Jedz lepiej dzięki metodzie płytkowej

Chcesz zjeść lepszą, bardziej zrównoważoną dietę? Nie jest trudno znaleźć porady, jak to zrobić. Ale przy takich słowach jak "makra", "nisko węglowodany" i "GMO" zdrowe odżywianie może wydawać się mylące, a nawet niemożliwe.

Dobrą wiadomością jest to, że jedzenie dobrze może być naprawdę łatwe! Nie potrzebujesz "pożywienia" i nie musisz liczyć kalorii. Po prostu wypróbuj metodę płytkową.

Jaka jest metoda płytkowa?

To łatwy sposób, aby zmienić każdą okazję do zjedzenia w zdrowy i zrównoważony posiłek. Wykonaj następujące pięć kroków podczas śniadania, lunchu i kolacji:

1

Wyobraź sobie, że narysujesz linię pośrodku swojej płyty, a następnie podzielisz jedną z połówek na dwie. To spowoduje podzielenie twojego talerza na trzy części.

2

Wypełnij największą część warzywami takimi jak sałata, pomidory, marchew i brokuły.

3

Użyj jednej części do żywności bogatej w skrobię. Należą do nich ziemniaki, ryż i kukurydza.

4

Czwarta część dotyczy zdrowego białka, takiego jak kurczak, ryba lub jaja.

5

Dodaj kawałek owoców z boku swojej płyty.

6

Zakończ szklanką mleka lub wody.

Jest twój posiłek. Cieszyć się!

Aby zobaczyć więcej przykładów warzyw, skrobi i zdrowego białka, pobierz nasz Planer My Plate tutaj.

Więcej wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania

Zyskaj jeszcze więcej dzięki posiłkom dzięki tym wskazówkom!

• Najpierw zjedz warzywa, nawet jeśli nie są twoimi ulubionymi. Większość witamin i składników odżywczych pochodzi z warzyw. Jeśli zaczniesz swój posiłek z warzywami, najprawdopodobniej skończysz je wszystkie, zanim się nasycisz. Poza tym, że jesteś głodny, tym lepiej smakują. Więc nie zachowaj ich na koniec posiłku!

• Pij wodę. Twoje ciało składa się głównie z wody, a picie wystarczającej ilości płynów, aby pozostać nawodnionym, sprawia, że ​​twoje ciało działa lepiej. Pomoże Ci to przetrawić i przetworzyć żywność oraz sprawi, że poczujesz się dobrze między posiłkami. Kiedy pragniesz przekąski, zamiast tego wypij szklankę wody. Możesz być po prostu spragniony.

• Wybierz zdrowe przekąski. Słodycze mogą w ciągu dnia przynosić dodatkowe kalorie i powodować wzrost poziomu cukru we krwi, przez co czujesz się bardziej głodny niż wcześniej. Staraj się nie jeść między posiłkami, chyba że jesteś naprawdę głodny. Jeśli potrzebujesz przekąski, wybierz taką, która jest dla ciebie dobra, np. Kawałek owoców, pokrojone warzywa, ciemną czekoladę lub niesolone orzechy.

• Porozmawiaj z lekarzem. Jeśli masz schorzenia takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu, możesz potrzebować jedzenia określonych pokarmów lub o określonych porach w ciągu dnia. Twój lekarz jest najlepszą osobą, z którą możesz porozmawiać na temat diety lub planu posiłków.

Idź tu po zdrowe przepisy, dzięki którym talerz będzie pełny i pyszny!


Jeśli mieszkasz w Nowym Jorku lub na Long Island i chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszych planów zdrowotnych, kliknij tutaj.

Kliknięcie tego linku spowoduje usunięcie witryny Healthfirst Healthy Living.

rozumiem

4.2
Średnia ocena: 38
5
12
4
1
3
2
2
1
1
1