Ciąża i karmienie piersią Kalkulator kalorii - nadające się do ciąży

Czy jesteś w ciąży lub karmisz piersią i zastanawiasz się, ile kalorii powinieneś jeść? To narzędzie może dać dobry punkt wyjścia.

Poniższy kalkulator i informacje nie mają na celu zastąpienia lub powtórzenia porady medycznej. Przed zaplanowaniem własnej ciąży i karmienia piersią skonsultuj się z lekarzem. Pełne zastrzeżenie tutaj.

Kalkulator kalorii ciążowych

Podczas ciąży, American Ciąży Stowarzyszenie zaleca dodatkowe 300 kalorii dziennie w drugim i trzecim trymestrze.

Ten kalkulator jest tylko oszacowaniem. Jeśli zbyt szybko przybierasz na wadze, po prostu zmniejszaj spożycie kalorii o 50-100 kalorii dziennie przez tydzień. Ewentualnie, jeśli nie zyskujesz wystarczającej wagi, możesz dodać 50-100 kalorii dziennie.

Przeczytaj tutaj moje myśli o PRAWDZIWYM zdrowym przybraniu na wadze podczas ciąży.

Kalkulator kalorii do karmienia piersią

Szacuje się, że w ciągu pierwszych kilku miesięcy karmienia piersią organizm będzie potrzebował dodatkowych 500 kalorii dziennie, aby ustalić i utrzymać zapas mleka.

Jeśli podaż mleka zacznie się zmniejszać, spróbuj zwiększyć tę liczbę o 50-100 kalorii dziennie. Jeśli karmisz piersią, a także próbujesz stracić na wadze i osiągasz plateau przy tym spożyciu kalorii, po prostu obniżaj kalorie o 50-100 dziennie przez tydzień, aż zaczniesz znowu tracić na wadze.

Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat karmienia piersią i utraty wagi.

Bez względu na to, czy jesteś w ciąży czy karmisz piersią, NIGDY nie tnij kalorii przez więcej niż 50-100 dziennie, jeden tydzień za jednym razem! Możesz pozbyć się poziomu energii, wywołać niekontrolowane pragnienie, które prowadzi do bingów, spowolnić metabolizm i zmniejszyć podaż mleka. (Jest to zasada, którą kieruję się nawet wtedy, gdy nie jestem w ciąży ani nie karmię piersią).

Ciąża i karmienie piersią Kalkulator kalorii - nadające się do ciąży

Najlepszą metodą określenia właściwego spożycia kalorii w czasie ciąży jest śledzenie stanu zdrowia dziecka i oczekiwanego przyrostu masy ciała.

Najlepiej to zrobić przy pomocy lekarza i / lub ob-gyna.

Sugestie lub obliczenia na tej stronie są jedynie wskazówkami - zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w sprawach mających wpływ na zdrowie dziecka.

Celem jest zapewnienie odpowiedniego przyrostu masy ciała podczas ciąży.

Ile kalorii?

Średni przyrost masy ciała w ciągu 9 miesięcy ciąży wynosi 26 funtów (12 kilogramów).

Całkowity koszt energii ciąży oszacowano na 77 000 kalorii [2]. Ponad 9 miesięcy to średnio 285 kalorii dziennie.

Brytyjskie zalecenia wymagają dodatkowego wzrostu o 200 kcal na dzień - tylko w trzecim trymestrze. Jednakże - nie uwzględnia to kobiet z niedowagą lub tych, które kontynuują aktywność fizyczną podczas ciąży.

Zmiany wymagań energetycznych

Badania pokazują, że potrzeby energetyczne są różne w każdym trymestrze; Zwiększenie o 5%, 10% i 25% przed podaniem podstawowego wskaźnika metabolizmu przed zabiegiem jest ustaloną wartością [3].

Biorąc pod uwagę te wyniki, najlepiej jest zwiększyć spożycie kalorii w każdym trymestrze. W oparciu o szacunkową wartość 285 kalorii na dzień ogółem, oznaczałoby to:

  • Pierwszy trymestr - 85 dodatkowych kalorii
  • Drugi trymestr - 285 dodatkowych kalorii
  • Trzeci trymestr - 475 dodatkowych kalorii

Powyższy kalkulator uwzględni Twoje potrzeby dotyczące kalorii sprzed ciąży (w zależności od wieku, wzrostu i poziomu aktywności), a następnie doda dodatkowe kalorie potrzebne do wzrostu zdrowego dziecka.

Fat Gain jest dobre

Ważne jest, aby pamiętać, że przyrost tkanki tłuszczowej podczas ciąży jest ważny, ponieważ zapewnia bufor zapasów energii, który będzie stosowany w okresie laktacji po porodzie. Matki, które nie osiągają odpowiedniej wagi, są narażone na przedwczesne porody i dzieci z niedowagą.

To nie jest usprawiedliwienie dla złego odżywiania, ponieważ zachowania żywieniowe matki wpływają na wagę dziecka. Jest to bardziej wyraźne, gdy matka ma większe spożycie pokarmów bogatych w cukier (takich jak napoje bezalkoholowe itp.).

Jeśli karmisz piersią, skorzystaj z naszego kalkulatora kalorii dla matek karmiących piersią.

  • C. S. Williamson, Odżywianie w ciąży, Biuletyn Nutrition, Tom 31, wydanie 1 Strona 28-59 marca 2006 r
  • FAO / WHO / UNU (2004) Sprawozdanie ze wspólnej konsultacji FAO / WHO / UNU. Wymagania dotyczące energii ludzkiej. FAO Food and Nutrition Technical Paper Series, nr 1, 2004.
  • Prentice AM, Spaaij CJ, Goldberg GR i in. (1996) Wymagania energetyczne kobiet w ciąży i karmiących. European Journal of Clinical Nutrition 50 (Suppl. 1): 82- 110.
  • Phelan, S., Hart, C., Phipps, M., Abrams, B., Schaffner, A., Adams, A., i Wing, R. (2011). Zachowania matek w czasie ciąży wpływają na ryzyko otyłości u potomstwa. Eksperymentalne badania na cukrzycę, 2011. Link
  • Vause, T., Martz, P., Richard, F., i Gramlich, L. (2006). Odżywianie dla zdrowych wyników ciąży. Applied Physiology, Nutrition and Metabolism, 31(1), 12-20. Połączyć
4.8
Średnia ocena: 36
5
11
4
2
3
2
2
1
1
1