Jak stracić tłuszcz z brzucha przez wodę do picia

Ekspert sprawdzony

Jak stracić tłuszcz z brzucha przez wodę do picia

Dwie metody: Woda pitna, aby pomóc w utracie wagi na wadzeWoda na czczo, aby stracić tymczasową wagę SzybkoSpołeczeństwo Pytania i odpowiedzi

Podczas gdy nie możesz celować w tłuszcz z brzucha w szczególności przez wodę pitną, możesz użyć wody, aby pomóc Ci schudnąć. Picie wystarczającej ilości wody na codzień może pomóc w pozbyciu się stałych kilogramów, ale nie ma szybkich sposobów na zmniejszenie masy ciała. Szybka woda może pomóc ci stracić kilka funtów w krótkim czasie, ale pamiętaj, że waga wróci, gdy tylko przełamiesz post.

Kroki

1
Woda pitna, aby pomóc w trwałej utracie wagi

 1. 1
  Pij tyle wody każdego dnia, aby się napełnić.[1] Klinika Mayo zaleca dorosłym kobietom wypicie 9 szklanek wody dziennie, a mężczyzn 13 filiżanek dziennie.[2] Nie tylko utrzymuje to twoje ciało w stanie nawodnienia i zdrowia, ale także zapobiega męczeniu się ciała głodem. Jeśli wypijesz wystarczająco dużo wody, aby wypełnić żołądek, możesz oszukać ciało w inny sposób, myśląc, że jest pełne pożywienia, kiedy jest naprawdę pełna zerowej kaloryczności wody.
  • Pamiętaj, że kwoty te są ogólnymi wskazówkami, a wymagana ilość wody zależy od wagi i poziomu aktywności.
  • Trzymaj przy sobie butelkę z wodą, abyś mógł popijać wodę przez cały dzień.
  • Dowiedz się ile uncji wody trzyma twoja butelka i upewnij się, że napełniłeś ją wystarczająco dużo razy dziennie, aby osiągnąć twoje cele wodne.
  • Jeśli poczujesz głód, wypij szklankę wody i poczekaj 10 minut. Jeśli nadal czujesz się głodny, zjedz lekką przekąskę. Często jednak odkryjesz, że szklanka wody może powstrzymać łaknienie przekąsek.
 2. 2
  Wymień napoje kaloryczne na wodę.[3] Jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie ilości kalorii z diety jest zaprzestanie picia kalorii. Napój energetyczny, którego używasz do rozpoczęcia dnia, napój gazowany, który pijesz z obiadem, i piwo, które łapiesz z przyjaciółmi pod koniec dnia pracy - to puste kalorie dodawane do rzeczywistego jedzenia.
  • Kilka alkoholowych drinków z przyjaciółmi może być ważną częścią twojego życia towarzyskiego. Tylko upewnij się, że nie pijesz zbyt dużo. Miej wodę w trakcie picia, aby utrzymać nawodnienie organizmu i zapobiec spożywaniu zbyt dużej ilości kalorii. Celuj w stosunku jeden do jednego napojów alkoholowych do szklanek wody.
 3. 3
  Pochłoń kawę i herbatę. Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które mają problem z rozpoczęciem pracy rano, nie martw się! Eksperci liczą kawę i herbatę w ramach dziennego spożycia wody.[4] Jeśli w przeszłości polegałeś na napojach energetycznych, te bezalkoholowe napoje zawierające kofeinę są znacznie lepszym sposobem na przebudzenie.
  • Nie dodawaj kalorii do tych napojów z niepotrzebnymi dodatkami. Karmelowa latte lub Frappuccino będą pełne dodanego cukru i kalorii z mleka, bitej śmietany i syropów aromatyzujących. Z drugiej strony, zwykła filiżanka kawy ma tylko 2 kalorie i bez tłuszczu![5]
  • Należy pamiętać, że organizm musi nadal metabolizować kofeinę, która wymaga wody. Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody, aby Twój metabolizm mógł to zrobić.
 4. 4
  Smakuj swoją wodę owocami. Jeśli brakuje Ci smakowych drinków, które kiedyś przyrządzałeś, możesz przygotować własne aromatyzowane napoje bez cukru i kalorii. Pokrój ulubione owoce - truskawki, cytryny, ogórki - i zanurz je w dzbanku z wodą w lodówce. Po kilku godzinach woda nabra smaku owocowego, a otrzymasz pyszny, niskokaloryczny napój.
 5. 5
  Wypij łyki wody między ukąszeniami podczas posiłków. Woda pomaga trawić posiłki, zapewniając prawidłową czynność nerek.[6] Ale spożywanie łyków wody pomiędzy ukąszeniami może również powstrzymać cię od przejadania się. Potrzeba 12-20 minut, aby twoje ciało zdało sobie sprawę, że jego głód został zaspokojony, więc jeśli jesz za szybko, możesz zjeść o wiele więcej, niż potrzebujesz.[7]
  • Osoby szybko jedzące często stwierdzają, że po posiłku czują się zbyt pełne i powolne. Popijając wodę pomiędzy każdym kęsem, wydłużasz czas posiłku i dajesz mózgowi czas na przetworzenie tego, jak pełny jest twój żołądek.
 6. 6
  Pij wodę przed i podczas ćwiczeń. Badania pokazują, że woda pitna może podnieść tempo przemiany materii, pozwalając organizmowi spalić kalorie na poziomie nieco wyższa stawka niż normalnie.[8] Chociaż wzrost metaboliczny nie jest oszałamiający, jest znaczący i jest łatwy! Badacze szacują, że jeśli zwiększysz dzienne spożycie wody o około 6 filiżanek dziennie, możesz stracić dodatkowe 5 funtów w ciągu roku.
  • Upewnij się, że pijesz wystarczająco dużo wody, aby uzupełnić to, co spocisz podczas ćwiczeń. Nieprzestrzeganie tego może spowodować odwodnienie, które prowadzi do wielu zagrożeń dla zdrowia.

2
Woda na czczo, aby szybko stracić tymczasową wagę

 1. 1
  Zrozum, że post na wodzie nie przynosi trwałych rezultatów. Szybka woda jest wtedy, gdy człowiek nie je i nie pije byle co ale woda przez określony czas. To oczywiście powoduje szybką utratę wagi, ponieważ twoje ciało nie przyjmuje żadnych kalorii poprzez jedzenie. Jednak waga, którą tracisz przez post, powróci, gdy zaczniesz znowu jeść. W rzeczywistości, ponieważ twój metabolizm zwalnia, aby poradzić sobie z brakiem energii dostarczanej z pożywieniem, możesz odzyskać większą wagę niż straciłeś w pierwszej kolejności, gdy ponownie zaczniesz jeść.[9]
  • Jeśli próbujesz utracić stałą masę ciała, powinieneś pić dużo wody wspólnie ze zrównoważonymi posiłkami i regularnymi ćwiczeniami.
  • Jednakże, jeśli potrzebujesz upuścić kilka funtów na wydarzenie, post wodny może być dla Ciebie szybkim rozwiązaniem.
 2. 2
  Rozważ ograniczenia zdrowotne związane z postami wodnymi.[10] Ciało ludzkie jest niesamowicie odporne i może trwać długo bez jedzenia - o ile nie jest odwodnione.[11] Post przez kilka dni nie jest szkodliwy dla większości ludzi, o ile piją dużo wody - co i tak chcesz zrobić, aby oszukać żołądek, myśląc, że coś zjadłeś.
  • Jednak osoby z pewnymi schorzeniami nie powinny w żadnym wypadku przyspieszać. Na przykład diabetycy muszą regulować poziom cukru we krwi za pomocą jedzenia przez cały dzień. Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem postu.
  • Dzieci, kobiety w podeszłym wieku, kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz osoby z przewlekłą chorobą nie powinny pościć.
  • Nawet zdrowi ludzie odczują negatywne skutki uboczne podczas postu. Kiedy przestajesz jeść, twoje ciało nie ma źródła energii; w rezultacie poczujesz zmęczenie i zawroty głowy. Możesz również poczuć nudności lub cierpieć na zaparcia, i oczywiście będziesz bardzo głodny.
  • Możesz zamiast tego rozważyć czyste odżywianie. Skoncentruj się na spożywaniu chudych białek, warzyw, owoców, orzechów (tj. Migdałów i orzechów nerkowca) oraz złożonych węglowodanów, takich jak słodkie ziemniaki, brązowy ryż i komosa ryżowa, przez co najmniej 48 godzin.
 3. 3
  Szybkie tylko przez kilka dni. Możesz zobaczyć zalecenia dotyczące 21 lub 30-dniowych postów online, ale są one bardzo niebezpieczne, jeśli nie są pod bezpośrednią kontrolą lekarską. Jeśli zdecydujesz się pościć, rób to tylko przez trzy lub cztery dni przed wydarzeniem, na które się przygotowujesz. Poza tym, będziesz tak zmęczony i oszołomiony, że możesz skrzywdzić siebie lub innych, którzy zajmują się twoim codziennym życiem.[12]
 4. 4
  Szybko podczas bezstresowego odcinka dni. Jeśli masz duży termin nadejścia w pracy lub wybierasz się na wycieczkę, nie powinieneś pościć. Efekty uboczne będą utrudniać koncentrację, a skończysz na złej pracy lub niebezpieczeństwie za kierownicą samochodu.
  • Nie staraj się ćwiczyć podczas postu, ponieważ nie masz nadmiarowych kalorii do spalenia. To tylko sprawi, że poczujesz się okropnie! Idealnie, powinieneś mieć bezstresowy, niskoenergetyczny odcinek dni, w którym możesz położyć.
 5. 5
  Przerwij swój post przed wydarzeniem, na które się przygotowujesz. Chcesz wyglądać wspaniale tego dnia, nie mdłości, zmęczenia i zawrotów głowy! Nie spiesz się z powrotem do tłustych potraw, ponieważ mogą powodować problemy trawienne po poście. Zamiast tego spożywaj zdrowe, niskotłuszczowe pokarmy, takie jak owoce i warzywa, abyś mógł wrócić na swój wielki dzień.

