Różnica między surowym weganem a Paleo

paleo-image-design-1Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym sposobem odżywiania się, powinieneś znać różnicę między surowymi wegańskimi i paleo-jedzącymi systemami. Dzisiaj, zamierzamy zdefiniować każdy rodzaj systemu żywienia. Naszym celem jest umożliwienie ci dostępu, oferując ci dostęp do informacji, które pomogą Ci wybrać styl jedzenia, który jest odpowiedni do twoich celów. Najlepszym sposobem porównania tych systemów żywienia jest ich zrozumienie! Bez dalszych wyjaśnień wyjaśnijmy, czym jest każdy z tych dwóch sposobów jedzenia. Następnie udostępnimy więcej informacji, które kontrastują z tymi systemami i rozmawiamy o systemie żywienia, który naszym zdaniem jest najlepszy.

Co to jest dieta wegańska?

Wegetariański burger - kapusta, pomidor, ogórek, cebula, sałata

Ten rodzaj diety składa się wyłącznie ze składników żywności, żywności i napojów pochodzących z roślin. Weganie starają się unikać wszelkich pokarmów i napojów pochodzenia zwierzęcego, a także żywności lub składników żywności, które powstają z produktów ubocznych zwierząt. Kiedy pójdziesz weganem, nie będziesz jadł jajek, miodu ani mleka, a ty nigdy nie dotkniesz zwierzęcego mięsa, a to obejmuje ryby i inne morskie stworzenia.

Podczas gdy dieta wegańska wymaga pewnej organizacji i silnego nacisku na uzyskanie wszystkich witamin, minerałów, kalorii i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, których potrzebujesz, nie jest to dieta, która jest zbyt trudna do naśladowania. Prawdą jest, że jest tam mnóstwo wegan, więc świat jest pełen wegańskich opcji jedzenia i picia. Jak również, Internet jest pełen informacji o tym, jak być weganinem, czym jest weganizm i wegańskimi przepisami.

Większość wegan zdobywa żywność organiczną. Rozumieją, że jest najczystsza, ponieważ chemiczne pestycydy nie są wykorzystywane do jej produkcji. Jednak można być weganinem i nie jeść ekologicznie. Niektórzy ludzie nie mogą sobie pozwolić na żywność organiczną czasami lub przez cały czas i mogą być wegańskie, czy jedzą produkty organiczne czy nie. Oczywiście, jeśli możesz sobie na to pozwolić, to prawdopodobnie najlepszy sposób na uzyskanie potrzebnych składników odżywczych, ponieważ ma on wyższy poziom czystości.

W kategorii wegańskiej diety dostępna jest surowa wegańska opcja. Oznacza to jedzenie wegańskich potraw, które nie są ugotowane. Gotowanie ma tendencję do pozbawiania pożywienia składników odżywczych, dlatego ludzie wolą jeść swoje produkty w bardziej naturalnym stanie. Chodzi o uzyskanie maksymalnych składników odżywczych z pożywienia.

Jeśli już jesteś weganinem i obawiasz się, że nie otrzymujesz wszystkich potrzebnych składników odżywczych za pośrednictwem obecnego planu posiłków, wtedy opcja wegańskich surowych może być właśnie dla Ciebie.

A więc, co weganie lubią jeść? Cóż, wiele z nich lubi hummus jako przekąskę. Jest produkowany z ciecierzycy, więc oferuje białko, bez produktów pochodzenia zwierzęcego i produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Wiele osób korzysta również z substytutów mlecznych, takich jak mleko migdałowe, aby dodać śmietanę do herbaty ziołowej lub w celu wytworzenia płatków zbożowych. Zasadniczo, surowi weganie nie gotują jedzenia, ale mogą używać nieobrobionych substytutów mlecznych, a także przepisy kulinarne w mikserach lub procesorach spożywczych. Znajdują sposoby, aby cieszyć się surowym jedzeniem. W niektórych przypadkach przygotowywanie surowych wegańskich posiłków, takich jak piękne sałatki z domowymi sosami, może być zabawne, szybkie i bardzo satysfakcjonujące.

Surowi weganie mają smakołyków tak jak wszyscy. Na przykład, weganin może cieszyć się kebabami owocowymi ze świeżym i owocowym dipem, lub tworzyć batony lub kwadraty, które zawierają wegańską czekoladę lub wegańskie masło orzechowe, lub jedno i drugie. Surowe wegańskie przepisy są zaskakująco smaczne i łatwo je znaleźć. W rzeczywistości znajdziesz kilka dobrych na naszej stronie! Wypróbuj je bez względu na to, czy jesteś surowym weganinem, czy nie, bo one po prostu smakują dobrze i pozwolą ci wyjść poza strefę komfortu gotowania. Zawsze fajnie jest wypróbować nowe i zdrowe przepisy.

Ponieważ rynek zawsze oferuje świeże produkty i mnóstwo nieobrobionych substytutów dla produktów zwierzęcych i mlecznych, weganie mają do wyboru wiele potraw i napojów.

