Finansowanie Chirurgia utraty wagi

Utrata wagi wymaga pracy. Ale gdy masz dużo do stracenia, a ćwiczenia i dieta nie wystarczą, możesz rozważyć operację odchudzania, zwaną także chirurgią bariatryczną.

 

Prawdopodobnie będziesz mieć pytania dotyczące tego, ile to kosztuje, jakie ubezpieczenie obejmuje i jak przekonać ubezpieczenie do pokrycia rachunku. Oto, co powinieneś wiedzieć.

Ile to kosztuje?

Chirurgia utraty wagi jest droga. Typowe koszty mogą wynosić od 20 000 do 25 000 USD, jak podaje National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases.

 

Cena zabiegu odchudzania zależy od kilku czynników:

 
 • Rodzaj operacji, którą masz. Rodzaje operacji odchudzających obejmują obejście żołądka, regulowane opasywanie żołądka, pionowe opasanie żołądka (zwane również zszywaniem żołądka), rękawowe wycięcie żołądka i rozerwanie żółciowo-trzustkowe. Inne opcje obejmują balony wewnątrzżołądkowe lub nawet elektryczne urządzenie Implant. Każda ma inną opłatę.
 • Opłata za leczenie chirurga. Będzie się to różnić w zależności od miejsca zamieszkania, wiedzy chirurga i złożoności procedury.
 • Szpital, który wybrałeś. Koszty będą się różnić i mogą obejmować między innymi salę operacyjną i szpitalną.
 

Dodatkowe koszty mogą obejmować:

 
 • Opłata anestezjologa
 • Opłata za asystenta chirurga
 • Opłaty za urządzenie
 • Opłaty konsultanta (w razie potrzeby)
 • Procedury kontrolne (dla opaski gastrycznej)

Czy ubezpieczenie zdrowotne będzie płatne?

Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, uważnie przeczytaj politykę i ściśle współpracuj ze swoim ubezpieczycielem i lekarzem, aby zobaczyć, co obejmuje ubezpieczenie. Zgodnie z ustawą o przystępnej cenie niektóre stany wymagają, aby ubezpieczyciele sprzedający plany na rynku lub bezpośrednio osobom lub małym grupom obejmowały chirurgię bariatryczną; do 2016 r. prawie połowa państw zobowiązała się do pokrycia tych planów.

Większość firm ubezpieczeniowych zdaje sobie sprawę, że osoby z nadwagą i otyłością są bardziej podatne na poważne schorzenia, takie jak cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu i bezdech senny.

Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, masz ubezpieczenie u dużego pracodawcy (50 lub więcej pracowników) lub mieszkasz w stanie, który nie obejmuje chirurgii bariatrycznej w zakresie podstawowych świadczeń zdrowotnych, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić cały rachunek siebie. Niektóre centra chirurgii odchudzającej mogą pomóc Ci uzyskać pożyczkę, którą możesz spłacić przez wiele lat.

Nieprzerwany

Pierwsze ubezpieczenie do zapłaty za operację utraty wagi

Większość dużych firm ubezpieczeniowych wymaga:

 
 • Dowód, że operacja lub interwencja medyczna jest medycznie konieczna. Twój chirurg może pomóc w uzyskaniu historii medycznej i dokumentacji problemów zdrowotnych związanych z wagą.
 • Udział w programie dietetycznym nadzorowanym przez lekarza. Być może konieczne będzie ukończenie 6-miesięcznego programu odchudzającego przed zatwierdzeniem. Medicare nie wymaga tego 6-miesięcznego programu, ale możesz być zachęcony do udziału w każdym razie. Ten rodzaj programu diety obejmuje comiesięczne wizyty u lekarza lub gabinetu chirurga bariatrycznego przez 6 miesięcy. Firmy ubezpieczeniowe nie próbują dowiedzieć się, czy można schudnąć poprzez dietę. W rzeczywistości, większość firm ubezpieczeniowych wymaga, aby waga pacjenta była stabilna w tym czasie - bez żadnych wahań - lub możesz zostać pozbawiony zasięgu. Chcą, abyś wykazał się w ciągu 6 miesięcy przed operacją, że możesz zaangażować się w zmiany stylu życia, które będziesz musiał zrobić na zawsze po operacji utraty wagi.
 • Ocena psychologiczna. Ma to na celu upewnienie się, że rozumiesz operację odchudzania i jej wpływ na Twój styl życia. Ocena psychologiczna sprawdza także nieleczone objadanie się lub jakiekolwiek inne problemy psychologiczne.
 • Ocena żywieniowa. Będziesz pracował z dietetykiem jeden na jednego, aby zarysować zmiany i nawyki żywieniowe, które trzeba zmienić.

