Jak pozbyć się tłuszczu dziecka na twarzy

Twoja twarz dziecka może wpływać na to, jak ludzie traktują cię. Jak wskazano w artykule opublikowanym w 2008 roku w Social and Personality Psychology Compass, ludzie kojarzą twarz dziecka z dziecinnymi, niedojrzałymi cechami. Jesteś postrzegany jako uroczy i przystępny, nie silny i autorytatywny. (ref 1, under "Wrażenia stworzone przez wariacje w Babyfaceness - Baby Overgeneralization" - pierwszy akapit)

Wideo dnia

Urodziłaś się jednak ze specyficznymi rysami twarzy i jeśli nie stracisz tej okrągłej twarzy, zanim osiągniesz wiek średni do późnych lat dwudziestych, jest to prawdopodobnie cecha genetyczna, a nie zwłoki. (ref. 2) Utrata wagi może pomóc w schudnięciu całej twarzy, ale nie możesz bezpośrednio celować w twarz z powodu straty. Twoje ciało wyszczupla się proporcjonalnie - żadne ćwiczenia, suplementy ani kombinacje jedzenia nie wskazują dokładnie tłuszczu na policzkach i podbródku.

Kierowanie jakiejkolwiek części ciała na utratę tłuszczu jest po prostu niemożliwe. Twoje ciało nie spala tłuszczu z określonego obszaru, nawet jeśli ćwiczysz ten obszar konsekwentnie. Mobilizujesz tłuszcz do energii z komórek tłuszczowych, które istnieją w całym ciele. Kiedy zostaje zmobilizowany tłuszcz, procesy metaboliczne przekształcają go w użyteczną energię w postaci glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych.

Twoje ciało zużywa więcej zgromadzonego tłuszczu na energię, gdy wyczuje deficyt między spalonymi kaloriami i spalonymi kaloriami. Ćwiczenia twarzy, które obiecują stopić tłuszcz, nie zużywają dużo energii i nie są wystarczająco intensywne, aby zmobilizować tkanki tłuszczowe.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe wykorzystujące główne grupy mięśniowe - myśl o szybkim chodzeniu, pływaniu i jeździe na rowerze - spala dużo energii i może spowodować, że twoje ciało zanurzy się w zapasach tłuszczu, powodując utratę wagi w połączeniu z dietą o obniżonej kaloryczności. Możesz zauważyć utratę wagi na twarzy w wyniku wysiłków całego ciała.

Duża część tkanki tłuszczowej na twojej twarzy jest podskórna i naturalnie zmniejsza się wraz z wiekiem. Nie możesz spieszyć się z procesem; jednak musisz czekać na kolagen - białko, które promuje elastyczność Twojej skóry - aby w naturalny sposób się zepsuć wraz z wiekiem. Zwykle zaczyna się to w połowie do późnych lat 20., a zauważysz zmniejszoną objętość w pulchnych policzkach.

Nie bądź jednak tak szybki, aby stracić młodzieńczą krągłość z drastycznymi planami odchudzania. Ekstremalna utrata wagi może sprawić, że twarz wygląda na wychudzoną, opadającą i pustą w oczodołach - przedwcześnie starzejącą się.

Najzdrowsza utrata masy ciała wynika z przestrzegania umiarkowanie porcjowanej diety i spożywania większej ilości pokarmów. Gdy tracisz wagę na całym ciele, twoja twarz kurczy się proporcjonalnie. To, czy utracisz całą pełnię, którą postrzegasz jako tłuszcz dziecka, naprawdę zależy od twoich cech genetycznych i kształtu twarzy. Nie możesz wymusić zmian w swojej genetyce za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych.

Określ liczbę kalorii, które potrzebujesz dziennie, aby utrzymać aktualną wagę i styl życia za pomocą kalkulatora internetowego lub skonsultuj się z dietetykiem. Następnie utwórz deficyt kalorii, przesuwając więcej - co zwiększa szybkość spalania - i jedząc mniej. Na przykład, aby stracić funt na tydzień, utwórz dzienny deficyt wynoszący 500 kalorii, wykonując dodatkowe 250 kalorii dziennie i spożywając 250 kalorii mniej. Nie pomijaj jednak kalorii zdrowej żywności. Najpierw wycinamy słodycze i rafinowane ziarna.

Ćwiczenia na twarzy obiecują, że pomogą Ci usunąć drobne linie, zmarszczki i zwiotczałą skórę związaną z utratą kolagenu w miarę starzenia się. To, czy ćwiczenia twarzy naprawdę walczą z tymi typowymi problemami starzenia się nie zostały zbadane, ale równie dobrze możesz być w stanie udźwiękowić małe mięśnie twarzy, aby opóźnić proces starzenia.

Spot jednak, który wykonuje jakąkolwiek część ciała, aby stracić tłuszcz, okazał się daremny w badaniach. Badanie z 2013 r. Opublikowane w Journal of Strength and Conditioning Research wykazało, że uczestnicy, którzy pilnie ćwiczą nogę z ponad 1000 powtórzeń nacisku na nogę trzy razy w tygodniu przez 12 tygodni, nie doświadczyli zmian w ilości tłuszczu w tej nodze, pomimo utraty trochę tłuszczu gdzie indziej w ciele. Nie możesz oczekiwać, że twoja twarz zareaguje inaczej, jeśli chodzi o utratę tłuszczu.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.2
Średnia ocena: 20
5
10
4
2
3
1
2
1
1
1