Jak stracić cale z talii szybko, przez noc: najlepsze ćwiczenia, dieta

Wszyscy pragniemy talii, która jest atrakcyjna i bez flab. Łatwiej jest zdobyć kilka centymetrów tłuszczu na talii, niż ją zrzucić. Wiele osób próbuje zredukować flab w talii za pomocą programów odżywiania awaryjnego i podejmując przełomowy i uciążliwy reżim ćwiczeń. Fad diety mogą skutecznie redukować linię talii bardzo szybko, ale na dłuższą metę jest ona szkodliwa dla organizmu.

Podobnie, forsowne ćwiczenia mogą czasami uszkodzić twoje stawy.

Podciśnienie pozwala szybko zmniejszyć rozmiar

Technika Vacuum Pose może pomóc rzucić te dodatkowe funty z okolicy talii i bioder. Nie musisz iść na dietę lub poddawać się tym męczącym ćwiczeniom.

 1. Ssać (wsuwać) obszar brzucha pod pępkiem tak bardzo, jak to możliwe.
 2. Upewnij się, że nie wysysasz górnej części brzucha.
 3. Utrzymuj tę pozycję przez 15 do 60 sekund. Im dłużej pozostaniesz wciśnięty, tym lepiej. Ta pozycja pomaga wzmocnić mięśnie brzucha, co z kolei pomaga zmniejszyć obwód talii.
 4. Odpocznij przez około 15 do 60 sekund i powtarzaj pozę przez około pięć do dziesięciu minut każdego dnia.

The Vacuum Pose może pomóc Ci stracić nawet dwa cale talii w ciągu miesiąca. Oczywiście może to nie dotyczyć wszystkich, ale nie ma nic złego w wypróbowaniu go.

Jak stracić cale z talii szybko / na noc

 • Nie ma prostej techniki szybkiej redukcji talii. The Vacuum Pose z odpowiednią dietą może pokazać pożądane rezultaty w ciągu czterech tygodni.
 • Upewnij się, że Twoja dieta jest bogata w świeże owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne.
 • Unikaj wyrafinowanych potraw. Unikaj tłustych i tłustych potraw. Dieta wegetariańska jest uważana za bardzo pomocną w zmniejszaniu otyłości tulejowej.

Najlepsze ćwiczenia, aby stracić cale poza talią

Chociaż podciśnienie jest uważane za najprostszy i najskuteczniejszy sposób zmniejszenia obwodu talii, istnieje kilka innych pozycji jogi, które mogą być korzystne. Uprawianie jogi jest przydatne w zmniejszaniu masy ciała, a także w tonizowaniu ciała fizycznie i psychicznie.
Pozycje jogi, które mogą pomóc w pozbyciu się talii, obejmują: Bhujangasana (Cobra Pose) i Virbhdraasana (Warrior Pose). Obie te postawy powodują głębokie przyciąganie mięśni brzucha i pomagają w znacznym zmniejszeniu rozmiaru talii.

Pozycja Bhujangasana: Jest również nazywany Cobra Pose, ponieważ akcja jest bardzo podobna do sposobu, w jaki Cobra unosi swoje ciało.

 1. Połóż się na płaskiej powierzchni, opierając brzuch na podłodze.
 2. Oprzyj głowę na złożonych rękach.
 3. Lekko podnieś głowę i spójrz w górę.
 4. Powoli, wyciągnij ręce z powrotem z dłońmi spoczywającymi na płaskiej powierzchni.
 5. Teraz powoli podnieś głowę do tyłu.
 6. Przenieś brzuch do tyłu, z rękami stojącymi prostopadle do podłogi.
 7. Teraz rozluźnij dolną część pleców, tak aby ramiona udźwignęły ciężar ciała.
 8. Delikatnie wróć do pozycji wyjściowej, gdy opuszczasz bagażnik.

Poza jogą i stawianiem podciśnienia regularne treningi sercowo-naczyniowe pomagają zmniejszyć wagę ciała, a także talię. Szybkie marszowanie, bieganie lub jazda na rowerze przez 30 minut dziennie zapewnia dopasowanie i utrzymuje mięśnie. Te proste ćwiczenia utrzymują twoje mięśnie brzucha mocno i spalają tłuszcz wokół linii talii.

