Twój smartfon może cię przygnieść

CZWARTEK, 18 lipca 2013 r. (Aktualności HealthDay) - Użytkownicy smartfonów mogą być nowymi ziemniakami na kanapach.

Badacze studiujący studentów zauważyli, że korzystanie z telefonów komórkowych - podobnie jak oglądanie telewizji - może znacznie zmniejszyć aktywność fizyczną i poziom sprawności fizycznej.

"Korzystanie z telefonu komórkowego nie ma tego samego rodzaju negatywnego stygmatyzacji, które siedzi na kanapie i ogląda telewizję, ale może być równie złe dla ciebie" - powiedział współautor badania, Jacob Barkley, profesor nadzwyczajny Kent State University w Ohio.

Badanie wykazało, że studenci spędzają średnio pięć godzin na swoich telefonach komórkowych i wysyłają setki wiadomości tekstowych każdego dnia, powiedział Barkley.

Telefony komórkowe - zwane także smartfonami - stały się urządzeniami wielofunkcyjnymi o możliwościach podobnych do komputerów podłączonych do Internetu. Praktycznie zawsze i wszędzie użytkownicy mogą nawiązywać połączenia i wysyłać wiadomości tekstowe i e-maile, ale mogą wchodzić w interakcje z Twitterem, przeszukiwać Internet, oglądać filmy i wydarzenia na żywo oraz odtwarzać wideo i inne gry.

Wszystkie te działania są w zasadzie osiadłe, zauważyli naukowcy.

Pomimo tego, że telefony komórkowe są urządzeniami mobilnymi, spowalniają ludzi, powiedział Barkley. Wysyłając SMS-y w drodze na przystanek, ludzie chodzą wolniej, próbując zrobić dwie rzeczy naraz. Idąc do parku na bieg, przestają szukać wiadomości, sprawdzają czasy filmów i umawiają się na randkę. Przechodząc obok pięknej sceny, zatrzymują się i robią zdjęcie, a następnie wysyłają je znajomym za pośrednictwem Facebooka.

"Zanim się zorientujesz, wpadłeś do tego małego wormholu siedzącego na ławce w parku, grającego na telefonie" - powiedział Barkley.

Smartfony mają ogromną zdolność do znacznej zmiany stylu życia i nawyków zdrowotnych, uzgodnił ekspert ds. Zdrowia publicznego.

"Musimy patrzeć na to podobne do tego, co wydarzyło się w rewolucji przemysłowej i jak to nas zmieniło", powiedziała Nancy Copperman, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w North Shore-LIJ Health System, w Great Neck, NY. "Badanie takie jak to podnosi znaczenie tego, jak ta technologia wpływa na nasze ruchy, jedzenie i sen. Musimy spojrzeć na wpływ technologii na nasze zdrowie. "

Copperman powiedział, że używanie telefonu komórkowego może powodować bezmyślne jedzenie, podobnie jak w telewizji. Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego przez większość czasu, musisz czasem jeść podczas korzystania z urządzenia, powiedziała.

Korzystanie z telefonów komórkowych może również wpływać na sen, zauważa Barkley, współautor badania. Powiedział, że niektórzy uczniowie byli znani z tego, że "przesypiają tekst" - wysyłając wiadomości podczas snu i nie pamiętając, że zrobili to po przebudzeniu.

Copperman powiedziała, że ​​martwi się tym, że podczas gdy badanie skupiało się na studentach, którzy mieli około 20 lat, wielu dzisiejszych uczniów szkół podstawowych jest tak samo przywiązanych do smartfonów. "To prawdopodobnie wpływa również na aktywność fizyczną u młodszych dzieci" - powiedziała.

W celu przeprowadzenia badania naukowcy przeprowadzili ankietę wśród ponad 300 studentów na temat korzystania z telefonów komórkowych, zajęć rekreacyjnych i aktywności fizycznej. Następnie 49 uczniów wykorzystało test na bieżnię, aby ocenić ich sprawność serca i płuc.

W grupie tej ci, którzy spędzili dużo czasu na swoich telefonach komórkowych - do 14 godzin dziennie - byli mniej sprawni niż uczestnicy, którzy tylko średnio zużywają około 1,5 godziny.

