Mit o luźnej skórze

Grubość i elastyczność skóry

Wiele osób zgodziłoby się, że argumenty tej kobiety wydają się mieć sens. W takich przypadkach chirurgia plastyczna jest zazwyczaj oferowana jako najlepsze rozwiązanie w celu wyeliminowania wiszących pozostałości nadmiernej, niedbałej lub zbędnej skóry, szczególnie jeśli schorzenie to wiąże się ze schorzeniami skóry. Ale bliższe spojrzenie ukazuje tę logikę jako wadliwą. Czy luźna skóra jest naprawdę nieunikniona i nieunikniona po znacznej utracie wagi? Wierzę, że odpowiedź brzmi nie!

Ludzki układ ciała (skóra) nie jest pasywną warstwą tkanki, która pozostaje rozciągnięta jak pusty plastikowy worek po utracie dużych ilości masy ciała. Argument kobiety powyżej o przyczynie luźnej skóry jest mitem. Przeciwnie, skóra jest żywym narządem, aktywnie przystosowującym się do wewnętrznych i zewnętrznych środowisk ciała. Ludzie po długich postach spożywających jedynie wodę wykazują, że skóra może stracić 20% lub więcej swojej wielkości.

Skóra jest zazwyczaj najgrubsza na podeszwach stóp i najcieńsza na powiekach. Jako typowy przykład grubości twojej skóry, uszczypnij skórę w grzbiet dłoni. Jeśli to prawda, jak twierdzi ta kobieta, że ​​fałdy skóry zwisające z jej ciała nie miały absolutnie żadnego tłuszczu pozostawionego pod dietą, każdy centymetr tej skóry zwisałby w prześcieradłach cienkich jak fałdy papieru.

Jednak wspólna obserwacja fałd skóry w takich przykładach ujawnia, że ​​tak się zwykle nie dzieje. Pomiar grubości tych wiszących fałd skóry świadczy o tym, że pod skórą nadal znajduje się znaczna ilość tkanki tłuszczowej. Skóra nie jest tak "luźna", jak zwiotczała z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nawet jeśli niektóre obszary są całkowicie przerzedzone, nadmiar tkanki tłuszczowej może być przechowywany w sąsiednich obszarach, co przyczynia się do ogólnego stanu zwiotczenia.

Wiek jest uważany za czynnik, który zmniejsza elastyczność skóry, a tym samym zmniejsza zdolność skóry do dostosowania jej rozmiaru po utracie wagi. Jednak wiele przypadków obluzowanej skóry występuje u stosunkowo młodych osób, które straciły na wadze, więc wpływ wieku na elastyczność skóry nie jest tak naprawdę czynnikiem we wszystkich przypadkach, jeśli w ogóle.

Zmiana kobiecego kształtu ciała przed i po normalnej ciąży jest kolejnym przykładem elastyczności skóry, aby przywrócić normalny rozmiar. Przez normalną ciążę mam na myśli bez dużych nagromadzeń nadmiaru tkanki tłuszczowej, w przeciwieństwie do przypadku kobiety powyżej.

Przyczyna "Luźna skóra"

Dlaczego skóra czasami przyjmuje ten wiszący wygląd (np. Brzuszny pannus) w trakcie utraty dużych ilości wagi? Dlaczego nie każdy, kto traci wagę, ma ten problem? Dlaczego widzimy zwiotczałą skórę nawet u osób, które straciły znacznie mniejszą wagę? Jaka jest różnica między tymi, którzy cierpią na zwiotczałą lub luźną skórę a tymi, którzy osiągają utratę wagi, całkowicie lub częściowo unikając tego problemu?

Moim zdaniem, opadający wygląd fałd skóry jest najprawdopodobniej spowodowany dietami typu crash, które poświęcają duże ilości mięśnia podtrzymującego lub beztłuszczowej masy ciała. Nawet mniej surowe diety i utrata masy ciała po operacjach bariatrycznych mogą z czasem doprowadzić do znacznej utraty mięśni. Być może przyszłe badania naukowe pokażą korelację pomiędzy utratą beztłuszczowej masy ciała na diecie a rozwojem zbędnej skóry.