Jak stracić cale z talii szybko, przez noc: najlepsze ćwiczenia, dieta

Zatwierdzony czytnik

Jak zmniejszyć rozmiar talii

Trzy metody: jedzenie odpowiednich potraw Dobór odpowiednich ćwiczeń Sporządzanie zmian stylu życia Pytania i odpowiedzi dotyczące społeczności

Tłuszcz z brzucha może być szczególnie niebezpieczny, więc zmniejszenie rozmiaru talii wiąże się z lepszym zdrowiem, a nie tylko lepszym wyglądem. Średni rozmiar talii zwiększył się o siedem cali od lat 50. XX w., Więc jeśli chcesz przyciąć swój obwód w talii, nie jesteś sam. Na szczęście istnieją sposoby, że kobiety i mężczyźni mogą zmniejszyć obwód talii.

Kroki

1
Jedzenie odpowiednich posiłków

 1. 1
  Zmniejsz kalorie. Jest to dość oczywiste, ale jeśli chcesz zmniejszyć obwód talii, musisz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Utrata masy ciała jest oczywistym równaniem: musisz spalić więcej, niż przyjmujesz, i wypalić mniej kalorii niż myśli wiele osób.
  • Aby utracić jeden funt, potrzebny jest deficyt kaloryczny 3500. Wiele badań wykazało, że jeśli prowadzisz dziennik żywności, w którym podajesz, co jesz każdego dnia, wraz z ilością spożytych kalorii, będziesz bardziej skłonny jeść mniej.
  • Użyj internetowych liczników kalorii, aby obliczyć liczbę kalorii we wszystkim, co jesz. Zwróć szczególną uwagę na przyprawy, takie jak sos sałatkowy, które mogą zawierać więcej kalorii niż myślisz. Nawet spożywanie 100 mniej kalorii dziennie będzie miało wpływ na upływ czasu [1].
  • Bieganie to świetny sposób na spalanie kalorii. Staraj się pracować przez 30 minut przynajmniej trzy razy w tygodniu. Możesz na przemian chodzić i biegać, aż będziesz silniejszy. [2] Jeśli możesz pobiegać 20 mil na tydzień, możesz stracić dużo tłuszczu z brzucha w ciągu 6 miesięcy. [3]
 2. 2
  Zjedz więcej białka i błonnika. Będziesz jeść mniej, jedząc posiłki bogate w białko, ponieważ sprawiają, że czujesz się pełniejszy. Powinieneś upewnić się, że jesz przede wszystkim śniadanie wysokobiałkowe. Nie opuszczaj śniadania. Jeśli zmienisz dietę wysokobiałkową, możesz zwiększyć wskaźnik utraty wagi o 25 procent.
  • Pamiętaj, że 80 procent utraty wagi (w tym w okolicy talii) musi pochodzić z diety, a nie z ćwiczeń fizycznych. [4]
  • Jajka, tuńczyk, warzywa, sałatki, migdały, jabłka i chude mięso to dobry wybór. Jeśli masz trudności z posprzątaniem diety, pamiętaj, że posiadanie talii powyżej 34,5 cala oznacza większe ryzyko wystąpienia szeregu dolegliwości, w tym chorób serca, cukrzycy i wysokiego ciśnienia krwi. I po prostu nie zmniejszysz swojej talii radykalnie bez przyzwoitej diety. [5]
  • Spróbuj ograniczyć ilość spożywanego mleka. Pokarmy, które powinieneś uzupełnić dietą, obejmują bez skóry kurczaka, brązowy ryż i brokuły. Te są dobre dla talii.
  • Jeśli możesz to zrobić, spróbuj zjeść co najmniej jedną trzecią ogólnej surowej diety.
 3. 3
  Unikaj skrobi i cukru. Problem ze skrobią i cukrem polega na tym, że podnoszą poziom produkcji insuliny. Ten hormon wiąże się z większym obwodem talii. Więc musisz wykorzenić skrobię i cukier z diety. Unikaj rafinowanych węglowodanów (pokarmy z białej mąki nie pomogą ci w talii).
  • Należy pamiętać, że produkty o wysokiej zawartości cukru mogą przyczyniać się do rozrostu brzucha, a niektóre z nich są pokarmami, które można uznać za zdrowe, takimi jak fasola, ziemniaki i banany.
  • Innym problemem związanym z cukrem i skrobią jest to, że otrzymasz dużo kalorii i mniejszą satysfakcję. Są to w zasadzie puste kalorie o niewielkiej wartości odżywczej. Przykłady obejmują pączki, frytki i biały chleb.
  • Spójrz na etykiety i wyrzuć fruktozę z diety. Fruktoza sprawia, że ​​znacznie trudniej jest schudnąć. Występuje w wielu przetworzonych produktach spożywczych i napojach, dlatego należy ograniczyć spożycie do mniej niż 15 gramów dziennie. Niektóre pokarmy, które są uważane za zdrowe, ale zawierają dużo fruktozy, mogą zawierać zwiększoną wodę, jogurt i niektóre pokarmy oznaczone jako pokarmy dietetyczne.
 4. 4
  Nie pij napojów gazowanych. Nawet jeśli gazowany napój, do którego zwykle sięgasz, jest wersją dietetyczną, może to być problematyczne dla rozmiaru Twojej talii.
  • Napoje gazowane zwiększają ilość gazu w układzie jelitowym. Ponadto niektóre napoje dietetyczne zawierają substancje słodzące, z którymi organizm ma problemy z rozpadem. Obie te rzeczy przyczyniają się do większego obwodu talii.
  • Zamiast tego pij wodę (musisz pić wodę przez cały dzień, ponieważ zwiększy to również twój metabolizm). I spróbuj pić herbatę miętową. Jeśli musisz pić alkohol, czerwone wino z umiarem jest lepszym wyborem niż piwo.
  • Kolejnym powodem do picia większej ilości wody jest to, że ludzie często mylą odwodnienie z powodu głodu. Jeśli więc poczujesz głód, zamiast tego spróbuj przelać butelkę wody. [6]
 5. 5
  Spróbuj jeść olej kokosowy. Istnieje wiele powodów, aby jeść olej kokosowy. Jednym z nich jest to, że spala tłuszcz brzuszny, a także poprawia metabolizm.
  • Olej kokosowy zawiera kwas, który sprawia, że ​​ciało czuje się bardziej pełne. Badania wykazały, że ludzie spożywają mniej kalorii, kiedy codziennie spożywają olej kokosowy. Olej kokosowy bardzo szybko metabolizuje w organizmie. [7]
  • Niektóre badania wykazały, że olej kokosowy zmniejsza rozmiar talii i tłuszczu z brzucha. [8]
Wynik
0 / 0

