Najlepsze suplementy do boksu: Get the Edge - Warrior Punch

Boks to niewiarygodnie wymagający sport. Doprowadza cię to do fizycznych i psychicznych ograniczeń, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek zdecydujesz się wejść na ring.

Dedykacja, ciężka praca i wytrwałość są tym, czego potrzeba, aby stać się dobrym w boksie. Ale nawet jeśli boks jest twoją pasją, są chwile, kiedy ciągnięcie twojego tyłka na siłownię wymaga zeskrobania dna beczki siły woli.

Czasami jednak walki motywacyjne nie są tym, co nas powstrzymuje, a zmęczenie, bóle i niedogodności, które czujemy, mogą pozostawić nam pytanie, czy trening jest dobrym pomysłem.

Czy bokserzy biorą suplementy?

Prawdopodobnie zauważyłeś, że inni sportowcy przyjmują suplementy, aby zwiększyć ich wydajność i pomóc w regeneracji, a być może bierzesz koktajle proteinowe, gdy podnosisz ciężary.

Ale czy suplementy dla wojowników są mądrym posunięciem, a jeśli tak, to jakie suplementy powinniście przyjmować?

W skrócie ... TAK.

Trening bokserski jest niezwykle opodatkowanie ciała i wyczerpią twoje magazyny energii i ważne składniki odżywcze.

Bokserzy zwracają więc szczególną uwagę na swoją dietę i spożywają pokarmy bogate w białko, bogate w witaminy i minerały. Zależy od intensywność i częstotliwość treningu, składniki odżywcze, które dostajesz z diety, mogą wystarczyć do regeneracji organizmu i uzupełnienia składników odżywczych.

Jednakże, dodając dobrze suplementy diety, możesz zwiększyć swoją energię, trenować na dłużej i dostarczać organizmowi optymalną ilość składników odżywczych, których potrzebuje do odzyskania.

Jeśli chcesz przenieść swój trening na wyższy poziom, dobrze jest rozważyć dodanie suplementów do diety.

Ale jest jeden problem; Przy tak wielu dodatkach do wyboru, trudno jest oddzielić ziarno od plew i zdecydować, czego faktycznie potrzebujesz.

Na szczęście dla ciebie, nasz przewodnik dotyczący dodatków do boksu daje ci wyjaśnienie, które suplementy powinieneś rozważyć biorąc i dlaczego. Spójrzmy!

Nasz Pick - 5 najlepszych suplementów do boksu

1. Suplementy z kofeiną

Kofeina jest królem suplementów do treningu przed treningiem

Kofeina jest królem suplementów do treningu przed treningiem

Jeśli jesteś podobny do mnie, będziesz potrzebować kilku filiżanek starego Joe, aby przepchnąć cię przez cały dzień pracy. Kofeina jest jednak przydatna nie tylko do zobaczenia sloganu dziewięć do piątego, ale ma też wiele zalet dla sportowców.

Największą korzyścią jest ta, którą już znasz: zwiększenie energii. Yeahh !!!

Suplementy kofeinowe zazwyczaj zawierają tyle kofeiny, co 2-4 filiżanki kawy. W dni, w których potrzebujesz małego kopa, suplementy z kofeiną mogą dać ci impuls, a nawet doprowadzić do ZASILANIA przez dwugodzinne treningi, kiedy wcześniej "nie czułeś" tego.

Są świetnym suplementem do treningu boksu, ponieważ nie sprawiają wrażenia roztrzęsienia lub palpacji serca tak, jak robią to inne suplementy - nie jest to dobry pomysł, gdy masz zamiar podnieść swoje tętno powyżej 140 uderzeń na minutę.

Jeśli używasz ich tylko w dni, w których jesteś bardzo zmęczony, nie będziesz tolerować kofeiny, a mimo to będziesz czuł się jak statek rakietowy, kiedy je weźmiesz.

Ostatnie badania sugerują również, że kofeina może pomóc ci kontrolować apetyt, a nawet może poprawić metabolizm w ciągu dnia. Dobra wiadomość dla każdego, kto stosuje trening bokserski do odchudzania.

Poszukaj suplementu z co najmniej 200 mg kofeiny, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Top 3 suplementy z kofeiną

2. Kapsułki aminokwasowe

Suplementy aminokwasowe pomagają w naprawie mięśni

Aminokwasy są budulcem białka i są istotny do utrzymania i powiększania tkanki mięśniowej.

Chociaż istnieje wiele różnych źródeł aminokwasów w naszej żywności, swobodnie pływające aminokwasy znajdujące się w suplementach są łatwiej wchłaniane do komórek i bardziej efektywnie naprawiać mięśnie.

