Dlaczego większość 30-dniowych wyzwań jest suck (i 3, które faktycznie działają)

wyzwania
zdjęcie: niektóre prawa zastrzeżone przez trevy

Widziałem mój sprawiedliwy udział w 30-dniowych wyzwaniach i słyszałem niezbyt wspaniałe opowieści, które zwykle wiążą się z porzuceniem wyzwania i głową nurka najpierw w wannie lodów lub pudełku z pączkami ... i ciastkami ... i głębokim czole do tortu ... i wszelkich innych potraw, które były "zabronione" podczas 30-dniowego chalenge.

Nie brakuje 30-dniowych wyzwań, które mogą obejmować zmianę diety, jakiś rodzaj codziennego treningu, czyszczenie lub detoks, lub dowolną ich kombinację.

Ale są trzy problemy z wieloma popularnymi 30-dniowymi wyzwaniami.

1. Ssają

Jakieś 30-dniowe wyzwania (szczególnie w odniesieniu do odżywiania) oznaczają, że należy unikać całego szeregu żywności i grup żywności. Pewnie, możesz sypać na całą zupę z kapustą, którą chcesz i pić nieograniczoną ilość wody z cytryną. A więc, jeśli jesteś tak pełny z całego płynu, że czujesz, że twoje gałki oczne są unoszone, a twój pęcherz eksploduje, wyzwalając siłę szalejącej rzeki i żałując, że nie nosiłeś pieluchy, ponieważ będziesz wybuchać chwila i nie ma w pobliżu toalety - przynajmniej możesz mieć wszystko, co chcesz!

Poważnie, nigdy nie słyszałem o kimś, kto naprawdę cieszy się 30-dniowymi wyzwaniami, które mają ogromną listę "nie jedz" żywności lub małej listy "w porządku" żywności do jedzenia w tym czasie.

2. Oni sprzedają coś

Niektóre 30-dniowe wyzwania wymagają zakupu paczki suplementów lub innych przedmiotów w celu ich wykonania. To właśnie tutaj jest wielki znak, że jest to prawdopodobnie chwyt, a nie coś, co poprawi twoje zdrowie. Jeśli musisz kupić pewne składniki lub trudne do znalezienia produkty spożywcze, aby sprostać wyzwaniu, prawdopodobnie nie jest to świetny pomysł i jest po prostu chwytem.

3. Nie dają trwałych rezultatów

Ponieważ większość 30-dniowych wyzwań jest tak surowych, sztywnych i niepraktycznych, nie można z nimi dłużej współpracować. Heck, wiele osób nie może nawet ukończyć całego 30 dni. Wiele z tych wyzwań ma być przestrzegane przez 30 dni, i to wszystko. Jesteś skończony. Wracasz do swoich normalnych nawyków. Każdy utracony ciężar wróci.

Nasuwa się pytanie - dlaczego na świecie poddałbyś się czemuś tak surowemu lub wręcz przerażająco dobrze wiedząc, że rezultaty będą tymczasowe?

Większość 30 dniowe wyzwania to gigantyczny festyn. Ale to nie znaczy, że nie ma dobrych ...

Przepis na 30-dniowe wyzwanie, które faktycznie będzie działać

Prosty test, który pozwala stwierdzić, czy 30-dniowy test zakończył się sukcesem? To musi prowadzić do długotrwałych zmian.

Oznacza to, że po 30 dniach wyzwania, musisz nadal stosować to, czego się nauczyłeś w tym czasie, aby utrzymać osiągnięte wyniki i, miejmy nadzieję, osiągnąć jeszcze więcej.

Kolejnym przydatnym testem lakmusowym jest odpowiedź na pytanie: czy to szaleństwo jest szalone? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", nie myśl nawet o podjęciu wyzwania.

Przedstawiamy ...

Wyzwania trzydniowe, które faktycznie działają (i nie ssaj)

Oto trzy wspaniałe 30-dniowe wyzwania, które możesz zrobić, które faktycznie będą produkowaćdługotrwałewyniki. Jak się przekonasz, każde wyzwanie skupia się na żywieniu i nastawieniu.

I tak, mijająCzy to nietoperzowe szaleństwo?test lakmusowy wspomniany powyżej. Zapewniam cię, że są całkowicie zdrowi i nieskomplikowani.

Wyzwanie 1 - Odżywianie: jeden posiłek dziennie

Nie, to nie znaczy, że będziesz jadł jeden posiłek dziennie! To wyzwanie pociąga za sobą wymiana pieniędzy jeden posiłek dziennie z obecnych nawyków.

To będzie bardzo zależało od twoich obecnych nawyków żywieniowych, ale praktycznie każdy może je znaleźć coś zmienić.

Jeśli Twój pierwszy posiłek dnia nie jest zazwyczaj najlepszym wyborem, to tam powinieneś zacząć. Korzystając z tego przykładu, skupienie się wyłącznie na kolejnych 30 dniach sprawia, że ​​pierwszy posiłek dnia jest świetnym wyborem. To jest TYLKO zmiana, którą robisz przez 30 dni, ale musisz to robić każdego dnia.

Opcje mogą obejmować nadzienie, pyszny koktajl lub niezwykle uniwersalne i proste francuskie ciasta tostowe owsiane.

A może już zjesz dobre śniadanie i zjesz trochę na kolacji; zastosuj tę sugestię do ostatniego posiłku dnia.

