Najlepsze (i najgorsze) plany dietetyczne na 2018 rok

Twoja noworoczna dieta powinna opierać się na dobrze wyważonym planie żywieniowym, który pasuje do twojego stylu życia, a nie dziwacznej mody z ograniczeniami jedzenia. Jest to zgodne z najlepszymi rankingami diet amerykańskich i raportów światowych na rok 2018. Dwie diety, które wiązały się z najwyższym miejscem - Dieta śródziemnomorska i dieta DASH - pasują do tego projektu, ponieważ zawierają prawdziwe jedzenie i rozsądne, elastyczne wytyczne, stwierdzili eksperci .

"To jest smaczne, rozsądne, zdrowe pod względem odżywczym, a badania pokazują, że może to pomóc w odparciu lub kontrolowaniu całego szeregu chronicznych chorób", powiedziała Angela Haupt, zastępca redaktora naczelnego ds. Zdrowia w US News & World Report, o diecie śródziemnomorskiej .

Z drugiej strony powinieneś unikać diet odchudzających, które wymagają przyjęcia surowych ograniczeń. Gorąca nowa Keto Diet dostała malinę z panelu ekspertów ds. Żywienia w USA, zajmując ostatnie miejsce na liście.

Dieta Keto wymaga, aby ludzie surowo ograniczali spożycie węglowodanów, jednocześnie starając się jeść żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, co jest planem, który nie jest po prostu zrównoważony, powiedział Haupt.

"To naprawdę dieta w danym momencie, ale może to być dość ekstremalny plan, istnieje bardzo ścisła granica węglowodanów" Nasi eksperci twierdzą, że nie trzeba być tak ekstremalnym ani restrykcyjnym "- powiedział Haupt.

"Jeden z ekspertów powiedział, że jeśli dieta zaleca przekąski na bekonie, nie można traktować jej poważnie jako sposobu na jedzenie" - powiedział Haupt.

Rankingi pochodzą z panelu ekspertów najlepszych dietetyków w kraju, konsultantów dietetycznych i lekarzy, którzy ocenili 40 różnych diet w dziewięciu kategoriach. Kategorie obejmowały łatwość przestrzegania zaleceń, prawdopodobieństwo krótko- i długoterminowego spadku masy ciała oraz skuteczność w przypadku chorób przewlekłych, takich jak choroby serca i cukrzyca.

Zarówno dieta DASH, jak i śródziemnomorska umożliwiają ludziom swobodę wyboru spośród szerokiej gamy zdrowych produktów spożywczych, dzięki czemu mogą jeść to, co im najbardziej odpowiada "- powiedziała Kelly Hogan, kierownik ds. Żywienia i odnowy biologicznej w szpitalu Mount Dinai w Dubin Breast Centre w Nowym Jorku .

Diety mają wiele podobnych tematów, powiedział Hogan - mnóstwo kolorowych owoców i warzyw, pełnoziarniste ziarno, zdrowe tłuszcze, chude białka, niskotłuszczowe produkty mleczne i unikanie żywności przetwarzanej, pakowanej lub zawierającej dużo tłuszczów nasyconych.

"DASH i dieta śródziemnomorska nie wykluczają żadnej żywności ani grup żywnościowych ani nie ograniczają niczego" - powiedział Hogan. "Myślę, że to naprawdę ważne, jeśli chodzi o to, jak normalna osoba je w ogóle."

Diety są również wspierane przez wiele danych naukowych, które pokazują, że mogą pomóc ludziom schudnąć i uniknąć choroby serca i cukrzycy, powiedział Haupt.

"Nie ma dobrych solidnych badań nad żywieniem i dietami w ogóle, więc mówi coś, gdy plan taki jak dieta śródziemnomorska jest poparty solidnymi badaniami" - powiedział Haupt.

Mody takie jak dieta Keto mogą powodować szybką utratę wagi, ale osoba nie może utrzymać takich restrykcji związanych z jedzeniem, zauważyli Haupt i Hogan.

