O twojej prywatności na tej stronie

Witamy! Aby zapewnić najlepsze treści na naszych stronach i aplikacjach, partnerzy Meredith współpracują z zewnętrznymi reklamodawcami, aby wyświetlać reklamy cyfrowe, w tym spersonalizowane reklamy cyfrowe. Ci reklamodawcy korzystają z technologii śledzenia w celu zbierania informacji o Twojej aktywności na naszych stronach i aplikacjach oraz w Internecie i innych aplikacjach i urządzeniach.

Zawsze masz możliwość korzystania z naszych witryn bez spersonalizowanych reklam opartych na działaniach związanych z przeglądaniem Internetu, odwiedzając stronę wyboru klienta DAA, stronę NAI i / lub stronę internetową UE dotyczącą wyboru, z każdej przeglądarki lub urządzenia. Aby uniknąć spersonalizowanej reklamy opartej na aktywności w aplikacjach mobilnych, możesz zainstalować aplikację AppChoices DAA tutaj. Możesz znaleźć o wiele więcej informacji na temat swoich wyborów prywatności w naszej polityce prywatności. Nawet jeśli zdecydujesz się nie śledzić aktywności stron trzecich w poszukiwaniu usług reklamowych, nadal będziesz widzieć niespersonalizowane reklamy w naszej witrynie.

Klikając przycisk Kontynuuj poniżej i korzystając z naszych witryn lub aplikacji, zgadzasz się, że my i nasi zewnętrzni reklamodawcy możemy:

  • przenieść swoje dane osobowe do Stanów Zjednoczonych lub innych krajów, oraz
  • przetwarzanie danych osobowych w celu obsługi spersonalizowanych reklam, z zastrzeżeniem wyborów opisanych powyżej oraz w naszej polityce prywatności.

Żądania podmiotu danych UE

O twojej prywatności na tej stronie

© Miroslav Beneda - Fotolia.com

Wiek dziecka Średni przyrost wagi
0-4 miesiące 5,5 - 8,5 uncji na tydzień
4-6 miesięcy 3,25 - 4,5 uncji na tydzień
6-12 miesięcy 1,75 - 2,75 uncji na tydzień ‡
[kliknij tutaj, aby zobaczyć tabele w jednostkach metrycznych] † Dozwolone jest dla niektórych dzieci uzyskanie 4-5 uncji tygodniowo. ‡ Średnie karmione piersią dziecko podwaja masę urodzeniową o 3-4 miesiące. Po roku typowe dziecko karmione piersią waży około 2-3% masy urodzeniowej.

Połącz się z lokalnym dostawcą do
otrzymasz DARMOWĄ
Swiss Breast Pump, Ardo Calypso poprzez ubezpieczenie.
Podziękowania dla Ardo za wspieranie KellyMom.

Źródła:

  1. Światowa Organizacja Zdrowia (Child Health Standards, 2006). Dostępne na stronie: http://www.who.int/childgrowth/en/. Aby obliczyć średni przyrost masy ciała, wykorzystaliśmy wykresy percentyla masy w okresie narodzin - 5 lat. Zasięg to połączenie chłopców i dziewcząt od 5% do 95%, zaokrąglone do najbliższego kwartału.
Wiek dziecka Śr. Zwiększenie długości Śr. Zwiększenie obwodu głowy
0-6 miesięcy 1 cal na miesiąc 1/2 cala na miesiąc
6-12 miesięcy † 1/2 cala na miesiąc 1/4 cala na miesiąc
[kliknij tutaj, aby zobaczyć tabele w jednostkach metrycznych] † Po roku typowe dziecko karmione piersią zwiększy długość porodu o 50%, a obwód głowy o 33%.

Źródło: Mohrbacher N. Odpowiedzi na karmienie piersią są proste, Amarillo Texas: Hale Publishing, L.P., 2010, str. 213.

Zobacz także kalkulatory wzrostu niemowląt i wykresy wzrostu dziecka karmione piersią @

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy ocenie przyrostu masy ciała

Utrata masy ciała w ciągu 5-7% w ciągu pierwszych 3-4 dni po urodzeniu jest normalna. Utrata masy ciała wynosząca 10% jest czasami uważana za normę, ale ta utrata wagi jest oznaką, że należy ocenić karmienie piersią. Dobrym pomysłem jest rutynowa kontrola masy ciała w ciągu 5 dni (dziecko powinno raczej zyskiwać, a nie tracić na wadze do 5 dnia), aby wszelkie problemy z rozwojem mogły zostać wcześnie wykryte i usunięte.

Dziecko powinno odzyskać masę urodzeniową przez 10 dni do 2 tygodni. Jeśli Twoje dziecko straciło dużą wagę we wczesnych dniach lub jeśli Twoje dziecko jest chore lub przedwczesne, może to potrwać dłużej, aby odzyskać wagę urodzeniową. Jeśli dziecko nie odzyska masy urodzeniowej o dwa tygodnie, jest to znak, że należy ocenić karmienie piersią.

Zawsze obliczaj przyrost masy ciała z najniższy punkt, a nie od masy urodzeniowej dziecka.

Dziecko musi być ważone na ta sama skala z tyle samo ubrań (najlepiej nagi) za każdym razem, aby uzyskać dokładny obraz przyrostu masy ciała. Różne skale mogą dawać bardzo różne odczyty (osobiście widziałem różnicę funta w dwóch różnych skalach); odzież lub pieluszki mogą różnić się masą i wyrzucać cyfry. Skalę należy wyzerować przed ważeniem, a dziecko należy wyśrodkować na szalce wagi. Wykonanie drugiego pomiaru nigdy nie jest złym pomysłem (powinno być blisko pierwszego), a następnie użyć średniej z dwóch pomiarów. Jeśli Twoje dziecko jest bardzo aktywne lub zestresowane, nie oczekuj dokładnego pomiaru. Niemowlęta rozwijają się raczej w zastrzyk niż w równomiernym tempie - aby uniknąć zbędnego niepokoju, zazwyczaj lepiej jest ważyć dziecko nie częściej niż raz w tygodniu.

Dodatkowe informacje i referencje

@

@ inne strony internetowe

  • Spójrz na dziecko, a nie na skalę Dr Jay Gordon i Cheryl Taylor White
  • Jaką wagę powinienem oczekiwać, aby moje dziecko karmiące piersią zyskało? autor: William Sears, MD
  • Zdrowa i drobna przez Joyce Schaal, od Nowe początki, Vol. 15 nr 1, styczeń-luty 1998 r., Str. 8-10.
  • Artykuły na temat wagi z Nowe początki
  • Niepowodzenia w rozwoju przez dr Stephen Kemp i dr Neslihan Güngör z witryny emedicine.com
  • Oświadczenie Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej o znaczeniu karmienia piersią
  • Mohrbacher N. Odpowiedzi na karmienie piersią są proste. Amarillo, Texas: Hale Publishing, 2010: str. 203-213.
4.3
Średnia ocena: 38
5
13
4
5
3
1
2
1
1
1