Jak sprawić, by makaron Ramen był zdrowszy

Natychmiastowe makaron ramen (lub makaron typu cup) to odwodnione kluski z proszkiem o smaku zupy. Są niedrogie i łatwe do przygotowania - wystarczy dodać gorącą wodę i po około trzech minutach zjeść posiłek. Problem polega jednak na tym, że te pakowane kluski zawierają dużo tłuszczu i sodu, a nie wszystkie pożywne. Spójrz na etykietę, a zobaczysz, że w opakowaniu są dwie porcje. To znaczy że połowa paczki makaronu ramen ma 190 kalorii, 26 gramów węglowodanów i ponad 7 gramów całkowitego tłuszczu, w tym 3 gramy tłuszczów nasyconych. A najgorszy winowajca? Jedna porcja makaronu ramen ma około 500 miligramów sodu.

Podział żywieniowy

Niestety, tak naprawdę nie ma żadnych korzyści zdrowotnych z makaronu ramen innych niż dobra ilość żelaza, która jest niezbędna do przenoszenia tlenu w organizmie i zapobiegania zmęczeniu i niedokrwistości (niedobór żelaza). Jednakże, ponieważ te makaron instant są bogate w sód i tłuszcz (w tym tłuszcz nasycony) i mają niską zawartość błonnika - i bardzo niskie w jakichkolwiek prawdziwych składnikach odżywczych - negatywy przeważają nad jednym dodatnim.

Te natychmiastowe makaron ramen również nie pomogą w utracie wagi. Mają niską zawartość błonnika i białka - dwa ważne czynniki powodujące utratę wagi - i mają niską gęstość kaloryczną, biorąc pod uwagę, że opakowanie jest małe; nawet jeśli zjesz całą paczkę (2 porcje), prawdopodobnie będziesz głodny ponownie w krótkim czasie. Dodatkowo, ponieważ zawierają dużo sodu, jedzenie makaronu ramen może prowadzić do wzdęć i zatrzymywania wody, co nie pomaga, gdy próbujesz schudnąć.

Zdrowy makijaż Ramen

Chociaż nie chcesz polegać na makaronach w filiżankach jako podstawowym jedzeniu, możesz poprawić ich wartość odżywczą, dodając dodatkowe składniki, które są mało kaloryczne, ale zawierają dużo składników odżywczych. W ten sposób nadal będziesz miał niedrogi posiłek, który nie jest dla ciebie całkowicie szkodliwy, podczas gdy Ty zwiększysz objętość i podwoisz liczbę porcji.

Dodatek kurczaka i warzyw dodaje witaminy i białka bez dodawania dużej ilości tłuszczu. Każda porcja wciąż ma blisko 200 kalorii, ale ma tylko 4,5 grama tłuszczu i mniej niż 2 gramy nasyconego tłuszczu. Ta odmiana zwiększyła również błonnik od 1 grama do około 2,5 grama i dodała dużo witaminy A, luteiny i witamin z grupy B. Dodawanie warzyw i chudego mięsa nie tylko zwiększa objętość makaronu ramen i zwiększa liczbę porcji, ale także pomaga zmniejszyć wpływ złych tłuszczów w makaronach ramen.

Co będziesz potrzebował

  • Opakowanie błyskawicznego makaronu ramen lub makaronu
  • 1 szklanka gotowanej piersi z kurczaka, pokrojona w kostkę
  • 1 szklanka mrożonych warzyw mieszanych (takich jak groszek, marchew i cebula)

Przygotuj makaron, gotując jedną paczkę makaronu ramen o smaku kurczaka do miękkości w trzech filiżankach wrzącej wody. Dodaj pakiet smakowy. Dodaj gotowane mięso z piersi kurczaka i mrożone warzywa. Mieszaj, aż warzywa zostaną dokładnie rozgrzane.

Jak dotąd, tak dobrze, ale możesz jeszcze bardziej poprawić wartość zdrowia. Uzupełnij ten posiłek o ładną małą sałatkę ogrodową z oliwą z oliwek lub oliwą z orzecha i octu lub lekkim dressingiem do sałatek. Teraz dodałeś zdrowe tłuszcze i jeszcze więcej witamin, minerałów i błonnika.

Więcej porad Ramen

Chociaż kurczaki i mrożone warzywa są naturalnym dodatkiem do ramen, możesz być kreatywny i spróbować innych białek, warzyw i aromatów. Dodaj krewetki lub gotowane ryby dla zdrowych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i wzmocnij smak olejkiem sezamowym, pieczarkami, kiełkami fasoli, kasztanami wodnymi i pędami bambusa.

Jeśli chcesz zmniejszyć zawartość sodu jeszcze bardziej, możesz zmniejszyć ilość proszku z opakowania smakowego. Uzupełnij, dodając smaku czosnku, pieprzu lub ulubionych ziół.

Jeśli wolisz kubki styropianowe z makaronem ramen, pamiętaj, że każda filiżanka to dwie porcje. Przygotuj filiżankę makaronu z gorącą wodą i zalej makaron rozgotowanymi warzywami i mięsem. Podobnie jak w przypadku makaronu ramen, podwajasz liczbę porcji do czterech.

4.2
Średnia ocena: 34
5
11
4
3
3
1
2
3
1
0