Top 20 Super zdrowa waga Zdobywa jedzenie dla niemowląt i dzieci

3,2 KB Akcje

Czy martwisz się, że Twoje dziecko nie przybiera na wadze prawidłowo? Witaj w klubie! Badanie mówi, że 85% matek obawia się o wagę swojego dziecka i zawsze szuka zdrowej żywności dla ich dzieci.

Więc co zmartwiona mama robić? Proste, rozwiązaniem jest:

"Spójrz na dziecko, nie na skale"

Brzmi to bardzo proste, ale bardzo trudne do naśladowania!

Masa żywności dla niemowląt

Widziałem Moms, których dzieci wyglądają zdrowo, dobrze odżywiają się i właściwie osiągają wszystkie kamienie milowe, ale wciąż martwią się, że ich dziecko nie przybiera na wadze. Zapominają, że ciężar dziecka zależy również od genetycznej budowy rodziców.

Poniżej znajduje się prosta i łatwa do przestrzegania reguła z mojego podręcznika pediatrii OP Ghai. Przestrzegam tych zasad religijnie i jestem szczęśliwy, jeśli moje dzieci są w tym zakresie przyrostu masy ciała w ich wieku.

Przyrost wagi w zależności od wieku

 • Do 3 miesięcy niemowlęta zyskują około 175 do 210 g na tydzień.
 • Podwaja masę urodzeniową o 5 miesięcy.
 • Przez pozostały rok zyskują około 400 g wagi każdego miesiąca.
 • Treble masy urodzeniowej o 1 rok.
 • 4 razy masa urodzeniowa o 2 lata.
 • 5 razy masa urodzeniowa o 3 lata.
 • 6 razy masa urodzeniowa o 5 lat.
 • 7 razy masa urodzeniowa o 7 lat.
 • 10 razy masa urodzeniowa o 10 lat.
 • Średnio dziecko uzyskuje 2 kg rocznie między 3 a 7 rokiem życia i 3 kg rocznie po tym, aż dojdzie do dojrzewania płciowego.

Ogólne wskazówki dotyczące wprowadzania masy żywnościowej dla niemowląt

 • Spróbuj wprowadzać co tydzień nowe jedzenie, bądź cierpliwy, nie oczekuj natychmiastowego przyrostu wagi.
 • Dopóki dziecko nie karmi piersią, mleko matki pomaga najlepiej przytyć.
 • Wypróbuj te środki zaradcze w domu, aby uzyskać przyrost masy ciała u dzieci dopiero po rozpoczęciu przez dziecko stałej diety.
 • Postępuj zgodnie z zasadą 3 dni, wprowadzając nowe jedzenie, aby uważać na alergie pokarmowe.

Pobierz porady dotyczące szybkiego zwiększania energii dla Twojego maluszka / niemowlęcia, które pomogą karmić Twoje dziecko dodatkowym odżywianiem, którego potrzebuje ...

POBIERZ TERAZ

1. Mleko

Jeśli karmisz piersią, to najlepszym wyborem jest mleko matki do 1 roku, a po 1 roku można podać 3 porcje mleka krowiego.

2. Wysoko kaloryczna energia o wysokiej wartości odżywczej

Zamiast tłustych potraw, gęstej żywności o wysokiej kaloryczności zwiększa wagę bez zwiększania poziomu złego tłuszczu u dziecka. Jeśli podane zostaną wysokokaloryczne, nie odżywcze, tłuste pokarmy (takie jak lody, czekolady, przetworzona żywność), spowoduje to złe nawyki żywieniowe, które później będą trudne do zmiany.

3. Banan

Banan można podawać niemowlętom po ukończeniu 6. miesiąca życia. Banan jest bogaty w błonnik pokarmowy, potas, witaminę C i bardzo dobre źródło witaminy B6, i jest gęstym energetycznie pożywnym pokarmem.

Banan można wprowadzić jako Banana Puree, a następnie po 8 miesiącach można go podawać jako naleśniki, można mieszać w owsiance, a po roku jako babeczki bananowe.

Jeśli martwisz się podawaniem bananów podczas przeziębienia, to nasz Proszek z Kerali Raw Kerala jest ratunkiem dla życia, jest pożywny i przybiera na wadze dla niemowląt.

Surowe Proszki Proszku Bananowego Kerala

 1. Banana Halwa dla niemowląt
 2. Fritters bananowy dla niemowląt i małych dzieci
 3. Kokosowy banan Kheer / Payasam dla niemowląt

4. Brzoskwinia

Brzoskwinie można podawać po 6 miesiącu życia. Brzoskwinie są bogate w błonnik pokarmowy, niacynę, witaminę A, a szczególnie dobre źródło witaminy C.

Brzoskwinie można podawać jako puree po 6 miesiącach i po 1 roku jako koktajle mleczne.

5. Gruszka

Gruszka może być podawana jako jedna z pierwszych stałych pokarmów dziecka i pomaga w przybieraniu na wadze. Gruszka jest jednym z owoców, który jest bardzo bogaty w żelazo i jest również dobrym źródłem błonnika pokarmowego, witaminy B6 i witaminy C.