Co się potem dzieje?

Po wykonaniu tych czynności chirurg wyśle ​​list z prośbą o preautoryzację do firmy ubezpieczeniowej. List zawiera zarys historii choroby i problemów zdrowotnych związanych z masą ciała oraz dokumentację potwierdzającą, że zostały spełnione wszystkie wymagania dotyczące zatwierdzenia.

Firma ubezpieczeniowa przejrzy twoją sprawę. Jeśli masz objawy związane z wagą, firma może zażądać określonych testów diagnostycznych, takich jak ocena kardiologiczna, płucna lub bezdech senny.

W tym czasie należy dokładnie zanotować wszystkie komunikaty między firmą ubezpieczeniową a chirurgiem. Zachowaj kopie wypełnionych formularzy ubezpieczeniowych, listów wysłanych i otrzymanych listów.

Co się stanie, jeśli Twoja firma ubezpieczeniowa odmówi pokrycia?

Jeśli twoja prośba zostanie odrzucona lub jeśli firma ubezpieczeniowa zgodzi się zapłacić tylko niewielki procent kosztów, drzwi nie są zamknięte.

Nieprzerwany

Możesz napisać list odwoławczy do przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej (takiego jak osoba nadzorująca roszczenia), który podpisał odmowę. Przed złożeniem odwołania upewnij się, że całkowicie zrozumiałeś swoją politykę i że nie wyklucza to operacji, jaką chcesz uzyskać.

Upewnij się też, że ograniczenia nie obowiązywały, gdy po raz pierwszy podpisałeś umowę z planem opieki zdrowotnej.

Twój list odwołania powinien zawierać:

 • Wyjaśnienie, dlaczego uważasz, że procedura powinna być objęta
 • Wniosek o pełne wyjaśnienie, dlaczego odmawia się pokrycia (lub wypłacono je na obniżonym poziomie)
 • Prośba o kopię specjalnego oświadczenia - zaczerpniętego z polisy dotyczącej zasiłków lub zasiłków - wyjaśnia, dlaczego Twój zasięg jest ograniczony lub odmowy
 • Kopia powiadomienia odmownego
 • Kopia listu prośby lekarza o autoryzację preautoryzacji

Pomocne może okazać się wysłanie kopii listu odwoławczego do komisarza ds. Ubezpieczeń państwa lub oddziału korporacji, jeśli jesteś objęty planem HMO. Możesz wyjaśnić, że masz problemy i poprosić o pomoc. Twój chirurg bariatryczny może pomóc w odwołaniu.

Inne sposoby płatności za odchudzanie

Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego lub ubezpieczyciel nie będzie w stanie pokryć operacji odchudzania, porozmawiaj ze swoim lekarzem i chirurgiem o planach finansowych. Sprawdź oprocentowanie i upewnij się, że wszystko jest w porządku z wszystkimi warunkami.

WebMD Medical Reference Recenzent: Sarah Goodell w dniu 27 listopada 2017 r

Źródła

ŹRÓDŁA:

 

Anita Courcoulas, MD, MPH, kierownik małoinwazyjnej chirurgii bariatrycznej i ogólnej, University of Pittsburgh School of Medicine.

 

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych: "Ochrona ubezpieczeniowa: Poradnik dla pacjenta".

 

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej: "Chirurgia Metaboliczna i Bariatryczna".

 

WebMD Medical Reference: "Przygotowanie do zabiegu odchudzającego" i "Twoje opcje w chirurgii utraty wagi: Dokonywanie wyboru".

 

Krajowa konferencja organów ustawodawczych: "Reforma zdrowia i mandat zdrowotny na otyłość".

 
© 2017 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.
4.7
Średnia ocena: 30
5
11
4
1
3
1
2
1
1
0