10 najlepszych mięs i 10 najgorszych

13 Pokarmy, których nigdy nie należy jeść


W dzisiejszych czasach trudno jest być miłośnikiem mięsa.

Po studiach, które mówią, że ludzie powinni jeść mniej czerwonego mięsa, a mniej mięsa w ogóle - czy mięsożerca może cieszyć się poczuciem winy?

Choć prawdą jest, że dieta bogata w owoce i warzywa ma niezliczone zalety, istnieją również sposoby na cieszenie się mięsem bez poczucia niezdrowego smaku.

22 ZDJĘCIA

10 najlepszych mięs i 10 najgorszych

Zobacz galerię

Najlepsze

Ważne jest, aby znać swoje priorytety zdrowotne przy wyborze właściwego mięsa. Są mięsa, które można spożywać, które nie wpływają na poziom cholesterolu ani nie przesyłają poziomu sodu przez dach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Image Credit: Getty Images

Polędwiczki wieprzowe

Podczas gdy wieprzowinę można zdecydowanie uznać za ciężką żywność, chude kawałki mięsa wieprzowego mogą być dość bogate w składniki odżywcze, a nawet niskokaloryczne. Trzylitrowa porcja polędwiczki wieprzowej ma 122 kalorie i trzy gramy tłuszczu.

Image Credit: Getty Images

Pieczeń wołowa

Jeśli nie możesz znieść rezygnacji z wędlin, które są znane z azotanów, wtedy najlepiej jest zjeść pieczeń wołowa. Jest chudszy niż większość wędlin, niższy w tłuszczach nasyconych i oferuje około siedmiu gramów białka na plasterek.

Image Credit: Getty Images

kurczak

Kurczak może być wyjątkowo chudym mięsem i imponująco niską zawartością tłuszczów nasyconych, gdy jest spożywany bez skóry. Kurczak jest również wypełniony substancjami odżywczymi takimi jak selen, witamina B6 i witamina B3. Tradycyjnie białe mięso zostało uznane za zdrowszą część kurczaka, ale podczas gdy białe mięso ma mniej kalorii, ciemne mięso zawiera więcej cynku i witamin z grupy B niż białe mięso. Czy wiesz, że kurczak może być naturalnym antydepresantem?

Image Credit: Getty Images

Struś

Struś to kolejny świetny wybór dla tych, którzy próbują jeść mniej czerwonego mięsa, ale wciąż pragną smaku. Jest to drobiazg techniczny i zawiera połowę tłuszczu kurczaka z 2,8 grama w porównaniu z 7,4 kurczaka. Trzonowa serwatka ma 123 kalorie i ponad 24 gram białka.

Image Credit: Getty Images

indyk

To nie jest Święto Dziękczynienia bez indyka, a dobrą wiadomością jest to, że nawet nie musisz czuć się winny, że się nim cieszył! Cztero-uncjowa porcja białego mięsa z indyka bez skóry ma 158 kalorii i 34 gramy białka. Turcja jest również wypełniona witaminami B3 i B6 oprócz utrzymania niskiej zawartości tłuszczów nasyconych.

Image Credit: Getty Images

Bażant

Bażant to inny typ ptaka, który ma wiele składników odżywczych i niezbyt wiele kalorii. Cieszenie się tą skórą jest nieco bardziej tuczące, ale przynajmniej w ptaszku jest dużo minerałów, które nadrabiają.

Image Credit: Getty Images

Lamb Shank

Mięso to pochodzi z połówki jagnięcia i jeśli jest dobrze przycięte, może być zdrowym mięsem. Chude trzy uncje porcji golonki jagnięcej ma około 153 kalorii i poniżej sześciu gramów tłuszczu. Ta porcja golonki o tej wielkości zawiera również około 50 procent dziennego zalecanego spożycia cynku dla kobiet i 36 procent dla mężczyzn.

Image Credit: Getty Images

Cielęcina

Tak, cielęcina ma więcej cholesterolu niż wołowina. Jednakże, jeśli lubisz chude kawałki cielęciny, takie jak polędwica, będziesz spożywać 150 kalorii lub mniej na porcję 3 uncji.

Image Credit: Getty Images

Kotlet schabowy

Kotlet schabowy bez kości ma około 147 kalorii na porcję i 23 gramy białka. Poziom sodu jest również bardzo niski w tym mięsie.