W międzyczasie, oto przykład ilustrujący, jak utrata mięśni na diecie może powodować opadanie fałdów zwiotczałej, luźnej skóry. Załóżmy, że zaczynasz od masy ciała 115 funtów, w dobrym stonowanym kształcie z mocną skórą, ale stopniowo osiągasz 100 funtów tkanki tłuszczowej. Następnie udajesz się na jakiś program utraty wagi lub masz chirurgię bariatryczną, aby szybko stracić te 100 funtów.

Powiedzmy jednak, że nie cała utrata wagi to tłuszcz. Być może 20% utraconej wagi to mięśnie. Nie jest to niezwykłe w przypadku poważnej diety powypadkowej, a wiele osób traci znacznie więcej mięśni niż na tych dietach. W rzeczywistości, gdybyś pościł na czystej wodzie, 60% utraty wagi byłoby mięśni.


A ponieważ mięśnie mogą szybko odwodnić i poświęcić białko, aby zapewnić dodatkowe źródło energii dla twojego ciała, utrata masy mięśniowej zwiększa się, im bardziej jesteś aktywny na surowej diecie. Ale trzymajmy się skromnej liczby 20% utraty mięśni w tym przykładzie.

Teraz, po ciężkiej diecie, powróciłeś do początkowej masy ciała 115 funtów, ale twój wewnętrzny skład ciała jest zmieniony. Masz 20 kilogramów mięśni na ciele i 20 dodatkowych kilogramów tkanki tłuszczowej, nawet jeśli ważysz tyle, ile robiłeś, zanim nałożysz dodatkową wagę! Procent masy ciała, czyli tłuszczu, jest teraz wyższy niż przed przybyciem na wadze.

Czy spodziewałbyś się, że twoje ciało będzie wyglądało tak zgrabnie i stanowczo w tych okolicznościach, z większym procentem tkanki tłuszczowej? NIE! Przy wadze 115 funtów części ciała wypełnione stonowanym mięśniem są teraz wypełnione większą ilością wiotkiego tłuszczu. Funt za funt, tłuszcz zajmuje więcej objętości niż mięśnie, pchając dalej, aż zacznie zwisać w fałdach skóry. Kontynuowanie diety tylko pogłębia problem, ponieważ poziom mięśni spada jeszcze bardziej. Co gorsza, jeśli twoja masa ciała spadnie poniżej zdrowego punktu startowego, jesteś teraz zbyt cienki i pokryty wiotką skórą!

Teraz wyobraź sobie efekt, jeśli stracisz kilkaset kilogramów masy ciała, a utrata mięśni jest dwa razy większa, 40-50% lub więcej utraconej masy ciała. Te obszerne fałdy fałdu mogą stać się ogromnym problemem.

Nie-chirurgiczne usunięcie "luźnej skóry"

Aby wyeliminować i zapobiec opadającym pojawieniu się pozostałości nadmiaru tkanki tłuszczowej podczas i po utracie wagi, bez uciekania się do zabiegów chirurgicznych, musisz zmienić swój skład ciała, a nie tylko stracić na wadze. Oznacza to zwrócenie szczególnej uwagi na stosunek tkanki tłuszczowej do mięśni lub beztłuszczowej masy ciała. Zapobieganie utracie beztłuszczowej masy ciała podczas diety w celu utraty tkanki tłuszczowej znacznie poprawi twój wygląd.

"Straciłem dziesięć funtów w ciągu jednego tygodnia!" Jak często społeczeństwo widziało takie reklamy w celu szybkiej utraty wagi? Wszyscy chcą szybkich rezultatów. Ale nawet jeśli uda ci się stracić dziesięć funtów w ciągu tygodnia, prawdziwe pytanie brzmi, jakie funty przegrałeś? Mięsień? Gruby? Wyobraź sobie, że w ciągu tygodnia straciłeś 9,5 funta mięśni i tylko pół funta tłuszczu! To brudna, mała tajemnica szybkich reklam utraty wagi. Teraz wyobraź sobie szok psychiczny, jeśli odkryjesz, że po całej ciężkiej pracy, aby zdjąć 100 funtów w ubiegłym roku, musisz odzyskać 75 z tych kilogramów jako mięśni. Metoda polegająca na szybkiej utracie wagi nie jest warta wysiłku.

