Przegląd TruVision - czy oszustwa truFIX i truControl są nieprawidłowe?

truvision

Ocena autora:

Ocena według użytkowników:

(842 głosów)

TruVision Health jest spółką uzupełniającą, która jest niezwykle prywatna pod względem informacji na temat jej pochodzenia, miejsca jej powstawania lub w zasadzie czegokolwiek. To nigdy nie jest dobrym znakiem w branży suplementów, ponieważ naprawdę chcesz uzyskać jak najwięcej informacji, musisz mieć firmę, która będzie całkowicie przejrzysta, zanim wydasz na nią pieniądze.

TruVision nie sprzedaje swoich produktów bezpośrednio, ani nie korzysta ze sklepów ani stron internetowych, ale zamiast tego używa członków społeczeństwa do sprzedaży swoich produktów. Uczynienie z nich wielopoziomowej firmy marketingowej, takiej jak Herbalife. Nie ma nic o MLM, który gwarantuje, że sam produkt jest zły, ale wiele osób powie ci, że firmy MLM są dość podejrzane.

Myślą przewodnią jest, jeśli produkt tej firmy był tak dobry, dlaczego nie po prostu by ją sprzedać? Po co sprowadzać środkowego mężczyznę, który nie ma wykształcenia marketingowego? Po co tak naprawdę. Prawdziwym problemem jest to, że zamiast właściwie wyjaśniać i sprzedawać sam suplement, TruVision (i inne podobne) koncentrują się na biznesowej stronie tego rozwiązania.

Zamiast koncentrować się na dowodach naukowych, które potwierdzają ich roszczenia, koncentrują się na tym, ile pieniędzy facet może sprzedać swój suplement. Przejdźmy jednak od praktyk biznesowych firmy i przyjrzyjmy się produktom, które sprzedają.

Istnieje wiele produktów, które sprzedają, produkty zaprojektowane w celu poprawy zdrowia układu krążenia, usuwania wolnych rodników i utrzymania zdrowych stawów. Następnie mają kolekcje suplementów zaprojektowanych w celu poprawy snu (tru Slumber), poprawy chemii krwi (tru Fix).

Istnieje również pakiet suplementów, który ma pomóc ci zrzucić wagę (tru Weight & Energy), która była przedmiotem listu ostrzegawczego FDA we wrześniu 2015 r., Ponieważ zawiera DMBA (lek pobudzający podobny do efedryny).

Z jednej strony, posiadanie suplementu badanego przez FDA nie jest dokładnie budowaniem zaufania, ale z drugiej strony DMBA jest strukturalnie podobny do Efedryny, który został zakazany jako niebezpieczny - ale był również używany przez miliony ludzi bez incydentów przed zakazem .

Jest tu argument, że FDA jest trochę banalna - szczęśliwa, jeśli chodzi o niektóre suplementy, ale papierosy i alkohol są postrzegane jako całkowicie bezpieczne. Ale to jest argument na inny dzień i nie można zaprzeczyć, że firma twierdząca, że ​​ich suplement składa się z "wszystkich naturalnych składników", ale używa zakazanego sztucznego stymulanta [1], jest raczej niemoralna.

Teraz jest mało prawdopodobne, że dodatek Tru Weight & Energy nadal zawiera DMAA, co oznacza, że ​​ten produkt jest prawdopodobnie całkowicie bezpieczny do spożycia. Ale dzisiaj przyjrzymy się innym produktom z linii TruVision. Przyjrzymy się kombinacji odchudzania składającej się z truCONTROL i truFIX

Co roszczenie truFIX?

Tru Fix twierdzi, że "Tonu up your chemistry krwi", która jest naprawdę niedorzeczna obietnica. Jak możesz wzmocnić krew? Crazy frazowanie na bok, Tru Fix twierdzi, że poprawia poziom cholesterolu, pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi i pomaga utrzymać zdrową wątrobę.

Aktywne składniki są wymienione jako: kwas alfa liponowy (ALA), cynamon, chrom, malina keton, magnez i miedź. Przyjrzyjmy się dokładniej składnikom, aby zobaczyć, jak skuteczny jest Tru Fix.

