Diuretyki wysokiego ciśnienia krwi

Powszechnie znane jako "pigułki na wodę", leki te pomagają nerkom pozbyć się dodatkowej wody i soli z organizmu poprzez siusiu. Ponieważ w naczyniach krwionośnych znajduje się mniej płynu, jak wąż ogrodowy, który nie jest włączony do końca, ciśnienie wewnątrz będzie niższe. Ułatwia to również pompowanie Twojego serca.

Zwykle są to pierwsze leki, które lekarz będzie próbował kontrolować ciśnienie krwi.

Nazwy leków

Często zaczynasz od diuretyku tiazydowego:

Inne, które lekarz może przepisać to:

Różne leki moczopędne można przyjmować razem, a można je przyjmować z innymi lekami, czasami w tej samej pigułce.

Podczas gdy bierzesz Diuretyki

Poinformuj lekarza, jakie leki (na receptę i bez recepty), suplementy i zioła, których używasz. Powiedz jej również o innych problemach medycznych, które masz.

Ona może chcieć regularnie sprawdzać ciśnienie krwi, a także testować krew i siusiać na poziomie określonych minerałów i sprawdzić, jak dobrze działają twoje nerki. Prawdopodobnie powie ci, abyś przestrzegał diety o niskiej zawartości sodu i ograniczył ilość spożywanej soli.

Ponieważ niektóre leki moczopędne również wyciągają potas z organizmu, może być konieczne spożywanie większej ilości pokarmów, takich jak banany, słodkie ziemniaki, szpinak i soczewica, lub suplementu potasu. Z drugiej strony, jeśli bierzesz leki moczopędne oszczędzające potas, takie jak amiloryd (Midamar), spironolakton (Aldactone) lub triamteren (Dyrenium), może ona chcieć uniknąć pokarmów bogatych w potas, substytutów soli, mleko o niskiej zawartości sodu i inne źródła potasu.

Jeśli potrzebujesz tylko jednej dawki dziennie, możesz wziąć swój moczopęd w godzinach porannych, abyś mógł przespać całą noc zamiast wstać i pójść do łazienki.

Unikaj alkoholu i leków, które pomogą Ci spać. Mogą nasilać działania niepożądane.

Nieprzerwany

Skutki uboczne

Woda, która wypływa z twojego ciała, musi gdzieś iść, więc możesz spodziewać się, że będziesz coraz częściej sikać przez kilka godzin po dawce.

Ryzykujesz także odwodnieniem, a samo wypicie większej ilości płynów może nie wystarczyć. Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli jesteś bardzo spragniony lub masz bardzo suche usta, twój siusiu jest głęboki żółty, nie jesteś dużo sikanie lub dostać zaparcia lub masz silny ból głowy.

Możesz odczuwać zawroty głowy lub oszołomienie, szczególnie gdy wstajesz, jeśli ciśnienie krwi spadło zbyt nisko lub jesteś odwodniony.

Twoja chemia krwi może zostać odrzucona. W twoim systemie może być za mało lub za dużo sodu lub potasu. Może to spowodować zmęczenie lub osłabienie lub skurcze mięśni lub ból głowy. Jest to rzadkie, ale twoje serce może przyspieszyć (ponad 100 uderzeń na minutę) lub możesz zacząć rzucać się z powodu niebezpiecznie niskiego poziomu potasu.

Diuretyki mogą utrudniać kontrolę poziomu cukru we krwi, co może prowadzić do cukrzycy, jeśli jeszcze jej nie masz. Prawdopodobieństwo wystąpienia dny moczanowej jest większe.

Przyjmowanie tabletek złożonych lub wielu leków może zwiększyć te działania niepożądane. Aby zmniejszyć te szanse, zapytaj swojego lekarza, kiedy w ciągu dnia powinieneś zażywać każdy lek.

Kto nie powinien ich brać?

Niektóre leki moczopędne to leki sulfonamidowe, więc mogą powodować reakcję alergiczną.

Starsi ludzie mają więcej skutków ubocznych, takich jak omdlenia i zawroty głowy z odwodnienia. Musisz ściśle współpracować z lekarzem.

Diuretyki nie są zalecane kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Nie wiemy, jak te leki wpływają na nienarodzone dziecko. I wielu przechodzi do mleka matki, które może spowodować odwodnienie dziecka.

Dzieci mogą je bezpiecznie zabrać, ale potrzebują mniejszych dawek. Skutki uboczne są podobne do dorosłych. Jednak diuretyki oszczędzające potas mogą powodować niski poziom wapnia, co może zaszkodzić rozwojowi kości.

Źródła

American Heart Association: "Rodzaje leków na ciśnienie krwi".

Blood Pressure UK: "Diuretyki - leki na ciśnienie krwi".

Mayo Clinic: "Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie): diuretyki."

European Heart Journal: "Działania niepożądane na diuretyki."

Raporty konsumenckie: "Co warto wiedzieć o diuretykach przy wysokim ciśnieniu krwi".

© 2017 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.