Kształt kobiecego ciała

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tutaj przekierowuje "kobieca figura". Inne zastosowania, patrz rysunek kobiecy (ujednoznacznienie).

Szczegół od Narodziny Wenus autor: William-Adolphe Bouguereau, 1879

Kształt kobiecego ciała lub kobieca postać jest skumulowanym produktem kobiecej struktury szkieletowej oraz ilością i rozmieszczeniem mięśni i tłuszczu w ciele.

Podobnie jak w przypadku większości cech fizycznych, istnieje szeroki zakres normalności kobiecych kształtów ciała.

Uwagę skupiono na kobiecym ciele jako źródle przyjemności estetycznej, atrakcyjności seksualnej, płodności i reprodukcji w większości ludzkich społeczeństw. Istnieją i były duże różnice w tym, co należy uznać za idealny lub preferowany kształt ciała, zarówno ze względu na atrakcyjność, jak i ze względów zdrowotnych.

Ciała kobiet występują w różnych kształtach. Kobiece figury są zazwyczaj węższe w talii niż na biustu i biodrach. Popiersie, biodra i biodra nazywane są punktami przegięcia, a stosunki ich obwodów są używane do definiowania podstawowych kształtów ciała.

Fizjologia

Wpływ estrogenów

Estrogeny mają znaczący wpływ na kształt kobiecej sylwetki. Są one produkowane zarówno u mężczyzn jak i kobiet, ale ich poziom jest znacznie wyższy u kobiet, szczególnie w wieku rozrodczym. Oprócz innych funkcji, estrogeny promują rozwój drugorzędnych cech płciowych kobiet, takich jak piersi i biodra.[1][2][3] W wyniku estrogenów, w okresie dojrzewania, dziewczęta rozwijają się, a ich biodra poszerzają się. Działając przeciwko estrogenowi, obecność testosteronu u samicy owłosionej hamuje rozwój piersi i wspomaga rozwój mięśni.[4][5]

Poziom estrogenu również znacząco wzrasta w czasie ciąży. Wiele innych zmian zwykle występuje w czasie ciąży, w tym powiększenie i zwiększenie jędrności piersi, głównie z powodu przerostu gruczołu sutkowego w odpowiedzi na hormon prolaktyny. Rozmiar sutków może znacznie wzrosnąć. Zmiany te mogą być kontynuowane podczas karmienia piersią. Piersi zazwyczaj powracają do swojej poprzedniej wielkości po ciąży, chociaż może pojawić się zwiększone zwiotczenie.

Piersi mogą zmniejszyć rozmiar w okresie menopauzy, jeśli poziom estrogenu spadnie.

Rozkład tłuszczu

Zobacz także: Dystrybucja tłuszczu gnojowego
Estrogen powoduje, że tłuszcz jest przechowywany na pośladkach, biodrach i udach młodej kobiety, ale nie w talii

Estrogeny mogą również wpływać na kształt kobiecego ciała na wiele innych sposobów, w tym na zwiększenie zapasów tłuszczu, przyspieszenie metabolizmu, zmniejszenie masy mięśniowej i zwiększenie tworzenia kości.

Estrogeny powodują, że wyższe poziomy tłuszczu są przechowywane w kobiecym organizmie niż w męskim ciele.[6][7] Wpływają również na rozkład tkanki tłuszczowej,[8] powodując gromadzenie tłuszczu w pośladkach, udach i biodrach u kobiet,[9][10] ale generalnie nie wokół talii, które pozostaną mniej więcej w tym samym rozmiarze, co przed okresem dojrzewania. Hormony wytwarzane przez gruczoł tarczowy regulują tempo metabolizmu, kontrolując szybkość, z jaką organizm zużywa energię i kontrolują, jak wrażliwe ciało powinno być na inne hormony. Rozkład tkanki tłuszczowej może się zmieniać od czasu do czasu, w zależności od nawyków żywieniowych, poziomu aktywności i poziomu hormonów.

Kiedy kobiety osiągają menopauzę, a estrogeny wytwarzane przez jajniki zmniejszają się, tłuszcz migruje z ich pośladków, bioder i ud do talii;[11] później tłuszcz jest przechowywany w jamie brzusznej.[12]

Zalecenia dotyczące odsetka tkanki tłuszczowej są wyższe w przypadku kobiet, ponieważ tłuszcz ten może służyć jako rezerwa energetyczna na ciążę. Mężczyźni mają mniej podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy ze względu na działanie testosteronu;[13] testosteron redukuje również tłuszcz, wspomagając szybki metabolizm. Brak estrogenu u samców generalnie skutkuje większym gromadzeniem się tłuszczu wokół talii i brzucha (wytwarzając "kształt jabłka").

