7 Dni Indian Paleo Diet Plan i przepisy - IBB - Indyjski Kulturystyka

Minęło miliony lat, zanim obecny człowiek ewoluował od swoich przodków. Podczas gdy proces ewolucji działał dla nas, uczynił nas także bardzo podatnymi na choroby i zaburzenia. Nasi przodkowie byli wystarczająco wysportowani, by ścigać i zostać ściganym przez dzikie zwierzęta. Byli wystarczająco silni, by polować na dzikie bestie za pomocą zaostrzonych kamieni i kości. Mogli wytrzymać zaciekłe zimno, po prostu ogrzewając się skórami zwierząt. Teraz spójrz na obecną rasę ludzką, tj. Nas. Większość z nas nie może nawet wstać po kilku schodach, nie tracąc oddechu. Opieramy się na lekach tak bardzo, jak na jedzeniu. Kiedy pochodziliśmy od tak imponujących przodków; jak skończyliśmy w ten sposób? Odpowiedź na to pytanie polega na drastycznym zmianie od tamtej pory do teraz - DIETA!

Nasi przodkowie byli czystymi myśliwymi, a my czystymi kultywatorami. Kiedy rolnictwo pojawiło się w obrazie kilka tysięcy lat temu, dieta człowieka drastycznie się zmieniła. Wprowadzono wiele nowych składników, takich jak zboża, rośliny strączkowe, rośliny strączkowe. Jednak obecnie uważa się, że ta nowa inkorporacja wyrządziła więcej szkody niż pożytku. W ten sposób powstał nowy format diety o nazwie PALEO DIET, który dosłownie oznacza "starą lub starą" dietę.

7-dniowy plan diety Paleo-min

Going Paleo to podążanie za dietą starożytnych ludzi, którzy polegali na surowej naturze w celu uzyskania kalorii. Dlatego Paleo mówi, że ma chude mięso, ryby, warzywa, owoce, orzechy, a nawet nasiona. Ściśle zabronione jest posiadanie przez obserwatora jakichkolwiek ziaren, roślin strączkowych, roślin strączkowych, produktów mlecznych, płatków zbożowych, soli, cukru i wszelkiego rodzaju przetworzonej żywności.

Dieta Paleo w Indiach

Indie podążają głównie za trzema posiłkami dziennie (śniadanie, obiad i kolacja) i świadomie lub nieświadomie, wszystkie trzy posiłki są ciężkie; nie jest to wskazana rzecz z punktu widzenia zdrowia. W związku z tym Indie to jeden naród, który może z pożytkiem skorzystać z diety Paleo. Ta starożytna dieta ma ogromny potencjał, z których niektóre są -

Skuteczny przeciwko cukrzycy

Może dziwić cię, że około 10 lakhs Indian umiera każdego roku z powodu cukrzycy i zaburzeń związanych z cukrzycą. Około 7,1% populacji Indian dorosłych cierpi na cukrzycę. Brak ćwiczeń fizycznych i niewłaściwa dieta to dwie główne przyczyny cukrzycy. Dieta Paleo koncentruje się na diecie bogatej w białko, witaminę i błonnik i wyklucza większość węglowodanów i pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym - wszelkich pokarmach, które po spożyciu bardzo podwyższają poziom cukru we krwi. Tak więc, przestrzegając diety Paleo, chroń organizm przed składnikami, które zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę. Kilka badań wykazało, że u osób z cukrzycą stosujących dietę Paleo lepsza odpowiedź na insulinę.

Dobry w sercu

Kolejną przyjętą korzyścią diety Paleo jest jej korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Dieta Paleo promuje spożywanie zdrowych tłuszczów. Po drugie, uniemożliwia on poplecznikowi posiadanie jakiejkolwiek żywności lub żywności przetworzonej, z których wszystkie są uznawane za katastrofy zdrowotne. W ten sposób kontroluje poziom cholesterolu we krwi, a tym samym zapobiega występowaniu zaburzeń związanych z sercem i krwią.