"Te diety są tak restrykcyjne, że oczywiście szybko schudniesz, ponieważ nie spożywasz wystarczająco dużo kalorii, aby utrzymać podstawowe czynności swojego ciała, nie wspominając już o jakimkolwiek ćwiczeniu.Nie jest to nic, co ktokolwiek może wytrzymać na dłuższą metę, "Powiedział Hogan. "Ciężar będzie wracał, jeśli stracisz jakąś wagę, a wtedy będzie trudniej zrzucić ciężar w przyszłości."

Weight Watchers zdobył wysokie notowania w rankingu amerykańskich wiadomości, początkowo jako najlepsza komercyjna dieta i najlepsza dieta odchudzająca.

"Weight Watchers oferuje elastyczność w kształtowaniu własnej diety" - powiedział Haupt. "Musicie trzymać się wytycznych co do tego, ile konsumujecie każdego dnia, ale jak to wygląda? Możesz jeść to, co chcesz, nie ma żywności, która jest poza zasięgiem."

Plan skorzystał również z kwoty zachęty i odpowiedzialności Weight Watchers zapewnia swoim członkom, dodał Haupt.

"Wiemy, że posiadanie tego wsparcia, posiadanie ludzi, z którymi można rozmawiać i ponosić odpowiedzialność za plan, jest naprawdę ważne" - powiedział Haupt.

Hogan powiedział, że Weight Watchers jest świetny dla ludzi, którzy nigdy nie podeszli do swoich normalnych schematów żywieniowych.

"Dla kogoś, kto dopiero zaczyna zwracać większą uwagę na to, co je, coś takiego jak Weight Watchers może być pomocne dla nich, aby zacząć rozumieć takie rzeczy," powiedział Hogan.

Ale wierzy, że ludzie muszą pójść dalej i znaleźć własną ścieżkę, po tym, jak dowiedzą się, co mogą z komercyjnego planu.

"To, czego nie lubię w żadnej komercyjnej diecie, to fakt, że nie koncentrujemy się na twoich wyborach żywieniowych" - powiedział Hogan. "Chodzi o kalorie, punkty lub liczby, a to naprawdę odbiega od twojej zdolności do bycia w zgodzie z twoimi wskazówkami głodowymi i twoimi pełnymi wskazówkami i tym, czego naprawdę pragniesz .Jeśli stajemy się bardziej w zgodzie z tymi rzeczami, naturalnie konsumujemy ile potrzebuje organizm, zbyt wiele uwagi poświęca się numerom.

Dietetycy, którzy chcą odnieść sukces na dłuższą metę, muszą uważnie przyjrzeć się sobie i temu, co jest dla nich ważne, powiedział Haupt i Hogan.

"Jeśli jesteś kimś, kto kocha restauracje, nie wybieraj planu, który sprawia, że ​​pracujesz w domu nad kuchenką" - powiedział Haupt. "Jeśli lubisz wino i wybierasz plan, który całkowicie go zabrania, to jest o wiele bardziej prawdopodobne, że nie będziesz w stanie utrzymać się na tej diecie".

Ogólnie rzecz biorąc, dietetycy powinni skupić się bardziej na pozytywach żywności niż na negatywach, podsumował Hogan.

"Mam nadzieję, że w tym roku skupi się na tym, co powinieneś jeść, a nie na tym, czego nie powinieneś jeść" - powiedział Hogan. "Nie ma jedzenia, którego większość ludzi nie może jeść, powinniśmy skupić się na tym, czego potrzebujemy więcej i tym sposobem żywić nasze ciała".

Najlepsze (i najgorsze) plany dietetyczne na 2018 rok

To nowy rok, co oznacza, że ​​wiele osób deklaruje schudnięcie lub zdrowsze jedzenie w 2018 roku. Teraz, nowe roczne rankingi z US News & World Report pokazują, że najlepsze diety na 2018 r. To remis, z dietą śródziemnomorską i dietą DASH po pierwsze.