Czym jest dieta Paleo?

jaja, kurczak, warzywa i dieta paleo tekst

Dieta Paleo może być również określana jako dieta "jaskiniowca" i składa się z potraw, które zostały skonsumowane przez ... jaskiniowców. Ta dieta naszych najwcześniejszych przodków prawdopodobnie zawierała dużo warzyw, a także owoców, ryb i mięsa. Nie zawierało produktów mlecznych, przetworzonej żywności ani produktów zbożowych. Jeśli nie jesteś zainteresowany rezygnacją z produktów pochodzenia zwierzęcego i chcesz mieć zdrowy system żywienia, dieta Paleo to dobry wybór, jeśli wybierzesz chude białka.

Na przykład, jeśli chodzi o czerwone mięso, lepiej jest, jeśli masz lżejsze kroje, takie jak oko wokół pieczeni, a nie najgłupsze rodzaje steków, na przykład steki z żeberka! Również najlepiej wybrać organiczne warzywa, owoce, mięso i ryby, a także organiczne ziarna. Jednak wiele osób robi tę dietę bez spożywania ekologicznej żywności.

Typowa wielbicielka diety Paleo zje dużo mięsa, w tym wieprzowinę, jagnięcinę, kurczaka, wołowinę i indyka. Jak dobrze, on lub ona będzie korzystać z wielu pokarmów rybnych, takich jak skorupiaki, plamiak, krewetki, łosoś i pstrąg. Jajka są również w menu i tak łatwe do przygotowania. Większość osób stosujących ten system odżywiania preferuje jajka, które są wolnym wybiegiem lub rodzaje jaj, które są wzbogacone w kwasy tłuszczowe. Jeśli chodzi o warzywa, najbardziej popularnym wyborem jest prawdopodobnie Kale (który jest obecnie taki modny), cebula, pomidory, brokuły, papryka i marchew. Owoce to gama.

To jest dieta zdrowotna. Podobnie jak w przypadku każdej diety, porcje powinny być kontrolowane. Nie można jeść wielu talerzy jedzenia, bez względu na to, co to jest, i nie oczekiwać, aby uzyskać trochę wagi, chyba że talerze są wypełnione sałatkami bez opatrunku. Tak więc, należy zwrócić uwagę na kontrolę porcji, jeśli chcesz wypróbować ten plan diety lub jakikolwiek inny. Liczenie kalorii jest zawsze mądre, nawet jeśli skupiasz się nie na odchudzaniu. Jak dobrze, wybór najlepszych kawałków mięsa lub ryb, z umysłem na dostęp do chudego białka, będzie również inteligentną drogą do zrobienia.

Istnieją książki na temat diety Paleo w Internecie, a także strony internetowe, które działają na modelu biznesowym członkostwa. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do wielu treści dotyczących tego rodzaju diety, warto zapłacić za książkę lub członkostwo. Podstawy tej diety są jednak proste. Jeśli twoi najwcześniejsi przodkowie nie spożywali go lub nie mieli do niego dostępu, powinieneś go zjeść, nawet jeśli masz do niego dostęp. Będziesz jadł tak, jak robili to twoi pierwsi przodkowie.

Jeśli spróbujesz tej diety, śledź wyniki. Najlepiej jest śledzić wyniki przy każdej diecie, a nie chodzi tylko o ważenie, gdy jesteś na tym. Chodzi również o śledzenie tego, jak się czujesz. Czy masz więcej energii lub mniej? Czy czujesz się pozbawiony lub zadowolony? Zasługujesz na to, aby czuć się dobrze, więc przechowuj dokumentację i od czasu do czasu rób zdjęcia cyfrowe. Właściwy system żywienia sprawia, że ​​ludzie wyglądają fantastycznie. Zła sprawia, że ​​wydają się starsze i bardziej zmęczone. Jednym z kluczy do znalezienia właściwej diety jest to, jak się czujesz podczas jej podążania. Jak się czujesz, zwykle pokazuje się na zewnątrz.

Ludzie nie zgadzają się, która dieta jest najlepsza

Delicious Fresh Clams with herbs

Ludzie pasjonują się dietami, które podążają. Na przykład osoby, które żyją w sposób wegański, zazwyczaj uważają, że jest to najlepsza dieta i lepsza od diety Paleo. Odnośnie tego, jak surowy weganizm może być naprawdę lepszy, prawdopodobnie chodzi o unikanie produktów zwierzęcych i wychwytywanie większej ilości składników odżywczych z pożywienia. Większość ludzi nie przestrzega surowej diety Paleo. Gotują niektóre lub wszystkie rzeczy, które jedzą, z wyjątkiem być może owoców, warzyw i ziół, więc tracą tam składniki odżywcze. Jednak nadal otrzymują pewne składniki odżywcze.

