Siedem najbardziej skutecznych pigułek dietetycznych

Jeśli masz trudności z upuszczeniem niechcianych kilogramów, możesz rozważyć inne opcje, takie jak tabletki odchudzające. Podczas gdy niektóre z tych dostępnych bez recepty pigułek zawierają "najlepsze" składniki w promowaniu odchudzania, nie przynoszą one dramatycznych rezultatów. Zaleca się konsultację z lekarzem w celu omówienia bezpieczeństwa i skuteczności tego typu tabletek odchudzających, a także zapoznania się z opcjami dietetycznymi na receptę.

Wideo dnia

Wiele tabletek odchudzających zawiera kofeinę jako pojedynczy składnik lub w postaci ziół, takich jak guarana, yerba mate lub kola nut. Jako środek pobudzający, kofeina zwiększa metabolizm, ale generalnie nie na tyle, aby spowodować znaczną utratę wagi, zgodnie z Office of Dietary Supplements.

Zioła zawierające kofeinę mogą pomóc w utracie wagi poprzez opóźnianie opróżniania żołądka - co oznacza, że ​​dłużej utrzymują swój żołądek - wynika z badań opublikowanych w 2001 roku w Journal of Human Nutrition and Dietetics. Jednak tabletki zawierające kofeinę powodują łagodne, ale niepożądane skutki, takie jak nerwowość lub poważne, takie jak obrzęk mózgu, a stosowanie tego typu tabletek jest odradzane.

Zielona herbata jest również źródłem kofeiny, ale nie jest to jedyny aktywny składnik, który uważa się za pomocny w utracie wagi. Herbata zawiera również katechiny, które są fitochemikaliami, które mogą zwiększać metabolizm. Jednak, chociaż zielona herbata jest źródłem składników odżywczych, które pomagają spalać kalorie, nie pomaga to w utracie wagi, wynika z badań opublikowanych w 2012 roku w The Cochrane Database of Systematic reviews. Badacze tego przeglądu, w którym wzięło udział łącznie 14 badań i 1562 uczestników, doszli do wniosku, że spadek masy ciała spowodowany zieloną herbatą był tak mały, że nie był istotny klinicznie.

Zielone ziarna kawy, które są niepalonymi ziarnami, są również źródłem kofeiny i zawierają duże ilości kwasu chlorogenowego. Wykazano, że ten konkretny kwas zapobiega gromadzeniu się tłuszczu u myszy i ludzi, zgodnie z Biurem Suplementów Diety. Okazuje się, że ekstrakt z zielonej fasoli jest obiecujący pod względem utraty wagi, jednak istnieje niewiele badań na ludziach bez uprzedzeń, zgodnie z badaniem recenzji z 2011 r. Opublikowanym w Gastroenterology Research and Practice. Aby lepiej ocenić, w jaki sposób zielony ekstrakt z ziaren kawy może pomóc w zmniejszeniu masy ciała, konieczne są dodatkowe badania kliniczne.

Biała fasola jest rośliną strączkową pochodzącą z Ameryki Środkowej i Południowej, która zapobiega rozpadowi i wchłanianiu węglowodanów oraz tłumi apetyt. W tabletkach odchudzających roślina strączkowa pojawia się jako Phaseolus vulgaris. Biorąc udział w diecie o obniżonej kaloryczności, uczestnicy niewielkiego badania - opublikowanego w 2014 roku w Otyłości - stracili 6 funtów w okresie 12 tygodni, w porównaniu do 2 funtów w grupie kontrolnej. Jednak badanie przeglądu z 2011 r. Opublikowane w British Journal of Nutrition mówi, że większość badań nad białą fasolą nerkową i utratą wagi jest błędna, i zaleca większe, bardziej rygorystyczne badania, aby dowiedzieć się, jak dobrze działa.

Sprzężony kwas linolowy lub CLA jest wytwarzany z kwasu linolowego i występuje naturalnie w pokarmach zwierzęcych, takich jak mleko i wołowina. Naukowcy uważają, że CLA pomaga promować utratę wagi poprzez niszczenie komórek tłuszczowych. Suplementacja CLA wydaje się pomagać w promowaniu odchudzania u osób otyłych, wynika z badań opublikowanych w 2012 roku w Nutrition. Naukowcy zwracają jednak uwagę, że pomimo, że badani stracili trochę na wadze, wciąż nie stracili zbyt wiele, sugerując, że sam CLA nie jest magiczną kulą dla znacznego spadku masy ciała. Dodatkowo, wyniki przeglądu badań dotyczących CLA i raportów dotyczących utraty masy zmieszały się z wynikami, a autorzy badań wyrazili obawy, że może to spowodować zwiększenie stężenia trójglicerydów i LDL lub złego cholesterolu przy jednoczesnym obniżeniu poziomu cholesterolu HDL lub dobrego cholesterolu. Jeśli martwisz się poziomem cholesterolu, jest to znacząca wada.

Pirogronian to substancja chemiczna wytwarzana przez twoje ciało podczas produkcji glukozy. Znajduje się również w niektórych tabletkach odchudzających, zwykle w postaci pirogronianu wapnia. Pirogronian może zwiększyć twój potencjał spalania tłuszczu i metabolizm, który teoretycznie może pomóc Ci schudnąć. Podczas gdy pirogronian wydaje się pomagać w promowaniu niewielkich ilości utraty wagi, obecne badania są ograniczone, jak wynika z przeglądu przeprowadzonego w 2014 r. W Critical Reviews in Food Science and Nutrition. I podobnie jak wiele składników zawartych w tabletkach odchudzających, potrzebne są dalsze badania, aby dalej oceniać utratę wagi.

Chrom jest niezbędnym minerałem śladowym, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i napędza aktywny tryb życia, pomagając komórkom uzyskać dostęp do glukozy, szybkiego i łatwego źródła energii. Pomoże Ci zwiększyć beztłuszczową masę ciała i spalić więcej. Uzupełnianie chromu wiąże się z utratą masy ciała, zgodnie z badaniem z 2013 r. Opublikowanym w przeglądzie otyłości, które dotyczyło wyników z 11 wcześniejszych badań. Jednak podobnie jak inne pigułki odchudzające, sam chrom nie powodował znacznej utraty wagi; wydaje się oferować skromne korzyści w najlepszym wypadku.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.1
Średnia ocena: 22
5
13
4
2
3
2
2
1
1
1