej wartości i dostosuj w górę lub w dół na podstawie postępów, które robisz. Jeśli zyski są dobre, a twoje ciało wydaje się zyskiwać mięśnie z minimalnym przyrostem tkanki tłuszczowej, utrzymywać lub nawet nieco zwiększać spożycie kalorii. Jeśli występuje przeciwny, zmniejszaj ilość kalorii, aż do wystąpienia pożądanych efektów.

5. Tłuszcz powinien zawierać około 30% całkowitej liczby kalorii

Pozytywną dietą wegańską jest to, że spożywane tłuszcze są zdrowego rodzaju; głównie Omega-5 z orzechów.

Plan żywienia

Teraz, gdy zająłem się 5 wytycznymi, które śledzę w tworzeniu mojego planu żywienia, nadszedł czas, aby zobaczyć, jak to wygląda. Przygotowałem dla mnie typowy plan posiłków poza sezonem.Zwykle jem mniej więcej tak samo każdego dnia, ale czasami zmieniam jedzenie, a moje ogólne kalorie mogą się nieznacznie różnić w zależności od dnia.

Posiłek 1: 8 rano
Granola
Mleko (soja)
Pomarańczowy
Posiłek 2: 11 rano
Posiłek 3: 2 po południu.
Chleb pełnoziarnisty
Banan
Shake proteinowy (soja)
Baton proteinowy
Posiłek 4: 4 pm
Ciasto ryżowe
Soda (organiczne)
jabłko
Posiłek 5: 6 pm
tofu
Sałatka
Burger Patty (z serem)
Posiłek 6: 10 pm
Masło orzechowe
Shake proteinowy (soja)
Baton proteinowy

Cheat Meals

Poza sezonem nie pozbawiam się żadnych produktów, których pragnę lub czuję. Lody sojowe to moja największa wada, a kiedy nie jestem na sesji zdjęciowej lub pokazie kulturystycznym, nierzadko zdarza mi się mieć kilka gałek wokół godziny 8.00.

Kluczem jest umiar i poświęcenie czasu, aby cieszyć się swoim oszustwem. Poświęć trochę czasu na rozkoszowanie się każdym kęsem i ciesz się smakiem; dzięki temu twój mózg będzie mógł znaleźć pociechę w smaku i jedząc powoli twoje ciało będzie miało czas, aby powiedzieć ci, że jesteś pełny i nie chcesz ani nie pragniesz więcej.

Napoje

Z wyjątkiem koktajli proteinowych i ekologicznej sody po treningu, nie wymienię tego, co piję przez cały dzień. To dlatego, że ile płynów piję zależy od tego, jak bardzo jestem spragniony. Piję tylko wtedy, gdy jestem spragniony. Moje wybory to woda (smakuję wodą z cytryną) i zielona herbata z liści herbaty.

Piję dziennie około 1,5 do 2 litrów płynów. Liczba ta obejmuje wodę, mleko sojowe, herbatę z zielonej herbaty i białka sojowego. Oceniam moje nawodnienie za pomocą wypełnienia "style =" Color: 4px 0px 0px; margin-bottom: -1px! important; z mojego moczu. Upewniam się, że mój mocz jest jasnożółty, aby go wyczyścić w kolorze "style =" padding: 4px 0px 0px; margin-bottom: -1px! important ;. Tak długo jak jest i nie jestem spragniony, piję tylko wtedy, gdy odczuwam pragnienie.

Posiłki w Dni bez treningu

W czasie moich krótkich dni nadal jem ten sam rodzaj posiłków. Jedynym wyjątkiem jest to, że nie mam sody ekologicznej. Czasy moich posiłków po 2 pm. zmienia się również w następujący sposób:

Posiłek 3: 2 pm.
Baton proteinowy
szpinak
Posiłek 5: 8 pm
Shake proteinowy (soja)
Posiłek 6: 10 pm
Masło orzechowe
Mleko (soja)

Tak jem w typowy dzień. Ten plan pozwolił mi uzyskać mięśnie o dobrej jakości, a jednocześnie był w stanie pozostać szczupły podczas fazy łączenia. Jedzenie smakuje dobrze iw żadnym momencie nie mam wrażenia, że ​​czegoś mi brakuje.

Wniosek

Tam to masz. Jesteś teraz na najlepszej drodze do zbudowania wspaniałego ciała na Wegańskiej drodze !!! Bądź przygotowany, aby czuć się wspaniale, mieć energię, której nigdy wcześniej nie doświadczyłeś i osiągnąć jak najlepszy zysk w swoim życiu !!! Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich artykułów.

Część 1 | Część 2

4.7
Średnia ocena: 36
5
10
4
2
3
3
2
2
1
1