US News pozyskał pomoc panelu ekspertów ds. Żywności i zdrowia, aby uplasować 40 diet na różne sposoby, takie jak łatwość w stosowaniu, zdolność diety do pomagania osobie w odchudzaniu w perspektywie krótko- i długoterminowej, bezpieczeństwo i więcej . Następnie firma przekształciła ranking ekspertów w wyniki, które pozwoliły im określić najlepsze diety. Oprócz najlepszej ogólnej diety, eksperci ocenili również najlepsze diety na odchudzanie, zdrowe odżywianie i wiele innych.

Najniższą dietą były Dieta Keto i Dieta Dukana, które zajmowały ostatnie miejsce. Ludzie, którzy podążają za dietą węglowodanową Keto Diet i wypełniają tłuszcze, aby pomóc ciału wejść w stan "ketozy", gdzie ciało rozkłada tłuszcz. Dieta Dukana to plan oparty na regułach, który idzie w etapach, łącznie z fazą spożywania dużej ilości białka. Eksperci ocenili obie diety jako trudne do naśladowania

Oto, co USA w Stanach Zjednoczonych nazywa najlepszymi dietami na 2018:

Dieta DASH została zaprojektowana, aby pomóc ludziom obniżyć wysokie ciśnienie krwi i charakteryzuje się mieszanką owoców, warzyw, pełnych ziaren, chudego białka i niskotłuszczowej mleczarni. Ludzie na tej diecie powinni unikać tłuszczów nasyconych, słodkich napojów, słodyczy, pełnotłustego mleka i niektórych olejków - i jeść mniej soli w ogóle.

Dieta ma swoją nazwę od nawyków żywieniowych ludzi żyjących w krajach śródziemnomorskich i została powiązana z lepszym zdrowiem i długowiecznością. Dieta śródziemnomorska jest bogata w owoce i warzywa, a także zdrowe tłuste potrawy, takie jak ryby, orzechy i oliwa z oliwek.

Mieszanka słów "elastyczne i wegetariańskie", dieta Flexitarian zachęca ludzi do jedzenia wegetariańskiego przez większość czasu dla lepszego zdrowia, ale nie wymaga całkowitego wycinania mięsa.

Weight Watchers to szczególnie popularna dieta, promowana przez takie gwiazdy jak Oprah Winfrey. Działa na systemie punktowym, gdzie każda żywność otrzymuje pewną liczbę punktów, a ludziom podaje się łączną liczbę, której celem jest każdy dzień. Pokarmy bogate w składniki odżywcze i wypełniające mają ogólnie mniej punktów. Natomiast słodycze mają wysoką liczbę punktów.

UMYSŁ - mieszanka DASH i diety śródziemnomorskiej - ma pomóc chronić mózg i zapobiegać chorobie Alzheimera, chociaż potrzeba znacznie więcej badań, aby ustalić, czy naprawdę pomaga to w ograniczeniu spadku mózgu. Zachęca się ludzi do jedzenia od 10 zdrowych grup pokarmowych: zielonych warzyw liściastych, wszystkich innych warzyw, orzechów, jagód, fasoli, pełnych ziaren, ryb, drobiu, oliwy z oliwek i wina. Mówi się im także, aby unikać żywności z pięciu grup żywności: czerwonych mięs, masła i margaryny w sztyfcie, serów, słodyczy i smażonych lub fast foodów.

Związany z piątym miejscem, dieta TLC (Therapeutic Lifestyle Changes) ma na celu pomóc ludziom obniżyć wysoki poziom cholesterolu. Wyznawcy ograniczają ogólną zawartość tłuszczów, szczególnie tłuszczów nasyconych. Są również zachęcani do jedzenia większej ilości błonnika.

Ludzie, którzy przestrzegają diety wolumetrycznej - również związanej z piątym miejscem - powinni zwracać uwagę na gęstość energii w żywności, czyli liczbę kalorii w określonej ilości żywności. Żywność o dużej gęstości energii będzie miała dużo kalorii na małą ilość jedzenia, podczas gdy żywność o niskiej gęstości energii będzie miała mniej kalorii na więcej jedzenia.

4.4
Średnia ocena: 21
5
15
4
2
3
2
2
1
1
0