Jak dużo propanu stosuje generator?

Wykorzystanie propanu w infografice generatorówCzęsto pytam o generatory propanu do użytku domowego. Większość ludzi, którzy mają to pytanie, chce wiedzieć, ile może kosztować ich uruchomienie generatora napędzanego propanem w ich domu.

Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ istnieją pewne istotne zalety korzystania z tych urządzeń, ale są też pewne wady, o których prawdopodobnie powinieneś wiedzieć.

Czy generatory propanu są paliwo wydajne?

Niestety, co do zasady, Generatory propanu nie są tak wydajne jako ich kuzynów napędzanych benzyną lub olejem napędowym. Powodem, dla którego mogą zużywać więcej paliwa niż inne typy generatorów, jest po prostu kwestia fizyki. Ilość energii, którą ten propan jest w stanie wytworzyć, gdy się pali, jest po prostu mniejsza niż zarówno diesel, jak i benzyna.

Jak efektywny jest generator propanu?

Według Wikipedii, propan jest w stanie wytworzyć 84,300 BTU na galon, benzyna może wytworzyć 114 000 BTU na galon, a olej napędowy może wytworzyć 129 500 BTU na galon.

To w zasadzie oznacza to 1 galon propanu wytwarza tylko 74% energii że 1 galon benzyny może wyprodukować lub 65% energii, którą może wyprodukować 1 galon oleju napędowego. Jeśli patrzymy tylko na matematykę, na podstawie energii samego propanu, potrzebowałbyś 26% więcej propanu, aby wykonać taką samą pracę jak 1 galon benzyny. Podobnie potrzebujesz 35% więcej propanu, aby wykonać taką samą pracę jak 1 galon oleju napędowego.

W prostych słowach, opartych na prawach fizyki, powinieneś oczekiwać, że będziesz przechodził przez więcej propanu niż benzyna lub diesel w silnikach o podobnych rozmiarach.

Jak długo może działać generator propanu?

Jest to po prostu funkcja tego, jak duży jest twój czołg i jak duży jest silnik. Jeśli masz tylko bardzo mały 20-funtowy zbiornik z propanem, który jest często spotykany na wielu grillu, twój generator nie będzie w stanie działać tak długo, jak to by było, gdybyś miał większy czołg.

Jaki rozmiar Zbiornik propanu dla generatora zapasowego?

Chciałbym móc odpowiedzieć na to pytanie w rodzaju szczegółów, które chciałbym, ale to naprawdę zależy od wielkości generatora, który planujesz uruchomić. Na przykład, jeśli miałbym zamienić mój mały generator Honda EU2000i na propan, mogłem przejechać z 20 lub 30 funtowym czołgiem. Jeśli jednak chciałbyś zasilić bardzo duży generator gotowości do pracy w domu z propanem, będziesz potrzebował dużo większego czołgu. Każdy generator będzie inny, ponieważ będą miały różne rozmiary silnika. Będziesz musiał sprawdzić dokumentację dla konkretnego generatora, który chciałbyś zasilić propanem, aby dowiedzieć się dokładnie, jakiego rozmiaru zbiornika potrzebujesz.

Należy pamiętać, że propan jest w postaci płynnej, gdy znajduje się w skompresowanym zbiorniku, ale nie może być wykorzystywany przez generator w stanie ciekłym. Musi odparować do gazu, aby mógł spalać się w silniku zasilającym generator. Jeśli generator ma bardzo duży silnik, będzie miał o wiele większy apetyt na propan niż mały. Aby zbiornik z propanem mógł zaspokoić apetyt dużego silnika, płynny propan musiałby być w stanie odparować wewnątrz zbiornika wystarczająco szybko, aby sprostać wymaganiom silnika. Z tego powodu bardzo duże zbiorniki propanu są często wymagane w przypadku bardzo dużych generatorów propanu.

Aktualizacja 2-11-2012: Niedawno dowiedziałem się, że niektóre generatory są w stanie pobierać ciekły propan ze zbiornika, a następnie przetwarzać go na gaz przed wejściem do silnika.

Czy generatory propanu są głośno?

Niektórzy twierdzą, że generatory propanu są ciszejsze niż generatory napędzane benzyną. To nie rodzaj paliwa decyduje o głośności generatora. Istnieje wiele czynników, które określają, jak głośno będzie generowany generator. Mówienie, że wszystkie generatory propanu są głośniejsze lub ciszejsze niż inne typy silników, jest zbiorczym stwierdzeniem, którego po prostu nie da się zrobić.

Możliwe, że generator propanu jest ciszej niż generator gazu, ale nie ma to nic wspólnego z faktem, że generator działa na propanie. Ma znacznie więcej wspólnego ze sposobem, w jaki dany generator został zaprojektowany.

Jeśli interesuje cię czytanie o bardzo cichych typach generatorów, proponuję przeczytać mój artykuł pt. "Jaki jest najcichszy generator na kemping?

Jak działają generatory propanu?

Te typy agregatów działają zasadniczo tak samo, jak każdy inny rodzaj generatora. Jedynym wyjątkiem jest to, że zamiast tradycyjnego gaźnika często mają wyspecjalizowane gaźniki zaprojektowane specjalnie do spalania propanu. W innych przypadkach mają gaźniki, które zostały przekształcone do pracy z propanem.

Kolejną różnicą jest to, że zamiast wlewać paliwo do zbiornika magazynującego gaz lub olej napędowy, podłączasz wąż pochodzący ze zbiornika propanu do generatora. Poza tym, w zasadzie działały tak samo jak każdy inny typ. Propan to po prostu inny rodzaj paliwa zasilającego silnik spalinowy. Gdy silnik obraca głowicę generatora, wytwarza energię elektryczną. Jest to to samo, niezależnie od rodzaju paliwa używanego do napędzania silnika.

