Co to są substancje nieodżywcze?

Pełna odpowiedź

Błonnik pokarmowy jest uważany za nieodżywczy, ponieważ nie jest wchłaniany przez ludzki układ trawienny, chociaż nadal jest ważny dla trawienia i utrzymania dobrego stanu zdrowia. Pomaga w przenoszeniu pokarmu przez organizm, przyciąga wodę do jelita cienkiego i grubego i może pomóc w zapobieganiu niektórym chorobom epidemiologicznym.

Nieistotne aminokwasy obejmują alaninę, argininę, asparaginę, kwas asparaginowy, L-cysteinę, kwas glutaminowy, glutaminę, glicynę, histydynę, ornitynę, prolinę, selenocysteinę, serynę, taurynę i tyrozynę.

Uważa się, że przeciwutleniacze, także inne niż niezbędne składniki odżywcze, dostarczają korzyści, których nie zapewniają witaminy i minerały. Obecne teorie sugerują, że antyoksydanty pomagają wchłonąć wolne rodniki w ciele. Przeciwutleniacze pochodzą z fitochemikaliów roślinnych, takich jak likopeny w pomidorach i antocyjany w żurawinach.

Uważa się, że probiotyki promują optymalne funkcjonowanie przewodu pokarmowego i zapobiegają lub zwalczają przeziębienia. Prebiotyki, niestrawny składnik pożywienia, również pomagają utrzymać prawidłowy trawienny stan zdrowia. Nadmiar lub niedobór nieodżywków, takich jak ten, może prowadzić do choroby.

Dowiedz się więcej o faktach o żywności
4.7
Średnia ocena: 36
5
10
4
4
3
2
2
2
1
0