Mięśnie

Testosteron jest hormonem steroidowym, który pomaga budować i utrzymywać mięśnie za pomocą aktywności fizycznej, takiej jak ćwiczenia.[14] Ilość wytwarzanego testosteronu różni się w zależności od osoby, ale przeciętnie dorosła kobieta wytwarza około jednej dziesiątej testosteronu dorosłego mężczyzny, ale kobiety są bardziej wrażliwe na hormon.[15] Mięśnie, które najprawdopodobniej zostaną dotknięte, to mięśnie piersiowe, bicepsy i triceps w ramionach i mięsień czworogłowy w udach.

Z drugiej strony, estrogeny zmniejszają masę mięśniową. Zmiany masy mięśniowej w czasie w wyniku zmian poziomu testosteronu i estrogenu i ćwiczeń, oprócz innych czynników.

Zmiany w kształcie ciała

Proces starzenia ma nieunikniony wpływ na kształt ciała osoby. Poziom hormonów płciowych kobiety wpłynie na rozkład tłuszczu w jej ciele. Według dr. Devendry Singh: "Kształt ciała zależy od rodzaju rozkładu tkanki tłuszczowej, która z kolei jest istotnie skorelowana z profilem hormonów płciowych kobiet, ryzykiem chorób i zdolnościami reprodukcyjnymi".[16] Stężenie estrogenu będzie miało wpływ na miejsce przechowywania tłuszczu.[17]

Przed okresem dojrzewania zarówno samce, jak i samice mają podobny stosunek talii do bioder.[16] W okresie dojrzewania, hormony płciowe dziewczynki, głównie estrogeny, będą promować rozwój piersi i szerszą miednicę pochyloną do przodu w celu noszenia dziecka, a do menopauzy poziom estrogenów kobiety spowoduje, że jej ciało będzie przechowywać nadmiar tłuszczu w pośladkach, biodrach i udach.[17][18] ale ogólnie nie wokół talii, która pozostanie mniej więcej w tym samym rozmiarze, co przed okresem dojrzewania. Czynniki te powodują, że stosunek talii do bioder (WHR) dla kobiet jest niższy niż dla mężczyzn, chociaż samce mają zazwyczaj wyższy stosunek górnej części ciała do talii i bioder (WHR), co daje im wygląd w kształcie litery V ze względu na ich większą masę mięśniową, np. na ogół mają znacznie większe, bardziej muskularne i szersze ramiona, mięśnie piersiowe, duże mięśnie i mięśnie grzbietowe.

W trakcie ciąży i po niej kobieta doświadcza zmian w kształcie ciała. Po menopauzie, przy zmniejszonej produkcji estrogenu przez jajniki, występuje tendencja do rozprowadzania tłuszczu z żeńskich pośladków, bioder i ud do talii lub brzucha.[11]

Piersi dziewcząt i kobiet we wczesnym stadium rozwoju są zwykle "wysokie" i zaokrąglone, w kształcie kopuły lub stożka i wystają prawie poziomo ze ściany klatki piersiowej samicy. Z czasem zwiotczenie na piersi ma tendencję do wzrostu ze względu na ich naturalną wagę, rozluźnienie struktur podtrzymujących i starzenie. Piersi zginają się, jeśli więzadła ulegają wydłużeniu, co jest naturalnym procesem, który może pojawić się w czasie, a także wpływa na odbicie piersi podczas aktywności fizycznej (patrz biustonosz sportowy).

Pomiary

Zobacz także: Pomiary biustu / talii / bioder
Źródło, Jean Auguste Dominique Ingres, 1856
W wodzie Eugene de Blaas, 1914

Obwody biustu, talii i bioder oraz proporcje między nimi były szeroko rozpowszechnioną metodą definiowania kształtu kobiecej sylwetki w kulturach zachodnich przez kilkadziesiąt lat po drugiej wojnie światowej i są nadal używane w niektórych subkulturach północnoamerykańskich do tego celu. Należą do nich terminy takie jak "prostokątny", "łyżka", "odwrócony trójkąt" lub "klepsydra".[19] Pomiary są ogólnie opisane za pomocą trzech liczb w celu opisania wymiarów ciała lub "BWH".

