Pomaganie Twojemu nadwątlonemu dziecku zrzucić ciężar

Kiedy lekarz Ty i Twój dziecko ustalili, że Twoje dziecko musi stracić na wadze, należy podjąć poważną próbę rozwiązania problemu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

 • Wyznaczone cele. Podobnie jak przy odchudzaniu dorosłych, cele utraty wagi u dzieci powinny być osiągalne, pozwalając na normalny wzrost. Cele powinny polegać na małej utracie wagi, aby dziecko nie stało się zniechęcone ani przytłoczone. Utrata wagi od 5 do 10 funtów jest rozsądnym pierwszym celem - około 1 do 4 funtów na miesiąc. Niektórzy lekarze koncentrują się mniej na odchudzaniu, niż na tym, że nie zyskują więcej, aby waga przyzwyczajała się do oczekiwanych wzrostów wysokości.
 • Dziennik żywności. Pracuj z dzieckiem, aby zachować dziennik jedzenia. Powinno to dotyczyć nie tylko rodzaju i ilości spożytego jedzenia, ale także miejsca, w którym zostało zjedzone i kto jeszcze był obecny. Dziennik nie ma na celu pomóc w obliczeniu spożytych kalorii. Jest raczej przydatny w określaniu wzorców jedzenia i problemowych pokarmów.
 • Dieta. Popracuj z lekarzem dziecka, aby upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje zbilansowaną dietę. Zastanów się także nad współpracą z dietetykiem.
 • Aktywność fizyczna. Ćwiczenia są niezbędnym składnikiem każdej długotrwałej utraty wagi. Zacznij od małej, aby nie zniechęcać dziecka i nie pracuj nawet 20-30 minut umiarkowanej, najlepiej przyjemnej aktywności dziennie, oprócz tego, co dziecko dostaje do szkoły. Sprawienie, że będzie to zabawne i pełne różnorodności pomoże stworzyć trwałe wzory.
 • Zmiana zachowania. Ważne jest, aby pomóc dziecku w nauce umiejętności modyfikowania zachowań, które mogą być przyczyną problemu z nadwagą. Rozważ wysłanie dziecka do doradcy żywieniowego.
 • Rola rodziców. Pomóż swojemu dziecku, ograniczając ilość przetworzonego słodkiego i tuczącego jedzenia w domu, spożywając wszystkie posiłki przy stole w wyznaczonych godzinach i zniechęcając do drugiej pomocy.

Czy powinienem zapisać moje dziecko w programie odchudzania?

Jeśli twoje wysiłki w domu nie przyniosą skutku, aby pomóc dziecku w osiągnięciu prawidłowej wagi, a lekarz stwierdzi, że zdrowie twojego dziecka jest zagrożone, chyba że on lub ona regularnie traci na wadze, możesz rozważyć oficjalny program odchudzania. Ogólnym celem programu odchudzania powinno być pomaganie całej rodzinie w przyjmowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.

Podczas wyboru programu odchudzającego dla swojego dziecka należy zwrócić uwagę na następujące cechy. Program powinien:

 • Pracuj z wieloma pracownikami służby zdrowia: najlepsze programy mogą obejmować zarejestrowanych dietetyków, fizjologów ruchu, pediatrów lub lekarzy rodzinnych oraz psychiatrów i psychologów.
 • Przeprowadzić ocenę medyczną dziecka: Przed zapisaniem się na program, jego waga, wzrost i zdrowie powinny zostać sprawdzone przez lekarza. Podczas rejestracji ciężar, wzrost, zdrowie i zdrowie dziecka powinny być regularnie monitorowane przez pracownika służby zdrowia.
 • Skoncentruj się na całej rodzinie, a nie tylko na nadwadze dziecka.
 • Dostosuj się do wieku i możliwości dziecka: Programy dla 4-latków różnią się od programów dla dzieci w wieku 8 lub 12 lat pod względem stopnia odpowiedzialności dziecka i rodziców.
 • Koncentracja na zmianach zachowań: Naucz dziecko, jak wybierać różne zdrowe pokarmy w odpowiednich porcjach. Zachęcaj do codziennej aktywności i ograniczaj aktywność siedzącą, np. Oglądanie telewizji.
 • Dołącz program utrzymania utraty wagi i inne zasoby wsparcia i skierowania, aby wzmocnić nowe zachowania i rozwiązać podstawowe problemy, które przyczyniły się do nadwagi u dziecka.

Nieprzerwany

Czy terapia farmakologiczna lub odchudzanie to opcja dla dziecka z nadwagą?

W tej chwili nie ma leków na odchudzanie zatwierdzonych do stosowania u dzieci, chociaż badania kliniczne są w toku. Procedury chirurgiczne do odchudzania są stosowane u nastolatków, ale ich bezpieczeństwo i skuteczność nie były szeroko badane u dzieci. Porozmawiaj z lekarzem swojego dziecka, aby ustalić, czy należy rozważyć operację odchudzania Twojego dziecka.

Źródła

ŹRÓDŁO:
Narodowy Instytut Cukrzycy i Trawienno-Naczyniowych.
Amerykańskie Stowarzyszenie Otyłości.

© 2018 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.
4.5
Średnia ocena: 20
5
13
4
5
3
1
2
1
1
0