Jaki jest najlepszy czas na ćwiczenia?

Niektórzy ludzie przysięgają na jogging o 6 rano, aby ich serca się rozkręciły i sprawiły, że poczuli się znienawidzeni przez cały dzień. Inni nie marzą o przełknięciu potu przed południem, wolą spacer po okolicy po obiedzie. Ale czy jest to najlepszy czas na ćwiczenia?

Prawda jest taka, że ​​nie ma wiarygodnych dowodów sugerujących, że kalorie spalane są wydajniej o określonych porach dnia. Ale pora dnia mogą mieć wpływ na to, jak się czujesz podczas ćwiczeń.

biegacz o zachodzie słońca

Najważniejszą rzeczą, mówią eksperci, jest wybór pory dnia, w której można się trzymać, aby ćwiczenia stały się nawykiem.

Twój zegar ciała

Rytm dobowy twojego ciała określa, czy jesteś nocną sową, czy wczesnym ptaszkiem, i niewiele możesz zrobić, aby to zmienić.

Rytm dobowy jest regulowany przez 24-godzinny wzór obrotu Ziemi. Rytmy te wpływają na funkcje ciała, takie jak ciśnienie krwi, temperatura ciała, poziom hormonów i częstość akcji serca, które odgrywają istotną rolę w przygotowaniu organizmu do ćwiczeń.

Używanie zegara biologicznego jako wskazówki, kiedy iść na spacer lub uderzyć w siłownię, może wydawać się dobrym pomysłem. Ale oczywiście istnieją inne ważne kwestie, takie jak harmonogramy rodzinne i robocze lub dostępność znajomych do chodzenia z tobą.

Perks porannego ćwiczenia

Jeśli masz problemy ze spójnością, poranek może być najlepszym czasem do ćwiczeń, mówią eksperci.

"Badania sugerują, że w odniesieniu do wykonywania nawyków ćwiczeniowych, osoby ćwiczące rano mają tendencję do czynienia lepiej" - mówi dr Cedric Bryant, dyrektor ds. Nauki w American Council on Exercise in San Diego.

"Myślenie polega na tym, że biorą udział w ćwiczeniach, zanim inne czasy będą przeszkadzały" - mówi Bryant. "Zwykle ćwiczę o szóstej rano, ponieważ bez względu na to, jak bardzo jestem w dobrej intencji, jeśli nie ćwiczę rano, inne rzeczy będą go wyciskać."

Zaleca on, aby ćwiczyć rano, gdy temperatura ciała jest niższa, należy pozwolić więcej czasu na rozgrzewkę niż później w ciągu dnia.

Nieprzerwany

Kiedy Insomnia przeszkadza

Niestety, wielokrotne naciskanie przycisku drzemki nie jest ćwiczeniem. Ale jeśli cierpiałeś na bezsenność poprzedniej nocy, może wydawać się dużo bardziej atrakcyjny niż wyskakiwanie z łóżka i uderzanie w bieżnię.

Dobre, regularne nawyki na dobranoc pomagają pokonać bezsenność. Obejmują one likwidację przed snem.

"Twoje ciało musi przygotować się do snu", mówi dr Sally A. White, dziekan i profesor w College of Education na Uniwersytecie Lehigh w Betlejem, Pensylwania. "Chcesz tętno i temperaturę ciała w strefie odpoczynku. sprawia, że ​​ciało zaczyna nabierać nawyku snu. "

Ćwiczenie lub jedzenie zbyt późno sabotuje chęć twojego ciała do snu.

"Zarówno ćwiczenia, jak i odżywianie zwiększają twoje tętno i temperaturę" - mówi White WebMD. "To nie sprzyja spaniu."

Kiedy Później jest lepiej

White, która bada motywację do osiągnięć w ćwiczeniach i innych dziedzinach, mówi, że pomimo dobrych intencji wcześnie wstać i uzyskać więcej czasu na ćwiczenia, jest bardziej prawdopodobne, że ćwiczy po pracy.

"Łatwiej jest wprowadzić moje ciało w rytm, ponieważ nie walczę z ciałem tak jak rano" - mówi.

Dla niektórych osób pora lunchu jest najlepszym czasem do ćwiczeń, zwłaszcza jeśli współpracownicy utrzymają cię w towarzystwie. Po prostu koniecznie jedz po ćwiczysz, nie wcześniej.

"Nie ćwicz natychmiast po posiłku", mówi Bryant, który wykłada na arenie międzynarodowej na temat ćwiczeń, kondycji i odżywiania. "Krew, która musi iść do mięśni, trafia do przewodu pokarmowego, 90 minut po ciężkim posiłku."

Znajdowanie własnego najlepszego czasu na ćwiczenia

Nie musisz być ekspertem od rytmów okołodobowych, aby określić najlepszy czas na ćwiczenia. Dr Steven Aldana, radzi próbować różnych porach dnia.

Pracuj rano przez kilka tygodni, potem spróbuj w południe, a potem wczesnym wieczorem. Co najbardziej lubisz i co sprawia, że ​​czujesz się najlepiej później? Weź również pod uwagę rodzaj ćwiczeń i inne codzienne zobowiązania.

"Przede wszystkim znajdź czas, który pomoże ci sprawić, by twoje ćwiczenia stały się regularną, spójną częścią twojego życia" - mówi Aldana, profesor medycyny styl życia na wydziale nauk o ćwiczeniach na Uniwersytecie Brighama Younga w Provo w stanie Utah. "To ważniejsze niż pora dnia".

Nieprzerwany

Ustanowienie nawyku ćwiczeń

Pewnego dnia osiągniesz punkt, w którym codzienne ćwiczenia przychodzą tak naturalnie jak oddychanie. W tym momencie możesz chcieć odmiany.

"Aby zachować regularną aktywność, niektórzy ludzie zmieniają rodzaj wykonywanych ćwiczeń oraz porę dnia, kiedy to robią" - mówi Aldana, autorka Przewodnik szybkiego odżywiania Stop & Go. "Utrzymanie świeżości sprawia, że ​​jest to przyjemniejsze i bardziej prawdopodobne, że będzie kontynuowane".

Ale jeśli nadal znajdujesz się w punkcie, w którym ćwiczenia są uderzane lub nieudane, zaplanowanie ich na ten sam czas każdego dnia pomoże ci to zrobić. Niezależnie od tego, czy wybierzesz rano, porze lunchu, czy po pracy, sprawisz, że stanie się częścią rutyny.

"Ludzie, którzy dopiero zaczynają, a którzy ćwiczą losowo, częściej z niej rezygnują" - mówi White.

Dodaje, że rozpoczęcie może być tak proste, jak zmiana trasy, z której wracasz z pracy, abyś jeździł na siłowni. "Nabierz zwyczaju podążania tą drogą i trzymaj torbę sprzętu do ćwiczeń w samochodzie lub w pracy" - mówi.

Źródła

ŹRÓDŁA: WebMD Medical Reference dostarczany we współpracy z Cleveland Clinic: "Sleep Disorders: Sleep 101." Time-To-Run web site: "Timing Your Workout." Steven Aldana, profesor medycyny stylu życia, wydział nauk o ruchu, Uniwersytet Brighama Younga, Provo, Utah; autor, Przewodnik szybkiego odżywiania Stop & Go. Cedric Bryant, PhD, główny oficer naukowy, American Council on Exercise, San Diego. Sally A. White, doktor, dziekan i profesor, College of Education, Lehigh University, Betlejem, Pa.

© 2007 WebMD, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.
4.7
Średnia ocena: 37
5
12
4
4
3
3
2
3
1
1