Pomiar pasm jest zwykle mierzony wokół tułowia kobiet, tuż pod jej piersiami w fałdzie infradermicznym, równolegle do podłogi.[20][21] Rozmiar miseczki określa się mierząc ponad grzbietem piersi i obliczając różnicę między tym pomiarem a pomiarem pasmowym.[20][22] Talia mierzona jest w połowie między dolnym marginesem ostatniego wyczuwalnego żebra a górną częścią grzebienia biodrowego. Biodra mierzone są na największym obwodzie bioder i pośladków.[23]

Talia jest zwykle mniejsza od biustu i bioder, chyba że wokół niego znajduje się duża ilość tłuszczu. Jak bardzo biust lub biodra oddziałują do wewnątrz, w kierunku talii, determinuje kobiecy kształt strukturalny. Kształt klepsydry występuje tylko u około 8% kobiet.[19]

Kobiece kształty w branży mody

Kształty ciała są często klasyfikowane w branży mody na jeden z czterech elementarnych kształtów geometrycznych,[19] choć istnieją bardzo szerokie zakresy rzeczywistych rozmiarów w każdym kształcie:

Prostokątny
Pomiar talii jest mniejszy niż 9 cali (23 cm) mniejszy niż pomiar bioder i biustu.[19] Tłuszcz ciała rozkłada się głównie w jamie brzusznej, pośladkach, klatce piersiowej i twarzy. Ten ogólny rozkład tłuszczu tworzy typowy kształt linijki (prosty).
Odwrócony trójkąt
Kobiety o kształcie lekkoatletycznym mają szerokie (er) ramiona w porównaniu z ich (węższymi) biodrami.[19] Nogi i uda wydają się być szczupłe, a klatka piersiowa wygląda na większą w porównaniu z resztą ciała. Tłuszcz jest rozprowadzany głównie w klatce piersiowej i twarzy.
Łyżka
Pomiar bioder jest większy niż pomiar biustu.[19] Rozkład tłuszczu zmienia się, z tłuszczem tendencję do depozytu najpierw w pośladkach, biodrach i udach. Wraz ze wzrostem zawartości tłuszczu w ciele wzrasta udział tkanki tłuszczowej w talii i w górnej części brzucha. Kobiety tego typu ciała mają zazwyczaj stosunkowo większe tylne, grubsze uda i małe (er) łono.
Klepsydra lub kształt X (trójkąty przeciwległe, zwrócone w stronę)
Główny artykuł: Rysunek klepsydry
Biodra i biust są prawie jednakowej wielkości z wąską talią.[19] Rozkład tkanki tłuszczowej ma tendencję do występowania zarówno w górnej części ciała, jak iw dolnej części ciała. Ten typ ciała powiększa ramiona, klatkę piersiową, biodra i tył przed innymi częściami, takimi jak talia i górny brzuch.

Badanie kształtu ponad 6000 kobiet, przeprowadzone przez naukowców z North Carolina State University w roku 2005,[24] w przypadku odzieży okazało się, że 46% miało kształt prostokąta, nieco ponad 20% łyżki, nieco poniżej 14% odwróconego trójkąta i 8% klepsydry.[19] Inne badanie wykazało, że "średnia szerokość talii kobiety wzrosła o sześć cali od lat pięćdziesiątych" i że kobiety w 2004 r. Były wyższe i miały większe biust i biodra niż te z lat 50. XX wieku.[19]

Istnieje kilka wariantów powyższych systemów kodowania:[25]

  • Sheldon: "Somatotyp: {Plumper: Endomorph, Muscular: Mesomorph, Slender: Ectomorph}", lata 40.
  • Skala budowy ciała Douty'ego: {1,2,3,4,5}, 1968
  • Bonnie August "Body I.D. Skala: {A, X, H, V, W, Y, T, O, b, d, i, r}", 1981
  • Simmons, Istook & Devarajan "Technika identyfikacji postaci kobiecych (FFIT): {Klepsydra, Klepsydra z dołu, Klepsydra z góry, Łyżka, Prostokąt, Diament, Owal, Trójkąt, Odwrócony trójkąt}", 2002
  • Skala oceny kształtu ciała Connell: {Klepsydra, Gruszka, Prostokąt, Odwrócony Trójkąt}, 2006
  • Rasband: {Idealny, trójkątny, odwrócony trójkątny, prostokątny, klepsydra, diament, cylindryczny, zaokrąglony}, 2006
  • Lee JY, Istook CL, Nam YJ, "Porównanie kształtu ciała między kobietami z USA i Korei: {Klepsydra, Klepsydra, Klepsydra, Łyżka, Trójkąt, Odwrócony trójkąt, Prostokąt}", 2007.

