5-dniowa dieta z proteinowym koktajlem

Dieta bardzo niskokaloryczna, czyli VLCD, była stosowana od lat 30. XX w., Aby wspomóc odchudzanie. W najbardziej restrykcyjnej wersji tej diety spożywasz tylko pięć koktajli proteinowych dziennie przez określony okres czasu pod nadzorem lekarza. Częstszym zjawiskiem jest zastępowanie jednego lub dwóch posiłków dziennie suplementami wysokobiałkowymi o niskiej zawartości węglowodanów przez pięć dni. Pięciodniowa dieta proteinowa może być skutecznym sposobem na zmniejszenie masy ciała, ale ma potencjalne skutki uboczne. Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem każdego planu odchudzania. VLCD z użyciem płynnych posiłków należy zawsze nadzorować medycznie.

Wideo dnia

Istnieją różne produkty i przepisy, które pomagają dietetykom postępować zgodnie z planem. Trzęsienia w tych dietach są zazwyczaj ubogie w cukier, węglowodany i tłuszcz, zapewniając jednocześnie od 14 do 40 gramów białka w każdym koktajlu. Zazwyczaj te koktajle dostarczają około 800 kalorii dziennie. Niektóre plany pozwolą ci dodać błonnik do pomocy w trawieniu. Inni będą prosić o dodanie niezbędnych tłuszczów omega-3, takich jak len lub olej rybny. Większość planów zaleca stosowanie multiwitaminy z minerałami, aby zapobiec niedoborom.

Chociaż nie przeprowadzono wielu badań nad pięciodniowymi dietami białkowymi, większość badań uznała VLCD za bardzo skuteczną wymianę ciekłych posiłków. Dieta ta zapewnia od 600 do 1400 kalorii dziennie w zależności od produktu i planu, dając dieterowi ograniczenie kalorii potrzebne do utraty wagi. Plan usuwa odżywianie ze "środowiska żywnościowego", pozwalając mu nie myśleć o tym, jakie jedzenie powinien jeść. Plan zapewnia szybką utratę wagi, aby zachęcić wysiłek dietetyka. Artykuł z 1994 r. W "American Journal of Clinical Nutrition" wykazał zmniejszone ryzyko zaburzeń czynności wątroby / masy ciała, które są powszechne w otyłości - z dietą płynną o wadze 800 kalorii.

Ten plan jest ekstremalny i wymaga wysokiego poziomu motywacji. Chociaż plan jest skuteczny, ma duży potencjał do niewłaściwego użycia i nie powinien być postrzegany jako rozwiązanie długoterminowe. Wykazano, że dieta wysokobiałkowa jest bardziej satysfakcjonująca niż inne rodzaje diet. Jednakże okazało się, że diety płynne są mniej zadowalające. Należy unikać diety, jeśli dana osoba cierpi na zaburzenia trawienia, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna, choroba uchyłkowa, wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub choroby, w których zachodzi wydalanie białka i metabolizm, np. Choroba nerek lub wątroby. Potencjalne skutki uboczne diety obejmują objawy związane z niedoborami składników odżywczych, zaburzeniami serca i zaburzeniami funkcji poznawczych.

Jeśli wybierzesz pięciodniowy dietę białkową, zaplanuj przejście na regularną, zbilansowaną dietę o niższej kaloryczności w celu kontynuacji utraty wagi. Pamiętaj, że nie wszystkie koktajle proteinowe są sobie równe. Niektóre będą wyższe w cukrze, inne mogą nie mieć odpowiedniego białka, a jeszcze inne nie mogą być wzbogacone o wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebujesz.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.5
Średnia ocena: 23
5
10
4
1
3
1
2
3
1
1