Rozpocznij plan odchudzania NHS

Pobierz przewodnik po odchudzaniu NHS - naszą darmową 12-tygodniową dietę i plan ćwiczeń.

Plan, który został pobrany ponad 4 miliony razy, ma na celu pomóc ci schudnąć bezpiecznie - i trzymać go z dala.

Funkcje planu odchudzania

Plan ma na celu pomóc Ci schudnąć w bezpiecznym tempie od 0,5 kg do 1 kg (1lb do 2lb) tygodniowo, przestrzegając dziennej diety kalorycznej.

Dla większości mężczyzn oznacza to trzymanie się limitu kalorii nie więcej niż 1900 kcal dziennie i 1400 kcal dla większości kobiet.

Jeśli uważasz, że trudno jest trzymać się limitu kalorii, skorzystaj z naszego kalkulatora BMI, aby uzyskać własny limit kalorii.

Jeśli przekroczysz limit jednego dnia, nie martw się: oznacza to po prostu, że będziesz musiał zmniejszyć spożycie kalorii w ciągu kolejnych dni.

Na przykład, jeśli jesteś kobietą i masz we wtorku 1700 kcal, to o 300 kcal więcej niż dzienny limit kalorii o 1400 kcal.

Aby pozostać na dobrej drodze, przez resztę tygodnia trzeba odciąć dodatkowe 300 kcal od pozostałej ilości kalorii.

Dodatek kalorii jest oparty na wytycznych NICE, które mówią, że aby schudnąć, przeciętna osoba powinna zmniejszyć dzienne spożycie kalorii o 600 kcal.

Pakiety tygodniowe

Przewodnik jest dostarczany przez 12 tygodniowych zestawów informacyjnych pełnych diet, zdrowego odżywiania i porad dotyczących aktywności fizycznej, w tym cotygodniowych wyzwań.

Każdy przewodnik informacyjny zawiera tabelę żywności i aktywności (zobacz przykładowy plik PDF, 545 kB), aby pomóc Ci zarejestrować kalorie, ćwiczenia i utratę wagi, abyś mógł zobaczyć, jak dobrze sobie radzisz na pierwszy rzut oka.

Wydrukuj wykres i przyklej go gdzieś, co możesz zobaczyć, na przykład do lodówki lub szafki kuchennej, i aktualizuj je na koniec każdego dnia.

Oprócz zdrowszej diety, regularna aktywność fizyczna jest ważnym elementem podróży odchudzającej.

Nie tylko pomoże Ci spalić dodatkowe kalorie, ale także zmotywuje Cię i poprawi ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Pracując przez tygodnie otrzymasz wiele pomysłów i ustrukturyzowanych programów, które pomogą Ci aktywnie zacząć od łatwych sposobów na stopniowe budowanie aktywności w ciągu dnia, do popularnych podcastów Couch do 5K, 5K + i Strength i Flex.

Pierwsze kroki

Poniższe linki dostarczają narzędzi i wiedzy, których będziesz potrzebować od pierwszego dnia na planie. Zanim pobierzesz 1 tydzień, warto rzucić okiem, aby:

Czy ten plan jest dla mnie?

Niniejszy przewodnik jest przeznaczony do użytku przez zdrowe osoby dorosłe z indeksem masy ciała (BMI) wynoszącym 25 lat i więcej. Dowiedz się, czy chcesz schudnąć za pomocą zdrowego kalkulatora masy ciała BMI.

Nie nadaje się dla dzieci i młodzieży oraz kobiet w ciąży. Jeśli masz dolegliwości, powinieneś skonsultować się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem.

Dobrym pomysłem jest zasięgnięcie rady lekarza specjalisty przed rozpoczęciem każdego programu odchudzającego.

* Poradnik odchudzania NHS Choices _ został opracowany pod nadzorem i poradą specjalistów dietetyków z British Dietetic Association_ , który reprezentuje zarejestrowanych dietetyków w Wielkiej Brytanii. Dzięki dietetykom w DOM UK (Dietitians in Obesity Management), specjalistycznej grupie British Dietetic Association.

Strona ostatnio sprawdzona: 05.12.2016
Następna recenzja: 05.12.2019

4.8
Średnia ocena: 40
5
14
4
1
3
2
2
3
1
1