Image Credit: Getty Images

Najgorsze

Staraj się spożywać te mięsa z umiarem, ponieważ ich profil odżywczy nie jest tak imponujący.

Image Credit: Getty Images

Peklowana wołowina

Peklowana wołowina jest zazwyczaj wytwarzana z tłustych obszarów mostka, co powinno dać całkiem niezły obraz jego profilu zdrowotnego. Ma 16 gramów tłuszczu, 5 gramów nasyconego tłuszczu i 960 mg sodu, nie wspominając już o azotanach. Delektuj się tym mięsem przy specjalnych okazjach.

Image Credit: Getty Images

Szynka prosciutto

Nawet jeśli wydaje się lekki i cienki, tylko dwie uncje porcji prosciutto zawiera ponad 10 gramów tłuszczu, a cztery gramy tego tłuszczu to niezdrowy nasycony tłuszcz. Oprócz niesmacznej zawartości tłuszczu, prosciutto jest również solone, co sprawia, że ​​zawartość sodu wynosi aż 973 mg na porcję, gdy zalecana dzienna dawka wynosi 1500 mg. Ciesz się tym oszczędnie.

Image Credit: Getty Images

szynka

Podczas jedzenia ham wiosny dla wersji szczuplejsze, ponieważ jest to żywność o wysokiej zawartości tłuszczu. Trzylitrowa porcja pieczonej bez kości szynki zawiera 7,7 grama tłuszczu i zawiera 2,7 grama nasyconego tłuszczu.

Image Credit: Getty Images

Salami

Jeśli chcesz znokautować 17 procent dziennego spożycia sodu jednym plasterkiem, spróbuj salami. Z sześciu gramów tłuszczu w tym plasterku dwa są nasycone tłuszczem. Delektuj się tym przy specjalnych okazjach.

Image Credit: Getty Images

Boczek

Szkoda, że ​​tak popularny pokarm nie jest zbyt korzystny pod względem odżywczym, ponieważ ma wysoką zawartość sodu i tłuszczów nasyconych. Spróbuj posypać bekonem na naczynia jako przyprawę lub daj bekonowi indyka.

Image Credit: Getty Images

Hot Dogs

Hot dogi są bardzo popularnym przetworzonym mięsem. Przetworzone mięsa mogą zawierać azotany i często zawierają dużo sodu.

Image Credit: Getty Images

Mortadella

Mniej więcej dwie uncje mortadeli zawierają 14 gramów tłuszczu i 560 mg sodu. To 23 procent dziennego zalecanego spożycia sodu.

Image Credit: Getty Images

Nuggetsy z kurczaka

To podstawowe dzieciństwo niestety nie jest zbyt zdrowe. Czasami kawałki kurczaka zawierają bardzo mało kurczaków, a składniki, które znajdą się w samorodku, mogą być niebezpieczne. Dodatkowo, charakterystyczna panierka na zewnątrz dodaje tylko kalorii. Najlepiej stwórz własne bryłki z kurczaka od podstaw.

Image Credit: Getty Images

W przyszłym

Zobacz galerię

Odkryj więcej podobnych do tego

UKRYJ CAPTION

POKAŻ PODPIS

z

WIDZIEĆ WSZYSTKO

POWRÓT DO SLAJDÓW

Wybierając chude kawałki na tłuste, zaoszczędzisz sobie więcej tłuszczu i kalorii, a zamiast tego wypełniasz białka i składniki odżywcze. Nie bójcie się mięsożerców, zebraliśmy najlepsze i najgorsze mięsa, abyście mogli lepiej przygotować się na obiad.

Zapoznaj się z pokazem slajdów powyżej 10 najlepszych i najgorszych mięs do jedzenia.

Więcej jedzenia:
14 Niesprawiedliwe tajemnice steków
Dlaczego mięso trawiaste jest dla ciebie lepsze
Badanie odkrywa szybszą metodę rozmrażania mięsa

Dodatkowo, obejrzyj poniższy film, aby poznać zdrowe wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania w 2016 roku:

Zdrowe odżywianie Porady, aby uzyskać Lean w 2016 roku
4.1
Średnia ocena: 32
5
13
4
5
3
3
2
1
1
1