Metoda 1. Quiz

Wiesz już, że musisz zmniejszyć spożycie kalorii, aby schudnąć, ale czy wiesz, jakie pokarmy powinieneś jeść, aby zmniejszyć obwód talii?

Poprawny! Posiłki wysokobiałkowe sprawiają, że czujesz się pełniejszy przez dłuższy czas, więc możesz jeść mniej ogólnie. Produkty bogate w błonnik, takie jak brązowy ryż i warzywa, mają ten sam efekt. Dodatkowo możesz włączyć olej kokosowy do swojej diety - szybko metabolizuje się w twoim systemie i może zmniejszyć rozmiar talii i tłuszczu z brzucha. Czytaj dalej, aby uzyskać kolejne pytanie z quizu.

Nie! Napoje gazowane i inne napoje gazowane - nawet jeśli są dietą - mogą zwiększyć ilość gazu w twoim brzuchu. Woda jest lepszym wyborem, ponieważ utrzymuje nawodnienie i wiele osób myli objawy odwodnienia z powodu głodu, co może prowadzić do przejadania się. Wybierz inną odpowiedź!

Nie dokładnie. Biały chleb zazwyczaj składa się z rafinowanych węglowodanów, które są pełne skrobi, które zamieniają się w cukier.Skrobie i cukry podnoszą poziom produkcji insuliny, a hormon ten jest bezpośrednio związany z większą talią. Wybierz inną odpowiedź!

