Jak zmaksymalizować wyniki odchudzania na diecie surowej żywności

Scenariusz David Brown, Ostatnia aktualizacja: 20 września 2017 r

Witam w moim przewodniku naukowym na temat gorącej diety dla surowej diety na odchudzanie.

Zapoznaj się z moim przewodnikiem przez cały czas, a zrozumiesz dokładnie rodzaje żywności, które musisz jeść (i których unikać), aby podskoczyć wyniki utraty wagi na diecie surowej żywności.

Jak zmaksymalizować wyniki odchudzania na diecie surowej żywności

Problemem związanym z dietą surową jest to, że nie wszystkie z nich są sobie równe.

Ale jeśli wiesz, co robisz, dieta surowej żywności może zdziałać cuda na temat postępów odchudzania.

Zanim zanurkujemy, oto krótki przegląd tego, co omówię w tym przewodniku:

Jak wygląda dieta surowego jedzenia?

Zasadniczo wszystkie diety na surowo pozwalają jeść tylko w ich naturalnym, nieprzetworzonym i niegotowanym stanie.

Głównym powodem tej zasady jest to, że w przyrodzie (gdybyśmy utknęli w sytuacji przetrwania bez nowoczesnych narzędzi, na przykład), nie bylibyśmy w stanie jeść gotowanych lub przetworzonych produktów spożywczych.

Zasadniczo większość diet na surowo sprowadza się do jedzenia wielu świeżych owoców i warzyw.

Niektóre diety pozwolą ci jeść mięso, ale nie wyobrażam sobie, aby wielu moich czytelników było podekscytowanych pomysłem jedzenia surowych mięs (poza sushi lub wędzonym łososiem).

Innymi słowy, będziesz musiał unikać wszystkiego, co musi zostać ugotowane, zanim je zjesz. Nie ma więc ziaren, roślin strączkowych i innych warzyw, których nie można jeść na surowo (np. Ziemniaki).

Ale czy taka dieta naprawdę może prowadzić do niesamowitego zdrowia, a co ważniejsze, do szybkiego spadku masy ciała?

Powód nr 1, dlaczego dieta surowej żywności działa na utratę wagi

Tak, jeśli ograniczysz dietę do samych surowych pokarmów, możesz uzyskać szybkie wyniki odchudzania (i cieszyć się również innymi korzyściami zdrowotnymi).

Ale dlaczego te diety działają tak dobrze?

Po prostu dlatego, że surowe owoce i warzywa są z pewnością najtańszymi produktami na świecie.

Wyjaśniłem już wszystko na ten temat w moim artykule na temat jedzenia arbuza na odchudzanie.

I to prawda. Ponieważ owoce takie jak arbuz są tak absurdalnie niskokaloryczne, możesz dosłownie napychać je swoją twarzą przez cały dzień i nadal tracić na wadze.

W rzeczywistości, jeśli trzymasz się surowych owoców i warzyw w 100%, będzie ci ciężko dostać ponad 2000 kalorii dziennie (coś, co jest śmiesznie łatwe do zrobienia ze śmieciami, takimi jak pizza czy hamburgery).

3 kolejne powody, dla których dieta surowej żywności działa tak dobrze

Surowe owoce i warzywa są bardzo bogate w błonnik. Fibre nie ma kalorii i wiadomo, że rozszerza się w żołądku.

Fibre nie tylko wspomaga trawienie, ale także sprawia, że ​​czujesz się pełniejszy i dłużej zadowolony. Oczywiście, może to być ogromna korzyść dla każdego, kto próbuje pozbyć się zbędnego tłuszczu.

Owoce i warzywa są również bogate w wodę. Więc nawet jeśli zapomnisz pić wystarczającej ilości płynów, utrzymają one twoje ciało dobrze nawilżone przez cały dzień.

Jest to ważne, ponieważ woda utrzymuje wysoki wskaźnik spalania kalorii (poprzez proces w twoim ciele zwany termogenezą).

Trzymanie się owoców i warzyw również pomaga utrzymać niski poziom spożycia sodu. Pozbycie się dodatkowej, związanej z wodą masy wody, zwiększy również wyniki końcowej utraty wagi.

(Możesz przeczytać, ile dodatkowych kilogramów może przynieść dieta o wysokiej zawartości sodu, tutaj.)

Jak uniknąć przybrania na wadze na surowej diecie?

Tak jak powiedziałem, nie wszystkie diety na surowe jedzenie są sobie równe. Innymi słowy, nie staniesz się automatycznie chudy, jeśli przypadkowo dostaniesz się na pierwszy plan surowej żywności, na który natkniesz się.

W rzeczywistości, wielu ludzi, którzy decydują się na dietę surową dla utraty wagi, w końcu przybiera na wadze zamiast jej utraty.

Widzisz, prawda jest taka, że ​​żywność w ich surowym, naturalnym stanie nie powoduje magicznej utraty tuczących kalorii.