Kwas alfa liponowy

- ALA jest całkiem przyzwoitym antyoksydantem, w 2008 r. Sześciomiesięczne badanie na pacjentach z HIV wykazało, że ALA zwiększa zapasy antyutleniaczy w organizmie [2]. ALA może również mieć pozytywny wpływ na stan zapalny [3], chociaż nie ma wystarczających badań, aby to udowodnić. Możesz uzyskać ALA poprzez regularną dietę, taką jak w mięsie, owocach i warzywach. Więc może nie być tak ważnym składnikiem.

Cinnulin

- Jest to wyciąg z cynamonu, który, jak wykazano, zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi i poprawia zużycie glukozy w organizmie. W badaniu Ziegenfuss i wsp. (2006) stwierdzono, że Cinnulin poprawia również skurczowe ciśnienie krwi (SBP) [4]. Według exam.com Cynamon może mieć również pozytywny wpływ na poziom cholesterolu [5]. Do tej pory większość roszczeń Tru Fix została poparta tymi samymi dwoma składnikami.

Chrom

- Jest to niezbędny minerał, którego nasze ciała potrzebują do prawidłowego funkcjonowania, na szczęście jest zawarty w wielu pokarmach, które jemy codziennie. Mięso, ziemniaki, brokuły, jajka, ryby, płatki owsiane, ser i zioła. Jeśli masz niedobór Chromium, możesz zauważyć pewne korzyści z suplementacji, ale jeśli zjesz normalną dietę, ten produkt Ci się spodoba, jako że nic nie robisz.

Ketony Maliny

- Kilka lat temu Ketony Maliny były reklamowane jako kolejna wielka rzecz w suplementach odchudzających. Wydaje się, że istnieją dowody na to, że w bardzo wysokich dawkach ketony malinowe mogą powodować efekt utraty tłuszczu, ale stwierdzono to u szczurów, a nie u ludzi.

Wydaje się, że nie ma żadnych rzeczywistych korzyści z przyjmowania ketonów malinowych, a ponieważ nie mają one wpływu na cholesterol, regulację cukru we krwi ani na zdrowie wątroby, nie jest jasne, dlaczego zostały dodane. Jednak, aby być uczciwym, firma wyjaśnia, że ​​nie są one skuteczne same w sobie jako spalacz tłuszczu (coś, co większość firm unikałoby przyjmowania). Zamiast tego firma twierdzi, że mogą one zapobiegać gromadzeniu się płytki nazębnej w ścianach tętnic.

Magnez

- To doskonałe i niedoceniane uzupełnienie, które może naprawdę pomóc osobom, które mają niedobór. Magnez może pomóc obniżyć ciśnienie krwi [6] i obniżyć poziom glukozy we krwi z powrotem do normy (dla osób, które oczywiście mają podwyższone poziomy).Jeśli obecnie spożywasz dietę bogatą w magnez (jedz dużo zielonych liści), nie odniesiesz korzyści z suplementacji magnezem.

Miedź

- Podczas gdy miedź jest niezbędnym minerałem o działaniu antyoksydacyjnym, według examing.com jest ona obfita w naszej diecie i nie ma żadnych korzyści z przyjmowania Miedź jako suplementu [7].

Tru Fix wydaje się robić dokładnie to, co twierdzi, i istnieją dowody na poparcie tego. Jednak istnieje wiele składników, które są prawie bezużyteczne. Nic nie dodają, ale na szczęście też niczego nie zabierają. W sumie jest to dość przyzwoity produkt.

Co roszczenie truControl?

Tru Control to naprawdę główny produkt w tym pakiecie combo, jest wiele osób, które chciałyby obniżyć poziom cholesterolu, poprawić funkcje wątroby i obniżyć ciśnienie krwi. Ale jest więcej ludzi, którzy chcą zwiększyć swój metabolizm i stracić tłuszcz. Tru Control to produkt, który oferuje to.

Tru Control oferuje: Wzmocnienie metabolizmu, tłumienie apetytu, zwiększenie energii i "optymalizację tkanki tłuszczowej" (cokolwiek to znaczy). Aktywne składniki w Tru Control to: kofeina, ekstrakt z zielonej herbaty, proszek kakaowy, johimbina i oktodryna.

Żaden z tych składników nie jest podany w ilości, która zawsze jest ujemna, ponieważ utrudnia pomiar jej skuteczności. Czy jest 200 mg kofeiny lub 2 mg? Nie wiem. Nie wystarczająco dobre! Ale krótko oceniamy skuteczność każdego składnika.