Gruszka może być podana jako "Pear Puree", "Apple Pear Puree" z cynamonowym akcentem, a po 8 miesiącach można dodać gruszki do naleśników.

6. Groch

Groch można również podawać po 6 miesiącach. Groch jest jednym z najbardziej pożywnych warzyw, które można wprowadzić jako pierwsze stałe pożywienie dla dziecka. Zawiera bardzo dużo błonnika pokarmowego, tiaminy, witaminy C i bogate w magnez, niacynę, fosfor i witaminy A, B6.

Groch można podawać jako Peas Puree, Peas Khichdi i jako zupę warzywną.

7. Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki to doskonałe pierwsze pożywienie dla dziecka. Można go podać od 6 miesiąca życia.

Słodkie ziemniaki mają bardzo niską zawartość tłuszczów nasyconych, bogate w błonnik pokarmowy, magnez i potas, witaminę B6 oraz bardzo wysoką zawartość witaminy A i C. Można je podawać w postaci puree, słodkiego ziemniaka, khichdi, naleśnika i jako zup.

8. Zwykłe mięsa

Kurczak może być wprowadzony po 8 miesiącu życia. Kurczak jest bogaty w niacynę, fosfor, magnez, witaminę B6 i B12, a także jest bogaty w cholesterol, więc kurczak może podawać dzieciom raz w tygodniu.

Kawałki mięsa z kurczaka można gotować lub podawać jako puree z kurczaka, gulasz z kurczaka, zupę z kurczaka, ryż z kurczaka. Możesz również zrobić bulion z kurczaka i użyć go w naczyniach dla dzieci.

9. Ghee

Nasz Desi Ghee jest jednym z najlepszych źródeł pozyskiwania wagi. Ghee można dodać prawie we wszystkich pokarmach, które dziecko bierze po 7 miesiącach, z około 1 łyżeczką ghee na posiłek. Zacznij od kilku kropli ghee na początku i powoli zwiększaj ilość. Ghee może czasami być bardzo ciężka dla dziecka, więc prosimy o umiarkowane użycie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przygotuj własne domowe ghee bez konserwantów i chemikaliów.

10. Ser

Ser może być podany po 8 miesiącach. Ser jest bogaty w fosfor, wapń i selen.

Ser pokrojony w plasterki stanowi idealną karmę dla palców; możesz także spróbować podawać dziecku sałatkę owocową z serem.

11. Suche owoce

Suche owoce to migdały, pistacje, figi, nerkowce są energetyczne i nie-tuczące.

Suche owoce można sproszkować i zmieszać z prawie wszystkimi produktami spożywczymi, innymi formami, dzięki którym można je podać to mleko migdałowe, batonik z suszonymi owocami, suchy owoc laddu.

Możesz zrobić suche owoce w proszku w domu za pomocą tego przepisu lub zamówić domowe suche owoce w proszku w Internecie.
Należy pamiętać, że suche owoce mogą wywoływać alergie u niektórych dzieci, należy przestrzegać zasady 3 dni przy wprowadzaniu nowego pokarmu.

12. Cała pszenica

Głównie pszenica nie jest uważana za wagę, która zdobywa żywność przez wiele osób, ale spożywanie pełnoziarnistych pokarmów dla dzieci wykazało stały przyrost masy ciała u niemowląt. Jest doskonałym źródłem błonnika o niskiej zawartości tłuszczu.

Całą pszenicę można podać w postaci płatków pszennych, pszennej owsianki sojowej, pszenicy Kheer, naleśników pełnoziarnistych, owsianki pszennej, owsianki z kaszy pszennej, zielonej mąki owsianki.

Innym sposobem na uzyskanie korzyści płynących z pełnoziarnistej pszenicy jest pszenica połamana, zwana również "dalia".

Możesz również błyskawicznie ugotować cały posiłek dla dzieci za pomocą Instant Dalia Mixes. Dobrodziejstwem na dni, kiedy nie masz czasu ani energii na gotowanie. Możesz zrobić je w domu lub zamówić domowe Instant Wheat Dalia Elaichi Mix i Instant Wheat Dalia Moong dal Mix online.

13. Owies

Kolejnym pokarmem, który pośrednio powoduje przyrost masy ciała u niemowląt, jest owies. Owies ma niską zawartość tłuszczów nasyconych i cholesterolu oraz wysoką zawartość manganu, magnezu, tiaminy i fosforu. Owies jest jedynym zbożem zawierającym białko roślin strączkowych.

Owies można podawać w postaci owsianej owsianki, owsa kheera, owsianki owsianej, owsianki, owsa.

Uzyskaj 100% ekologicznego owsa dla Twojego dziecka dostarczonego na wyciągnięcie ręki.

14. Awokado

Awokado można podać po 6 miesiącach. Awokado jest bogate w błonnik pokarmowy i ma niską zawartość tłuszczów nasyconych.

Awokado można podawać jako puree, a po 1 roku jako koktajle mleczne i koktajle owocowe.

15. Ragi

Ragi lub Finger Millet to jedna z najlepiej przybierających na wadze żywności. Jest bogaty w błonnik pokarmowy, białko, witaminę B1, B2, B6.

