Disney, proszę, nie zmieniaj Carrie Fisher w pełnoprawną postać z CGI w filmie "Gwiezdne wojny: odcinek IX"

Może chciałaby zostać przemieniona w upiorną postać komputerową - może znajdzie w niej mroczny humor. Ale Disney, jeśli słuchasz: znajdź inny sposób na uhonorowanie Carrie Fisher w ostatnim filmie Gwiezdnych wojen.

Utrata Fishera w zeszłym tygodniu odbiła się echem w sposób, który może zrozumieć tylko Jedi. Ukochana aktorka, najbardziej znana z portretowania księżniczki Leii w oryginalnej trylogii "Gwiezdne wojny", miała zaledwie 60 lat. W ciągu ostatnich kilku dni przypomniały jej się niezliczone inne talenty i pasje: genialny lekarz scenariusz, pamiętnik, komik i pionier adwokat zdrowia psychicznego.

Lucasfilm z Disneya ma teraz niefortunną odpowiedzialność za zastanowienie się nad tym, jak kontynuować nowy wszechświat Gwiezdnych Wojen bez Fishera. W momencie jej śmierci Fisher już ukończył zdjęcia do kolejnej części,Gwiezdne wojny: część VIII, ale jeszcze nie zaczął kręcić kolejnego rozdziału,Episode IX, z powodu w 2019.

Gwiezdny Wojenny "braintrust", w tym Lucasfilm, prezydent Kathleen Kennedy andEpisode IXReżyser Colin Trevorrow spotka się w przyszłym tygodniu, by przedyskutować, co stanie się z Księżniczką Fishera Fishera, według Hollywood Reporter. Żadna z opcji nie brzmi idealnie:

  • Przepisz scenariusz, całkowicie usuwając Leię
  • Przeredaguj Leię z inną aktorką
  • Wyjaśnij nieobecność Leii podczas pierwszego rytuału
  • Niech Leia pojawi się tylko na krótko, używając CGI
  • Zmień Leię w pełnoprawną postać z CGI, tak jak w przypadku Rogue One z późnym aktorem, Peterem Cushingiem

Ponowne rzucenie Leii powinno być natychmiast wykluczone. (Istnieje jednak coś w rodzaju precedensu: filmy o Harrym Potterze rzucają nowego Dumbledore'a po śmierci aktora Richarda Harrisa w 2002 roku. Fani początkowo sceptycznie odnosili się do jego zastępcy, Michaela Gambona, ale ostatecznie rozrósł się, by podziwiać przedstawienie. Filmy Pottera miałydużowięcej ziemi na pokrycie - nakręcili tylko dwie pierwsze raty, gdy Harris zmarł - więc nie było innej opcji.)

Przekształcenie Leii w postać generowaną komputerowo może być bardziej prawdopodobną opcją. "Rogue One to mapa drogowa "- powiedział reporterowi Hollywood Reporter. To oznaczałoby, że inna aktorka działała jako Leia na planie, a następnie przeszczepiała cyfrowo obraz Fishera na ciało osoby.

Aby to zrobić, Lucasfilm potrzebował pozwolenia posiadłości Fishera, co byłoby możliwe - znając poczucie humoru Fishera, mogła nawet wyskoczyć z tego pomysłu. Ale podobieństwo CushingaRogue One był niepokojący, rozpraszający bałagan. Najwyraźniej nie był to Cushing - był to jego duch i zdigitalizowany.

Nawet jeśli mogliby całkowicie przyzwyczaić technologię do cyfrowego odtwarzania Leii, nadal nie byłoby to dobrym pomysłem. Cushing zmarł 23 lata temu, a jego postać z Gwiezdnych wojen, Grand Moff Tarkin, nie była tak ważna i kultowa jak księżniczka Leia. Jeśli zamierzasz reanimować postać Leii, lepiej upewnij się, że to działa.

Jednym ze sposobów, w jaki bym się lepiej poczuł, jest fakt, że córka Fishera, aktorka Billie Lourd (która ma już niewielką rolę w nowej trylogii Gwiezdnych wojen), odegrała rolę matki w planie, służąc jako stand-in. W ten sposób byłoby tak, jakby przekazywała matce swój występ, zbliżając się do esencji Fishera w taki sposób, w jaki inna aktorka lub komputer nie mogłaby tego zrobić. Nawet mimo to wynik końcowy może być niewygodny i potencjalnie niepokojący dla kinomanów.

W obliczu tego problemu poWściekły 7Paul Śmierć w połowie 2013 roku Paul Walker, producenci wybrani do korzystania z braci Walkera, Caleb i Cody, jako stand-ins dla Paula podczas filmowania, a następnie cyfrowo odtworzono twarz zmarłego aktora na swoich ciałach. Pracował dość dobrze, ponieważ był używany oszczędnie pod koniec filmu, ale wciąż można było odróżnić prawdziwego Walkera od komputerowego Walkera. (Podobny proces zastosowano w Sieć społeczna przeszczep twarz aktora Armiego Hammera na ciało Josha Pence'a, aby dać złudzenie, że Hammer jednocześnie przedstawia parę bliźniaków.)

Niezależnie od tego, co zdecydują Disney, Trevorrow i rodzina Fishera, wynik będzie niedoskonały, a niektórzy fani będą narzekać. Nikt nie powinien zazdrościć połączenia, które muszą teraz zrobić. Ale sztuczne nadanie nowego Carrie Fisher powinno być ostatecznym ostatecznym rozwiązaniem, chyba że można to zrobić w taki sposób, że obie utwory są filmowe, a także celebruje to, co aktorka miała na myśli swoim fanom. Robienie obu rzeczy z powodzeniem wydaje się mało prawdopodobne.

Nawet jeśli technologia poprawi się do punktu, w którym ludzie i kreacje CGI będą wizualnie nieodróżnialne, czegoś nadal będzie brakować. Postać komputerowa nigdy nie uchwyci ducha osoby, która emanuje życiem tak kompletnie i bezwstydnie jak Carrie Fisher. To na zawsze będzie czymś, czego technika nie może dotknąć.

4.6
Średnia ocena: 33
5
11
4
1
3
3
2
1
1
1