Niemal każdy dieter doświadczył szybkiego powrotu do wagi po diecie. Poza odzyskaniem tkanki tłuszczowej wynikającej z powrotu do nawyków przejadania się, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że odzyskana masa ciała często może zawierać znaczną ilość uzupełnionej beztłuszczowej masy ciała, która została utracona podczas diety. Dietetycy wyglądają i czują się lepiej - mniej po wylince i mniej opadającej skórze - po odzyskaniu tego rodzaju chudego ciężaru. Jak w takim razie jest utrata mięśni na diecie?

Podczas diety zwany jest procesem glukoneogeneza (co oznacza nowe źródło glukozy) wykorzystuje mięśnie i tkankę tłuszczową do dostarczania energii nie dostarczanej przez żywność. Za każdy funt spalony podczas glukoneogenezy, 60% jest spalane z mięśni i 40% z tłuszczu. Dwadzieścia pięć procent masy ciała utraconej na diecie bardzo niskokalorycznej (400-800 kalorii) pochodzi z tkanki mięśniowej i wspierającej tkanki łącznej (Saris, "Bardzo niskokaloryczne diety i długotrwała utrata masy ciała", Badania nad otyłością, 2001).  

Moim zdaniem, najlepszym sposobem uniknięcia utraty mięśni podczas diety jest dostarczanie dziennej dawki kalorii równej nie mniejszej niż spoczynkowy metabolizm, kalorie spalane przez masę mięśniową w spoczynku, która wynosi około 1200 do 1800 kalorii lub więcej dla większość ludzi. Zawodowi kulturyści mają spoczynkowe metabolizm ponad 3000 kalorii! Nie szacuj spoczynkowego tempa metabolizmu w zależności od masy ciała. Naukowcy opracowali formuły do ​​obliczania spoczynkowego tempa metabolizmu zgodnie z beztłuszczowymi lub beztłuszczowymi poziomami masy ciała. Widzieć Przewodnik po cieleobliczyć dokładną spoczynkową przemianę materii w zależności od masy beztłuszczowej. To spożycie kalorii, a może kilkaset dodatkowych kalorii w zależności od poziomu aktywności, to minimalna ilość potrzebna do utrzymania i uzupełnienia mięśni, gdy spalany jest tłuszcz w wyniku aktywności fizycznej, tak jak sportowiec spala tłuszcz w trakcie treningu. Nigdy nie widzisz poważnych sportowców takich jak mistrz olimpijski Michael Phelps trenujący podczas jedzenia tylko 400-800 kalorii! Sportowcy stają się szczupli, polegając na ćwiczeniach, aby spalić tłuszcz podczas jedzenia wystarczającego do utrzymania mięśni. Nie oczekuj optymalnych wyników od siedzenia i "głodzenia" siebie.

Dietetycy sugerują, że ludzie zwiększają swoją aktywność o 500 kalorii dziennie i obcinają normalne spożycie kalorii o 500 kalorii. Mówiąc dokładniej, spalaj tłuszcz, eliminując tylko część diety, która w przeciwnym razie napędzałaby Twoją codzienną aktywność (przy założeniu, że jest równa 500 kalorii) i spalaj dodatkowe 500 kalorii tkanki tłuszczowej z dodatkową aktywnością, równoważną 1 2 godziny normalnego chodzenia dla większości ludzi, w zależności od masy ciała. Pozostawia ci to wystarczająco dużo jedzenia, aby utrzymać mięśnie, jednocześnie tracąc dwa funty tłuszczu w ciągu tygodnia. To dobra okazja, że ​​żadna szybka dieta nie może się równać! Przewodnik po cielepokaże ci dokładnie, jak to zrobić.

