Jak pić zieloną herbatę na odchudzanie | HealthyWomen

Podziel się:

Jeśli lubisz herbatę i lubisz zdrowe napoje, dołączyłeś do grona pozostałych 158 milionów Amerykanów, którzy lubią filiżankę każdego dnia. Szacuje się, że w ubiegłym roku ponad 80 miliardów - to prawda, miliardy porcji herbaty zostały skonsumowane przez miłośników herbaty w Ameryce. To przekłada się na około 3,60 miliarda galonów.

Chociaż najpopularniejsza jest herbata czarna, odpowiada ona za około 84 procent całej herbaty spożywanej - mówi się, że zielona herbata rośnie w znacznie większej objętości niż czerń. Zgadujemy, że to z powodu potencjalnej roli zielonej herbaty w odchudzaniu. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się, jak można pić zieloną herbatę na odchudzanie.

Nie do zielonej herbaty? Sprawdź te inne najlepsze herbaty do utraty wagi i odkryj niesamowite korzyści herbaty rooibos.

Zielona herbata może pomóc Ci schudnąć. Kilka badań sugeruje, że flawonoidy i kofeina w zielonej herbacie mogą pomóc podnieść tempo metabolizmu, zwiększyć utlenianie tłuszczu, a nawet poprawić aktywność insuliny. Jedno z badań wykazało, że osoby spożywające zieloną herbatę i kofeinę straciły średnio 2,9 funta w okresie 12 tygodni, przy jednoczesnym przestrzeganiu normalnej diety. Inne badanie sugerowało, że wzrost wydajności kalorycznej wyniósł około 100 kalorii w ciągu 24 godzin.

Nie musisz pić dużo zielonej herbaty, aby pomóc Ci schudnąć. Chociaż korzyści z utraty wagi różnią się w zależności od dynamiki, można je znaleźć wypijając zaledwie 2,5 szklanki zielonej herbaty dziennie.

Niektóre odmiany zielonej herbaty są lepsze w odchudzaniu niż inne. Jeśli interesujesz się zielenią i misją odchudzania, możesz wybrać zieloną herbatę Matcha - najbogatsze źródło składników odżywczych i przeciwutleniaczy w zielonej herbacie. Zarejestrowana dietetyk Isabel K Smith wyjaśnia, dlaczego: "Cały liść jest mielony i spożywany jako część napoju, w przeciwieństwie do innych (większości) rodzajów zielonej herbaty, gdzie liście są przesiąknięte, a następnie herbata jest spożywana."

Jest dobry i zły sposób na zaparzenie zielonej herbaty. Podczas parzenia zielonej herbaty należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ gorąca woda jest szkodliwa dla drogocennych katechin (zdrowych chemikaliów herbaty). Doprowadź wodę do wrzenia, ale pozwól mu odpocząć przez około dziesięć minut. Następnie zalej wodę herbatą i zaparzaj przez około minutę przed podaniem. Oczywiście, czas parzenia może być krótszy lub dłuższy, w zależności od Twojego gustu.

Zielona herbata ma wiele zalet zdrowotnych. "Zawiera wiele składników odżywczych, w tym przeciwutleniacze oraz związki przeciwnowotworowe i zdrowe dla mózgu" - przypomina nam Smith. Jedno jest pewne: niezależnie od tego, czy zrzucicie funty z zielonej herbaty, to i tak wypijcie. "Wszystkie herbaty zawierają wiele zdrowych składników odżywczych; to jeden z najzdrowszych wyborów na napój! "- mówi Smith.

Ale ... Tylko uważaj, aby nie ubijać miodu ani cukru!

Zobacz wszystkie informacje na temat utraty wagi na stronie healthywomen.org.

4.5
Średnia ocena: 28
5
14
4
1
3
2
2
2
1
0