W artykule Lee z 2007 r. Proponuje się zastosowanie następującej formuły do ​​identyfikacji typu ciała osoby:

Klepsydra
Jeśli (biust - biodra) ≤ 1 "ORAZ (biodra - biust) <3,6" ORAZ (biust - talia) ≥ 9 "LUB (biodra - talia) ≥ 10"
Dół klepsydry
Jeśli (biodra - biust) ≥ 3,6 "I (biodra - biust) <10" I (biodra - talia) ≥ 9 "I (wysokie biodro / talia) <1,123
Najlepsza klepsydra
Jeśli (biust - biodra)> 1 "ORAZ (biust - biodra) <10" ORAZ (biust - talia) ≥ 9 "
Łyżka
Jeśli (biodra - biust)> 2 "I (biodra - talia) ≥ 7" I (wysokie biodro / talia) ≥ 1.193
Trójkąt
Jeśli (biodra - biust) ≥ 3.6 "I (biodra - talia) <9"
Odwrócony trójkąt
Jeśli (biust - biodra) ≥ 3,6 "ORAZ (biust - talia) <9"
Prostokąt
Jeśli (biodra - biust) <3,6 "I (biust - biodra) <3,6" I (biust - talia) <9 "I (biodra - talia) <10"

Ponadto wiele krajowych i międzynarodowych standardów dotyczących rozmiarów odzieży definiuje systemy kodowania kształtu ciała, które kategoryzują osobnika na podstawie wartości od klatki piersiowej do talii i / lub obwodu biodra, np.

Chiński [GB / T1335.1-1997] Klasyfikacja kształtu ciała według: Chest - obwód talii
Kod kształtu Męski Płeć żeńska
Y 17-22 cm 19-24 cm
ZA 12-16 cm 14-18 cm
b 7-11 cm 9-13 cm
do 2-6 cm 4-8 cm
Japoński [JIS L 4005 - 2001] Klasyfikacja kształtu ciała według: Hip - Chest circumferences
Kod kształtu Płeć żeńska
Y 0 cm
ZA 4 cm
AB 8 cm
b 12 cm
Koreańczycy [KS K 0051: 2004] Klasyfikacja kształtu ciała według: Hip - Chest circumference
Kod kształtu Płeć żeńska
H 0-3 cm
N 3-9 cm
ZA 9-12 cm

Wymiary

Wymiary kobiety są często wyrażane przez obwód wokół trzech punktów przegięcia. Na przykład "36-29-38" w jednostkach imperialnych oznaczałoby 36-calowy biust, 29-calowy pas i 38-calowe biodra.

Miarą kobiecej biustu jest połączenie jej klatki piersiowej i rozmiaru biustu. Dla wygody stosuje się pomiary biustonosza dla kobiet. Na przykład, chociaż pomiary nie są konsekwentnie stosowane, kobieta o wielkości biustonosza 36B ma klatkę piersiową o obwodzie 36 cali i miarę biustu 38 cali; kobieta z biustonoszem o rozmiarze 34C ma klatkę piersiową o średnicy 34 cali, ale mniejszą masę piersi o 37 cali. Jednak kobieta o wielkości piersi 34 C będzie wyglądała na "gorszą" ze względu na widoczną różnicę w proporcji biustu do klatki piersiowej.

Wysokość wpływa również na wygląd postaci. Kobieta, która ma 36-24-36 lat na wysokości 5 stóp 2 cali (1,57 m), będzie wyglądać inaczej niż kobieta, która ma 36-24-36 lat na wysokości 5 stóp 8 cali (1,73 m). Ponieważ figura wyższej kobiety ma większy dystans między punktami pomiarowymi, prawdopodobnie będzie ona cieńsza lub mniej wypukła niż jej krótszy odpowiednik, nawet jeśli oba mają taki sam stosunek BWH. Wynika to z faktu, że wyższa kobieta jest rzeczywiście cieńsza, co wyraża stosunek wysokości do wielkości.

Zastosowanie pomiarów BWH do celów innych niż dopasowywanie odzieży jest zatem mylące. BWH jest wskaźnikiem rozkładu tłuszczu, a nie procentu tłuszczu.

