Co utracę na dietę o wadze 800 kalorii?

Dieta o 800 kaloriach dziennie jest określana jako dieta bardzo niskokaloryczna lub VLCD. Jest to podejście nadzorowane przez lekarza, mające na celu pomoc osobom z nadwagą lub otyłością oraz innym grupom, które muszą szybko stracić na wadze. Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej podkreśla, że ​​VLCD nie są dla wszystkich, więc skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem tego typu diety odchudzającej.

Wideo dnia

Według Sieci Informacji Kontroli Ciężaru (WIN) lub oddziału Wydziału Zdrowia Narodowego (National Institutes of Health) osoby o wskaźniku masy ciała większym niż 30 mogą kwalifikować się do diety na 800 kalorii. Pacjenci z chorobami wynikającymi z otyłości mogą również kwalifikować się. Plan VLCD znacznie ogranicza wybór żywności i jest ściśle monitorowany przez lekarza. Zrobione poprawnie, może prowadzić do 3 do 5 funtów. utraty wagi na tydzień.

Żywność zawarta w diecie o 800 kaloriach jest często ograniczona do płynów i produktów zastępujących posiłki, takich jak koktajle lub batony. Niektórzy lekarze mogą zalecać zwiększone spożycie pokarmów bogatych w białko, takich jak ryby i kurczaki, które mogą wspomagać uczucie sytości i zachowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Pokarmy zastępujące posiłki są często przepisywane przez lekarzy, a nie zamienniki posiłków dostępne bez recepty, które można znaleźć w każdym sklepie ze zdrową żywnością.

Negatywne efekty uboczne są związane z dieta 800 kalorii, ale większość uważa się za niewielkie. Mogą to być: zmęczenie, mdłości, biegunka lub zaparcie. Objawy te występują często w pierwszych czterech do 16 tygodni od rozpoczęcia VLCD. Możesz również doświadczyć wzrostu ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu spowodowanego szybką utratą wagi. Twój lekarz będzie monitorował te poziomy raz na dwa tygodnie, jeśli nie częściej, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Utrata 3 do 5 lbs. na tydzień to znaczna ilość wagi. Według WIN średnia całkowita utrata masy na planie VLCD wynosi 44 funty. już po 12 tygodniach. Większość tej wagi jest tracona przez pierwsze trzy do sześciu miesięcy. Diety niskokaloryczne nie są długoterminowymi rozwiązaniami dietetycznymi, chociaż czas zalecany przez lekarza będzie się różnić w zależności od przypadku. Sieć kontroli wagi informuje, że badania wykazały, że uczestnicy VLCD utrzymują 5-procentową utratę wagi po czterech latach, jeśli trzymają się diety niskokalorycznej i regularnie ćwiczą.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

Co utracę na dietę o wadze 800 kalorii?

Zużycie kalorii
Dieta i odżywianie
Kalorie
Dieta
Odżywianie

Czy mogę żyć 800 kalorii dziennie?

Stelios Pantazis, Bariatric Physician (2007-obecnie)

Ciężko powiedzieć. W większości zgadzam się z poprzednimi odpowiedziami, ale nie jestem absolutnie pewny. Ludzie stosujący dietę ograniczającą kaloryczność przeżywają na dłuższą metę jedzenie 1200 kalorii dziennie, ale zazwyczaj jakoś się to udaje, więc może gdyby nie ... Są też tacy, którzy twierdzą, że przeżywają, jedząc mniej niż 600 kalorii dziennie (zobacz BIGU w Internecie), ale tak właśnie mówią. Co więcej, jest kilku mnichów rzekomo żyjących na kilku kaloriach, ale trudno jest powiedzieć, gdzie legenda się zatrzymuje, a zaczyna się rzeczywistość.

Subra Velu, Nie jest lekarzem, nie dietetykiem.

Możliwe przez kilka dni, ale trudne do utrzymania na długo. Z powodu leczenia naturopatią, zdarzyło mi się spożywać 400 kalorii przez 3 dni, następnie 800 kalorii przez 7 dni, a następnie 1000-1200 kalorii przez kolejne kilka tygodni. Po miesiącu mam kilka problemów, takich jak ból ciała, problem ze stabilnością podczas chodzenia 2KM lub dłuższy dystans, bezsenność, itd. W tym okresie dodatkowo zmniejszyłem 1 kg masy ciała (tak, tylko 1 kg, z 64,5 kg do 63,5 Kg).

Will Quillin, Wielbiciel dożywotni

Tak, możesz, to nie znaczy, że powinieneś. Nie znam jednej rzeczy o Tobie, ale mogę zagwarantować, że potrzebujesz ponad 800 kalorii dziennie, nawet na diecie o ograniczonej kaloryczności.

Użyj tego, aby uzyskać realistyczną liczbę spożycia kalorii: Kalkulator kalorii

Ayushi Rathod, studiował w Delhi Public School, Gandhinagar

Możesz spokojnie żyć na diecie 800 kalorii przez 2-3 miesiące ... po prostu przyjmuj posiłki niskokaloryczne co 2 godziny i stwórz takie produkty jak surowe warzywa, owoce i fasolę .... weź suplementy witamin i białek, aby uniknąć uszkodzeń .... Sprawdź mój plan diety o kaloryczności 800 ...

Jak efektywny jest plan diety na 800 kalorii ...

Stijn Hommes, Doświadczony w specyfikacji / etykietowania żywności i biochemii.

Nie. Te same odpowiedzi z wcześniejszego pytania Czy mogę żyć na 300 kaloriach dziennie, aby schudnąć? zastosować.

4.2
Średnia ocena: 25
5
10
4
5
3
2
2
2
1
0