Wytyczne USDA dotyczące spożycia sodu

Sól kuchenna to połączenie sodu i chlorku, innego minerału.

Sól kuchenna to połączenie sodu i chlorku, innego minerału.

Powiązane artykuły

Sód i sól, w której się znajduje, są często odrzucane z powodu jego zdolności do powodowania wysokiego ciśnienia krwi; ale nie jest tak czarno-biały. Twoje ciało potrzebuje sodu do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania homeostazy. Problemy zdrowotne pojawiają się, gdy zużywasz zbyt dużo minerału. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych opracował wytyczne dla sodu, które pomogą Ci utrzymać spożycie w zdrowym zakresie.

Sód i ciśnienie krwi

Dieta zawierająca więcej niż 6 gramów soli lub 2 400 miligramów sodu - ilość około 1 łyżeczki soli dziennie jest związana z wysokim ciśnieniem krwi. Wpływa na jednego na czterech Amerykanów, wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do chorób serca, nerek i udaru mózgu. Podczas gdy inne czynniki, takie jak wiek, wywiad rodzinny i rasa, odgrywają rolę w ryzyku wysokiego ciśnienia krwi, obniżenie spożycia sodu może znacznie zmniejszyć ryzyko.

Zalecenia

USDA zaleca, aby zdrowi dorośli ograniczali spożycie sodu do poniżej 2400 miligramów sodu dziennie. Osoby o wysokim ryzyku, takie jak Afroamerykanie, osoby z wysokim ciśnieniem krwi, chorobą serca, cukrzycą lub chorobą nerek lub osoby powyżej 51 roku życia powinny ograniczyć spożycie sodu nawet do 1500 miligramów dziennie. American Heart Association zauważa, że ​​jeśli Amerykanie zmniejszyliby spożycie sodu do 1500 miligramów dziennie, to przypadki wysokiego ciśnienia krwi zmniejszyłyby się o 26 procent.

Średnie spożycie sodu

Według raportu USDA przeciętny Amerykanin spożywa ponad 4000 miligramów sodu dziennie. Przeciętna Amerykanka spożywa mniej niż 3000 miligramów dziennie. Znaczna większość tego spożycia sodu, czyli 77 procent, pochodzi z przetworzonej żywności, pakowanej żywności i żywności w restauracjach.

Sugestie dotyczące zmniejszenia spożycia

USDA zawiera sugestie, które pomogą zmniejszyć dzienne spożycie sodu. Przeczytaj etykietę informacji o wartości odżywczej na przetworzonej żywności i wybieraj produkty, które nie zawierają sodu lub zawierają niewiele sodu. Żywność o 140 miligramach sodu lub mniej na porcję uważa się za niskosodowy. Unikaj zup w puszkach, zamrożonych obiadów i gotowych mieszanek, które zwykle są napełniane sodem. Kiedy jesz na mieście, poproś o przygotowanie posiłku z mniejszą ilością soli lub bez soli. Używaj nie zawierających sodu ziół i przypraw podczas gotowania zamiast dodawać soli do posiłków.

o autorze

Lindsay Boyers ma tytuł Bachelor of Science w zakresie odżywiania od Framingham State College i certyfikat holistycznego odżywiania od American College of Healthcare Sciences. Jest również licencjonowaną kosmetyczką z zaawansowanym szkoleniem w zakresie pielęgnacji skóry i makijażu. Planuje kontynuować naukę, ukończyć program magistra w zakresie żywienia i ostatecznie zostać zarejestrowanym dietetykiem.

Kredyty fotograficzne

  • Jupiterimages / Pixland / Getty Images
ikona narzędzia do adnotacji Zacytuj ten artykuł
Wybierz styl cytatu

Chłopcy, Lindsay. "Wytyczne USDA dotyczące spożycia sodu". Zdrowe odżywianie SF Gate, http://healthyeating.sfgate.com/usda-guidelines-sodium-intake-7839.html. Dostęp do 02 sierpnia 2018.

Chłopcy, Lindsay. (n.d.). Wytyczne USDA dotyczące spożycia sodu. Zdrowe odżywianie SF Gate. Źródło: http://healthyeating.sfgate.com/usda-guidelines-sodium-intake-7839.html

Chłopcy, Lindsay. "Wytyczne USDA dotyczące spożycia sodu" dostępne 02 sierpnia 2018 r. Http://healthyeating.sfgate.com/usda-guidelines-sodium-intake-7839.html

Uwaga: w zależności od edytora tekstu, do którego wklejasz, może być konieczne dodanie kursywy do nazwy witryny.

4.4
Średnia ocena: 31
5
13
4
5
3
2
2
2
1
1