Dwa kilogramy tkanki tłuszczowej utracone w ciągu tygodnia to tylko sugestia, a nie dogmat. Ludzie mają różne poziomy aktywności i spoczynkowe tempo metabolizmu. Gdy zrozumiesz i opanujesz dietę bez utraty mięśni, możesz dostosować i przyspieszyć trening, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki, pod warunkiem, że jesteś gotowy do pracy. Ludzie często motywują się do cięższej pracy, aby osiągnąć lepsze wyniki, ale są powstrzymywani przez brak wiedzy, aby zrobić to właściwie. Na przykład wiele osób źle zrozumiało porady dotyczące ćwiczeń i zmniejszyło spożycie kalorii o 500 kalorii.

Pięćset kalorii to niewiele, a ludzie mogą sądzić, że mogą uzyskać lepsze wyniki, obcinając 1000 lub więcej kalorii ze swojej diety. Rzeczywiście, zaczynają widzieć, że ich waga spada gwałtownie, gdy obcinają one o ponad 500 kalorii, co wzmacnia ich dietetyczne zachowanie. Ale nie rozumieją, że sugestia, aby obniżyć ich dietę o 500 kalorii dotyczy tylko kalorii spalanych z normalnej aktywności; nie ma zastosowania do kalorii potrzebnych do utrzymania spoczynkowego tempa metabolizmu i masy mięśniowej. Ich szybka utrata wagi to głównie mięśnie. Kiedy dietetycy ostrzegają, że ciężka dieta spowalnia metabolizm i zmniejsza utratę tłuszczu, co tak naprawdę oznacza to, że utrata masy mięśniowej na surowej diecie zmniejsza spoczynkowy metabolizm. W międzyczasie, utrata tkanki tłuszczowej trwa, gdy twoje ciało staje się wiotkie z luźną skórą.

Luźna skóra z diety nie zależy od tego, jak szybko lub powoli tracisz masę ciała - chodzi o to, czy zapewnisz wystarczającą ilość kalorii, aby uniknąć lub uzupełnić zubożone mięśnie.Okresowe uzupełnianie zubożonej beztłuszczowej masy ciała kontrolowanym, niewielkim wzrostem spożycia kalorii polega na unikaniu ogólnej utraty mięśni podczas lub po zakończeniu diety. 

Ponieważ objętość mięśni składa się z 70% płynu, mięśnie zwykle zaczynają się bardzo szybko odnawiać, gdy tylko zaczniesz zwiększać spożycie kalorii

w kierunku normalnej wielkości spożycia. To uzupełnienie pomaga zapewnić jędrność i pełnię mięśniom, które nie mają zwiotczałej skóry.Należy jednak zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć nadmiernego uzupełnienia powyżej poziomów kalorii konserwacji, które zaczną ponownie zwiększać poziom tkanki tłuszczowej! W efekcie twoja dieta nie jest kompletna, dopóki nie uzupełnisz wszystkich strat mięśni bez odzyskania tkanki tłuszczowej.

Uzupełnianie masy ciała może odbywać się w małych dziennych porcjach każdego dnia diety. Na przykład, przy umiarkowanie ograniczonej diecie wynoszącej w przybliżeniu 1200-1800 kalorii tylko część każdego dnia diety jest faktycznie wydawana w stanie glukoneogenezy, kiedy spożycie kalorii krótko spada poniżej twoich wydatków na kalorie, jak ma to miejsce, gdy jesteś zaangażowany w aktywność fizyczną. Straty mięśni są uzupełniane w tych porach dnia, kiedy spożycie kalorii krótko wzrośnie powyżej wydatków na kalorie, na przykład po posiłku.

Nawiasem mówiąc, nie ma absolutnie żadnej różnicy, kiedy jesz posiłki lub angażujesz się w aktywność podczas diety, ponieważ całkowita różnica netto między spożyciem kalorii a wydatkami, zwana bilansem energetycznym, nadal będzie wyglądać tak samo w trakcie kursu. 24 godziny. Aby monitorować i modyfikować swój bilans energetyczny, zobacz Przewodnik po ciele.