Czy generatory propanu są bezpieczne?

Niektóre rzeczy dotyczące generatorów propanu sprawiają, że są one bezpieczniejsze, ale niektóre rzeczy mogą również uczynić je bardziej niebezpiecznymi. Na przykład, nie ma potrzeby obchodzenia się z benzyną lub olejem napędowym podczas tankowania, ale istnieje ryzyko pożaru lub wybuchu, jeśli przebicie przewodu paliwowego łączącego zbiornik propanu z generatorem.

Nawet z generatorami propanu jest ważne, aby dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami które są zawarte w instrukcji obsługi, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich zasad bezpieczeństwa.Ponadto nigdy nie należy używać generatora napędzanego propanem (lub innego generatora) w pomieszczeniu.

Czy generator propanu może działać na gazie ziemnym?

To naprawdę zależy od rodzaju generatora, który posiadasz. Istnieje kilka generatorów, które są zaprojektowane do pracy na wielu rodzajach paliwa. Istnieją nawet generatory trójpaliwowe, które są zaprojektowane do pracy na benzynie, propanie lub gazie ziemnym. Nie można jednak po prostu podłączyć linii dostarczającej gaz ziemny do jednostki, która jest zaprojektowana do pracy z propanem i oczekiwać, że zadziała.

Czy generatory propanu są dobre do użycia poza siecią?

Teraz pozwól mi poświęcić chwilę i opowiem ci kilka dobrych punktów dotyczących generatorów propanu. Niektóre zalety posiadania tego konkretnego typu agregatu są wymienione poniżej.

  • Propan to znacznie czystsze paliwo wtedy albo diesel albo benzyna, więc to jest lepsze dla środowiska.
  • Ponieważ propan pali czystsze, jest mniej prawdopodobne, że pozostawi w silniku osady węglowe, które mogą wydłużyć żywotność silnika i zmniejszyć koszty konserwacji.
  • Propan trwa znacznie dłużej, gdy jest przechowywany niż olej napędowy lub benzyna, co oznacza, że ​​jest idealnym paliwem dla rezerwowych lub zapasowych generatorów.
  • Propan można przechowywać w większych ilościach niż typowy właściciel domu, który mógłby przechowywać inne rodzaje paliw. Na przykład w naszej kabinie poza siecią mamy 300-litrowy zbiornik zewnętrzny, a propan do napełnienia jest dostarczany przez lokalną firmę.

Jak długo działa generator propanu?

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń mechanicznych, żywotność tego typu generatora zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest to, jak dobrze urządzenie jest produkowane. Innym jest to, jak dobrze silnik na agregacie jest utrzymywany. Jeszcze innym jest to, jak często używa się generatora. Jeśli jest używany tylko okazjonalnie, jeden z tych generatorów prawdopodobnie przetrwa wiele lat. Jeśli jest używany każdego dnia i nie jest dobrze utrzymywany, możesz spodziewać się, że ulegnie on rozpadowi znacznie wcześniej.

Nie da się dokładnie powiedzieć, jak długo potrwa generator propanu, ponieważ w grę wchodzi zbyt wiele czynników. Jedno, co mogę powiedzieć, to to, że ponieważ generator propanu spala się czystsze, będzie mniejsze pokłady węgla w silniku, co może prowadzić do dłuższej żywotności silnika.

Ile kosztują generatory propanu?

Ponownie, zależy to w dużej mierze od konkretnego generatora, który zamierzasz kupić. Zasadniczo generatory propanu, które wyceniłem, są nieco wyższe niż generatory napędzane benzyną o podobnej wielkości. Wiele generatorów zaprojektowanych do pracy z propanem to jednostki specjalne, które mogą zasilać cały dom w przypadku awarii zasilania. Te agregaty będą prawdopodobnie chłodzone wodą, co zwiększy koszt jednostki. Zadawanie pytania "ile kosztuje generator propanu" jest jak pytanie, ile kosztują samochody. Nie ma jednej odpowiedzi.

Co to jest dno?

Podsumowując ten artykuł, wiesz teraz, że propan nie wytwarza tak dużo energii jak benzyna lub olej napędowy, gdy jest spalany, więc galon na galon nie jest tak wydajny jak inne typy generatorów. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne konkretne zalety korzystania z generatora propanu i wspomniałem o powyższych.

Zaletą, która najbardziej mi się wyróżnia, jest fakt, że jest to czyste paliwo, więc użycie tego rodzaju urządzenia do generowania energii, które znajduje się poza domem, oznaczałoby, że nie emitujesz tylu szkodliwych emisji do atmosfery naszej planety. .

Mam nadzieję, że ten artykuł był zarówno pomocny, jak i zabawny. Jeśli tak, możesz zrobić mi wielką ulubioną rzecz i pomóc rozpowszechniać informacje o BooneyLiving.com, klikając przycisk Facebook lub przycisk Tweet znajdujący się tuż pod tytułem tego artykułu. Dzięki, że się zatrzymałeś i mam nadzieję, że wkrótce Cię tu zobaczę.

Jeśli szukasz całkiem działającego generatora, proponuję przeczytać ten artykuł: Jak wyciszyć generator.

Jak BooneyLiving? Rozgłosić!

Nie zapomnij dodać komentarza w polu poniżej i zanim klikniesz, kliknij jeden z tych przycisków społecznościowych, które sprytnie umieściłem w tym artykule. 🙂