Surowa dieta wegańska pozwala ludziom uzyskać wiele składników odżywczych z pożywienia i uniknąć produktów zwierzęcych i produktów pochodzenia zwierzęcego, które mogą być wytwarzane za pośrednictwem hormonów. Hormony w nowoczesnym zaopatrzeniu w mięso są jednym z głównych powodów, dla których surowe diety wegańskie są uważane za lepsze od samych surowych wegan, w przeciwieństwie do diet Paleo.

Natomiast ludzie, którzy kochają dietę Paleo uważają, że jest to dla nich lepsze niż surowa dieta wegańska. Ci fani diety Pale generalnie wierzą, że ludzie są wszystkożerni i potrzebują zdrowej żywności opartej na zwierzętach i produktach pochodzenia roślinnego. Z tego powodu uważają, że jedzenie mięsa i ryb jest naturalne i zdrowsze niż bez jedzenia. Ci, którzy jedzą białka organiczne, nie muszą martwić się o hormony, aby mogli uniknąć tego problemu, jeśli zechcą. Ogólnie rzecz biorąc, osoby przestrzegające diety Paleo wierzą, że to właśnie ludzie mają jeść. Uważają, że surowa dieta wegańska jest zbyt restrykcyjna.

Jaka jest nasza opinia?

Proszki spożywcze o wysokiej zawartości białka i suplementów

Uważamy, że nie ma właściwej diety dla wszystkich. Wszyscy jesteśmy różni. Na przykład, ci, którzy są immuno-tłumione, mają tendencję do radzenia sobie lepiej z dietami wysokobiałkowymi i mogą rozwijać się na diecie Paleo, podczas gdy surowa dieta wegańska może utrudnić im uzyskanie białka, którego potrzebują. Odwrotnie, ktoś, kto stara się uniknąć problemów z sercem, które występują w rodzinie, może preferować surową dietę wegańską, ponieważ nie wystawia jej na działanie tłuszczy zatykających tętnice z białka zwierzęcego. Tłuszcz w produktach zwierzęcych, takich jak steki, jest znany z zatykania tętnic i stanowi podstawę ataków serca i innych problemów zdrowotnych układu sercowo-naczyniowego.

Tak więc nie ma jednej właściwej diety. Czasami istotną rolę odgrywa etyka osoby. Ktoś, kto silnie odczuwa okrucieństwo wobec zwierząt i nie chce przyczyniać się do bólu, cierpienia i śmierci zwierząt, odkryje, że odpowiednia dieta wegańska jest odpowiednia, a nie dieta Paleo. Diety Paleo zawierają mięso i ryby, i nie da się tego obejść.

Istnieją więc różne powody, by przyjmować jedną lub drugą dietę. Jeśli jesteś zdrowy i nie masz silnych poglądów na temat jedzenia zwierząt lub nie, możesz spróbować zarówno diety, a następnie zobaczyć, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Nasze cele różnią się, jeśli chodzi o wybór nowych diet. Na przykład niektórzy ludzie zmieniają sposób, w jaki jedzą, aby schudnąć. Surowa dieta wegańska może spowodować utratę wagi. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ niektóre produkty spożywcze, które są surowe, mają dużo kalorii.

Dieta Paleo jest znana z promowania szybkiej i niezawodnej utraty wagi. Jest wolny od ziaren i większości węglowodanów, a to oznacza, że ​​wstrząsa organizmem w spalaniu funtów. Zwykle jemy dużo węglowodanów i powodują, że utrata wagi jest trudna, ponieważ jedzenie złych węglowodanów ma tendencję do siać spustoszenie w naszym poziomie cukru we krwi. Poziom cukru we krwi odgrywa ważną rolę w tym, co ważymy.

Podsumowując, Paleo może być lepszą dietą do odchudzania, szczególnie jeśli miałeś zwyczaj jedzenia ziaren i nabiał zanim zaczniesz. Twój system dostosuje się do uzyskania czystszej diety "jaskiniowców", a Twój wygląd może być dość szybki. Aby uzyskać taką samą utratę wagi z surowej diety wegańskiej, musisz liczyć kalorie i dokonywać zdrowych wyborów. Istnieje wiele wegańskich potraw o bardzo wysokiej liczbie kalorii, takich jak sezam tahini i mleko kokosowe. Obie są zdrowe, ale nie są też "dietetyczne".

Jak widać, wszyscy jesteśmy różni i decydując, która dieta jest lepsza, chodzi o to, by wiedzieć, czego się chce od diety i wybrać odpowiedni dla siebie system żywienia. Oczywiście zawsze możesz spróbować obu. Zalecamy jednak wypróbowanie każdego z nich przez co najmniej miesiąc. Te diety potrzebują czasu, aby pracować, więc bądź cierpliwy, ponieważ korzyści z każdej diety stają się widoczne. Jeśli po miesiącu nie uzyskasz pożądanych wyników, wypróbuj drugie. To może działać dla ciebie.

4.5
Średnia ocena: 26
5
12
4
2
3
3
2
3
1
0