Z drugiej strony, beztłuszczowe uzupełnianie masy ciała może również zachodzić przez kilka dni po okresie bardzo rygorystycznej diety, postu lub posiłku na drugi dzień. Na przykład osoba, która pości przez kilka dni, jest w ciągłym stanie glukoneogenezy i często podąża za postem z kontrolowanym okresem ponownego karmienia, aby przywrócić zdrową wagę chudego. Co ciekawe, uważam, że jednym z powodów, dla których więcej samic niż anoreksji rozwija się z powodu samopoczucia, jest to, że kobiety zazwyczaj pomijają ten powrót mięśni z diety, które uważają za nieważne w ich dążeniu do szczupłości. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni mniej chętnie ignorują uzupełnianie masy mięśniowej. Zobacz Never Thin Enough. Uważam również, że większość kobiet, w tym pacjentów z anoreksją, jest zainteresowanych "stonowanym mięśniem". Czego mogą nie rozumieć, to to, że napięcie mięśniowe jest utrzymywane przez odpowiednie spożycie kalorii, bez względu na to, ile się ćwiczy.

Monitorowanie składu ciała beztłuszczowej masy ciała pomoże ci ustalić prawidłową równowagę pomiędzy ilością spożywanych kalorii a wydatkami na kalorie, które pozwolą Ci uzupełnić i utrzymać poziom beztłuszczowej masy ciała, która jest spalana podczas diety. Zobacz Przewodnik po zawartości tłuszczu w organizmie, aby monitorować zmiany w beztłuszczowej masie ciała i poziomach tkanki tłuszczowej. Doświadczeni dietetycy często biorą tygodniowy "dzień przerwy" od diety, wiedząc, że to ich ładuje. Bez względu na to, czy uzupełnianie występuje codziennie, co kilka dni, czy co tydzień, niepowodzenie przywrócenia zubożonej beztłuszczowej masy ciała jest główną przyczyną "luźnej skóry".

Możliwe jest osiągnięcie idealnej masy ciała zgodnie z wykresami Body Mass Index (BMI), ale wciąż mają zbyt dużo tkanki tłuszczowej i niewystarczającą ilość beztłuszczowej masy ciała. Na przykład młoda kobieta po dwudziestce z "luźną skórą" pojawiła się ostatnio w popularnym programie radiowym. W ciągu jednego roku straciła ponad dwieście funtów, a jej waga na poziomie 5 "8" była teraz w latach 120. Jednak jej brzuch był pokryty wiotką skórą, która wisiała nad nią. nadmiar tkanki tłuszczowej przechowywany w fałdach skóry, ale jeśli straci kolejne 20 funtów masy ciała, będzie wyglądać jak wycieńczony kij! Ale to nie dlatego, że ma zbyt niską zawartość tłuszczu w ciele ... to dlatego, że nie ma wystarczającej masy mięśniowej!Moja sugestia dla tej młodej kobiety polegałaby na uzupełnieniu utraconej beztłuszczowej masy ciała zdrową, zrównoważoną dietą i nadaniu jej mięśniom treningu siłowego (patrz Masy mięśniowe). Po zwiększeniu masy ciała o 20 funtów uzupełnionej beztłuszczowej masy ciała, może ona stracić resztę nadmiaru tkanki tłuszczowej bez poświęcania więcej beztłuszczowej masy ciała. Wtedy miałaby zarówno normalną masę ciała, jak i normalną kompozycję ciała.

To, co jest konieczne, aby uniknąć utraty mięśni podczas diety i uzyskać utracone mięśnie, jest łatwą metodą pomiaru zmian w składzie ciała (poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej), a także metodą monitorowania i modyfikowania równowagi energetycznej, która jest równowagę pomiędzy kaloriami, które jemy i palimy każdego dnia. Taka metoda jest dostępna w Przewodnik po ciele.

