Czy mogę jeść podczas karmienia piersią? • KellyMom.com

Autor: Kelly Bonyata, IBCLC

Tak! Matki karmiące mogą bezpiecznie schudnąć, jeśli zastosują się do podstawowych wytycznych.

Sześć wytycznych dla bezpiecznego odchudzania podczas laktacji

Poczekaj, aż Twoje dziecko ma dwa miesiące przed rozpoczęciem diety
Najlepiej nie robić nic świadomie, aby schudnąć, aż do drugiego miesiąca. Daje to organizmowi wystarczającą ilość czasu, aby z powodzeniem ustalić zdrowe zaopatrzenie w mleko, które w mniejszym stopniu wpłynie na ograniczenie spożycia kalorii. Karmienie piersią dziecka średnio spala 200-500 kalorii dziennie (powyżej tego, co było potrzebne do utrzymania wagi przed ciążą) - należy więc pamiętać, że nawet bez program odchudzania spalasz dodatkowe kalorie.

Połącz się z lokalnym dostawcą do
otrzymasz DARMOWĄ
Swiss Breast Pump, Ardo Calypso poprzez ubezpieczenie.
Podziękowania dla Ardo za wspieranie KellyMom.

Karmienie piersią bez ograniczeń
Badania mówią nam, że zarówno częstsze karmienie piersią jak i karmienie piersią dłuższe niż sześć miesięcy zwiększa utratę wagi u matki.

Jedz co najmniej 1500-1800 kalorii dziennie
Podczas karmienia nie powinno się spożywać mniej niż 1500-1800 kalorii dziennie, a większość kobiet powinna pozostać na najwyższym poziomie tego zakresu. Niektóre matki będą wymagać znacznie więcej, ale badania pokazują, że zejście poniżej tej liczby może narazić na niebezpieczeństwo podaż.

Utrata masy ciała przy mniej niż 1,5 funta na tydzień
Większość matek może bezpiecznie stracić do 1,5 funta na tydzień lub 6 funtów miesięcznie po drugim miesiącu i nie wpłynie na podaż mleka ani dobre samopoczucie dziecka. Jedno z badań sugeruje, że krótkotrwałe zmniejszenie masy ciała o 2,2 funta (1 kg) na tydzień nie stanowi problemu (w tym badaniu matki karmione przez 11 dni).

Zmniejsz stopniowo liczbę kalorii
ZA nagły spadek kalorii może zmniejszyć podaż mleka. Niektóre matki zauważają to podczas choroby, chociaż odwodnienie i / lub stosowanie leków może również być czynnikiem zmniejszającym podaż mleka, gdy mama jest chora. Postawiono hipotezę, że nagły spadek kalorii może spowodować, że ciało matki przejdzie w "tryb głodu" i odciąć nieistotne zasoby, takie jak produkcja mleka.

Unikaj szybkich rozwiązań
Dieta płynna, dieta niskowęglowodanowa, diet odchudzających, leki odchudzające itp Niepolecane podczas karmienia piersią.

Co może się stać, jeśli matka karmiąca zbyt szybko straci na wadze?

  • W większości przypadków zbyt szybkiej utraty wagi, jest nie mleko (kompozycja lub podaż), które ucierpiałoby, ale odżywianie i / lub zdrowie mamy.
  • Nadmierna dieta może spowodować zmniejszenie podaży mleka.
  • Według Karmienie piersią i laktacja ludzka (3rd Edition, Riordan, str. 440), należy zauważyć, że należy unikać programów odchudzających lub szybkich odchudzania, ponieważ rozpuszczalne w tłuszczach zanieczyszczenia środowiska i toksyny przechowywane w ciele są uwalniane do mleka, gdy spożycie kalorii jest poważnie ograniczone. Nie mogłem znaleźć definicji "poważnie ograniczonej", ale spodziewam się, że jest ona znacznie poniżej 1500 kalorii dziennie (którą nazywali "skromnym spożyciem"). Poniżej zamieściłem informacje na temat badania na ten temat. Zobacz także informacje na tej stronie internetowej dotyczące zanieczyszczeń środowiska i karmienia piersią.

Trzy wspaniałe wskazówki dotyczące utraty wagi (niezależnie od tego, czy karmisz piersią)

Wprowadzaj zmiany w diecie - zmniejsz spożycie tłuszczów do 20-25% lub mniej kalorii; utrzymuj spożycie białka, aby zapobiec utracie masy mięśniowej (zalecane spożycie białka dla matek karmiących wynosi 65 gramów / dziennie przez pierwsze 6 miesięcy i 62 gramów / dzień między 6 a 12 miesiącem).

