10 najlepszych herbat na odchudzanie

Badanie po badaniu pokazuje, jak niewiarygodnie dobra może być dla ciebie herbata: herbata jest znana z zapobiegania próchnicy, artretyzmowi, udarom i chorobom sercowo-naczyniowym, a nawet rakowi. Biorąc pod uwagę wszystkie niesamowite korzyści zdrowotne, które odkryliśmy, czekają na nas w herbatach, nie powinno dziwić, że mogą odegrać ważną rolę we wspomaganiu odchudzania. Są herbaty, które przyspieszają trawienie, obniżają poziom złego cholesterolu i mogą pomóc w zmniejszeniu komórek tłuszczowych. Pod kierunkiem Dr. Deepa Verma, wybraliśmy 10 herbat, które mogą pomóc w osiągnięciu twoich celów odchudzania.

10 najlepszych herbat do utraty wagi (pokaz slajdów)

Ludzie piją herbatę od tysięcy lat i nic dziwnego, dlaczego: kiedy coś jest tak smaczne i korzystne dla zdrowia jak herbata, jedyne pytanie brzmi: jak to może wypaść z łaski - podczas gdy jest to drugi najpopularniejszy napój w Świat po wodzie, Amerykanie preferują kawę, chociaż Stany Zjednoczone ostatnio zwiększają jej spożycie. Być może zwiększenie picia herbaty pomoże zmniejszyć częstość występowania otyłości - nie jest to poza moc infuzji.

Bądźmy wobec siebie szczerzy: tak przyjemna jak fantazja, nie ma magicznego zioła rosnącego na skalistym zboczu góry w odległej części świata, które - samo w sobie - będzie cię odchudzać, aż staniesz się przystrzyżoną, świecącą wersją siebie. Aby zdrowo się wysmakować, już wiesz, co musisz zrobić: jeść więcej zielonych warzyw, zmniejszyć spożycie cukru, od czasu do czasu odstawić szklankę do piwa i ćwiczyć z czymś przypominającym regularność.
To powiedziawszy, są tam niesamowite herbaty. Herbaty, które smakują wybornie - zapobiegając znudzeniu się i kupowaniu sody z cukrem i substancjami chemicznymi - a to może naprawdę pomóc w osiągnięciu zdrowych celów dietetycznych. Niektóre herbaty mają "wiele korzystnych związków, które mogą walczyć i blokować wchłanianie tłuszczu" - mówi dr Verma. [Pokaz slajdów:

Każda herbata ma swoją specjalną zaletę, ale sam akt picia herbaty może być dla ciebie dobry: kiedy jesteś na diecie, chcesz mieć pewność, że na pewno otrzymasz te osiem kubków wody dziennie. Herbaty bez kofeiny lub bardziej herbatki (napary z roślin innych niż kamelia sinensis) mogą stworzyć uczucie pełności i pomóc utrzymać dietę na właściwej drodze. Nie róbcie jednak zdrowemu napojowi nic złego. "Aby dalej promować odchudzanie, staraj się unikać używania ciężkich śmietanek lub mleka pełnego i rafinowanych cukrów" - wyjaśnia dr Verma. Co wiedzieć, jakie herbaty są najlepsze dla utraty wagi? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Herbata borówkowa

10 najlepszych herbat na odchudzanie

Ta herbata może pomóc zrównoważyć poziom cukru i zmniejszyć apetyt - zwłaszcza na słodycze.

Herbata oolong

10 najlepszych herbat na odchudzanie

Udowodniono, że Oolong obniża poziom cholesterolu i może wspomagać spalanie tłuszczu, "pomagając w ten sposób chronić się przed otyłością" - zauważa dr Verma.

Dowiedz się więcej o 10 najlepszych herbatach na odchudzanie.

Jess Novak jest redaktorem Drink of The Daily Meal. Śledź ją na Twitterze @jesstothenovak
4.2
Średnia ocena: 35
5
11
4
1
3
1
2
1
1
0