Autoimmunologiczne i alergiczne

W zaburzeniach autoimmunologicznych samoobrona ciała pomija inne komórki w ciele jako obce elementy i zaczyna je niszczyć. Udowodniono naukowo, że dieta jest jednym z najważniejszych czynników, które mogą promować lub zapobiegać wystąpieniu zaburzeń autoimmunologicznych. Dieta Paleo jest naturalna i wolna od jakiegokolwiek chemicznego lub przetworzonego składnika, chroni wewnętrzne środowisko organizmu, a tym samym zapobiega zaburzeniom autoimmunologicznym. Zgłaszano przypadki, w których ludzie powracają po zaburzeniach autoimmunologicznych po przejściu na dietę Paleo.

Zdrowe składniki Paleo mają właściwości przeciwzapalne i dlatego są korzystne dla osób podatnych na alergie. Jest to korzystne również dla astmatyków.

Choroby zwyrodnieniowe

Choroby zwyrodnieniowe to te, które występują z powodu degeneracji komórek, które prowadzą do rozpadu lub nieprawidłowego działania powiązanego narządu lub tkanki. Niektóre z najbardziej znanych chorób zwyrodnieniowych to choroba Parkinsona, choroba Alzheimera itp. Robb Wolf (uczeń Lorena Cordaina) kilkakrotnie publikował, że obecna dieta prowadzi do częstszego występowania chorób zwyrodnieniowych. Dieta Paleo została zalecona jako jeden ze sposobów ochrony przed tymi chorobami.

Aby przyjąć dietę Paleo, musisz wiedzieć, które składniki są dozwolone i które są ograniczone. Dzielimy się wykazem składników, mając na uwadze ogólną dietę indyjską, abyście mogli starannie wybierać żywność.

Żywność, która jest TAK dla Paleo

1) Warzywa:

Warzywa w planie diety paleoDieta Paleo wita hojnie wszystkie warzywa. Możesz jeść tyle warzyw, ile chcesz. Im lepsza jakość warzyw, tym lepszy będzie Twój ogólny wynik. Warzywa są bogate w minerały, witaminy i błonnik pokarmowy. Są to zatem niezwykle ważne, aby osiągnąć swój cel zdrowotny. Teraz wyjątek od tej zasady to warzywa, które mają wysoką zawartość węglowodanów. Posiadanie nieograniczonej ilości tych warzyw stanie się problematyczne dla osób, które stosują dietę Paleo do odchudzania. W przeciwnym razie te warzywa nie będą w żaden sposób cię skrzywdzić. Oto lista warzyw, które można uwzględnić w posiłkach.

UWAGA: Prawie całe królestwo warzyw jest dopuszczalne. Poniższa lista zawiera te, które mają wysoką wartość odżywczą i dlatego powinny być obecne w posiłkach.

Warzywa, które są Paleo
Nazwa hindi Angielskie imie Nazwa hindi Angielskie imie
Shatavari Szparag Hara Kaanda Zielone cebule
Chukandar Buraki Choti Gobhi brukselki
Gaajar Marchew Palak szpinak
Seler Seler brokuły brokuły
Turi lub Turai Cukinia Patta Gobhi Kapusta
Shimla Mirch Papryka (wszystkie rodzaje) Phool Gobhi kalafior
Ajmooda Pietruszka Baigan Bakłażan
Warzywa paleo wysoko na węglowodany
Batat Ziemniaki Ratalu Słodkie ziemniaki

2)     Owoce:

Owoce w diecie paleoPodobnie jak warzywa, prawie wszystkie owoce są akceptowane jako Paleo. Możesz jeść tyle owoców, ile chcesz. Owoce, podobnie jak warzywa, są bogate w witaminy i minerały. Są również bogate w antyutleniacze, które są bardzo ważne, aby chronić organizm przed wolnymi rodnikami. Jednakże, jeśli masz plan odchudzania, ogranicz spożycie bananów, ponieważ są one naturalnie bogate w cukry.

Owoce, które są Paleo
jabłko Guava
Pomarańcze Winogrona
Mango Papaja
Jeżyny Arbuz
Ananas Ryc
Limonka Piżmowy Melon
Truskawki Banany (bogate w węglowodany)
Litchi Maliny
Śliwki Jagody
Awokado Brzoskwinie

3) Mięso:

Mięso musi być w diecie paleoDieta Paleo nie może być zakończona bez mięsa. Ponieważ prymitywny człowiek opiera się głównie na jedzeniu, dieta Paleo koncentruje się na konsumpcji chudego mięsa (mięsa bez tłuszczu). Mięso jest bogatym źródłem białka. Jest niezbędny do zdrowych mięśni i do sprawnego funkcjonowania wewnętrznego ciała. Prawie od 25 do 30% dziennego spożycia kalorii pochodzi z mięsa i ryb.