British Association of Model Agents (AMA) twierdzi, że modelki powinny mieć około 34-24-34 lata (86-61-86 cm) i co najmniej 5 stóp 8 cali (1,73 m) wysokości.[26]

Postrzeganie kultury

Portret Arnolfini autorstwa Jana van Eycka przedstawia modnego mężczyznę i kobietę w XV wieku.
Adam i Ewa z dynastii wiedeńskiej wg Hugo van der Goes. Wydający się brzuch Ewy jest typowy dla aktów w XV wieku.

Cienka klepsydra, postrzegana przez niektórych jako cielesny ideał, nie zawsze była pożądaną postacią ciała. Idealny typ ciała przewidziany przez członków społeczeństwa zmienił się na przestrzeni historii. Figurki venus z epoki kamiennej wykazują najwcześniejszą preferencję typu ciała: dramatyczną steatopygię. Nacisk na wystający brzuch, piersi i pośladki jest prawdopodobnie wynikiem zarówno estetyki dobrego odżywiania, jak i estetyki bycia płodnym, cech, które były trudniejsze do osiągnięcia w tym czasie. W rzeźbach z Grecji klasycznej i starożytnego Rzymu ciała kobiet są bardziej cylindryczne i regularnie proporcjonalne.[27]:5 Nie ma zasadniczo żadnego nacisku na jakąkolwiek konkretną część ciała, a nie na piersi, pośladki lub brzuch.

Idąc naprzód, jest więcej dowodów na to, że moda w pewnym stopniu dyktuje, co ludzie uważają za właściwe proporcje ciała kobiecego. Dzieje się tak, ponieważ ciało widziane jest przede wszystkim przez ubranie, które zawsze zmienia sposób pojmowania podstawowych struktur.[28]: XII-XIII Pierwsze przedstawienia prawdziwie modnych kobiet pojawiają się w XIV wieku.[28]:90 Między XIV a XVI wiekiem w północnej Europie ponownie pożądane były wypukłe brzuchy, jednak postura reszty postaci była generalnie cienka. Najłatwiej widać to w obrazach aktów z tamtych czasów. Patrząc na odzianą fotografię, brzuch jest często widoczny poprzez masę skrywających, falujących, luźnych szat. Ponieważ żołądek był jedyną widoczną cechą anatomiczną, stał się przesadzony w przedstawieniach nagich, podczas gdy reszta ciała pozostała minimalna.[28]:96–100, 106 W Europie Południowej, w okresie renesansu, było to również prawdą. Choć klasyczna estetyka była odnawiana i bacznie badana, na twórczość powstałą w tym okresie wpływ miały oba te czynniki. Doprowadziło to do standardu urody, który pogodził obie estetykę, używając klasycznie proporcjonalnych figur, które miały nieklasyczne ilości miąższu i miękką, wyściełaną skórą.[28]:96–98,104

W nagich malunkach z XVII wieku, takich jak Rubens, nagie kobiety wyglądają dość grubo. Jednak po bliższym przyjrzeniu się większość kobiet ma całkiem normalne postury, a Rubens po prostu malował ich ciało bułkami i zmarszczkami, których inaczej by tam nie było. Może to odzwierciedlać kobiecy styl dnia: długą, cylindryczną, gorsetową suknię z falującymi satynowymi akcentami. Dlatego kobiety Rubensa mają cewkowaty korpus z falującymi ozdobami.[28]:106,316 Podczas gdy gorset nadal był modny w XVIII wieku, skrócił się, stał się bardziej stożkowaty iw konsekwencji zaczął podkreślać talię. Podniosła również i oddzieliła piersi w przeciwieństwie do gorsetów z XVII wieku, które uciskały i minimalizowały piersi.W związku z tym wizerunki nagich kobiet w XVIII wieku mają zazwyczaj wąską talię i wysokie, wyraźne piersi, prawie tak, jakby nosiły niewidoczny gorset.[28]:91, 112–116La maja desnuda jest wyraźnym przykładem tej estetyki. Wiek XIX zachował ogólną postać XVIII wieku. Przykłady można zobaczyć w pracach wielu współczesnych artystów, zarówno artystów akademickich, takich jak Cabanel, Ingres i Bouguereau, jak i impresjonistów, takich jak Degas, Renoir i Toulouse-Lautrec. Wraz z początkiem XX wieku wzrost lekkoatletyki spowodował drastyczne wygaszenie kobiecej sylwetki. Doprowadziło to do klapowego wyglądu lat dwudziestych XX wieku, który od tamtej pory informuje nowoczesną modę.[27]:4[28]:152