Kofeina

- W prawidłowej dawce 3-4 mg / kg masy ciała kofeina może być fantastycznym środkiem polepszającym wydajność, który może zwiększyć metabolizm i utlenianie tłuszczu [7]. Może również poprawić twoje wyniki w siłowni [8], które również przyczyniłyby się do poprawy utraty tłuszczu. Niestety nie mamy absolutnie pojęcia, ile kofeiny jest przechowywanych w każdej kapsułce, co oznacza, że ​​dla wszystkich wiemy, że może istnieć niewielka ilość, która nie przynosi żadnych korzyści!

W rzeczywistości byłoby to bardziej prawdopodobne, ponieważ wysoka dawka dla człowieka o wadze 100 kg byłaby bardzo niebezpieczna dla człowieka o wadze 50 kg. Więc jeśli dawkowanie nie zostało określone, musiałbyś założyć, że firma popełniłaby błąd po stronie ostrożności.

Ekstrakt z zielonej herbaty

- O ile stwierdzono, że ekstrakt z zielonej herbaty zwiększa metabolizm i utlenianie tłuszczu [9], wydaje się, że ma on jedynie wpływ na niezwyczajne osoby pijące kofeinę [10]. Co oznacza, że ​​może nie działać dla wielu osób, które regularnie lubią kofeinę. Jeśli zazwyczaj unikasz kofeiny, możesz uzyskać z niej dobre wyniki.
Proszek kakaowy - Wydaje się, że poprawia to przepływ krwi [11] i może obniżać ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym [12]. Proszek kakaowy nie ma jednak właściwości spalania tłuszczu i nie pobudzi metabolizmu (w przeciwnym razie ciemna czekolada byłaby zdrową żywnością).

Johimbina

- Jest to przyzwoity składnik spalający tłuszcz, który działa na osoby otyłe i szczupłe (coś, co nie zdarza się z większością suplementów) [13]. Podobnie jak w przypadku kofeiny, skuteczność johimbiny zależy od dawki, a wiele firm suplementacyjnych nie używa w przybliżeniu tyle, ile jest potrzebne, aby była skuteczna. Jest to częściowo spowodowane tym, że johimbina zwiększa poziom adrenaliny, co czyni ją skuteczną, ale może również prowadzić do zwiększenia częstości akcji serca i ciśnienia krwi.

Octodrine

- To syntetyczny środek pobudzający, który FDA zakazała, wydaje się bardzo skuteczny, ale najprawdopodobniej zostanie usunięty z Tru Control (lub został już usunięty).

Dolna linia?

Łączenie johimbiny, kofeiny i oktodryny na ich właściwych poziomach byłoby dość niebezpieczne (twoje ciśnienie krwi byłoby przez dach!). Więc Tru Vision najprawdopodobniej użyje tylko małej ilości każdego - więc o co chodzi? Dlaczego nie użyć jednego z tych stymulantów w przyzwoitej dawce?

Całkowity brak informacji dotyczących dawkowania uniemożliwia prawidłowe sprawdzenie tego produktu. W pakiecie combo znajduje się wiele przyzwoitych składników, ale wiemy, że istnieje tylko niewielka ilość, aby firma mogła dodać ją do listy składników.

Wniosek

Tru Vision może mieć tu przyzwoite produkty, ale dopóki nie dadzą nam znać ilości kofeiny, ekstraktu z zielonej herbaty itp. W ich produkcie, nigdy się nie dowiemy. Cena tych dwóch suplementów wydaje się wynosić 50 USD za 2 tygodnie (lub 1300 USD rocznie), co jest zaskakująco drogie. Fakt, że Tru Vision jest także działalnością marketingu wielopoziomowego, to także duży minus.

Prawdopodobnie najlepiej, aby uniknąć tej firmy, choć same produkty mogą być w porządku, brak przejrzystości jest główną przeszkodą.

Referencje

[1] U.S. Food & Drug Administration. 2015. TruVision Health LLC 22.09.15. [ONLINE] Dostępne pod adresem: http://www.fda.gov/ICECI/EnforcementActions/WarningLetters/2015/ucm464091.htm [Dostęp do 23 listopada 2016 r.].

