Zbyt dużo siedzenia związane z grubym gromadzeniem w sercu

CZWARTEK, 8 listopada 2012 r. (Aktualności HealthDay) - Wszystkie te godziny, które Amerykanie spędzają w fotelach biurowych lub na sofach, mogą pakować się w wyjątkowo niezdrową formę tłuszczu wokół serca - sugeruje nowe badanie.

Co więcej, tłuszcz pozostawał na swoim miejscu, nawet gdy ludzie regularnie wykonywali ćwiczenia, wynika z badania opisanego w tym tygodniu w Los Angeles na dorocznym spotkaniu American Heart Association.

Skany CT ponad 500 starszych Amerykanów wykazały, że nadmierny czas spędzony na siedzeniu "był istotnie związany z tłuszczem osierdziowym w twoim sercu", powiedziała autorka badań, Britta Larsen, doktor habilitowany z wydziału epidemiologii chorób sercowo-naczyniowych na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego .

Było wiele dużych badań, które ostatnio sugerują, że jeśli chodzi o szkodliwe skutki zdrowotne, siedzenie to nie tylko brak aktywności fizycznej - ma wpływ na ciało, które wykracza poza brak ćwiczeń.

Według Larsena oznacza to, że "nawet jeśli biegasz każdego dnia, ale potem siedzisz osiem godzin dziennie, siedzenie wciąż robi coś złego dla twojego zdrowia". Zauważyła również, że badania wykazały, że siedzenie jest szkodliwe dla zdrowia, nawet po tym, jak naukowcy wzięli pod uwagę nadmierny przyrost masy ciała.

"Tak więc, chcieliśmy zobaczyć, czy siedzenie było związane z dystrybucja tłuszczu, ponieważ różne rodzaje tłuszczu są gorsze od innych "- powiedział Larsen.

W badaniu przeanalizowano dane dotyczące 504 kalifornijskich dorosłych, średni wiek 65 lat. W szczególności zespół Larsena zbadał dane z tomografii komputerowej, które pokazały, jak wiele określonych rodzajów tkanki tłuszczowej zostało zdeponowanych w ciele każdego uczestnika.

"Spojrzeliśmy na podskórny tłuszcz, który jest materiałem na zewnątrz [na przykład" brzusznym brzuchem "], a następnie trzewnym tłuszczem, który znajduje się w okolicach narządów, tłuszczem domięśniowym, który faktycznie jest w mięśniach, wnętrzem klatki piersiowej oraz tłuszcz osierdziowy, który jest w twoim sercu "- powiedział Larsen.

Uczestnicy byli również pytani o ilość czasu w tygodniu spędzanego na siedzeniu i ile czasu spędzili na aktywności fizycznej.

Badanie wykazało, że im więcej czasu spędza się na siedzeniu, tym większy obszar tłuszczu osadza się wokół serca osoby, powiedział Larsen. Wyjaśniła, że ​​tłuszcz w osierdziu "jest silnie związany z chorobą sercowo-naczyniową, przeszkadza w funkcjonowaniu serca, zatka tętnice - nie chcesz tego".

Przedłużone siedzenie nie miało istotnego związku z żadnym innym rodzajem tłuszczu, jak stwierdzono w badaniu.

Były też złe wieści dla ludzi, którzy dużo siedzą, ale zakładają, że mogą wykorzenić cały ten tłuszcz w osierdziu. Według badań regularne ćwiczenia były nie związane ze zmniejszeniem ilości tłuszczu w osierdziu, chociaż pomogło zmniejszyć tkankę tłuszczową wokół narządów, która jest silnie związana z cukrzycą i chorobami metabolicznymi.

Wszystko to oznacza, że ​​dla osób, które chcą zapobiec gromadzeniu się niezdrowych złogów tłuszczu, ćwiczenia mogą nie wystarczyć.

Badanie "naprawdę podkreśla, że ​​[siedzący i ćwiczący] to dwa różne zachowania" - wyjaśnił Larsen. "Aby naprawdę być zdrowym, trzeba skupić się na obu - uzyskać wystarczającą liczbę ćwiczeń, ale także nie siedzieć przez 10 godzin dziennie, jak większość z nas."

Zgodziła się, że to prawdopodobnie wysokie zamówienie dla milionów amerykańskich urzędników. Mimo to, proste innowacje, takie jak "stojące biurka" lub wstawanie na spacer co godzinę lub dwie w pracy, mogą pomóc złagodzić skutki siedzące.

"Siedzenie naprawdę szkodzi waszemu sercu" - powiedział Larsen. "Mamy więc nadzieję, że miejsce pracy stanie się bardziej przyjazne."

Jeden z ekspertów powiedział, że badanie porusza interesujące kwestie, ale jest za wcześnie, aby powiązać siedzenie z chorobą serca i zawałem serca.

"Inne badania wykazały, że tłuszcz w osierdziu jest związany z blokadami cholesterolu, szczególnie u osób, które są mniej otyłe" - zauważa dr Stephen Green, zastępca przewodniczącego w wydziale kardiologii w North Shore University Hospital w Manhasset, N.Y.

Dodał jednak, że "w tym badaniu nie było bezpośredniego związku między atakami na siedząco i zawał serca, lub blokowaniem siedzenia i cholesterolu".

Autor badania Larsen podkreślił również, że badanie może jedynie wskazywać na związek między tłuszczem siedzącym a osierdzającym, nie może jednak wykazać związku przyczynowo-skutkowego.

Dr Sripal Bangalore, asystent profesora medycyny w NYU School of Medicine w Nowym Jorku, dodał, że badanie może pomóc rozwikłać tajemnicę, dlaczego "kanapowy ziemniak" jest tak niezdrowy.

"Obecne badania pokazują, że siedzący tryb życia może mieć zróżnicowany wzrost akumulacji tłuszczu w zależności od poziomu aktywności" - powiedział. "Jest to bardzo intrygujące i powinno zostać potwierdzone w przyszłych badaniach" - dodał Bangalore.

"Myślę, że do tego czasu czas mniej siedzieć i być bardziej aktywnym" - powiedział Bangalore, który jest także dyrektorem badań w Cardiovascular Outcomes Group w NYU Langone Medical Center.

Ustalenia przedstawione na spotkaniach medycznych są zazwyczaj uważane za wstępne, dopóki nie zostaną opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.

Więcej informacji

W American Heart Association jest coś więcej na temat aktywności fizycznej i serca.

4.2
Średnia ocena: 25
5
12
4
3
3
1
2
3
1
1