2
Wykonując właściwe ćwiczenia

 1. 1
  Spróbuj obrócić talii i loki. Upewnij się, że ćwiczenia, które wybierzesz, celują w talię. Unikaj robienia tego w starym stylu. Może uszkodzić kręgosłup.
  • Stań z drągiem między ramionami. Trzymaj plecy proste, a stopy rozstawione. Obróć talię z boku na bok, patrząc prosto. Zobacz, ile obrotów możesz wykonać. Spróbuj wykonać aż 50 obrotów.
  • Zamiast chrupania spróbuj curl. Połóż się na plecach. Twoje ręce powinny być opuszczone. Wsuń je pod plecy. Zegnij kolana i unieś głowę i ramiona - ale tylko odrobinę.
 2. 2
  Spróbuj obręcz. Jeśli znudzi Ci się typowymi ćwiczeniami, dlaczego nie kupisz hula-hoop? Jeśli obrócisz się przez kilka minut dziennie, skończysz z mniejszą talią. [9]
  • Stwierdzono, że nawet hula-hooping przez 10 minut dziennie zmniejsza obwód talii! Możesz także spalić 100 kalorii dziennie, z kilkoma minutami codziennego hula-hoopingu. [10]
  • Aby lepiej się obrócić, trzymaj plecy wyprostowane, zakładaj obręcz na plecy, gdy zaczniesz hoopować, i staraj się nie obracać zbytnio bioder. Połóż prawą stopę nieco w lewo. Obróć obręcz w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a następnie przesuń biodra z przodu na tył, aby utrzymać ruch obręczy. Musisz trzymać rdzeń zaangażowany, dzięki czemu obręcz pozostanie nad biodrami.
  • Jedno z badań wykazało, że hoopowanie przez 30 minut, trzy razy w tygodniu trwało 3-6 cali od pasa w ciągu zaledwie jednego miesiąca. [11]
 3. 3
  Dołącz do programu treningowego pilates lub obwodu. Trening obwodowy jest świetnym wyborem do programu ćwiczeń, ponieważ obejmuje elementy treningu siłowego, treningu oporowego i cardio, które pomagają trenować talię. Pilates ma wiele pozycji, które działają na rdzeń.
  • Typowy program treningowy obwodu obejmowałby 4 obwody, które obejmują różne ćwiczenia, które wykonujesz dla około 12-15 powtórzeń około trzy razy, a następnie obracają się.
  • Trening obwodowy często obejmuje takie ćwiczenia jak przysiady, pompki, skoki pionowe, opaski oporowe i używanie lekkich hantli.
  • Pilates będzie tonować talię, ponieważ koncentruje się na pozy, które stworzą silny rdzeń.
 4. 4
  Spróbuj trenować talię. Jeśli ćwiczenie nie jest dla ciebie cięciem, możesz spróbować najnowszego trendu celebrytów: trening talii. Jessica Alba jest jedną z gwiazd, które wypróbowały tę technikę, co pomogła jej odzyskać figurę po urodzeniu dziecka.
  • Zasadniczo trening talii oznacza noszenie gorsetu na co dzień. Kup w talii tresera (lub gorset, lub cincher talii), który ma elastyczne kości, dzięki czemu można oddychać. Nie oczekuj jednak natychmiastowych rezultatów. Trening talii może trwać miesiące, aby być widocznym.
  • Możesz także spróbować kupić wodoszczelny sznur, który nosisz pod ubraniem wokół talii, i dokręcić go, gdy schudniesz. Pomoże ci to zorientować się, kiedy żołądek się rozszerza.
Wynik
0 / 0

Metoda 2. Quiz

Co to jest jedno z najlepszych ćwiczeń, jakie możesz wykonać, aby uciąć talię?

Nie! Tradycyjny chrupnięcie może uszkodzić kręgosłup. Zamiast tego powinieneś spróbować loków i skrętów talii. Możesz także spróbować dołączyć do klasy pilates, która koncentruje się na wytrzymałości rdzenia i będzie tonować talię. Wybierz inną odpowiedź!