Mięso, które jest Paleo
Kurczak (pierś, nogi, uda, skrzydła) Wołowina (mięso, stek, uziemione)
Turcja (pierś, nogi, uda, skrzydła) Buffalo (mięso, stek, uziemione)
Wieprzowina (kotlety, bekon, stek) Jagnięcina (mięso, stek, uziemione)
Koza (mięso, stek, uziemione)

4) Ryby

Ryba w diecie paleoRyby są pełne składników odżywczych i są doskonałym źródłem zdrowych tłuszczów, szczególnie kwasów tłuszczowych Omega 3. Ten konkretny kwas tłuszczowy jest bardzo dobry dla zdrowia sercowo-naczyniowego. Ponadto ryby są doskonałym źródłem białka. Posiadanie pewnej ilości ryb w diecie jest zatem zaleceniem żywieniowym.

Ryby, które są Paleo
Nazwa hindi Angielskie imie Nazwa hindi Angielskie imie
Rohu Karp Surmayi Kingfish
Singada Kocia ryba Śledź Hilsa
Bangda Makrela Katla Pstrąg
Padwa Sardynki Rani Lucjan
Chura Tuńczyk Jhinga Krewetki
Tisriyo Małże Kekda kraby
Raavas łosoś Paaplet Pompfret
Samudri Jhinga Homary Jhinga Krewetki

5) Tłuszcze i oleje

Indyjska dieta jest niekompletna bez oleju i tłuszczów. Po drugie, nie możemy mieć surowego mięsa. Musi być ugotowany i potrzebujemy do tego oleju lub tłuszczu. W celu uniknięcia dużej ilości tłuszczów nasyconych dostępnych w olejach, tylko niektóre oleje są dozwolone pod dietą Paleo.

Tłuszcze, które są Paleo
Olej kokosowy
Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
masło
Ghee

6) Orzechy

Orzechy w diecie PaleoOrzechy są doskonałym źródłem odżywiania. Są bogate w zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały. Orzechy stanowią świetną przekąskę, ale należy pamiętać, że niektóre orzechy są bogate w tłuszcze, takie jak orzechy nerkowca, których należy unikać. Trzymaj się nisko przy orzechach, szczególnie jeśli próbujesz schudnąć.

Orzechy, które są Paleo
migdały
Orzechy nerkowca
Nasiona dyni
Ziarna słonecznika
Orzechy włoskie

7) Inne składniki

Inne jedzenie w diecie PaleoJajka: dieta Paleo pozwala mieć jajka. Są naturalne, nieprzetworzone i doskonałe źródło pożywienia. Jednakże, jeśli korzystasz ze schematu odchudzania, unikaj żółtka jaja. Jeśli nie ćwiczysz intensywnie, ogranicz spożycie jajek tylko od 1 do 2 dziennie.

Herbata: Możesz mieć zwykłą herbatę, ale w umiarkowanych ilościach. Dodawanie zielonej herbaty do diety to świetny sposób na detoksykację organizmu.

Miód: Możesz mieć miód pod warunkiem, że jest czysty i nieskażony. Ogranicz spożycie miodu, ponieważ jest bogaty w cukry.

Woda kokosowa: jest doskonałym źródłem odżywiania. Jednak nie mają do niego dostępu. Raz na jakiś czas jest dozwolone.

Kawa: ogranicz spożycie kawy. Możesz mieć czarną kawę z umiarem lub kawę z bardzo małą ilością mleka.

Alkohol: Możesz spożywać alkohol, ale tylko przy różnych okazjach. Jest to dopuszczalne, ponieważ osoba nie może zrezygnować z alkoholu na noc. Tak więc ograniczona ilość jest dozwolona.

Uwaga: Mięso, jaja, a nawet masło i ghee są dopuszczalne, jeśli są "karmione trawą". Oznacza to, że zwierzę, z którego je otrzymano, nie powinno być hodowane na ziarno lub wstrzykiwane chemikaliami. Zwierzę powinno być naturalnie hodowane na trawie.

