Lista pokarmów w diecie wysokiej pozostałości

Pozostałość odnosi się do niestrawionego materiału lub błonnika pozostawionego w przewodzie pokarmowym z żywności zawierającej włókna. Związki włókniste, takie jak celuloza, hemi celuloza, lignina i pektyna, które znajdują się w żywności, którą jesz, przechodzą przez twój system niestrawiony. Te składniki włókniste odgrywają jednak rolę w zdrowiu przewodu pokarmowego, ponieważ promują ruch pokarmu przez przewód pokarmowy i zapewniają masę dla kału. Dieta wysokoprocentowa idzie w parze z jedzeniem o wysokiej zawartości błonnika i jest powszechnie przepisywana w leczeniu problemów trawiennych, takich jak zaparcia i zapalenie uchyłka.

Wideo dnia

Konieczne jest przestrzeganie zaleceń dietetycznych lekarza, jeśli chodzi o dietę zalecaną przez lekarza. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do jedzenia diety wysokobłonnikowej, zwiększenie spożycia błonnika może narazić na problemy trawienne, takie jak wzdęcia i gazy. Zwiększanie spożycia błonnika stopniowo może pomóc zmniejszyć ryzyko dyskomfortu trawiennego. Dieta o wysokiej zawartości resztek zgodnie ze standardowym zalecanym spożyciem błonnika wynosi od 25 do 30 gramów błonnika dziennie, zgodnie z normą Norman Endoscopy Center.

Przestrzegając diety o wysokiej zawartości pozostałości, rozpocznij dzień od pokarmów bogatych w błonnik. Dodawanie zbóż do porannej rutyny jest łatwym sposobem na zwiększenie spożycia błonnika. Jeśli chodzi o dietę o wysokiej zawartości pozostałości, typowe jest dążenie do co najmniej 3 gramów błonnika na porcję, zgodnie z normą Norman Endoscopy Center. Otręby zbożowe są szczególnie bogate w błonnik, średnio od 5 do 8 gramów na porcję, informuje Harvard School of Public Health. Gorące zboża, takie jak płatki owsiane, stanowią kolejną opcję. Owsianka zawiera około 2,7 gramów błonnika na porcję, według Harvardu. Aby wzmocnić włókno owsiane, możesz wymieszać niektóre zboża o wysokiej zawartości błonnika, gotowe do spożycia.

Owoce i warzywa zawierają błonnik, chociaż ich zawartość jest bardzo różna. Jedzenie szerokiej gamy owoców i warzyw pomaga uzyskać wystarczającą ilość błonnika do diety o wysokiej zawartości pozostałości. Niektóre warzywa są szczególnie bogate w błonnik. Na przykład, fasola i inne rośliny strączkowe zapewniają średnio 8 gramów na porcję, według Harvard School of Public Health. Inne warzywa wysokobłonnikowe to rzepa, słodkie ziemniaki, groszek, brukselka i szparagi. Wśród owoców o najwyższej zawartości błonnika znajdują się maliny, morele, figi i daktyle. Pozostaw skórę na owocach i warzywach, aby uzyskać jak najwięcej błonnika.

Jedzenie większej ilości chleba i zastąpienie wyrafinowanego chleba pełnoziarnistym chlebem o wysokiej zawartości błonnika to kolejny sposób na zwiększenie ilości błonnika w diecie. Jednak nie wszystkie pieczywo jest bogate w błonnik. Niektórzy producenci dodają sztucznych barwników, aby chleb wyglądał zdrowiej, a niektórym pieczywo pszenne może brakować błonnika. Czytaj etykiety, aby znaleźć chleby, które są odmianami pełnoziarnistymi i pełnoziarnistymi. Ponieważ niektórzy producenci wymieniają zawartość włókna na etykiecie, porównuj etykiety, aby określić, które chleby zawierają najwięcej błonnika i ile błonnika dostajesz na porcję.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

4.2
Średnia ocena: 33
5
15
4
4
3
1
2
2
1
0