[2] Jariwalla, R., Lalezari, J., Cenko, D., Mansour, S., Kumar, A., Gangapurkar, B., Nakamura, D. 2008. Przywrócenie całkowitego statusu glutationu we krwi i funkcji limfocytów po alfa -suplementacja kwasem lipidowym u pacjentów z zakażeniem wirusem HIV. Journal of Alternative & Complimentary Medicine 14 (2): 139-46

[3] Sola, S., Mir, M., Cheema, F., Chan-Merchant, N., Menon, R., Parthasarathy, S., Khan, B. 2005. Irbesartan i kwas liponowy poprawiają funkcję śródbłonka i redukują markery stanu zapalnego w zespole metabolicznym: wyniki badań irbesartanu i kwasu liponowego w zaburzeniach gospodarki śródbłonka (ISLAND). Circulation 111 (3): 343-8

[4] Ziegenfuss, T., Hofheins, J., Mendel, R., Landis, J., Anderson, R. 2006.Wpływ rozpuszczalnego w wodzie ekstraktu cynamonowego na skład ciała i cechy zespołu metabolicznego u mężczyzn i kobiet w wieku przedcukrzycowym. Journal of the International Society of Sports Nutrition 3 (2): 45-53

[5] Examine.com. 2014. Cynamon. [ONLINE] Dostępne na stronie: https://examine.com/supplements/Cinnamon/. [Dostęp do 24 listopada 2016 r.].

[6] Hatzistavri, L., Sarafidis, P., Georgianos, P., Tziolas, I., Aroditis, C., Zebekakis, P., Pikilidou, M., Lasaridis., A. 2009. Doustna suplementacja magnezu zmniejsza ambulatoryjność ciśnienie krwi u pacjentów z łagodnym nadciśnieniem tętniczym. American Journal of Hypertension 22 (10): 1070-5

[7] Rumpler, W., Seale, J., Clevidence, B., Judd, J., Wiley, E., Yamamoto, S., Komatsu, T., Sawaki, T., Ishikura, Y., Hosoda, K. (2001) Herbata Oolong zwiększa metabolizm i utlenianie tłuszczu u mężczyzn. The Journal of Nutrition 131 (11): 2848-2852

[8] Wiles, J., Coleman, D., Tegerdine, M. Swaine, I. 2006. Wpływ spożycia kofeiny na czas, szybkość i moc podczas jazdy w warunkach laboratoryjnych na kilometrowej próbie czasowej na rowerze. Journal of Sports Sciences 24 (11): 1165-1171

[9] Dulloo, A., Duret, C., Rohrer, D., Girardier, L., Mensi, N., Fathi, M., Chantre, P., Vandermander, J. (1999) Skuteczność zielonej herbaty ekstrakt bogaty w polifenole katechiny i kofeinę w zwiększenie wydatków na energię na 24 godziny i utlenianie tłuszczu u ludzi. American Society for Clinical Nutrition 70 (6): 1040-1045

[10] Hursel, R., Viechtbauer, W., Westerterp-Plantenga, M. 2009. Wpływ zielonej herbaty na utratę masy ciała i utrzymanie masy ciała: metaanaliza. International Journal of Otyłość 33 (9): 956-61

[11] Monahan, K., Feehan, R., Kunselman, A., Preston, A., Miller, D., Lott, M. 1985. Zależne od dawki zwiększenie dylatacji przepływowej po ostrym spożyciu kakao u zdrowych osób starszych dorośli ludzie. Journal of Applied Physiology 111 (6): 1568-74

[12] Grassi, D., Lippi, C., Necozione, S., Desideri, G., Ferri, C. 2005. Po krótkotrwałym podawaniu gorzkiej czekolady następuje znaczny wzrost wrażliwości na insulinę i zmniejszenie ilości krwi u osób zdrowych. The American Journal of Clinical Nutrition 81 (3): 611-4

[13] Ostojic, S. 2006. Johimbina: wpływ na skład ciała i sprawność fizyczną u piłkarzy. Research in Sports Medicine 14 (4): 289-99

Matt Smith jest pisarzem fitness i żywieniem, z 7-letnim doświadczeniem jako osobisty trener i dyplom z nauk humanistycznych na London Metropolitan University. Napisał dla wielu stron fitness i prowadzi własny blog i podcast na stronie beernbiceps.com

Powiązane artykuły

4.3
Średnia ocena: 29
5
11
4
2
3
3
2
3
1
1