Żywność, która jest NO dla Paleo

Mając na uwadze dostępność zasobów w starożytności, istnieje wiele składników, które są niedozwolone w diecie Paleo. Oto krótka lista -

1) Rośliny strączkowe lub fasola

Rośliny strączkowe w diecie paleoPonieważ starożytni ludzie nie wiedzieli, że uprawa i fasola nie były dostępne na wolności, są one ograniczone w diecie Paleo. Fasola jest również bogata w kwas fitynowy, który ma wiele zaburzeń zdrowotnych. W związku z tym wszystkie ziarna i rośliny strączkowe są ograniczone. Czarna fasola, fasola, soczewica, groch, ciecierzyca, fasola sojowa, orzeszki ziemne, moong, itp. Są duże NIE!

2) Ziarna

Ziarna w diecie paleoTak, nawet ziarna! Ziarno zostało wprowadzone dopiero po pojawieniu się rolnictwa. Co ważniejsze, zboża są wysokie w węglowodanów. Dostępne obecnie ziarna Plus są wysoce zhybrydyzowane i przetworzone. Dlatego Paleo zabrania ci posiadania jakiegokolwiek ziarna. Ryż, pszenica, bajra, owies, kukurydza, gramy nie są dozwolone. Pochodzące z ziaren - Chleb, Brązowy chleb, Makaron, Syrop kukurydziany itp. Są również zabronione.

3) Przetworzone przedmioty

Przetworzona żywność w diecie PaleoWszystko, co zostało przetworzone i nie jest naturalne, jest ograniczone.Dlatego pożegnajcie się z pizzą, hamburgerami, hot-dogami, ciastami, babeczkami, wafelkami, frytkami, frytkami, makaronem, ciasteczkami, ciasteczkami, sosami, sokami, słodyczami i wszystkim, co odbierasz z rynku.

Pokarmy, które są szare Strefą

1) Sól

Sól w diecie PaleoSól jest najbogatszym źródłem sodu dla ludzi. Chociaż Sód i Chlor (pierwiastki w soli) mają ogromne znaczenie dla ludzi, wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia potępiło go. Dotychczasowe badania naukowe nie wykazały, że sól w umiarkowanych proporcjach wpływa negatywnie na zdrowie. Po drugie, posiadanie jedzenia bez szczypty soli wydaje się niesmaczne. Dlatego możesz spożywać sól w małych proporcjach, jeśli nie możesz jej podać.

2) Nabiał

Dairy in Paleo diet planEksperci Paleo mają ograniczone mleko jako składnik menu. Bojkotowanie czegoś tak cennego jak mleko jest dyskusyjną koncepcją w ramach tego planu żywieniowego, a tym samym jest szarej strefy. Rozumowanie zostało wyjaśnione w ten sposób, że starożytni mężczyźni nie mieli mleka, chyba że byli niemowlętami. Zwolennicy Paleo Diet potępiają fakt, że ludzie są jedynym gatunkiem, który ma mleko innych zwierząt przez całe życie. Reszta królestwa zwierząt opiera się na mleku matki tylko do pewnego wieku.

Drugim powodem jest fakt, że znaczna populacja na całym świecie nie toleruje laktozy (wybitny cukier w mleku). Prowadzi to do problemów, takich jak nieszczelne jelita, niestrawność, trądzik itp. Jednak nie wszyscy są nietolerancyjni laktozy i dla nich mleko jest bogatym źródłem pożywienia dla tych, których nie można po prostu wyrzucić z listy.

Dlatego to, czy powinieneś mieć mleko, czy nie, zależy od ciebie. Jeśli masz pewność, że możesz dobrze tolerować mleko i produkty mleczne, możesz kontynuować. Lepiej jest mieć świeże, surowe i karmione trawą mleko zamiast pasteryzowanego. Z pewnością nie możesz mieć twarogu, paneera, masła i ghee, jeśli nie karmi się trawy, maślanki lub chaosu, śmietany, lodów, jogurtów itp.

Ograniczenie diety paleo w Indiach

Zastosowanie Paleo jako formatu diety w Indiach jest dość trudne.