Śledzenie zmian w składzie ciała za pomocą Przewodnik po cielepozwala zobaczyć, ile mięśni tracisz na diecie, a co ważniejsze, pozwala na wprowadzanie zmian spożycia kalorii, aby zapobiec lub uzupełnić tę stratę. Stosując samą skalę, większość dietetyków nie jest świadoma zmian w składzie ciała. Na przykład, jeśli zaczniesz dietę przy 220 funtach z 34% tkanki tłuszczowej i skończysz przy 135 funtach z 18% tkanki tłuszczowej, możesz spodziewać się, że będziesz wyglądać na stonowaną i wyszczuplającą po utracie 85 funtów masy ciała i zmniejszeniu procentowego udziału tkanki tłuszczowej prawie w połowa, ale Przewodnik po cielepokaże Ci, że w tym procesie straciłeś także 35 funtów mięśni i prawdopodobnie będziesz miał dużo zwiotczałej skóry! Jeśli nie chcesz, aby to się przydarzyło, regularnie korzystaj z poradnika The Body Fat Guide, aby mierzyć zmiany w poziomie tkanki tłuszczowej i mięśniowej i dostosuj dietę, aż uzyskasz doskonałe wyniki!

Z początku może wydawać się sprzeczne z intuicją, aby myśleć, że musisz spożywać więcej kalorii, aby utrzymać mięśnie i energię, której potrzebujesz, aby ćwiczyć więcej i spalać tłuszcz. Dlaczego po prostu nie spożywać mniej kalorii, aby zmniejszyć wagę bez tej całej pracy? Odpowiedź brzmi, że musisz spożywać wystarczającą ilość kalorii, aby utrzymać beztłuszczową masę ciała, w przeciwnym razie zmiany w składzie twojego ciała nie będą optymalne.

Oto list, który otrzymałem od innej kobiety od pierwszego wydania tego artykułu:

"Cześć!
Czytałem dosłownie setki witryn internetowych dotyczących luźnej skóry, która wydaje się nieuchronnie towarzyszyć utracie wagi.Twoja witryna jest jedyną listą pozytywnych wiadomości dotyczących tego dylematu! W każdym innym miejscu stwierdza się, że luźna skóra jest nieunikniona, a operacja odchudzania po zabiegu jest jedynym rozwiązaniem, które oczywiście jest wyjątkowo zniechęcające.

Jak udana jest twoja rada; czy to zawsze działa, jeśli postępuje się właściwie? Czytałem setki osobistych historii na różnych forach i każdy wydaje się być dotknięty luźną skórą po utracie wagi. Przeczytałem twój artykuł o luźnej skórze i potrzebuję dalszej zachęty i przekonywania! "

Minęło wiele lat, odkąd ten artykuł na temat luźnej skóry pojawił się po raz pierwszy w Internecie. Otrzymałem wiele pozytywnych odpowiedzi od ludzi, którzy przeczytali artykuł i od tego czasu zastosowali moją radę. Zanim jednak przedstawię referencje na końcu tego artykułu od czytelnika, oto moja odpowiedź na powyższą kobietę.

Każdy, kto faktycznie mierzy poziom tłuszczu w ciele (niewielu ludzi wie, jak to zrobić ... to jest, gdzie moja książka może pomóc) może łatwo zauważyć, że nawet po utracie znacznych ilości masy ciała, mogą nadal mieć dużo tłuszczu pod skórą.

Być może jesteś mężczyzną, który zredukował z 40% tkanki tłuszczowej do 12-18% tkanki tłuszczowej. To imponująca liczba postępów! Jeśli jednak spodziewasz się pozować na okładkę magazynu fitness, pomyśl, że kulturyści i męscy modele fitness uważają się za grubych na poziomie 12-18% tkanki tłuszczowej i zazwyczaj zaczynają dietę do 5% tkanki tłuszczowej lub mniej. W artykule z 1994 roku zatytułowanym "Dolna granica tkanki tłuszczowej u zdrowych aktywnych mężczyzn" Friedl i in. zasugerował, że około 5,5 funta tkanki tłuszczowej jest minimalnym zdrowym poziomem u mężczyzn.

