Zmiany w stylu życia w celu zapobiegania atakom serca

Brzmi prosto, prawda? Choroba serca jest główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych. Udar jest przyczyną 5 śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z największych czynników przyczyniających się do tych statystyk jest brak zaangażowania w zdrowy tryb życia serca. Twój styl życia jest nie tylko najlepszą obroną przed chorobami serca i udarem, ale także twoją odpowiedzialnością. Zdrowy styl życia w sercu obejmuje idee wymienione poniżej. Wykonując te proste czynności można zmniejszyć wszystkie modyfikowalne czynniki ryzyka chorób serca, zawału serca i udaru mózgu.

Zmiany stylu życia

Przestań palić

Jeśli palisz, przestań. Jeśli ktoś w twoim domu pali, zachęć ich do rzucenia palenia. Wiemy, że to trudne. Ale trudniej jest wyleczyć się z zawału serca lub udaru albo żyć z przewlekłą chorobą serca. Zaakceptuj, aby zakończyć. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc, jeśli tego potrzebujesz.

Odwiedź naszą sekcję poświęconą paleniu po plany, porady i narzędzia, które pomogą Ci odejść.

Wybierz dobre odżywianie

Zdrowa dieta to jedna z najlepszych broni do walki z chorobami układu krążenia. Jedzenie, które jesz (i jego ilość) może wpływać na inne kontrolowane czynniki ryzyka: cholesterol, ciśnienie krwi, cukrzycę i nadwagę. Wybierz pokarmy bogate w składniki odżywcze - które zawierają witaminy, minerały, błonnik i inne składniki odżywcze, ale mają niższą kaloryczność - niż pożywienie o niskiej zawartości składników odżywczych. Wybierz dietę, która podkreśla spożycie warzyw, owoców i pełnoziarnistych; obejmuje niskotłuszczowe produkty mleczne, drób, ryby, rośliny strączkowe, nieproporcjonalne oleje roślinne i orzechy; i ogranicza spożycie słodyczy, napojów słodzonych cukrem i czerwonych mięs. Aby utrzymać zdrową wagę, skoordynuj swoją dietę z poziomem aktywności fizycznej, aby zużywać tyle kalorii, ile przyjmujesz.

Dowiedz się, jak jeść zdrowo.

Wysoki poziom cholesterolu we krwi

Tłuszcz w twoich tętnicach czeka katastrofa. Wcześniej czy później może wywołać atak serca lub udar. Musisz zmniejszyć spożycie tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans i cholesterolu i zacząć się poruszać. Jeśli dieta i aktywność fizyczna nie obniżą tych liczb, leki mogą być kluczowe. Weź to tak, jak nakazuje lekarz. Oto podsumowanie tych liczb:

 • Cholesterol całkowity
  Twój całkowity wynik cholesterolu jest obliczany przy użyciu następującego równania: HDL + LDL + 20 procent twojego poziomu triglicerydów.
 • Cholesterol o niskim stężeniu lipoprotein (LDL) = "zły" cholesterol
  Niski poziom cholesterolu LDL jest uważany za dobry dla zdrowia serca. Jednak twój numer LDL nie powinien już być głównym czynnikiem w prowadzeniu leczenia, aby zapobiec atakowi serca i udarowi, zgodnie z najnowszymi wytycznymi American Heart Association. W przypadku pacjentów przyjmujących statyny, wytyczne mówią, że nie muszą już obniżać poziomu cholesterolu LDL do określonej liczby docelowej. Czynniki stylu życia, takie jak dieta bogata w tłuszcze nasycone i trans, mogą podnieść poziom cholesterolu LDL.
 • Cholesterol o wysokiej gęstości (HDL) = "dobry" cholesterol
  W przypadku cholesterolu HDL (dobrego) wyższe poziomy są zazwyczaj lepsze. Niski poziom cholesterolu HDL zwiększa ryzyko chorób serca. Osoby z wysokim poziomem trójglicerydów we krwi zwykle mają również niższy poziom cholesterolu HDL. Czynniki genetyczne, cukrzyca typu 2, palenie tytoniu, nadwaga i siedzący tryb życia mogą prowadzić do obniżenia poziomu cholesterolu HDL.
 • Trójglicerydy
  Trójgliceryd jest najczęstszym rodzajem tłuszczu w ciele. Normalne poziomy triglicerydów różnią się w zależności od wieku i płci. Wysoki poziom trójglicerydów w połączeniu z niskim poziomem cholesterolu HDL lub wysokim poziomem cholesterolu LDL jest związany z miażdżycą tętnic, nagromadzeniem złogów tłuszczowych w ścianach tętnic, co zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Odwiedź naszą sekcję cholesterolu.

