Jakie części ciała tracą tłuszcz na początku?

Ludzie mają tendencję do noszenia tłuszczu w inny sposób w swoich ciałach; w niektórych można zauważyć cięższe szczęki lub pulchną górną czapeczkę w pasie. Możesz preferować wygładzenie żołądka lub przycinanie ud, ale nie jest możliwe wyodrębnienie obszarów ciała w celu zmniejszenia masy ciała. Najpierw możesz stracić na wadze w swoich ramionach, piersiach lub biodrach - wszystko sprowadza się do genetyki. Utrata tłuszczu w całym ciele pomoże jednak zmniejszyć ilość tłuszczu w dowolnym obszarze, na który celujesz.

Wideo dnia

Utrata tłuszczu nie działa ze względu na sposób, w jaki komórki tłuszczowe są komponowane, zgodnie z Yale Scientific Magazine. Aby funkcjonować, mięśnie polegają na substancjach zwanych trójglicerydami. Te istnieją w komórkach tłuszczowych twojego ciała, ale mięśnie nie mogą ich używać tak jak są. Trójglicerydy przekształcają się w glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, które dostają się do krwioobiegu i stają się paliwem dla mięśni. Twój organizm może pobierać paliwo z trójglicerydów z dowolnego miejsca w ciele; nie można zdecydować, które zapasy tłuszczu w organizmie zostaną pobrane jako pierwsze.

Nie wszystkie komórki tłuszczowe są sobie równe. Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej stwierdza, że ​​twoje ciało zawiera dwa rodzaje tłuszczu: białe i brązowe komórki tłuszczowe. Brązowe komórki tłuszczowe, zwykle przechowywane w rejonach szyi i ramion, są "gratowymi" rodzajami tłuszczu, które często kojarzą się z niższą masą ciała. Wysokie poziomy białych komórek tłuszczowych są związane z problemami zdrowotnymi, w tym chorobami serca i cukrzycą.

Trzewny tłuszcz gromadzi się między narządami wewnętrznymi i może być przyczyną problemów zdrowotnych. Natomiast tłuszcz podskórny - taki, który można uszczypnąć w sekcjach ciała - niekoniecznie prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Tkankowy tłuszcz może wydzielać substancję promującą insulinooporność, prowadzącą do cukrzycy, zgodnie z UT Southwestern Medical Center. Aby spalić tłuszcz trzewny, połącz ćwiczenia aerobowe z podnoszeniem ciężarów, spożywaj mniej węglowodanów i staraj się zapewnić odpowiednią ilość snu każdej nocy.

Twoje ciało może tracić tłuszcz inaczej, w zależności od twojego rozmiaru, zgodnie z Annals of the New York Academy of Sciences. Kiedy tracisz wagę, twoje ciało przepala zarówno tkanki tłuszczowe, jak i beztłuszczowe, ale proporcje mogą się różnić w zależności od składu ciała. Osoby słabsze mogą odczuwać więcej utraty masy mięśniowej w porównaniu do utraty masy tłuszczowej po ćwiczeniach; osoby otyłe spalą więcej tłuszczu.

Zmniejszenie spożycia kalorii o 500 kalorii dziennie przez siedem dni spowoduje 1 funt utraty tkanki tłuszczowej na tydzień, według University of Illinois w Urbana-Champaign. Większość dorosłych potrzebuje około 2000 kalorii dziennie. Musisz utrzymać obecny poziom aktywności fizycznej, a nawet zwiększyć aktywność fizyczną, aby zacząć palić poprzez rezerwy tłuszczu.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM