Dieta niskowęglowodanowa dla początkujących - najlepszy przewodnik - dietetyczny lekarz

4. Końcówki i prowadniki o niskiej zawartości węglowodorów

Aby niski carb był naprawdę prosty i przyjemny, wymaga kilku nowych umiejętności. Na przykład, jak gotować śniadania o niskiej zawartości węglowodanów, które kochasz? Jak jeść więcej tłuszczu? I o czym warto pamiętać, jedząc posiłki?

Oto wszystkie potrzebne przewodniki.

Śniadanie

Śniadanie to świetny czas na zjedzenie niskowęglowodanów. Kto nie lubi bekonu i jajek? W mało prawdopodobnym przypadku, gdy odpowiedziałeś "ja", są nawet świetne opcje bez jaj.

Inną mocną opcją jest po prostu wypić filiżankę kawy, ponieważ wielu ludzi jest mniej głodnych na diecie niskowęglowodanowej i wysokotłuszczowej i wcale nie potrzebuje śniadania. To potencjalnie oszczędza mnóstwo czasu.

Istnieje wiele innych opcji - zarówno smacznych, jak i szybkich

Posiłki

Co jest na obiad i kolację? Można na przykład podawać mięso, ryby lub dania z kurczaka z warzywami i bogaty sos pełnotłusty. Istnieje milion alternatyw.

Sprawdź ten przewodnik, aby nauczyć się gotować niesamowite posiłki o niskiej zawartości węglowodanów

Zamiast ziemniaków, makaronu i ryżu

Kto potrzebuje krochmalonych stron, skoro zamiast tego możesz mieć zacieru z kalafiora lub ryż kalafiorowy? Nie wspominając o smażonej na maśle zielonej kapuście, mniam!

W skrócie, istnieje wiele świetnych alternatyw dla niskowęglowodanowej żywności bogatej w węglowodany, które są smaczniejsze i zdrowsze

Jedzenie poza domem

Bardzo niskie spożycie węglowodanów jest możliwe nawet po wyjściu z domu, na przykład w restauracjach. Po prostu unikajcie skrobiowych pokarmów i proście o dodatkowy tłuszcz naturalny (np. Oliwa z oliwek lub masło).

Ten poradnik pomoże ci w poradach dotyczących fast food, innych restauracji, bufetów i kiedy jesz w domu przyjaciela

Przekąski

Prawdopodobnie nie potrzebujesz tak dużo przekąszenia na niskiej zawartości węglowodanów, ponieważ będziesz czuć się dłużej zadowolony.

Jeśli jednak chcesz czegoś od razu, możesz mieć ser, orzechy, wędliny, a nawet jajko. Istnieje wiele niesamowitych opcji

Chleb

Czy trudno ci żyć bez chleba?

Istnieją dobre i złe opcje niskowęglowodanowe. Spoiler: prawdopodobnie będziesz chciał trzymać się z daleka od "niskowęglowodanowego" chleba ze sklepu spożywczego! Oto dlaczego i co należy zrobić

Jak jeść więcej tłuszczu

Tłuszcz wypełnia i niesamowity wzmacniacz smaku. Ale jak masz wystarczająco dużo w swojej diecie? A ile tłuszczu powinno się naprawdę jeść? Podpowiedź: wystarczająco, aby czuć się usatysfakcjonowanym i nie głodnym.

Dowiedz się wszystkiego w tym przewodniku

Unikaj fast-foodów o niskiej zawartości węglowodanów

Wiele osób spożywających dietę niskowęglowodanową może zostać uwiedzionych przez twórczo sprzedawane produkty o niskiej zawartości węglowodanów - ciasta, ciastka, cukierki, czekoladę, makarony, pieczywo, lody i inne produkty zastępcze.

Niestety rzadko to kończy się dobrze, zwłaszcza w przypadku utraty wagi. Produkty te są zwykle fast foodami i często są dużo wyższe w węglowodanach, niż sugerują ich etykiety. Najlepiej unikać. Ucz się więcej

Jak zrobić tanie low carb

Niski poziom węglowodanów nie musi być drogi. W tym przewodniku dowiesz się, jak zrobić to super tanie.

Przy odrobinie planowania i przygotowania możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy

Oszukiwanie przy niskiej zawartości węglowodorów

Czy dobrze jest czasami oszukiwać dietę niskobrzańską? To zależy. I warto zastanowić się, co jest dla ciebie dobre. Ucz się więcej

Więcej przewodników

Czy chcesz więcej przewodników o niskiej zawartości węglowodanów? Mamy więcej przewodników o niskiej zawartości węglowodanów!