Nie ma nic szczególnego w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej w "luźnej skórze", pod warunkiem, że wiesz, jak właściwie mierzyć i modyfikować swoją dietę i poziom aktywności. Ale ograniczanie się do pewnych pokarmów i stosowanie niezrównoważonych diet nie nauczy cię, jak sobie z tym poradzić. Kiedy dana osoba polega wyłącznie na niezrównoważonej diecie, aby schudnąć, w końcu osiąga plateau z powodu braku równowagi żywieniowej, nudy i zachcianek.

Zaletą uczenia się, jak schudnąć poprzez prawidłowe zbilansowanie liczby spożywanych kalorii i spalanie każdego dnia, jest to, że możesz dostosować tak wiele czynników, aby dalej robić postępy. Możesz jeść, co chcesz, jako część dobrze zbilansowanej diety, aby uniknąć zachcianek i nierównowagi. Możesz

Zmień szybkość utraty, wolniej lub szybciej, jak chcesz, i możesz ćwiczyć w tempie, które Ci odpowiada. Jeśli przekroczysz limit spożycia kalorii na swojej diecie, po prostu rozważ dodatkowe kalorie w ramach diety na następny dzień i wróć na właściwą drogę, nie tracąc czasu. Masz pełną kontrolę i elastyczność nad równowagą pomiędzy ilością spożywanych kalorii a wydatkami na kalorie. To umożliwia ci kontynuowanie osiągania i utrzymywania celu odchudzania w taki sposób, jakiego nigdy nie jest w stanie zrównoważyć dieta!

Co ważniejsze, monitorując zmiany w poziomie tkanki mięśniowej i tkanki tłuszczowej, coś, czego sama skalnica nie jest w stanie zrobić, i modyfikując ilość spożywanych kalorii, aby uniknąć nadmiernego obcięcia kalorii, utrzymasz beztłuszczową masę ciała i zapobiegniesz luźnej skórze.

Otrzymałem listy od czytelników z prośbą o zdjęcia, aby udowodnić moją argumentację. Ludzie stali się tak pranie mózgu przez zdjęcia przed i po, że zaniedbują prostą logikę. Rzucam każdemu wyzwanie, aby pokazać mi zdjęcie kobiety z 10% tłuszczu, która ma luźną skórę. Nikt nie będzie w stanie tego zrobić, ponieważ kobieta z 10% tkanki tłuszczowej ma bardzo mały nadmiar tkanki tłuszczowej, a zatem nie ma "luźnej skóry", niezależnie od tego, jak niegdyś miała nadwagę. (Kliknij przykłady kobiet Hollywood Celebrities z 10% tkanki tłuszczowej.)

Tak więc, odpowiedź na twoje pytanie brzmi: tak, każdy może niechirurgicznie redukować fałdy skórne nadmiaru tkanki tłuszczowej, pod warunkiem, że podążają one za składem ciała i równowagą energetyczną, dopóki praca nie zostanie wykonana właściwie ... i jeśli ktoś jeszcze wątpi w ciebie i mówi, że nie można tego zrobić, ponieważ nie zrobili tego, poprosili o sprawdzenie składu ciała i liczb bilansu energetycznego. Po tym, jak drapią się po głowie, możesz im to wszystko wyjaśnić!

Oczywiście, zawsze możesz zdecydować się na operację, aby naprawić problem "luźnej skóry", ale rozważ to: Po pierwsze, im bardziej poprawisz swój stan przed zabiegiem, naturalnie, tym większa szansa na bezpieczny wynik po zabiegu. Ale, po drugie, i co ważniejsze, zadaj sobie pytanie, co może zapobiec ponownemu odzyskaniu wagi, nawet po operacji? Wcześniej czy później będziesz musiał uporać się z podstawową przyczyną problemu, czyli niezdolnością do kontrolowania swojej wagi, ponieważ nie wiesz, jak właściwie zmienić równowagę pomiędzy kaloriami, które jesz i palisz każdego dnia. Jest sposób, aby się tego nauczyć ...Przewodnik po ciele

Aby przeczytać pozytywne, niezamówione i nieedytowane świadectwo o luźnej skórze, otrzymane od czytelnika w grudniu 2004 r., Kliknij tutaj.

4.1
Średnia ocena: 37
5
13
4
4
3
1
2
3
1
1