Masz rację! Jeśli spędzasz 30 minut dziennie, trzy razy w tygodniu obręcz, możesz zgolić od 3 do 6 cali od talii. Czytaj dalej, aby uzyskać kolejne pytanie z quizu.

3
Wprowadzanie zmian w stylu życia

 1. 1
  Redukować stres. Może cię to zaskoczy, ale stres wiąże się z większym obwodem w talii. To dlatego, że zwiększa hormon kortyzolu, co wiąże się z przyrostem masy ciała wokół brzucha.
  • Innym problemem ze stresem jest to, że powoduje, że wiele osób przejada się lub sięgają po przekąski. Medytacja i joga to techniki, które pomagają zmniejszyć stres.
  • Ludzie czasami zastanawiają się, dlaczego obwód talii jest o wiele trudniejszy do skurczenia niż do ogólnego zmniejszenia masy ciała. Jest tak dlatego, że obwód talii jest powiązany z hormonami kortyzolu i insuliny, a nie tylko dietą. Jeśli to zrozumiesz, uświadomisz sobie, że zmniejszenie stresu może być kluczowym czynnikiem w zmniejszeniu rozmiaru talii. [12]
 2. 2
  Śpij dobrze. Eksperci sugerują, że bezsenność wiąże się z przybieraniu na wadze, szczególnie w okolicach żołądka. Istnieją ku temu powody hormonalne.
  • Powinieneś dążyć do 7-8 godzin snu na noc. Zmniejszy to produkcję hormonów i zmniejszy apetyt. Sen jest związany ze zwiększeniem ludzkiego hormonu wzrostu, który spala tłuszcz i buduje mięśnie.
  • Bezsenność wiąże się z wysokim poziomem stresu, który prowadzi również do produkcji kortyzolu, hormonu związanego z większym obwodem talii.
 3. 3
  Nie pal. Palenie jest nie tylko szkodliwe dla twoich płuc, ale jest również złe dla twojego brzucha. Więc jeśli chcesz zmniejszyć obwód talii, musisz odłożyć papierosy.
  • Badania wykazały, że palenie zwiększa obwód talii.
  • Nigdy nie jest dobrym pomysłem palić, aby schudnąć (jak to się komunał), ale na pewno nie sprawi, że schudniesz w pasie.
Wynik
0 / 0

Metoda 3 Quiz

Prawda czy fałsz: Stres może prowadzić do większego obwodu talii.

Tak, dokładnie! Stres odgrywa dużą rolę w tym, dlaczego wiele osób ma problemy z utratą cali wokół talii. Nie tylko może prowadzić do przejadania się lub objadania się przekąskami, ale także zwiększa poziom kortyzolu, który jest związany z tłuszczem z brzucha. Czytaj dalej, aby uzyskać kolejne pytanie z quizu.

To zaskakujące, ale nie. Wysokie poziomy stresu wiążą się z większymi brzuchami. Oprócz zwiększania poziomu kortyzolu, stres może również prowadzić do bezsenności, co jest szkodliwe dla utraty wagi.Dobre samopoczucie może zmniejszyć wytwarzanie hormonów, zmniejszyć apetyt i zwiększyć hormon wzrostu, który zwalcza tkankę tłuszczową i buduje mięśnie. Spróbuj ponownie...

