Co się dzieje z twoim ciałem, jeśli nie pijesz wody | Zjedz to, nie to!

Czy zauważyłeś, jak zalecamy więcej wody pitnej w zasadzie każdy artykuł na temat utraty wagi, zdrowia i kondycji? Nie chcielibyśmy brzmieć jak zepsuta płyta, ale woda jest niezbędna dla twojego zdrowia. (Nasze ciała składają się w rzeczywistości z około 60 procent wody.) Więc nie jest to zły pomysł, aby go żuć, jakbyś był szalony, aby twój system działał prawidłowo. Od zatrzymania rozrostu brzucha po odpieranie chorób, uzyskanie wystarczającej ilości wody jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić.

Ale niektórzy ludzie ledwo piją wodę. A kiedy ci ludzie, którzy piją wodę, napiją się, prawdopodobnie piją napoje niszczące brzuch, takie jak napój gazowany lub sok owocowy. Podczas gdy dostaniesz trochę woda i nawodnienie z tych rzeczy - i możesz dostać wodę z pewnych pokarmów - istnieją pewne drastyczne efekty fizjologiczne, które mogą się zdarzyć, gdy nie traktujesz priorytetowo picia H2O.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych zmianach zdrowia; a kiedy (alert spoiler) dowiesz się, jak woda pitna pomaga przyspieszyć twój metabolizm, rozważ doładowanie swojego metabolizmu, zwiększając wysiłki poprzez sparowanie następnej szklanki wody z Dieta super metabolizmu. Ten dwutygodniowy plan pomoże rozpalić Twój piec do spalania tłuszczu i zbliży Cię o krok do pozostania szczupłym na całe życie!

Rozzłoszczona kobieta zakładanie dżinsów Shutterstock

Brzmi to nieintuicyjnie, ale skimping na wodzie może w rzeczywistości spowodować zatrzymanie wody i tymczasowy przyrost wagi. "Kiedy nie pijesz wystarczająco dużo [wody], twoje ciało zatrzymuje każdą kroplę, aby zapobiec poważnemu odwodnieniu" - mówi Abby Sharp, RD. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć wagę wody, nie przegap naszej listy 17 rzeczy, które musisz wiedzieć o wadze wody.

Dziewczyna drzemiący Shutterstock

Czujesz się oszołomiony? Zamiast tego opuść kofeinę i napij się wody. "Tak, powinieneś pić dużo wody w ciągu dnia, aby pozostać uwodnionym. W rzeczywistości nawet niewielkie odwodnienie może znacząco obniżyć poziom energii ", wyjaśnia Erin Palinski-Wade, RD, CDE.

Kobieta jest zapominalska w pracy Shutterstock

Podstawowy element życia jest również niezbędny do znajdowania świetnych pomysłów. Wykonany w 80 procentach z wody, twoje zdolności i funkcje mózgu zależą od niego. Nawet niewielkie odwodnienie upośledza jego możliwości, czyniąc wszelkie eurekas wyzwaniem. Dodaje jednak wodę, a elastyczność umysłowa automatycznie poprawia się o 14 procent, wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii.

Mężczyzna w lekarza Shutterstock

Odwodnienie może nie tylko trwać dłużej, aby powrócić do zdrowia po udarze, ale może nawet uczynić go najgorszym, według najnowszych badań! Nie jest wielkim fanem czystej, niczym dodanej wody? Wypróbuj jedną z 50 najlepszych substancji Detox Waters, które nawilżają Cię, dając dodatkowo wyciskanie cytrusów i innych przysmaków.

Gniewna kobieta Shutterstock

Czujesz się zepsuty? Odstąpienie od H2O może być najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Dwa badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Connecticut sprawiły, że mężczyźni i kobiety przeprowadzili serię testów kognitywnych i odkryli, że nawet ich łagodne odwodnienie wpłynęło na ich nastrój i powodowało zmęczenie i bóle głowy.

Głodnego kobiety rozwidlenia noża pusty talerz Shutterstock

Bardzo często mylimy głód z odwodnieniem. Jeśli twój żołądek warczy, najlepiej jest wypić trochę wody. "Spróbuj wody pitnej i poczekaj 20 minut, zanim złapiesz tę przekąskę, którą już sprawdziłeś", mówi dietetyk Amy Shapiro, która zaleca zastąpienie słodkich napojów, takich jak napoje gazowane, soki i napoje sportowe wodą. Aha, i zdecydowanie powinieneś unikać tych 25 pokarmów, które powodują, że jesteś głodny.