Ostatnie 100 lat obejmuje okres, w którym ten ogólny rodzaj ciała był postrzegany jako atrakcyjny, chociaż w tym okresie odnotowano również niewielkie zmiany. Lata 20. były okresem, w którym ogólna sylwetka idealnego ciała odchudziła się. Nastąpiło dramatyczne spłaszczenie całego ciała, co spowodowało bardziej młodzieńczą estetykę.[28]:150–153 Wraz z upływem stulecia zwiększyła się idealna wielkość zarówno piersi, jak i pośladków. Od lat 50. do 1960 r. Trend ten był kontynuowany dzięki interesującemu ukształtowaniu piersi w kształcie stożka w wyniku popularności biustonosza typu "bullet". W latach 60. XX wieku wynalazek minispódniczki, a także zwiększona akceptowalność spodni dla kobiet, spowodował idealizację długiej nogi, która przetrwała do dziś.[28]:93–95 Po wynalezieniu biustonosza typu push-up w latach 70. idealną pierś stanowiła zaokrąglona, ​​pełniejsza i większa pierś. W ciągu ostatnich 20 lat średnia wielkość amerykańskiego biustonosza wzrosła z 34B do 34DD,[29] chociaż może to być spowodowane wzrostem otyłości w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach. Dodatkowo, idealna figura faworyzuje coraz niższy stosunek talii do bioder, szczególnie z pojawieniem się i progresją oprogramowania do edycji cyfrowej, takiego jak Adobe Photoshop.[27]:4, 6–7

Problemy społeczne i zdrowotne

Wenus w lustrze,

Kształt kobiecego ciała

简介

Edytor zdjęć Perfect Body Shape o kształcie ciała. możesz zwiększyć lub zmniejszyć poszerzenie / wąskie ramię, szczupłą talię, ciało glam i niezliczoną ilość innych.

Body Editor może powiększyć lub zmienić rozmiar części ciała na zdjęciach lub obrazach.

Uzyskaj kręty kształt lub większe piersi lub mniejszy tyłek.

Wystarczy dotknąć pozycji obrazu, którą chcesz zmienić.

Idealny kształt ciała, odchudzanie, kształt dziewczyny Najważniejsze cechy aplikacji:

-> Modelowanie sylwetki: Talia i bioder będą kształtować Twoje niesamowite ciało.
-> Schudnij: Zdobądź cienką budowę, wyrzeźbione nogi, ramiona, tyłek, piersi i Abs.
-> Powiększenie piersi - wyglądaj wspaniale.
-> Pośladki - Zdobądź najlepszy tyłek.
-> Uda - Rzeź swoje uda.
-> Oczy - Dla autoportretów możesz rozwinąć oczy i pięknie wyglądać.
-> Bikini Body - Dopasuj sylwetkę idealnie do swojego ulubionego stroju kąpielowego.

Make Me Slim, Make Me Tall, Perfect Body Shape, Make ME Sexy, Make ME Big Eye, Body Shape Edytor zdjęć, Body Slim, Bikini Fit, trening pośladków, cienkie ciało, Slim Photo Editor, duży edytor zdjęć

Funkcje Perfect Body Shape:
- Możesz zwiększyć / zmniejszyć szerokość szczupłą / pulchną.
- Możesz dowolnie edytować zdjęcie. przesuwaj konkretny obszar lub rozszerzaj konkretny obszar.
- Zdobądź cienką budowę, wyrzeźbione nogi, ramiona, tyłek, piersi i Abs.
- Modelowanie ciała Idealny kształt, odchudzanie, kształt dziewczyny.
- Wyreguluj szyję, biodra, talię, ręce na nogi, natychmiast wygładź je lub zwiększ wysokość.
- Najlepszy edytor zdjęć do odchudzania ciała i aplikacji Photo Slimmer.
- Znajdź tajną sprawność ciała i powiedz dumnie o sylwetce, kondycji.
- Udostępniaj swoje doskonałe zdjęcia znajomym i rodzinie na Facebooku, Instagramie, Twitterze, WatsApp i innych portalach społecznościowych.

Ważne notatki:
- Zapraszam do kontaktu ze mną przez e-mail na wszystko dotyczące tej aplikacji: ankitamanani07@gmail.com

Uzyskaj idealny kształt ciała łatwiej niż kiedykolwiek!

4.1
Średnia ocena: 23
5
12
4
2
3
3
2
3
1
1