Jeśli już dobrze się odżywiasz, ale chcesz podnieść poprzeczkę, możesz zrobić coś takiego, jak dodanie sałatki do obiadu lub kolacji w celu zwiększenia spożycia warzyw. A może chcesz zjeść więcej białka? Po prostu wybierz coś prostego do zmiany z żywieniem i rób to każdego dnia przez 30 dni.

Wyzwanie 2 - Fitness: jeden trening dziennie

To nie jest typowe 30-dniowe wyzwanie fitness.

Dotyczy to osób, które nie mogą pozostać przy programie fitness dłużej niż przez tydzień, a nawet osoby, które chcą zwiększyć swój poziom aktywności.

Codziennie do 30 dniowego wyzwania, zrób coś fizycznie aktywny przez co najmniej 10 minut.

Być może możesz zrobić trzy treningi siłowe tygodniowo, a potem pójść na spacer w pozostałe dni. A może po prostu chcesz ćwiczyć siłę dwa razy w tygodniu i angażować się w inne formy aktywności fizycznej w pozostałe dni.

Co robisz nie jest tak ważne jak robienie coś każdego dnia. I pamiętaj, że nie musisz iść za burtę. Nawet 15-20 minutowy spacer się liczy. Po prostu upewnij się, że poruszasz się każdego dnia w jakiś sposób. I tak, gra absolutnie się liczy!

Wyzwanie 3 - Mindset: The Daily Journal

To wyzwanie może brzmieć trochę "woo-woo", ale może być najlepsze tutaj. Nigdy nie lekceważ potęgi umysłu.Najpierw znajdź swój umysł w świetnym miejscu, a wszystko inne będzie łatwiejsze.

Codzienne pisanie w dzienniku to świetny sposób, aby zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się z twoim nastawieniem, a także świetny sposób śledzenia innych składników zdrowia i kondycji. Oto kilka pomysłów na tematy, które należy uwzględnić w dziennym wyzwaniu związanym z czasopismami:

  • Jedz powoli i uważnie i przestań jeść, kiedy jesteś zadowolony, ale nie wypchany. Po każdym posiłku, jeśli jedliście powoli i cieszycie się każdym kęsem. Zwróć uwagę na to, czy przestałeś jeść, gdy byłeś usatysfakcjonowany, czy jadłeś za dużo i było ci niewygodnie. Celem w ciągu 30 dni byłoby zaprzestanie jedzenia, gdy jesteś zadowolony i niezbyt pełny.
  • Porzuć mentalność kontroli nad obrażeniami, gdy będziesz się przejadać lub nadmiernie pobłażać. Wiele osób myśli, że zawiedli lub pobili się emocjonalnie, jeśli jedzą. Nie rób tego. Uwolnij się od tego sposobu myślenia i wykorzystaj dziennik, aby nagrać swoje myśli, i ZAWSZE znajdź pozytywną lekcję, aby uczyć się z tego doświadczenia. (np. Czy przestałeś jeść, ponieważ bezmyślnie wkładasz jedzenie do ust podczas oglądania telewizji? Czy pominąłeś swój pierwszy posiłek dnia i byłeś całkowicie wygłodniały? Ucz się na tych lekcjach, aby następnym razem zrobić coś innego).
  • Skoncentruj się na tym, co twoje ciało może zrobić na siłowni, i nie obsesyjnie na tym, jak to wygląda. Zbyt często koncentrujemy się na spalaniu kalorii i zmianie wyglądu naszych ciał - spraw, aby Twoje treningi były coraz silniejsze i poprawiały Twoje wyniki. Zapisz w swoim dzienniku treningowym, jak się czujesz podczas / po każdym treningu i bądź dumny z tego, co robiszmoże zrobić.
  • Angażuj się w pozytywne self-talk. Jesteśmy naszymi najgorszymi krytykami, więc szybko mówimy negatywne rzeczy o naszych ciałach, wydajności lub cokolwiek innego, co robimy. Ale musimy przestać tak bardzo krytykować. Napisz w swoim dzienniku, że rzeczy, które sprawiają, że cudownie wyjątkowy jako osoba. Co sprawia, że ​​jesteś niesamowity? Co dodajesz do tego świata? Co uwielbiasz w sobie? Pisz te rzeczy codziennie. (To decyduje się być WIĘCEJ, a nie mniej w akcji)

Go Forth i być bardziej niesamowity!

30-dniowe wyzwania mogą być emocjonujące, a nawet uruchomić Twój schemat zdrowia i kondycji, lub przenieść rzeczy na nowy poziom.

Chociaż możesz pokusić się, aby wszystkie trzy powyższe wyzwania wykorzystać jednocześnie (ponieważ są więc niesamowite), zdecydowanie odradzam ci to. Rób jedno na raz i tylko jedno na raz. Nasz cudowny mózg myśli "więcej znaczy lepiej", ale nie w tym przypadku. Wykonując jedno wyzwanie na raz, będziesz w stanie ukończyć tę akcję każdego dnia bez przytłaczania siebie.

Gdy minie 30 dni, masz nadzieję, że opanujesz nowy zwyczaj i część codziennego, cudownego życia. Następnie rozpocznij jedno z pozostałych 30-dniowych wyzwań. Wyjdź, niesamowita kobieta i bądź najbardziej niesamowitą wersją siebie!

4.8
Średnia ocena: 32
5
12
4
3
3
1
2
2
1
1