Rozłóż spożycie kalorii - zamiast 2-3 posiłków zjedz 3 mniejsze posiłki z przekąskami. Twoje ciało będzie mniej skłonne do przejścia w "tryb głodu", jeśli spożywasz niewielkie ilości w ciągu dnia.

Ćwicz umiarkowanie, aby spalić więcej tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Opór / trening siłowy to dobry sposób na budowanie masy mięśniowej. Osoba o większej masie mięśni spala więcej kalorii, nawet podczas odpoczynku.

Specyficzne metody odchudzania

Weight Watchers, Body for Life

Weight Watchers and Body for Life są ogólnie uważane za dobre dla matek karmiących piersią. Weight Watchers ma program specjalnie skierowany do matek karmiących. Jak zawsze, unikaj zbyt szybkiego kaloryczności lub zbyt szybkiego zrzucania wagi.

Dieta South Beach, dieta Atkinsa

Zobacz Dieta niskowęglowodanowa i karmienie piersią.

Produkty ziołowe odchudzające

Zobacz produkty ziołowe odchudzające i karmienie piersią.

Dodatkowe informacje

@

@ inne strony internetowe

Książki

Badania

Lovelady CA, et al. Zmiana masy ciała podczas laktacji nie zmienia stężenia chlorowanych zanieczyszczeń organicznych w mleku kobiet z niską ekspozycją. J Hum Lact 1999 Dec; 15 (4): 307-15. Wyniki tego badania sugerują, że umiarkowana utrata masy ciała (4,1 kg / 9 funtów między 4 a 20 tygodniem po porodzie) u kobiet w okresie laktacji z niską ekspozycją na zanieczyszczenia środowiskowe nie zwiększa stężenia zanieczyszczeń w mleku matki.

McCrory MA. Czy odchudzanie w okresie laktacji zwiększa ryzyko wzrostu niemowląt? Nutr Rev 2001 Jan; 59 (1 Pt 1): 18-21. U niektórych kobiet zatrzymanie masy ciała w czasie ciąży może przyczynić się do otyłości. Ostatnia, 10-tygodniowa randomizowana interwencja wykazała, że ​​normalnie wzrastały niemowlęta z początkowo otyłymi matkami karmiącymi, które ćwiczyły i odchudzały się, by stracić średnio 0,5 kg / tydzień.

Lovelady CA, et al. Wpływ utraty wagi u kobiet z nadwagą, w okresie laktacji na wzrost ich dzieci. N Engl J Med 2000 Feb 17; 342 (7): 449-53. W badaniu tym stwierdzono, że utrata masy ciała wynosząca około 0,5 kg (1,1 funta) na tydzień między 4 a 14 tygodniem po porodzie u kobiet z nadwagą, które karmią wyłącznie piersią, nie wpływa na wzrost ich dzieci.

McCrory MA, et al.Losowa próba krótkoterminowych skutków diety w porównaniu z dietą i ćwiczenia aerobowe na wydajność laktacji (link do pełnego artykułu). Am J Clin Nutr 1999 May; 69 (5): 959-67. Badanie to wykazało, że krótkotrwała utrata masy ciała (około 1 kg / 2,2 funta na tydzień) poprzez połączenie diety i ćwiczeń aerobowych wydaje się być bezpieczna dla matek karmiących piersią i jest lepsza niż utrata wagi osiągnięta przede wszystkim poprzez dietę, ponieważ ta ostatnia zmniejsza chudość matki masa ciała. Konieczne są długoterminowe badania, aby potwierdzić te ustalenia.

Dewey KG. Wpływ ograniczenia kalorycznego matki i ćwiczeń fizycznych w okresie laktacji (link do pełnego artykułu). J Nutr 1998 Feb; 128 (2 Suppl): 386S-389S. Badania sugerują, że w przypadku kobiet, które początkowo nie mają niedowagi, na laktację nie wpływa niekorzystnie umiarkowane tempo utraty wagi (nie więcej niż 2 kg / 4,4 funta na miesiąc) osiągnięte przez ograniczenie kalorii lub wysiłek fizyczny. Krótki okres szybszego spadku masy ciała nie jest szkodliwy dla laktacji. Nie wiadomo jednak, czy istnieje ryzyko związane z dłuższymi okresami szybkiej utraty wagi.

Szukaj w dzienniku na temat diety i ćwiczeń podczas laktacji

4.5
Średnia ocena: 20
5
15
4
5
3
2
2
3
1
0