Rower stacjonarny

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tutaj przekierowuje "rower stacjonarny". Aby zapoznać się z opowiadaniem Stephena Kinga, zobacz Stacjonarny rower.
Rower stacjonarny
Mechanizm rezystancji magnetycznej

Rower stacjonarny (znany również jako rower treningowy, rower treningowy, rower treningowy lub rower treningowy) to urządzenie z siodłem, pedałami i pewną formą kierownicy ułożoną jak na rowerze, ale używane raczej jako sprzęt do ćwiczeń niż do transportu.

Rower stacjonarny jest zazwyczaj specjalnym urządzeniem treningowym przypominającym rower bez prawdziwych kół, ale można również zaadaptować zwykły rower do ćwiczeń stacjonarnych, umieszczając go na rolkach rowerowych lub trenerze. Rolki i trenażerowie są często wykorzystywani przez rowerzystów wyścigowych do rozgrzewki przed wyścigami lub do treningu na własnych maszynach w pomieszczeniach.

Historia

Przodkowie nowoczesnych stacjonarnych rowerów sięgają końca XVIII wieku. Gymnasticon był wczesnym przykładem.

Rodzaje

Niektóre modele mają kierownicę połączoną z pedałami, dzięki czemu górna część ciała może być ćwiczona wraz z dolną częścią ciała. Większość rowerów treningowych zapewnia mechanizm do nakładania oporu na pedały, co zwiększa intensywność ćwiczeń. Mechanizmy oporowe obejmują magnesy, wentylatory i mechanizmy tarcia. Niektóre modele pozwalają użytkownikowi na pedałowanie do tyłu, aby ćwiczyć mięśnie antagonistyczne, które nie są wykonywane podczas pedałowania do przodu. Rowery treningowe są zazwyczaj wytwarzane za pomocą wału korbowego i suportu dolnego, który zamienia koło zamachowe za pomocą pasa lub łańcucha. Łożyska na ruchomych częściach ulegają zużyciu i mogą wymagać wymiany.

Specjalistyczne rowery domowe produkowane przy użyciu ważonego koła zamachowego z przodu są używane w ćwiczeniach rowerowych w pomieszczeniach zwanych spinningiem.

Plik: Mężczyźni i kobiety na rowerach treningowych (Źródło) .webmOdtwórz multimedia
Mężczyźni i kobiety na rowerach treningowych.

Używa

Rowery treningowe są wykorzystywane do ćwiczeń, w celu zwiększenia ogólnej sprawności, do utraty wagi i do treningu na imprezach rowerowych. Rower treningowy był od dawna używany do fizykoterapii ze względu na niski wpływ, bezpieczeństwo i efektywność ćwiczeń sercowo-naczyniowych, które zapewnia. Ruch o niskim wpływie na ruch roweru treningowego nie obciąża stawów i nie wymaga sporadycznych ruchów, których może wymagać inny sprzęt fitness. Jednakże, podobnie jak w przypadku typowej jazdy na rowerze, wydłużone korzystanie ze stacjonarnego roweru zostało powiązane ze zmniejszonym funkcjonowaniem seksualnym.[1]

Rowery stacjonarne są również używane do testowania fizycznego, tj. Jako ergometry do pomiaru mocy. Tradycyjnie odbywa się to poprzez mechaniczne narzucanie pewnego poziomu odporności i / lub mierzenie tego. [2] daje dobry przegląd. Nowoczesne ergometry, a nawet wiele rowerów do użytku konsumenckiego są wyposażone w elektroniczne czujniki i wyświetlacze.

Ergometry, takie jak CEVIS (Ergometr cyklu z izolacją drgań i układem stabilizacji), są stosowane w przestrzeni kosmicznej (np. W ISS) w celu przeciwdziałania kondycjonowaniu układu sercowo-naczyniowego w środowisku mikrograwitacyjnym.[3]

Rowery stacjonarne są również używane do testowania fizycznego, tj. Do pomiaru mocy i ćwiczeń.

Zobacz też

  • Trener rowerowy
  • Eliptyczny trener
  • Zarys rowerowy

Referencje

  1. ^ Simon, Harvey B. (14 września 2012 r.). "Kolarstwo i seks - unikaj błędnego koła". Blog zdrowia Harvard. Uniwersytet Harwardzki. Źródło 14 listopada 2016.
  2. ^ "Ergometry rowerowe z obciążeniem ciernym: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość" (PDF). Źródło 23 listopada 2017.
  3. ^ "Ergometr cyklu z systemem izolacji i stabilizacji drgań (CEVIS)". www.nasa.gov. NASA. Źródło 14 listopada 2016.
Źródło: "https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Stacjonarne_bicycle&oldid=852496999"
4.2
Średnia ocena: 23
5
15
4
3
3
2
2
2
1
1