Ragi można podawać dziecku w dowolnej z następujących postaci:

Sprouted Ragi Powder to podwójnie pożywne i doskonałe jedzenie dla niemowląt. Jako nowa mama możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie tego proszku, nie martw się, przygotowujemy w 100% Organic Ragi i dostarczamy go do domu. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

16. Homemade Cerelac lub Sathumaavu Health Mix

Domowe cerelac to kolejna znakomita waga, która zdobywa pożywienie. Łączy w sobie dobroć zbóż, orzechów i roślin strączkowych, tworząc zdrową żywność.

Pobierz przepis tutaj lub kliknij tutaj, jeśli chcesz go dostarczyć do domu.

Kolejna super zdrowa wersja to Sprouted Health Mix lub Sprouted Sathu Maavu Mix, w której wszystkie składniki są kiełkowane i mielone na proszek. Możesz oszczędzić sobie trudu kiełkowania i mielenia i dostać domowej roboty Sprouted Sathumaavu Mix dostarczoną na wyciągnięcie ręki.

17. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek ma wysoki, jednonienasycony tłuszcz niż inne oleje i jest zdrową opcją w stosunku do innych olejów roślinnych. Żywność dla niemowląt może być przygotowana z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia ..

18. Ziemniaki

Ziemniak stanowi doskonałe pierwsze pożywienie dla niemowląt. Ma miękką konsystencję, łatwo się kruszy i jest także najmniej alergizującym pokarmem. Rozpocznij od małej ilości, ponieważ niektóre dzieci mogą mieć podrażnienie brzucha spowodowane gazem.

Ziemniak jest bogaty w minerały, witaminy, a także asortyment fitochemikaliów, takich jak karotenoidy i naturalne fenole. Ziemniaki są najlepiej znane ze swojej zawartości węglowodanów, a średniej wielkości ziemniak zawiera około 26 gramów.

Ziemniak może być podawany jako puree, w khichdi lub w zupie.

19. Jajka

Jaja można podawać po 8 miesiącu życia. Najpierw zacznij od żółtej i wprowadź białą później, ponieważ białka w białym żółtku powodują alergie u dzieci.

Jajka są bogate w białka i tłuszcze nasycone. Można je ugotować lub ugotować, lub wykorzystać w naleśnikach, ryżu jajecznym, puddingu jajecznym lub francuskim toście. Sprawdź listę przepisów na jajka dla niemowląt i małych dzieci tutaj.

20. Dziewiczy olej kokosowy

Flickr Stream: Phu Thinh Co

Olej kokosowy pomaga w przybieraniu na wadze i łatwym trawieniu u dzieci. Można go dodać podczas gotowania żywności dla niemowląt.

21. Multigrain Health Drink Powder

Nie, nie mówimy tu o kupowanym zdrowym napoju, ale o zdrowym napoju w proszku, który powstaje z pełnych ziaren i soczewicy i jest całkowicie wolny od szkodliwych dodatków i konserwantów. Jest to również dobra opcja dla wybrednych maluchów. Możesz otrzymać tutaj napój wieloziarnistego napoju zdrowotnego.

Łatwe domowe przepisy z Multigrain Health Drink Powder

 1. Czekoladowy napój multigrain domowej roboty
 2. Owsianka wielozbożowa owsiana z miodem
 3. Bananowy Multigrain Milkshake
 4. Mango Multigrain Milkshake
 5. Horlicks jak Super Energy Drink dla małych dzieci (100% Natural)

Mam nadzieję, że ta lista zdrowego ciężaru, który zyskuje żywność dla dzieci, znacznie się rozprasza, jeśli chodzi o rozpraszanie zmartwień na temat przybierania na wadze!

Jakie są twoje największe obawy dotyczące przyrostu masy ciała twojego dziecka? Daj nam znać, komentując poniżej.

Będę publikować przepisy na wszystkie potrawy wymienione powyżej w tym miesiącu i później. Bądź na bieżąco śledząc mnie w Google +, Twitterze, Pinterest lub polub moją stronę na Facebooku My Little Moppet.

W przypadku receptur, które już zostały opublikowane, kliknij link Indeks receptury.

Aby otrzymywać aktualizacje od My Little Moppet bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszego newslettera tutaj. Obiecujemy, że nie będziemy spamować skrzynki odbiorczej!

Referencje:

1. http://www.who.int/childgrowth/en/
2. http://www.who.int/childgrowth/standards/en/
3. http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_age/en/
4. http://www.who.int/childgrowth/publications/timetypefreq/en/
5. http://en.wikipedia.org/wiki/Olive_oil#Constituents

Pobierz porady dotyczące zwiększania energii dla dzieci ZA DARMO!

Lista kontrolna zwiększania energii dla dzieci

Martwisz się, że Twoje dziecko / dziecko nie zyskuje na wadze?

Zdobądź te wypróbowane i przetestowane wskazówki, które pomogą w karmieniu energią, która pobudzi żywność dla Twojego dziecka ZA DARMO!

3,2 KB Akcje

4.5
Średnia ocena: 28
5
10
4
2
3
1
2
1
1
0