Niższe wysokie ciśnienie krwi

Jest to główny czynnik ryzyka udaru mózgu, który jest główną przyczyną niepełnosprawności w Stanach Zjednoczonych. Odzyskiwanie uderzeń jest w najlepszym wypadku trudne i możesz zostać wyłączony na całe życie. Wstrząśnij tym nawykiem soli, weź leki zgodnie z zaleceniami lekarza i ruszaj się. Te liczby muszą zostać w dół i pozostać w dół. Optymalny odczyt ciśnienia krwi jest mniejszy niż 120/80 mmHg.

Odwiedź naszą sekcję o wysokim ciśnieniu.

Bądź aktywny fizycznie każdego dnia

Bądź aktywny fizycznie każdego dnia. Badania wykazały, że 3-4 sesje na tydzień, trwające średnio 40 minut na sesję i obejmujące aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności do intensywności, mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, obniżyć poziom cholesterolu i utrzymać wagę na zdrowym poziomie. Ale coś jest lepsze niż nic. Jeśli teraz nic nie robisz, zacznij powoli. Nawet 10 minut na raz może oferować pewne korzyści zdrowotne. Badania pokazują, że ludzie, którzy osiągnęli nawet umiarkowany poziom sprawności fizycznej, są znacznie mniej skłonni umrzeć wcześniej niż ci z niskim poziomem sprawności.

Odwiedź naszą sekcję aktywności fizycznej i fitness.

Cel dla zdrowej wagi

Otyłość jest bardzo rozpowszechniona w Ameryce, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Fad diety i suplementy nie są odpowiedzią. Dobre odżywianie, kontrolowanie spożycia kalorii i aktywność fizyczna to jedyny sposób na utrzymanie zdrowej wagi. Otyłość stwarza ryzyko wysokiego poziomu cholesterolu, wysokiego ciśnienia krwi i insulinooporności, prekursora cukrzycy typu 2 - czynników, które zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Twój wskaźnik masy ciała (BMI) pomoże Ci ocenić, czy Twoja waga jest zdrowa.

Dowiedz się 5 bramek do utraty wagi.
Odwiedź naszą sekcję zarządzania wagą.

Zarządzaj cukrzycą

Co najmniej 68% osób> 65 lat z DM umiera z powodu jakiejś formy HD; 16% umiera z powodu udaru. Inne czynniki ryzyka, takie jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, palenie tytoniu, otyłość i brak aktywności fizycznej mogą znacznie zwiększać ryzyko wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej u osoby z cukrzycą.

Odwiedź naszą sekcję poświęconą cukrzycy.

Redukować stres

W kilku badaniach zauważono związek między ryzykiem choroby wieńcowej serca a stresem w życiu człowieka, który może wpływać na czynniki ryzyka chorób serca i udaru mózgu. Na przykład osoby znajdujące się w stresie mogą przejadać się, zaczynać palić lub palić więcej niż by to zrobiły. Badania wykazały nawet, że reakcje stresowe u młodych dorosłych przewidują ryzyko wystąpienia ciśnienia krwi w średnim wieku.

Uzyskaj porady i narzędzia do radzenia sobie ze stresem.

Dowiedz się więcej o stresie i zdrowiu serca.

Ogranicz alkohol

Picie zbyt dużej ilości alkoholu może zwiększać ciśnienie krwi, zwiększać kardiomiopatię, udar, nowotwór i inne choroby. Może przyczyniać się do wysokich triglicerydów i powodować nieregularne bicie serca. Nadmierne spożycie alkoholu przyczynia się do otyłości, alkoholizmu, samobójstw i wypadków.

Istnieje jednak kardioprotekcyjny efekt umiarkowanego spożycia alkoholu. Jeśli pijesz, ogranicz spożycie alkoholu do nie więcej niż dwóch drinków dziennie dla mężczyzn i nie więcej niż jednego drinka dziennie dla kobiet. Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu definiuje jako napój 1/2 uncji płynu (fl uncji) 80-alkoholowych napojów spirytusowych (takich jak burbon, szkocka, wódka, dżin itp.), 5 uncji wina, lub 12 uncji zwykłego piwa. Nie zaleca się, aby osoby niepiłuszące zaczęły używać alkoholu, a osoby pijące zwiększały ilość wypijanych napojów.

Przeczytaj naszą rekomendację dotyczącą alkoholu, wina i chorób sercowo-naczyniowych.

4.7
Średnia ocena: 33
5
10
4
5
3
3
2
2
1
0