Czy akupunktura pomogła mi zajść w ciążę?

Autor: Whitney C. Harris

Czy akupunktura pomogła mi zajść w ciążę? Neeila / Shutterstock

Spędziłem 10 lat spotykając się z moim mężem, który desperacko próbował nie zajść w ciążę. Przez cały okres studiów, szkoły prawniczej i naszego młodego życia zawodowego podwoiliśmy kontrolę urodzin: zawsze stosowałem prezerwatywy. Byliśmy że ostrożny. Wreszcie, prawie trzy lata po ślubie, czuliśmy, że jesteśmy gotowi na dziecko.

W lutym 2014 r. Odłożyłem pigułkę, spodziewając się zajścia w ciążę za około minutę. Jestem zdrowym, aktywnym 29-latkiem, który je ekologicznie i próbuje prowadzić życie bez stresu. Mój okres jest bardziej regularny niż jakikolwiek szybkobieżny pociąg, a każdy zawsze mi mówił, jak łatwo byłoby się wyobrazić. "Będziesz się zachowywał w ciągu miesiąca!" przyjaciele i rodzina krzyczeli z radości, zanim próbowałem. Miałem nawet psychics powiedzieć mi, jak żyzna jestem.

W pierwszym miesiącu bez okresu byłem podniecony, ponieważ pomyślałem, że mieliśmy szczęście, że zaszłaby w ciążę przy pierwszej próbie. Ale wielokrotne testy ciążowe ujawniły inaczej. Potem mijały miesiące marcowe, kwietniowe i majowe, a ja nie byłam bliżej bycia w ciąży. Nadal nie powróciłem do okresu po pigułce.

Przez pierwsze kilka miesięcy mówiłem sobie, że powinienem być cierpliwy i nie mieć obsesji na punkcie tego, co było (lub nie było) z moim ciałem. Zestresowanie to najpewniejszy sposób, aby nie zajść w ciążę, prawda? Ale zamiast pocierać moje punkty nacisku uspokajającymi olejkami eterycznymi i praktykując jakiegoś psa w dół, znalazłem się spadając w dół przez tablice ogłoszeń niepłodności.

Do czerwca gorączkowo szukałem alternatywnych terapii. Widziałem mój OB-GYN i zapewniała mnie, że jestem zdrowy i powinienem być cierpliwy. Kiedy powiedziałem jej, że czytam o akupunkturze i pozytywnym wpływie, jaki ona może mieć na płodność, dała mi zielone światło, by spróbować. Słyszałem, że akupunktura może pomóc kobietom wznowić owulację i woli robić wszystko tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Więc zamiast iść na gaz do kliniki płodności (która była kusząca), postanowiłem dać akupunkturę strzałem. Mój doktor zgodził się, że tradycyjna chińska medycyna była dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie byłem w wielkim pośpiechu, aby zajść w ciążę. (Gdybym był, zaleciła mi przyjmowanie leku zwiększającego owulację, takiego jak Clomid.)

Pomysł, by pozwolić komuś trzymać mnie z niezliczoną ilością igieł w tygodniu, był początkowo trochę zniechęcający. Ale byłem pewien, że nie ma poważnego ryzyka, jeśli odwiedzasz licencjonowanego akupunkturzystę. (Jeśli jesteś już w ciąży, zwiększa się ryzyko poronienia, jeśli użyjesz niewłaściwego punktu, ale nigdy nie powinno się to zdarzyć z doświadczonym profesjonalistą.) Znalazłem praktykującego, który specjalizuje się w niepłodności i przygotowuje się na traktowanie go jak poduszkę szpilkową.

Przez sześć miesięcy bałem się maleńkich igieł bez drgnienia moich jajowodów. Od czasu do czasu czułem mrowienie w miejscu, w którym znalazłem się między oczami, ale żadna z obiecujących magii chi-równoważenia życia.