Pierwszy problem z surową żywnością polega na tym, że mogą być bardzo bogate w cukier. Terminy, miód, surowe syropy lub suszone owoce znajdują się na szczycie tej listy.

Surowe produkty spożywcze mogą również zawierać dużo tłuszczu. Należą do nich: oleje, masełki surowe, orzechy i nasiona itp.

Do diabła, nawet wino można nazwać surowym jedzeniem (ponieważ jest niegotowane). Ale wszyscy wiemy, że picie alkoholu jest prawie tak samo dobre dla uzyskania tkanki tłuszczowej, jak jedzenie fast foodów.

Ponadto w niektórych "wykwintnych" recepturach na surowe jedzenie występuje wysoka zawartość soli. Jak już wiesz, dieta o wysokiej zawartości sodu może z łatwością sprawić, że włożysz kilka dodatkowych kilogramów.

Jak szybko możesz spodziewać się wyników odchudzania?

Teraz wiesz, że nie wszystkie diety na surowo działają równie dobrze dla utraty wagi (i że niektóre z nich mogą faktycznie przybierać na wadze).

Bot ok, załóżmy, że wybierasz dietę surową, która faktycznie działa na odchudzanie. Jaką wagę możesz się spodziewać, a jak szybko zobaczysz wyniki?

Cóż, dieta surowego pożywienia, czy nie, szybkość, z jaką będziesz topić ten brzydki tłuszcz w organizmie, ostatecznie zależy od tego, ile kalorii dostaniesz każdego dnia.

Jeśli spożywasz surową dietę, która wygląda bardziej jak oczyszczanie, możesz spodziewać się dość szybkich rezultatów. Jeśli, na przykład, pijesz tylko brokuły, seler i sok z ogórka przez cały dzień, Twoja waga dosłownie spadnie z urwiska.

Ale jeśli jesz dużo tłustych i słodkich pokarmów (pomyśl o wyrafinowanych recepturach na surowe jedzenie), nie zdziw się, jeśli Twoja waga nie zniknie wkrótce. Lub kiedykolwiek.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli rzeczywiście trzymasz się tylko świeżych surowych potraw i warzyw, możesz spodziewać się całkiem niezłych wyników.

Czy musisz być w 100% surowy, aby dieta surowej żywności działała?

Krótka odpowiedź brzmi: nie.

Jeśli chodzi o utratę wagi, naprawdę nie ma żadnej różnicy, jeśli jesz brokuły, seler lub marchewki gotowane lub surowe.

Jak już mówiłem, liczy się pod koniec dnia, ile kalorii faktycznie zjadłeś (a nie tak dużo, czy były ugotowane czy surowe).

W rzeczywistości, jeśli jest ci trochę za trudniej trzymać się niegotowanego jedzenia, zachęcam cię do zjedzenia czegoś gotowanego.

Lepiej zjeść trochę gotowanych brokułów, niż spaść z diety i zacząć wypychać twarz najbardziej tłustymi śmieciami, które możesz dostać w swoje ręce.

Absolutnie najtrudniejsza część każdej surowej diety

Nie dbam o to, jak zmotywowani jesteście, aby osiągnąć cele odchudzania.

Ale robienie w 100% surowej diety dla odchudzania może być dość trudne do zniesienia.

Chociaż możesz cieszyć się nimi na samym początku, nie możesz jeść niczego oprócz surowych owoców i warzyw.

(Nawet fakt, że możesz dosłownie napychać twarz jedzeniem przez cały dzień, może nie poradzić sobie sam.)

Ale jeśli sobie z tym poradzisz, dieta surowej żywności może być jedną z najszybszych diet odchudzających na świecie.

Podsumowanie

Tak, jeśli chcesz zrobić dietę surową dla utraty wagi, to na wszelki wypadek, śmiało.

Jeśli nie wybierzesz wysokotłuszczowej, wysokosłodzonej lub wysokosłodzonej diety (która jest znacznie bardziej prawdopodobna, aby pomóc Ci przytyć, niż ją stracić), możesz liczyć na całkiem niesamowite wyniki odchudzania.

Tak długo, jak będziesz trzymać się (w większości niekoniecznie 100%) świeżych owoców i warzyw, będziesz robić to dobrze.

Pamiętaj tylko, że surowe produkty spożywcze nadal zawierają kalorie, a to, że w przypadku utraty wagi, spalone kalorie w porównaniu do spalonych kalorii, są ostatecznie jedyną rzeczą, która ma znaczenie.

Jedyną istotną różnicą między dietą stadard a dietą surową jest:

Podczas gdy prawie niemożliwe jest zjedzenie ponad 2000 kalorii z arbuza, to samo można łatwo zrobić z pizzą.