Ustalenia wzięły pod uwagę czynniki takie jak płeć, procent tkanki tłuszczowej i "samoskuteczność" - pewność uczestnika, że ​​on lub ona może być aktywna w różnych ustawieniach, powiedział Barkley.

Użytkownicy telefonów komórkowych o wysokiej częstotliwości zgłaszali tendencję do prowadzenia bardziej siedzącego trybu życia niż użytkownicy o niskiej częstotliwości. Naukowcy stwierdzili, że użytkownicy telefonów komórkowych mogą być przyciągnięci do innych form mediów cyfrowych, takich jak telewizja, filmy, komputery i gry wideo.

Jednak badania nie pozwalają stwierdzić, że telefony komórkowe sprawiają, że ludzie są mniej sprawni, przyznał Barkley. "Możliwe, że mniej sprawni ludzie częściej używają swoich telefonów komórkowych" - powiedział.

Copperman zaoferował kilka praktycznych porad. Uważa, że ​​rodzice powinni monitorować nie tylko to, co robią ich dzieci na smartfonach, ale także, jak często ich używają. Dorośli powinni też zacząć samemu monitorować, zasugerowała, zauważając, że przerywają aktywność fizyczną, używając telefonów lub robiąc z telefonu komórkowego towarzysza na kolację.

"Ludzie powinni poświęcić trochę czasu na technologię komórkową, aby zapewnić lepszą jakość życia" - powiedział Copperman.

Badanie pojawiło się ostatnio w Internecie w Internecie International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity.

Więcej informacji

Poznaj strategie zwiększania aktywności fizycznej w centrach USA ds. Kontroli i zapobiegania chorobom.

Twój smartfon może cię przygnieść

Kiedy otrzymam system "Fat Diminisher"?

Otrzymasz cały system "Fat Diminisher" w zaledwie 5 minut od teraz. W rzeczywistości może być jeszcze wcześniej, ponieważ jest dostarczany natychmiast po zapłaceniu. Wystarczy kliknąć poniższy przycisk "Uzyskaj natychmiastowy dostęp" i podać szczegóły płatności. W jakim formacie znajduje się program i czy działa on w telefonie? Główny program znajduje się w formacie PDF / MP3, co oznacza, że ​​można go natychmiast pobrać na komputer, tablet, telefon lub dowolne inne urządzenie, aby uzyskać do niego łatwy dostęp.

Czy bezpieczne jest udostępnianie informacji o mojej karcie kredytowej w Twojej witrynie?

Twoja prywatność i bezpieczeństwo są dla nas priorytetem numer jeden. Gwarantujemy Tobie, że Twoja transakcja będzie w 100% bezpieczna i jest ściśle prywatna, ponieważ nie osobiście przetwarzamy Twojej płatności, ale zamiast tego zostaniesz obciążony rachunkiem "ClickBank", aby pomóc Ci zachować prywatność. Jest to bardzo renomowana firma, która działa w branży od ponad 14 lat, teraz, jeśli nadal nie masz pewności, zapraszamy do Google, aby uzyskać więcej informacji. Ponadto wyciąg z karty kredytowej nie pokaże, że kupiłeś "Fat Diminisher", a raczej wyświetli opłatę z ClickBank, więc nie musisz się martwić, że ktoś inny dowie się, że kupiłeś nasz system. Nie żeby to był problem, ale lubimy dyskretnie utrzymywać twój interes z nami.

Co zrobić, jeśli robię wszystko, ale nadal nie działa dla mnie?

Co wtedy? Otrzymujesz 100% gwarancję zwrotu pieniędzy za 60 pełnych dni. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na e-mailu z potwierdzeniem zakupu, a otrzymasz zwrot pełnej ceny zakupu, bez żadnych pytań. co oznacza, że ​​masz absolutnie zerowe ryzyko. Ale co, jeśli mam dodatkowe pytania? Bez problemów! Chętnie pomożemy Ci osobiście, jeśli masz dodatkowe pytania. Otrzymasz specjalne dane kontaktowe na stronie pobierania, gdzie uzyskasz wsparcie ekspertów, tutaj możesz łatwo uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania. Pamiętaj, że będziesz częścią Społeczności Elitarnej po zakupie Fat Diminisher.

4.1
Średnia ocena: 34
5
11
4
3
3
3
2
1
1
1