Community Q & A

Szukaj
Dodaj nowe pytanie
 • Pytanie
  Czy picie dużej ilości wody jest szybkim sposobem na zrzucenie wagi?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Nie, ale jest to słuszne. Jeśli pijesz od 3 do 4 litrów wody dziennie, nie tylko redukujesz ilość kalorii, które dostajesz do organizmu, ale także utrzymujesz ciało dobrze nawodnione i przyspieszasz metabolizm. Spowoduje to trwałą utratę wagi.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 6 Przydatne 56
 • Pytanie
  Ile miesięcy zajmie mi schudnięcie, jeśli nie będę ćwiczył, ale piję dużo wody?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Ciężko jest stracić znaczną wagę bez włączania ćwiczeń do rutyny. Woda pitna jest świetna, ale niezbędna jest także zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 5 Pomocne 34
 • Pytanie
  Jak mogę schudnąć w jeden dzień?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Nie możesz stracić prawdziwej wagi w jeden dzień. Utrata wagi jest procesem długotrwałym.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 4 Przydatne 25
 • Pytanie
  Picie wody i spożywanie mniejszej ilości jedzenia w ciągu jednego dnia może zmniejszyć ilość tłuszczu z brzucha, prawda?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 8 Przydatne 37
 • Pytanie
  Czy woda pitna bez codziennego jedzenia pomaga spalać tłuszcz?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak, spalisz tłuszcz. Ale kiedy znowu zjesz, twoje ciało będzie gromadziło z powrotem kalorie i tłuszcze, których nie jadałeś w tych dniach, a to może spowodować, że przytyjesz.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 13 Pomocne 49
 • Pytanie
  Czy woda pitna pomoże mi stracić tłuszcz w żołądku?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak, ponieważ pomaga szybciej trawić jedzenie i zamieniać je w energię. Jest to również dobre dla twojego metabolizmu.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 7 Przydatne 22
 • Pytanie
  Czy mogę zredukować tłuszcz z biodra w 5 minut przez wodę pitną?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Nie można zredukować tłuszczu z biodra w 5 minut przez wodę pitną.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie pomocne 26 Pomocne 59
 • Pytanie
  Czy mogę wypić 15 lub więcej szklanek wody i utrzymać nawyki żywieniowe, aby schudnąć?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Woda pomaga schudnąć w miarę upływu czasu, a tempo może zostać przekroczone w tempie, w jakim organizm otrzymuje kalorie.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 6 Pomocne 19
 • Pytanie
  Czy gorąca woda może zmniejszyć tłuszcz w żołądku?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Niezupełnie, ale ciepła woda sprawi, że poczujesz się pełniejszy niż zimna woda, co doprowadzi cię do mniejszej ilości jedzenia.Zimna woda jednak przyspiesza metabolizm, ponieważ organizm pracuje ciężej, aby utrzymać ciepło, co może być również pomocne.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 8 Pomocne 14
 • Pytanie
  Czy picie gorącej wody po jedzeniu pomoże mi schudnąć?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Nie, wskazane jest zajęcie się czymś po zjedzeniu lub picie wody przed jedzeniem, abyś mógł jeść mniej.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie pomocne 1 Przydatne 4
Pokaż więcej odpowiedzi
Pytania bez odpowiedzi
 • W przybliżeniu, ile wagi mogę stracić z tego procesu w ciągu kilku dni?
  Odpowiedz na to pytanie Oznacz jako ... Oznacz jako ...
 • Ile dni zajmie zmniejszenie tłuszczu przy wypiciu dużej ilości wody i ćwiczeń?
  Odpowiedz na to pytanie Oznacz jako ... Oznacz jako ...
 • Czy to jest w porządku, aby dodać calamnsi do mojej wody?
  Odpowiedz na to pytanie Oznacz jako ... Oznacz jako ...
 • Jak mogę stracić tłuszcz w górnej części ciała?
  Odpowiedz na to pytanie Oznacz jako ... Oznacz jako ...
 • Ile czasu zajmie zmniejszenie tłuszczu z brzucha przez wodę pitną z sokiem z cytryny?
  Odpowiedz na to pytanie Oznacz jako ... Oznacz jako ...
Pokaż więcej pytań bez odpowiedzi
Zadać pytanie
Pozostało 200 znaków
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać wiadomość, gdy to pytanie zostanie odebrane.
Zatwierdź
 • Już odpowiedział
 • To nie jest pytanie
 • Złe pytanie
 • Inny

