Czy istnieje coś takiego jak naturalna soda dietetyczna?

P: Jestem całkiem zdrowym i świadomym ekologicznie konsumentem - i przez konsumpcję mam na myśli jeść - ale jest jeden wątpliwy ekologicznie zwyczaj, którego po prostu nie mogę złamać: moja miłość do sody dietetycznej (AKA moja "siła życia"). Żałuję tego przy galonie, chociaż w pełni zdaję sobie sprawę z całkowitej pustki wartości odżywczych i niezbyt wspaniałych efektów zdrowotnych kluczowych składników, takich jak kwas fosforowy, aspartam i, oczywiście, diabeł, jaki znam to, kofeina. Wiem, że są gorsze wady niż pyszny napój bez cukru od czasu do czasu, ale próbuję odzwyczaić się od tego. Czy są takie rzeczy jak naturalne lub organiczne napoje gazowane (z naciskiem na dietę)? Jestem otwarty na wszystkie pomysły, ale nie wiem, czy mogę w tym momencie rozstać się z kofeiną ... dodałem syntetyczne chemikalia, na które bez wątpienia mogę się obejść.

Lovin "sztucznie słodzone brązowe ciecze,

- Randy, Bellevue, Wash.

Hej Randy,

Po pierwsze, nie jesteś sam. Jako koleżanka z kofeiną, która dostaje swoją poprawkę przez dietetyczną wodę (nie mogę zrobić kawy ... zbyt szorstko na moim wrażliwym brzuszku), wiem, jak to jest pragnąć dobrych rzeczy. Jeśli rano nie mam kilku łyków, trzymaj się z daleka ... Jestem znany z rzucania rzeczy i używania słów, które sprawią, że nawet Kathy Griffin (uzależniona od diety uzależniona od diety) zaczerwieni się. Jednak ja, podobnie jak ty, potrafiłbym obejść się bez tych wszystkich przerażających, ale o tak smacznych sztucznych chemikaliów.

Niestety, mam złe wieści dla nas obu. Podczas gdy istnieje wiele naturalnych napojów gazowanych bez sztucznych barwników, smaków i konserwantów - niektóre nawet mają certyfikowane organiczne składniki - łatwy dostęp do takiej diety i kofeina może okazać się trudna. Oto kofeina, którą można znaleźć w większości napojów gazowanych to tak, jak chemikalia i napoje gazowane, które pochwalają się wszystkimi naturalnymi składnikami, co zrozumiałe, unikaj ich dodawania.

A rzeczy stają się jeszcze bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o "kwestię dietetyczną". Kiedy unika się składników wytwarzających tłuszcze, takich jak cukier i / lub syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, konwencjonalne marki napojów gazowanych dodają sztuczne substancje słodzące. To, oczywiście, znosi wszelkie przyjazne dla środowiska "naturalność". Tak więc, mój przyjacielu, to wygląda na sytuację, w której przegrywają. Możesz ugasić pragnienie bardziej "zdrowym" (ale wciąż nie odżywczym) wyborem ale nie da się obejść tych syntetycznych chemikaliów.

Pewnie zastanawiasz się, co sprawia, że ​​naturalne napoje gazowane są naturalne? Cóż, oprócz braku chemicznej kofeiny, sztucznych aromatów, barwników i konserwantów, naturalne napoje gazowane zastępują syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy czystym (czasem organicznym) cukrem trzcinowym. Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, jak zapewne słyszeliście, został uznany za jednego z winnych za epidemię otyłości w Ameryce i przyczynę cukrzycy. Chociaż ten słodzik kukurydziany, wytwarzający HFCS, jest drugim co do wielkości wykorzystaniem kukurydzy w Ameryce po paszy dla zwierząt hodowlanych - ma mniej więcej tę samą wartość kaloryczną co zwykły stary cukier, ma o wiele gorszy rep. Mimo to, konwencjonalna produkcja kukurydzy i cukru są niezatwierdzone przez Matkę Naturę ze względu na stosowanie zanieczyszczających środowisko, niszczących środowisko chemiczne pestycydów i nawozów.

Więc może wyglądać trochę ponuro, kochany Randy: Picie bezkofeinowej, naturalnej sody, mimo że jest bardziej przyjazne dla planety, może spowodować otyłość z powodu obecności czystego, organicznego cukru trzcinowego i nie da ci takiego hałasu pragnąć. Picie wypełnionej buzz, nienaturalnej sody oczyszczonej nie sprawi, że poczujesz się tłusty, ale zdecydowanie mniej przyjaznej dla planety. Czy są jakieś wyjątki? Cóż, myślę, że znalazłem jeden.

Cricket Cola, butik (czytaj: być może trudny do znalezienia i bardziej drogi) naturalny napój gazowany regularnie produkuje zwykły (czysty cukier trzcinowy) i dietetyczny (Splenda) napoje gazowane na bazie orzechów kola, które nie zawierają kwasu fosforowego, syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy i innych sztucznych składników . I, proszę, zwitek, Cricket jest kofeina ... twórcy Cricket zastępują chemiczną kofeinę świeżo parzoną zieloną herbatą. Zrozumcie, wiele kluczowych składników krykieta może być zdrowy dla Ciebie.

Jeśli chcesz spróbować nietradycyjnej trasy, skorzystaj z innej opcji: Steaz Sparkling Green Teas. Te naturalnie kofeinowe (!) I gazowane hybrydy zielonej herbaty / sody są pełne zdrowych i certyfikowanych przez USDA składników organicznych. Steaz Sparkling Green Teas są dostępne w różnych smakach, ale należy pamiętać, że nawet odmiany diety zawierają trochę cukru / kalorii.

Tak więc, Randy, są to dwie niemal idealne opcje do rozważenia, chociaż pod względem smaku i ceny będą wymagać pewnych korekt. A oto jeszcze jedna myśl: dlaczego nie spróbować zimnego indyka lub zmniejszyć spożycie kofeiny w tym roku? To, jak można sobie wyobrazić, ograniczy także eko-problemy związane z opakowaniami za produkcją sody. Przerażające myśleć, wiem, ale warte strzału. Po prostu nie kontaktuj się ze mną, kiedy czujesz się obrzydliwie, gderliwy i oszalały z powodu braku "krwi życia", ok?

- Matt

Masz pytanie? Prześlij pytanie do Matki Natury, a jeden z naszych ekspertów znajdzie odpowiedź. Plus: odwiedź nasze archiwa porad, aby sprawdzić, czy Twoje pytanie zostało już rozwiązane.

Zdjęcia:

Obraz małej butelki: Jupiterimages

Duży obraz butelki: alptraum / iStockPhoto

Matt Hickman (@mattyhick) pisze o designie, architekturze i skrzyżowaniu naturalnego świata ze środowiskiem zbudowanym.

4.6
Średnia ocena: 33
5
15
4
4
3
3
2
1
1
0