Jak zmaksymalizować wyniki odchudzania na diecie surowej żywności

W ciągu ostatnich 10 lat zyskałem 30 funtów. Odkąd szkolę Dobermanów w Schutzhund, ciężko jest się poruszać, dźwigając tyle dodatkowego ciężaru i naprawdę nigdy nie czułem się bardzo dobrze. Zjadłem typową amerykańską dietę i wypiłem więcej alkoholu niż było dla mnie dobre. Rozpocząłem 21-dniowy reset surowej żywności po tym, jak dowiedziałem się o tym podczas wykonywania 30-dniowego Green Smoothie Challenge. Byłem tylko przez połowę wyzwania, kiedy rozpocząłem reset. Podczas resetu całkowicie wyeliminowałem kawę, napoje dietetyczne i przetworzoną żywność - i od tego czasu od nich pozostałem.

Najważniejszy jest sposób, w jaki to otworzyło moje oczy na to, co włożyłem w moje ciało, na moje ciało i oczyściłem swój dom. Nauczyłem się bez żadnego wysiłku z mojej strony słuchania mojego ciała i zwracania uwagi. Zacząłem iść znowu - najpierw tylko jedną milę, nie naciskałem, ale teraz mogę chodzić od 5 do 6 mil na raz. Naprawdę myślę, że moje ciało zorientowało się, kiedy jest pełne i daje mi znać.

To ja przed podjęciem 21-dniowego resetu surowej żywności

To nie jest nawet najlepsza część ...

Interesujące jest to, jak zmieniły się moje gusta. Nie pragnę słodkiego lub słonego jedzenia. W rzeczywistości nie lubię niczego, co jest zbyt słodkie. Nauczyłem się używać przypraw w kuchni i znalazłem wspaniałe potrawy.

Przedtem nigdy nie zauważyłem, jak często jesteśmy sabotowani przez reklamy telewizyjne. Powiedziałbym, że ponad 40% tego, co widzimy w reklamach, to reklamy na żywność i ponad 40% na leki lub mieszanki chemikaliów do nakładania na skórę (kremy, makijaż, pudry). Ten 21-dniowy reset naprawdę pomógł mi zobaczyć rzeczy w inny sposób.

  • Zacząłem śnić, kiedy spałem. Co mi powiedziano, pokazuje, że jesteś w głębszym śnie. Myślę, że z tego powodu węzły w moim ciele z fibromialgii zniknęły i nie mam żadnych objawów!
  • Straciłem 10 funtów podczas 21-dniowego resetowania i 3 kolejne w następnych dniach bez głodzenia się.
  • Powiedziano mi, że moja skóra wygląda promiennie, a kiedy masz 66 lat to wspaniały komplement!
  • Zawsze się wypracowywałem, ale moje ciało się nie pociło. To może brzmieć świetnie, ale z tego powodu straciłem przytomność. Kiedy idę lub ćwiczę na podwórku, teraz pocę się, nie tylko pod moimi ramionami, ale także z głową i ciałem (pogoda jest tutaj w latach 90. z wysoką wilgotnością). Moje ciało działa ze mną nie przeciwko mnie.
  • Zacząłem zwracać uwagę na to, co jest w produktach, których używam na ciele lub w ciele. Wcześniej, jeśli mówiło się o naturalnych aromatach, pomyślałem "świetnie, to jest dobre!" Teraz wiem, że muszę pozostać czystym.

Trochę o sobie, skończyłem studia i przez całe życie pracowałem w zarządzaniu w branży IT. Mam 66 lat, mam 4 synów i 9 wnuków. Zawsze byłem bardzo aktywny. Nie jestem typową babcią.

Przez ostatnie 10 lat trenowałem Dobermany zarówno w Search & Rescue, jak i Schutzhund. Schutzhund jest niemieckim sportem dla psów, w którym pracujesz poza szkoleniem psów do śledzenia i obejmuje pracę posłuszeństwa i ochrony. Jest to bardzo wymagające zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Zaczynałem zwalniać i wszystko zaczęło się dziać (co inni mówią, że się starzeje).

Widziałem kobiety, które miały 40 lat, były naprawdę stare i widziałem kobiety, które miały 80 lat, które działały o wiele młodziej. To jest mój cel. Potrzebuję mojego zdrowia, aby móc nadążyć i uprawiać ten sport i osiągnąć moje cele. 21-dniowa grupa resetowania surowej żywności pokazała mi, jak robić to, co chcę. Mam zamiar wykorzystać umiejętności i wiedzę, aby kontynuować i oczekiwać, że moja waga spadnie jeszcze bardziej, podczas gdy mój poziom energii rośnie. Nie wiem, czy ten plan pomoże mi żyć dłużej, ale spodziewam się, że ten plan pomoże mi być zdrowszym przez te wszystkie lata.

Linda Kye

Mam 66 lat. Mam cudownego męża, 4 synów i 9 wnuków. Uwielbiam trenować psy. Oto moja historia.

Ostatnie posty Linda Kye (zobacz wszystkie)

4.5
Średnia ocena: 23
5
11
4
3
3
2
2
3
1
0