Herbata Matcha do odchudzania

Jedna z ulubionych światów herbaty matcha to zielona herbata z zielonego kamienia i tradycyjna podstawa w Japonii. Teraz robi się w Stanach Zjednoczonych, a kawiarnie i bary z sokami w całym kraju nie tylko go niosą, ale też pochwalają. Jest sprzedawany pod kątem utraty wagi i innych korzyści zdrowotnych, ale jest zbyt wcześnie, aby wiedzieć, czy jednoznacznie zwiększa utratę wagi. Większość dostępnych danych opiera się na badaniach na myszach, które mogą nie być tłumaczone na ludzi. Mimo to, matcha to wyjątkowy, bogaty w przeciwutleniacze i promujący zdrowie napój, który możesz chcieć włączyć do swojego planu odchudzania.

Wideo dnia

Zarówno roślina matcha, jak i zwykła zielona herbata pochodzą z rośliny Camellia sinensis - podobnie jak wszystkie inne zielone herbaty - więc możesz się zastanawiać, jaka jest różnica między tymi dwoma. Kluczem do korzyści matcha jest przetwarzanie; gdy liście wyschną, są drobno zmielone za pomocą młynów kamiennych, co powoduje powstanie drobnego proszku.

Tak więc napój matcha, który kupujesz w lokalnej kawiarni, zawiera 100 procent liści herbaty, co różni się od zwykłej zielonej herbaty, w której liście są zanurzone w wodzie, a składniki odżywcze pochodzą z tego, co wypłukuje się do płynu. Ponieważ spożywasz liść w pełnej postaci, gdy pijesz matcha, dostajesz bardziej skoncentrowane źródło składników odżywczych z rośliny i być może dodatkowe składniki odżywcze, które nie są rozpuszczalne w wodzie.

Główny przeciwutleniacz w zielonej herbacie - EGCG - jest powiązany z potencjalnymi korzyściami z utraty wagi, a matcha ma więcej niż zwykła zielona herbata. Stężenie EGCG z picia matcha jest trzykrotnie wyższe niż w przypadku zwykłej zielonej herbaty, wynika z analizy "Journal of Chromatography" z września 2003 r.

EGCG w matcha może zwiększyć twój metabolizm podczas ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, zwiększając tym samym utratę wagi, sugeruje małe badanie. Średnio ekstrakt z zielonej herbaty zwiększył spalanie tłuszczu przez uczestników o 17 procent, gdy ćwiczyli na rowerze przez 30 minut. To badanie miało tylko 12 osób, więc potrzeba więcej badań, używając większej próbki i rzeczywistej parzonej herbaty zamiast ekstraktu. Dobrą wiadomością jest to, że ilość EGCG użytego w badaniu można znaleźć w filiżance lub dwóch z herbatą matcha, na podstawie badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition w marcu 2008 roku.

Bogate związki polifenoli znajdujące się w matcha i innych pokarmach roślinnych w diecie pomagają zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, osteoporoza i rak; pomagają również zachować zdrowie mózgu w miarę starzenia się. Polifenole roślinne są często cytowane ze względu na ich rolę w zdrowiu serca; walczą z twardnieniem tętnic, znanym medycznie jako "miażdżyca", według przeglądu opublikowanego w czasopiśmie Oxidative Medicine and Cullular Longevity w listopadzie 2009 roku. Miażdżyca powoduje zwężenie tętnic i zatkanie, co może spowodować atak serca lub udar. Innym sposobem, w jaki polifenole mogą chronić twoje serce, jest zwiększenie poziomu cholesterolu, redukcja stanu zapalnego i poprawa krążenia w tętnicach, zapobiegając krzepnięciu krwi.

Skorzystaj z korzyści zdrowotnych matchy, zastępując poranną filiżankę Joe tą zdrową herbatą. Aby włączyć go do planu odchudzania, pić herbatę matcha między posiłkami. Popijanie herbaty z przekąskami może pomóc w utrzymaniu apetytu w ryzach podczas stosowania diety o obniżonej kaloryczności. EGCG stymuluje hormony, które pomagają czuć się pełnym, zgodnie z eksperymentem Journal of Clinical Biochemistry and Nutrition opublikowanym we wrześniu 2015 roku. Aby zwiększyć swoją zdolność spalania tłuszczu podczas treningów, wypij filiżankę matcha na 30 minut przed treningiem. Aby uzyskać optymalną utratę wagi, konieczne jest połączenie pożywnej diety o obniżonej kaloryczności z regularnymi ćwiczeniami.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.8
Średnia ocena: 29
5
12
4
3
3
1
2
1
1
1