Low Carb z Picky Eaters? To może być zrobione!

  • Wybredni zjadacze i Low Carb

"Próbuję zrobić low carb [z / dla / as] wybrednym zjadaczem. Co mogę zrobić?"

Regularnie dostajemy wariacje na temat naszej społeczności Low Carb Zen na Facebooku i odpowiedź jest bardzo trudna. Ponieważ z definicji wybredny jedzący jest PICKY! Co oznacza, nie wiem, co lubi lub chce jeść twój wybredny (lub wybredny).

Mogę jednak poczynić kilka uwag, które mogą pomóc.

Jak Low Carb z Picky Eaters

  • Low carb działa najlepiej, gdy znajdziesz sposoby na zintegrowanie go ze swoim życiem, w sposób, w jaki jesteś zadowolony i zadowolony. Jeśli możesz, zacznij szukać przepisów i posiłków lub przekąsek, które są podobne do preferowanej diety dietetycznej wybieracza. Nie skupiaj się na bezpośrednich podróbkach, ponieważ mogą one blednąć w porównaniu do "prawdziwego". Ale szukaj podobnych wyborów żywieniowych. Daj sobie trochę czasu na zbudowanie listy opcji i stopniowo zacznij wprowadzać je do obrotu menu.
  • Poszukaj sposobów niskowęglowodanowych, aby "spożywać pożywienie dla lekarza". Jeśli ktoś na ogół nie ma dużych warzyw, możesz zrzucić więcej przypraw, masła lub sera? Czy możesz to zakraść w zapiekance? Czy możesz dodać to do zupy lub gulaszu? Jeśli ktoś utknął na opcji o wysokiej zawartości węglowodanów, czy możesz zacząć przyjmować węglowodany przez wydzielanie niektórych składników? Lub wymień nawet część składnika o wysokiej zawartości węglowodanów na niższy odpowiednik węglowodoru. Zastosuj to podejście, redukując liczbę węglowodanów lub dodając zdrowe opcje w miarę upływu czasu, aby ułatwić sobie przejście. Bądź kreatywny i idź powoli, jeśli chcesz, ale idź i bądź wytrwały.
  • Jeśli dopiero zaczynamy low carb z wybrednymi zjadaczami, trzymaj się religijnie indukcji przez co najmniej dwa tygodnie, nawet jeśli jest super. Nie mogę przecenić tego punktu. Jest to szczególnie ważne, jeśli wybredny zjadacz ma słodycze - i przepraszam, ponieważ wiem, że to może być szorstkie, ale jest to bardzo ważne. Dwa tygodnie bez dodatku cukru do jedzenia zmieniają smak. Będziesz mógł ponownie zasmakować naturalnej słodyczy w żywności. Smaki zaczynają się zmieniać. Przypadkowo wziąłem kęs ketchupu pod koniec ścisłej indukcji i byłem całkowicie zdumiony tym, jaki był słodki; dwa tygodnie po życiu "więcej cukru, lepsze" życie, mógłbym nazwać owoc "deserem" bez śmiechu maniakalnego i dodany cukier nie był już atrakcyjny.
  • Zacznij odsuwać się od jedzenia o najwyższej zawartości węglowodanów. Wiem, że czasami ludzie chodzą po zimnym indyku, robiąc przejście lub gorzej, dodają "ostatniego tańca" z rzeczy, które kochają, zanim wskoczą do wagonu. Ma to niepomyślne skutki uboczne związane z pojawieniem się potencjalnych objawów odstawienia węglowodanów / cukrów, co sprawia, że ​​pierwszy tydzień staje się o wiele trudniejszy, niż jest to konieczne, a także sprawia, że ​​niski poziom węglowodanów przypomina karę, niż coś ważnego i dobrego do zrobienia. Ciało i zdrowie. Może wprowadzić atmosferę męczeństwa i cierpienia w cały system, kiedy naprawdę, kto tego potrzebuje?
  • Nie potuj powtórzeń menu. Jeśli wszystkie twoje wybredne jedzenie niskowęglowodanowe jest interesujące to dzisiaj jest brokuł i dressing ranczo, a następnie brokuły i dressing ranczo. Idealnym rozwiązaniem jest przejście na zróżnicowaną dietę długoterminową, ale w międzyczasie zdecydowanie lepiej jest wydzielać pokarmy o niskiej zawartości węglowodanów, nawet te same w kółko, niż w przypadku większych ilości węglowodanów. Po prostu zaopatrz się w multiwitaminy, aby upewnić się, że te składniki odżywcze również się tam dostaną.
  • Z biegiem czasu ponownie przetestuj żywność. Niski poziom węglowodanów zmienia nasze upodobania w miarę upływu czasu. Nie potrafię powiedzieć, ile razy słyszałem, jak ludzie mówią: "Kiedyś nienawidziłem tego warzywa, ale po pewnym czasie trochę mnie to przeraziło, odkryłem, że to uwielbiam!". Stwierdziłem, że jest to również prawdziwe dla mnie i wciąż odkrywam Smak dla jedzenia, którego nienawidziłem przed niską zawartością węglowodanów. To prawdziwa rzecz, która z czasem może pomóc w rozwijaniu menu wybrednych jedzących.
  • Wiedzą też, że niekiedy głód żywności wynika z niedoborów żywieniowych. (Na przykład, pragnienia czekolady mogą być stymulowane niedoborem magnezu.) Oznacza to, że gdy dieta człowieka poprawia się, pragnienia, które napędzają wybrednego zjadacza, mogą nie utrzymywać się.
  • Nikt nie będzie głodował, więc nie stresuj się nad tym. Ludzie, którzy mają dostęp do jedzenia, będą jeść, gdy będą wystarczająco głodni, nawet jeśli nie są to preferowane opcje.
  • Pamiętaj, dlaczego to robisz. To chyba najważniejszy punkt. Ale jeśli jesteś wybrednym eater lub jesteś niski carbing z wybrednymi zjadaczami, jest prawdopodobnie bardzo ważny powód, dla którego zdecydowałeś się to zrobić. Gdy pojawią się wyzwania (i tak się stanie), wróć i użyj tego powodu, by stać się kamieniem probierczym, aby uzyskać przewagę nad każdym garbem. Tak, wprowadzanie znaczących zmian nie jest zabawne i tak, czasami jest to bardzo niewygodne. Ale te zmiany? Są ku temu powody i cholernie dobre! Nie trać z oczu "dlaczego" swoich planów niskowęglowodanowych.

Zasadniczo, z powodzeniem niski carbing z wybrednymi zjadaczami wymaga wyobraźni, wytrwałości i poświęcenia dla wyniku - zawsze wracając do powodów, dla których robisz to na pierwszym miejscu, kiedy jesteś zestresowany o dodatkowych wyzwaniach. To pomaga pamiętać, niski poziom węglowodanów naprawdę zmienia smaki żywności w czasie, a to, co wydaje się niemożliwe, najprawdopodobniej nie będzie problemem w stosunkowo krótkim czasie. Więc nie trać serca!

Jakieś inne wskazówki dotyczące przystosowania się do niskiej przyczepności u wybrednych zjadaczy? Chciałbym usłyszeć je poniżej!

Udostępnij trochę miłości niskowęglowodanowej

4.3
Średnia ocena: 40
5
13
4
5
3
3
2
1
1
1