Koncentrat białka serwatkowego Vs Izolat białka serwatkowego

Jaka jest różnica między koncentratem białka serwatkowego a izolatem białka serwatkowego? To jest pytanie, które codziennie zadajemy! Jesteśmy dumni, że mamy w ofercie ponad 20 różnych białek w TPW. Jednak wiemy, że to może sprawić, że wybór najlepszego dla ciebie będzie nieco mylący. Oto pomocny przewodnik i wszystko, co musisz wiedzieć o koncentracie białka serwatkowego i izolacie białka serwatkowego.

Serwatka jest po prostu płynnym bioproduktem, który dostajesz przy wytwarzaniu sera. Po usunięciu wody i zawartości kazeiny z tego dwuproduktu pozostawiasz koncentrat białka serwatkowego.

Koncentrat białka serwatki jest prawdopodobnie najpopularniejszym suplementem sportowym na świecie. Koncentrat białka serwatkowego jest powszechnie uważany za najbardziej wydajną i ekonomiczną formę białka, którą organizm ludzki trawi i wykorzystuje. Koncentrat białka serwatkowego jest mikrofiltrowany i nie poddawany obróbce cieplnej w celu uzyskania ultra czystego białka. Proces ten zapewnia, że ​​białko pozostaje nienaruszone i tak czyste, jak tylko może być. Oznacza to również, że proszek łatwo się miesza i uzyskuje gładką konsystencję, co zapewnia idealny koktajl proteinowy. Koncentrat białka serwatkowego jest bogaty zarówno w BCAA, jak i w glutaminę. To sprawia, że ​​jest idealnym białkiem pomagającym w budowaniu wielkości mięśni, ich definicji i odzyskiwania pomocy.

Co to jest białko serwatkowe izolowane?

Podczas gdy koncentrat białka serwatki ma zawartość białka około 80%, zawartość białka w izolacie białka serwatkowego jest podobna do 90%. Wynika to z faktu, że izolat białka serwatkowego podlega procesowi zwanemu mikrofiltracją krzyżową. Oddziela to białko od tłuszczu, cholesterolu i laktozy, co oznacza czystsze białko jako produkt końcowy.

Uważa się, że izolat białka serwatki ma mniej tłuszczu, cholesterolu, laktozy, węglowodanów i kalorii niż większość innych białek dostępnych na rynku. Jest to zatem powszechny wybór dla osób pragnących utrzymać niski poziom tkanki tłuszczowej, ale wciąż wymagające białka, aby pomóc ich mięśniom naprawić i odzyskać. Chociaż koncentrat białka serwatki jest już uważany za niską w laktozie, izolat białka serwatkowego jest uważany za jeszcze niższy ze względu na dodatkowe procesy produkcyjne. Izolat białka serwatkowego jest często zalecany dla sportowców, którzy cierpią na nietolerancję laktozy.

Whey Concentrate Vs Whey Isolate

Ludzie długo zastanawiali się, który z nich jest lepszy, koncentrat białka serwatkowego lub izolat białka serwatkowego. Prawda jest taka, że ​​nie ma zwycięzcy i zależy w dużej mierze od osobistych celów żywieniowych. Istnieją różnice między izolatem białka serwatki i koncentratem białka serwatkowego. Izolat białka serwatkowego ma wyższą zawartość białka i jest niższy w węglowodanach, laktozie i tłuszczu. Jest jednak zazwyczaj droższy ze względu na dodatkowy proces produkcyjny, jakim podlega. Tutaj, w TPW, uważamy, że warto zadać sobie pytanie, czy dodatkowe korzyści są warte tej ceny. I jak wyjaśniono powyżej, często są, jeśli twoim celem jest utrzymanie niskiej tkanki tłuszczowej lub nietolerancji laktozy.