Community Q & A

Szukaj
Dodaj nowe pytanie
 • Pytanie
  Czy naturalny masło orzechowe jest w porządku, starając się zmniejszyć obwód w talii?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Masło orzechowe jest dobrym źródłem białka, a ponieważ białko pomaga zredukować obwód talii, to znaczy, że jest ono w porządku z umiarem.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie pomocne 3 Pomocne 54
 • Pytanie
  Jak mogę zmniejszyć obwód w talii w ciągu jednego tygodnia?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Możesz zmniejszyć swój obwód w ciągu jednego tygodnia, pijąc dużo wody, wykonując ćwiczenia ab i unikając słonych fast foodów.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie pomocne 29 Przydatne 245
 • Pytanie
  Jak jeść olej kokosowy?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Gotuj, używając go. Co smażone jajka? Odłóż trochę oleju kokosowego zamiast masła lub czegokolwiek, z czego korzystasz.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 15 Pomocne 125
 • Pytanie
  Czy dieta wegetariańska może pomóc mi schudnąć?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak, ale wielu wegetarian zmaga się z jedzeniem zbyt dużej ilości węglowodanów. Skoncentruj się na otrzymywaniu dużej ilości białka, owoców i warzyw, a powinieneś schudnąć.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 14 Pomocne 91
 • Pytanie
  Jaką dietę powinienem zjeść na śniadanie?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Zielona herbata jest dobra dla twojego zdrowia. Możesz mieć białko (jajka, kiełbaski, tofu, orzechy) i owoce na śniadanie, ale unikaj cukru, chleba i innych węglowodanów.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 15 Pomocne 96
 • Pytanie
  Czy trening siłowy i cardio razem przyczynią się do redukcji tkanki tłuszczowej?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak będą. Obie formy ćwiczeń zużywają energię, która jest przechowywana w ciele jako tłuszcz.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 19 Pomocne 106
 • Pytanie
  Jak mogę zmniejszyć moje miłosne uchwyty?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Możesz ćwiczyć spalanie większej ilości kalorii i zdrowszą dietę.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 0 Przydatne 10
 • Pytanie
  Czy mogę zmniejszyć wagę, skacząc?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak, ale tylko jeśli naprawdę skaczesz. Oznacza to wykonywanie skoków, takich jak: skoki żab, skakanie podnośników, skakanka itp. Skakanie jest dobrym źródłem cardio. Będzie najskuteczniejsza, jeśli ćwiczysz przez dłuższy czas lub bardzo intensywnie przez krótszy czas.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie Pomocne 27 Przydatne 137
 • Pytanie
  Jak mogę uniknąć tłuszczu z brzucha?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Ćwiczenia i zdrowa żywność to sposób na zapobieganie pojawianiu się tłuszczu z brzucha. Porzuć wszelkie fast foody. Bądź mobilny tak bardzo, jak to możliwe.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie pomocne 26 Przydatny 127
 • Pytanie
  Ile czasu zajmuje utrata tłuszczu z brzucha?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  To zależy od tego, ile jesz i / lub ćwiczysz.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie pomocne 3 Przydatne 25
Pokaż więcej odpowiedzi
Zadać pytanie
Pozostało 200 znaków
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać wiadomość, gdy to pytanie zostanie odebrane.
Zatwierdź
 • Już odpowiedział
 • To nie jest pytanie
 • Złe pytanie
 • Inny

  Źródła i cytaty

  1. ↑ http://www.med-health.net/How-To-Reduce-Waist-Size.html
  2. ↑ http://www.menshealth.co.uk/lose-weight/burn-fat/waist-reduction-9650
  3. ↑ http://healthyliving.azcentral.com/reduce-waist-size-men-1278.html
  4. ↑ http://fitness.mercola.com/sites/fitness/archive/2012/06/15/interval-exercises-to-burn-belly-fat.aspx
  5. ↑ http://www.mirror.co.uk/lifestyle/health/top-tips-reduce-your-waist-2055609
  6. ↑ http://www.menshealth.co.uk/lose-weight/burn-fat/waist-reduction-9650
  7. ↑ http://livingtraditionally.com/scientific-study-finds-eating-coconut-oil-daily-leads-reduction-waist-size/
  8. ↑ http://www.whydontyoutrythis.com/2015/01/scientists-link-eating-coconut-oil-to-reduction-in-waist-size.html
  9. ↑ http://www.mirror.co.uk/lifestyle/health/top-tips-reduce-your-waist-2055609
  10. ↑ http://slism.com/diet/hula-hoop-exercise.html
  11. ↑ http://watchfit.com/weight-loss/tips/hula-hoop-workout/
  12. ↑ http://www.huffingtonpost.com/dr-jade-teta/weight-loss-tips_b_3980234.html
  Pokaż więcej ... (9)
  4.4
  Średnia ocena: 30
  5
  15
  4
  2
  3
  2
  2
  3
  1
  0