Kobieta sfrustrowana na skali Shutterstock

Nixing wody z diety może poważnie zakłócić swoje plany odchudzania, udowodnione w badaniu z Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism. Po wypiciu około 17 uncji wody (około dwóch wysokich szklanek), wskaźniki metaboliczne uczestników wzrosły o 30 procent. Naukowcy szacują, że zwiększenie spożycia wody o 1,5 litra dziennie (około sześciu filiżanek) spowoduje spalenie dodatkowych 17,400 kalorii w ciągu roku - utrata masy ciała o około pięć funtów! Dowiedz się więcej o 55 najlepszych sposobach na zwiększenie swojego metabolizmu.

Człowiek zawstydzony ból głowy Shutterstock

Zanim sięgniesz po Tylenol, spróbuj wylewać wodę, gdy boli Cię głowa. Poprzednie badanie, o którym wspomnieliśmy, wykazało odwodnienie, może również prowadzić do bólów głowy.

Kobieta z ciemnymi okręgami oka Shutterstock

Woda pomaga tupać w skórze, więc powinieneś być w stanie wyobrazić sobie, co zrobi odwodnienie! Kiedy nie pijesz wystarczającej ilości wody, kolagen zaczyna pękać i spajać się, powodując, że drobne linie i zmarszczki stają się bardziej zauważalne. Polegamy na wodzie, aby nasze nawozy były wystarczająco nawodnione. Więc kiedy porzucisz to, spodziewaj się, że twoje usta, skóra i wszystko inne poczuje się sucho niż zwykle.

Trening wioślarski Shutterstock

Twoje ciało nie może wydajnie przekształcać węglowodanów w energię bez wystarczającej ilości wody. I według Journal of Physiology of Sport and Exercise, nie możesz dostarczyć niezbędnych aminokwasów do tkanki mięśniowej bez odpowiedniej wody. Nie tylko twoje sesje treningowe będą cierpieć, ale niewystarczająca ilość płynów w twoim ciele powstrzyma również rozkład tłuszczu.

Papier toaletowy łazienka i pies Shutterstock

Nie mogę kupować? Twój harmonogram w łazience jest dobrze utrzymany, gdy twoja okrężnica absorbuje do pięciu litrów wody dziennie, dzięki czemu łatwiej iść do łazienki. Ale kiedy twoje ciało zdaje sobie sprawę, że woda jest MIA z twojego układu, absorbuje więcej - co sprawia, że ​​trudniej jest wydalić odpady - mówi Nitin Kumar, lekarz gastroenterolog. Ale jeśli regularnie pijesz wodę i nadal nie możesz iść, oto 23 produkty spożywcze, które sprawiają, że kupujesz.

Lekarz i pacjent Shutterstock

Aby twoje nerki działały prawidłowo, potrzebujesz wody do rozrzedzenia krwi.Bez wystarczającej ilości wody, nerki muszą pracować w nadgodzinach, aby odfiltrować krew, mówią, że Kumar i poważne odwodnienie mogą również prowadzić do niepowodzenia lub gorzej - kamieni nerkowych!

Stetoskop w kształcie serca Shutterstock

Cóż, to jest przerażające! "Kiedy jesteś odwodniony, twoje serce musi pracować ciężej, aby utrzymać przepływ krwi, kiedy wstaniesz", mówi Kumar. "Jeśli jesteś wystarczająco odwodniony, a twoje serce nie spełnia tego zadania, niedostateczny przepływ krwi do mózgu może spowodować omdlenie."

Mężczyzna leżący obudzony w łóżku obok kobiety Shutterstock

Ciężka prawda? Niewystarczająca ilość wody może utrzymać człowieka w cieple. W stanie odwodnionym produkuje się większą ilość angiotensyny, hormonu, który powszechnie występuje u mężczyzn doświadczających trudności w osiągnięciu stabilnych erekcji. Czujesz jeszcze pragnienie? Sprawdź także 50 najlepszych pokarmów dla mężczyzn.

Zestresowana i zdenerwowana kobieta Shutterstock

Brak wody powstrzyma łzy (ale tylko fizycznie, nie emocjonalnie!). "Produkcja łez zmniejsza się, gdy osoba jest odwodniona z powodu braku wody pitnej. Ciało próbuje stworzyć homeostazę lub utrzymać równowagę płynów w ryzach. Kiedy zmniejsza się ilość przyjmowanego płynu, organizm przechowuje wodę, aby najpierw uwadniać ważne organy "- mówi Elissa B. Gartenberg, DO.

Kobieta w łazience Shutterstock

Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, jak dobrze nawodniony jesteś? Sprawdź swój siusiu. Kiedy nie pijesz wystarczającej ilości wody, twój kolor moczu zamieni się w ciemniejszy żółty. Jeśli jesteś poważnie odwodniony, możesz nawet nie sikać.

No-Diet Weight Loss-Guaranteed!

Spójrz, poczuj i żyj świetnie, wchodząc na ścieżkę do lepszego zdrowia dzięki nowemu jedzeniu, nie tym! Czasopismo

4.2
Średnia ocena: 26
5
14
4
3
3
2
2
1
1
1