  • Urodziliśmy się, aby polegać na ziarnach do naszego odżywiania. Indie to kraj ziaren. Roti i ryż są naszymi podstawowymi przedmiotami. Rezygnacja z nich w całości będzie zdecydowanie trudna.
  • Duża liczba Indian jest wegetarianami, a Paleo promuje spożycie chudego mięsa. Można powiedzieć, że Paleo jest niekompletne bez mięsa, ryb i jaj. Utrudnia to wegetarianizm. zająć Paleo.
  • Nawet jeśli wegetarianie podejmą Paleo, wkrótce pozbędzie się ważnego składnika odżywczego, takiego jak białko. Roślinne źródła białek, takich jak rośliny strączkowe i rośliny strączkowe, są zabronione w ramach Paleo. W ten sposób prędzej czy później osoba zacznie odczuwać skutki. Mówiąc szczerze, jeśli jesteś wegetarianinem, nie idź na dietę Paleo.
  • Paleo zabrania posiadania mleka i produktów mlecznych bogatych w wapń, fosfor i witaminę D. Są to niezbędne składniki odżywcze dla organizmu. Konkurowanie z dala od mleczarstwa jest dyskusyjnym tematem.
  • Dieta Paleo zdecydowanie nie jest łatwa w kieszeni. Owoce, warzywa, karmione trawą chude mięso, ryby, mleko, orzechy zdecydowanie zwiększają wydatki. Tak więc dieta Paleo nie może być w każdym menu w Indiach przynajmniej.

Plan diety paleo

Jeśli jesteś już pewien, że rzeczywiście chcesz podjąć wyzwanie Paleo, oto łatwy do naśladowania 7-dniowy plan diet Paleo. Zamiast 3 posiłków dziennie, podzieliliśmy je na 4 posiłki dziennie. Możesz zmodyfikować go do 5 posiłków dziennie, dodając małą przekąskę między śniadaniem a obiadem.

Dzień 1

Posiłek Menu
Śniadanie Omlet Paleo
Lunch Duża miska sałatki z kurczaka, wołowiny lub wieprzowiny
Evening Snack Plastry jabłek z masłem migdałowym
Obiad Pieczona ryba lub kurczak z warzywami gotowanymi na parze, jak brokuły
Omlet Paleo Recipe

Dzień 2

Posiłek Menu
Śniadanie Frittatas
Lunch Smażone warzywa z kilkoma kawałkami pieczonego kurczaka
Evening Snack Owoc twojego wyboru
Obiad Pieczona ryba z warzywami
Frittatas w diecie paleo

Dzień 3

Posiłek Menu
Śniadanie Naleśniki Bananowe
Lunch Zupa z kurczaka, wołowiny lub wieprzowiny z warzywami
Evening Snack Mała miska sałatki
Obiad Nadziewane papryki
Nadziewany Bell-Peper

Dzień 4

Posiłek Menu
Śniadanie Banan zwieńczony masłem migdałowym
Lunch Baigan ka Bharta
Evening Snack 2 gotowane jajka
Obiad Fajitas

Fajitas w diecie Paleo

Dzień 5

Posiłek Menu
Śniadanie Stek i jajka
Lunch Pieczone mięso i warzywa
Evening Snack Owoc twojego wyboru
Obiad Paluszki z kurczaka
Paluszki z kurczaka

Dzień 6

Posiłek Menu
Śniadanie Jajka ze słodkim ziemniakiem z cebulką
Lunch Smażona cukinia i grzyby
Evening Snack Sałatka owocowa lub warzywna
Obiad Krewetki ze słodkiej cytryny
Krewetki cytrynowe

Dzień 7

Posiłek Menu
Śniadanie Przetrząsanie jajek i warzyw
Lunch Sałatka z ryb i warzyw
Evening Snack Paleo Trail Mix
Obiad Mieszaj smażone mięso i warzywa
Paleo-Trail-Mix

To tylko plan na tydzień dla diety Paleo. Możesz kontynuować dietę tak, jak chcesz. Paleo to nie tylko dieta, to sposób na życie. Możesz modyfikować swój styl życia i nawyki żywieniowe, aby sprzyjać zdrowiu i sprawności fizycznej, korzystając z tej starożytnej koncepcji spożywania posiłków. Spróbuj i zobacz zmianę dla siebie. Wszystkiego najlepszego!

4.3
Średnia ocena: 28
5
11
4
3
3
3
2
3
1
1