  Czego można realistycznie oczekiwać?

  • Na początku możesz stracić dużą wagę, pijąc więcej wody, ale utrata jednego do dwóch funtów tygodniowo jest bardziej realistyczną utratą wagi.[13]
  • Prawdopodobnie utracisz także wagę w obszarach innych niż brzuch, takich jak ramiona, uda i biodra.
  • Picie większej ilości wody to świetny początek, ale prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić inne zmiany, aby schudnąć, takie jak liczenie kalorii i więcej ćwiczeń.
  • Utrata znacznej ilości ciężaru może trochę potrwać. Staraj się być cierpliwy podczas dokonywania pozytywnych zmian w swojej diecie i stylu życia.

  Ostrzeżenia

  • Uważaj, aby się nie nawodnić! Dorosły człowiek, którego serce, nerki i przysadka mózgowa funkcjonują prawidłowo, musiałby pić więcej niż dwa galony wody dziennie, aby wywołać zatrucie wody. Ten stan jest najczęstszy u osób, u których czynność nerek jest zaburzona i może wystąpić, gdy lekarze, pielęgniarki lub inni pracownicy służby zdrowia przyjmują większe ilości płynów i leków wytwarzających wodę niż ciało osoby może wydalać.[14]

  Źródła i cytaty

  1. ↑ http://www.webmd.com/diet/water-for-weight-loss-diet?page=1
  2. ↑ http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/water/art-20044256
  3. ↑ http://health.usnews.com/health-news/blogs/eat-run/2012/08/02/eat-your-calories-dont-drink-them
  4. ↑ http://www.webmd.com/parenting/features/healthy-beverages
  5. ↑ http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/calories/faq-20058100
  6. ↑ http://www.webmd.com/diet/water-for-weight-loss-diet?page=2
  7. ↑ http://www.webmd.com/diet/obesity/overcoming-overeating
  8. ↑ http://www.webmd.com/diet/20040105/drinking-water-may-speed-weight-loss
  9. ↑ http://www.webmd.com/diet/fasting
  10. ↑ http://www.webmd.com/diet/fasting
  11. ↑ http://www.scientificamerican.com/article/how-long-can-a-person-sur/
  12. ↑ http://www.gq.com/life/fitness/201311/six-day-water-fast-diet
  13. ↑ http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/in-depth/weight-loss/art-20047752
  14. ↑ http://www.healthline.com/galecontent/overhydration
  Pokaż więcej ... (11)
  4.7
  Średnia ocena: 20
  5
  14
  4
  1
  3
  3
  2
  3
  1
  0