Aminokwasy najczęściej uzupełniane przez kulturystów i bokserów to Lysene, L-Glutamina i BCAA (ang. Branch Chain Amino Acids).

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności bokserskie, będziesz musiał trenować przez kolejne dni. Regularne uzupełnianie powyższych aminokwasów pomoże Ci szybciej odzyskać siły, więc będziesz gotowy następnym razem, gdy padół się toczy.

Najlepsze suplementy aminokwasowe

3. Suplementy przeciwutleniające

Suplementy przeciwutleniające

Zdjęcie: www.applehealthwellness.com

Regularne ćwiczenia czynią mnóstwo cudownych rzeczy dla naszego ciała i umysłu. Jednak nadmierny trening może również powodować stres oksydacyjny - stan, który wytwarza wolne rodniki związane z szeregiem chorób i chorób.

Przyjmowanie suplementu bogatego w przeciwutleniacze powstrzyma szkodliwe wolne rodniki przed reagowaniem z komórkami w naszym ciele. Poszukaj suplementów z dużą ilością witaminy A, C i E i unikaj tych z wypełniaczami, dodatkami lub żelatyną bydlęcą

Ale bądź ostrzeżony, ty mogą mieć zbyt wiele dobrego, jeśli chodzi o witaminy i minerały, a przedawkowanie jest możliwe.

Możesz brać suplementy przeciwutleniaczy tylko w dni treningowe lub możesz ich całkowicie unikać, jeśli już przyjmujesz multiwitaminę. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz więcej witamin i minerałów w swojej diecie.

Najlepsze suplementy przeciwutleniaczy

4. Suplementy regeneracyjne

Dodatki regeneracyjne do boksu

Nic nie poprawia dobrego odżywiania i snu na regenerację, ale pomagają napoje po treningu.

Boks nie jest sportem, który możesz ćwiczyć raz w tygodniu - jeśli chcesz w ogóle przyzwoitym sportem - i najprawdopodobniej będziesz spędzać niezliczone godziny na siłowni dzień po dniu.

Częstotliwość i intensywność treningu stawiają ogromny popyt na mięśnie. Odpowiedni odpoczynek i odżywianie są zatem niezbędne, jeśli planujesz trening pięć lub sześć dni w tygodniu.

Jeśli Twoje mięśnie nie zostaną w pełni wyleczone, sesja treningowa będzie trudniejsza, ale także narażasz się na ryzyko zranienia. Pełne wyleczenie mięśni nie zawsze jest możliwe przy kolejnych dniach treningu. Częściej niż nie, będziesz trenować z lekko zmęczoną i podartą tkanką mięśniową.

Przyjmowanie suplementu regeneracyjnego z posiłkiem po treningu zapewni, że masz odpowiednie składniki odżywcze dla optymalnego powrotu do zdrowia. To nie jest cudowne lekarstwo, a następnego dnia możesz być obolały, ale twoje ciało poczuje się lepiej, niż gdybyś nie podejmował żadnych działań.

Wybierz suplementy regeneracyjne, które zawierają zarówno węglowodany jak i białko.

Badanie z 2008 roku opublikowane w "Journal of International Society of Sports Nutrition" wykazało, że suplementy o stosunku węglowodanów do białka 2: 1 są najskuteczniejsze dla szybkiego powrotu do zdrowia.

Najlepsze 3 suplementy regeneracyjne

5. Białko

Najlepsze białko do boksowania

Czy koktajle proteinowe dla bokserów to dobry pomysł?

ABSOLUTNIE! Kiedy uprawiasz boks kilka razy w tygodniu, będziesz potrzebować dodatkowej ilości białka w diecie do naprawy mięśni.

Istnieje jednak wiele produktów białkowych, z których każdy zawiera różne rodzaje białka, a także mieszankę innych makroelementów i witamin i minerałów.

Większość z nich zawiera białko serwatkowe, które ma tę zaletę, że szybko się wchłania i dlatego należy je spożywać bezpośrednio po treningu. Wiele z nich zawiera również mieszankę wolniej trawiących białek, takich jak kazeina i soja, które sprawiają, że białko jest łatwo dostępne do naprawy długo po wypiciu koktajlu.

Ponadto każdy proszek białkowy jest zwykle projektowany z myślą o konkretnym celu.

Jeśli chcesz obniżyć wagę, wybierz białko o wysokiej zawartości procentowej białka serwatkowego i bardzo mało (lub nie) węglowodanów.

Jeśli masz typ ciała ektomorficznego i trudno jest uzyskać (lub nawet utrzymać) wagę, lepszym rozwiązaniem jest gainer, który ma większą proporcję węglowodanów.

Bez względu na to, które białko wybierzesz, upewnij się, że w jednej porcji jest 20-30 g białka.

Najlepsze białko dla bokserów