Zacząłem sporządzać listę tego, co potencjalnie może być ze mną nie tak i kategorycznie je badałem jeden po drugim: PCOS, mięśniaki, słabą czynność wątroby lub tarczycy, przedwczesną niewydolność owulacji i każde inne przerażające hasło wyszukiwania Google, które mogłem wymyślić. Wiedziałem, że w końcu będę musiał się poddać próbie, ale kazałem sobie czekać przez cały rok. Okrążyłem luty 2015 r. W moim kalendarzu czerwonym atramentem.

Gdy nadszedł grudzień, przekonałem się, by poświęcić trochę czasu na cieszenie się życiem bez myślenia o moim zdrowiu. Po ostatniej akupunkturze nurkowałem na świąteczne zakupy i świąteczne przygotowania. Co jakiś czas pojawiała się nużąca myśl:Nie dostałeś ani kropli krwi w 11 miesięcy!ale życzyłbym sobie spokojnie odejść i uzupełnić mój flet szampański lub gorący kubek z czekoladą.

Któregoś wieczoru, przed uczestnictwem w szczególnie imprezowym przyjęciu na wino, postanowiłem zrobić test ciążowy. Aby być bezpiecznym.

Pojawiła się jedna różowa linia. A potem następny. Dwie różowe linie. W ciąży.

Pomyślałem, że to musiał być błąd. Kiedy mój mąż wrócił z drogerii z dwoma kolejnymi testami ciążowymi i obie pojawiły się pozytywnie, patrzyliśmy na siebie z niedowierzaniem. Jak mogę być w ciąży? Czy to jakiś cud?

Nie wierzymy w magię, ale to było naprawdę niesamowite widzieć, że zaszłam w ciążę, kiedy nie mieliśmy pojęcia, co - jeśli coś - dzieje się w moim ciele przez prawie rok. Chciałbym myśleć, że cotygodniowe wizyty akupunkturzystki (w sumie około 1800 $) przyczyniły się do naszego sukcesu, ale możemy nigdy nie być tego pewnym. Mimo to moja podróż do macierzyństwa była dla mnie coraz bardziej kontrolowana za każdym razem, gdy praktykant zmywał mi skórę alkoholem i delikatnie wkładał te niezliczone maleńkie igły. Jeśli nic innego, akupunktura dała mi czas na przerwę i ćwiczenie cierpliwości - coś, co rzadko robię, ale powinienem nauczyć się raz jeszcze, kiedy zostanę mamą.

Zainteresowany akupunkturą?

Jeśli rozważasz wypróbowanie akupunktury, oto jak zacząć:

Porozmawiaj z OB-GYN W zależności od wieku i stanu zdrowia, lekarz może zalecić bardziej proaktywne podejście do płodności. On lub ona pomoże ci zważyć twoje opcje i ustalić oś czasu, którą możesz śledzić, aby poczuć większą kontrolę. Możesz wykonać pracę z krwią, a następnie wypróbować akupunkturę, aby zaspokoić swoje szczególne potrzeby. Ale jeśli masz pewne schorzenia, takie jak endometrioza, akupunktura może nie być warta twojego czasu i pieniędzy.

Znajdź licencjonowanego dostawcę Przeanalizuj tablicę licencyjną swojego stanu, aby potwierdzić, że Twój acupuncturist jest licencjonowany i aktualny we wszystkich certyfikatach, ponieważ niektóre wygasają po dwóch do czterech lat. Jeśli tak jest w przypadku twojego lekarza, znajdź kogoś, kto jest obecny.

Dowiedz się, czego się spodziewać Twoja akupunktura może poprosić Cię o zrobienie podstawowego odczytu temperatury ciała każdego ranka, sprawdź śluz szyjki macicy, dostosuj dietę i / lub włącz zioła do swojej codziennej rutyny. Bądź przygotowany, aby w razie potrzeby wprowadzić kilka zmian w swoim stylu życia. I zawsze zadawaj pytania, aby być na bieżąco.

4.5
Średnia ocena: 36
5
11
4
2
3
1
2
1
1
1